Importanne Centar Sarajevo.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Koji shop bi voljeli viditi u Importanni?

Deichmann
26
9%
New Yorker
55
19%
C&A
49
17%
Hervis
2
1%
Zara
48
17%
Mark&Spencers
15
5%
Jack&Jones
13
4%
Esprit
15
5%
Diesel
22
8%
Neki drugi
45
16%
 
Total votes: 290

Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#651 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Dado dijasporitus »

strong69 wrote:Diesel otvoren. Vidio sam danas. Ali je skup do bola.

Svi galame da bi htjeli dobrih brendova u Sarajevu a kad dodju onda su preskupi. Vama covjek fakat nemoze ugoditi :D
krusty
Posts: 780
Joined: 30/10/2009 18:22

#652 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by krusty »

Dado dijasporitus wrote:
strong69 wrote:Diesel otvoren. Vidio sam danas. Ali je skup do bola.

Svi galame da bi htjeli dobrih brendova u Sarajevu a kad dodju onda su preskupi. Vama covjek fakat nemoze ugoditi :D

hahaha bas ovo krenuo napisati :lol: :lol: :lol:
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#653 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by TheDocToR »

Svi zele brend tacno, ali niko ne zeli privatnike koji su doveli taj brend i uzimaju marzu 300%, ko god smatra suprotno vara se.


Sto se mene licno tice, meni lijepo dodju te radnje po gradu da probam odjecu/obucu i onda fino narucim zeljenu velicinu sa interneta, a manja cijena od 30%, 50% pa i vise, a i nekako se sigurnije i ljepse osjecam kada narucim iz inostranstva, pa dodje onako fino upakovano.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#654 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by sabanss »

karanana wrote:slazem se. on je izvukao svoju investiciju i zaradio na prodaji stanova i dijela za banku. ovo sa radnjama i izdavanjem mu sada dodje kao hobi
Na ovom sigurno nije...
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#655 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Hemera »

karanana wrote:slazem se. on je izvukao svoju investiciju i zaradio na prodaji stanova i dijela za banku. ovo sa radnjama i izdavanjem mu sada dodje kao hobi
Ništa on nije zaradio,niti će zaraditi kroz radnje jer slabo posluju,niko neće skupe režije + izdavanje đaba plaćati a nemati promet.
Nek plati usput izvođačima rdova kojima je dužan do bola.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#656 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by manki »

Ima dobrih Calvin Klein boxi u Dieselu u Importanne, 50 mari. :D
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#657 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by BiH-x »

Hemera wrote:Ništa on nije zaradio.
Kakav smo mi zloban i zavistan narod, to je cudo jedno...ako slucajno niste znali; skoro SVI stanovi u Importanneu su prodani, i firme Strabag i Wolf Theiss su nedavno otvorili office u poslovnom dijelu.

Image

Najgroznije mi je vidjeti kako poneki bolesnici doslovno navijaju za propast ne samo Importannea i Alte nego svega novog u ovom gradu....

Kada smo postali ovakvi? Ili smo uvijek bili? :-?
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#658 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Monsignor »

Ja ne navijam za propast ali ovo tako lici na propast Lore.
Naime vlasnik pomenutog TCa je Teloptic koji kao i svaki bosanski vodjeni biznis nakon uspjesne ere posla u ovom slucaju distribucije uskace u nesto cemu nije dorastao.
Outcome, centar ne radi, nisu svi stanovi prodani, firma gubi najveceg principala Nestle (preuzima ga MCI ovih dana)....jako ali jako slicno Lori....nadam se da sam u krivu.

Jedina vadiona je uspjesno zadrzati Colgate-Palmolive (Slinavko je propao prije nego je i dosao ovamo) i pokusati nesto uraditi sa mljekarom Milkos e da i naravno prodati Importanne :)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#659 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Comrad »

BiH-x wrote:Kada smo postali ovakvi? Ili smo uvijek bili? :-?
Jbg...ti ko da ne zivis u bosni. Radnici, obicni ljudi nisu krivi za takvo opce misljenje - krivi su privatnici, pokusaji biznismena, ratni profiteri koji su od pijacara odjednom postali meNdzmeri. Prosjecni privatnik vozi auto od 100k, dok njegov radnik u prosjeku vozi golfa dvicu. Naravno da ce stvoriti animozitet izmedju ovih grupa, jer je raspodela zarade 120% meni, vama sta ostane...

Pa ni posao cobana ne moze svako obavljati, a kamo li posao jednog menadzera koji treba vodit skupinu ljudi. :-)
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#660 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by ssmmiilleeyy »

@Comrad

Zašto imaš takav stav prema našim biznismenima ??
Pare ne padaju same s neba,sve je to neko morao zaraditi dal poštenom trgovinom dal trgovinom narkotika dal prodajom državne imovine

Kažu da je vlasnik Amko Komerca prije rata prodavao upaljače na pijaci.Dodje vrijeme kada se i fukara obogati :-D

Vjerovatno je čovjek iskoristio svoje šanse :thumbup:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#661 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Hemera »

Monsignor wrote:Ja ne navijam za propast ali ovo tako lici na propast Lore.
Naime vlasnik pomenutog TCa je Teloptic koji kao i svaki bosanski vodjeni biznis nakon uspjesne ere posla u ovom slucaju distribucije uskace u nesto cemu nije dorastao.
Outcome, centar ne radi, nisu svi stanovi prodani, firma gubi najveceg principala Nestle (preuzima ga MCI ovih dana)....jako ali jako slicno Lori....nadam se da sam u krivu.

Jedina vadiona je uspjesno zadrzati Colgate-Palmolive (Slinavko je propao prije nego je i dosao ovamo) i pokusati nesto uraditi sa mljekarom Milkos e da i naravno prodati Importanne :)
Ne navijam ja nizačiju propast kako gore neko reče,ali znam o čemu govorim.
I koliko je ljudima platio i koliko nije,jer mi radi neko u jednoj njegovoj firmi koja je bila zadužena za radove i prijekte.
Tako da o mahalašenju dosta.
Ima on i Agrokomerc je uhvatio,pa Nestle,sinalco,pa je i fiata držao jedno vrijeme (sad stvarno ne znam) itd.
Znamo koliko je i mlijeka prolio,pa se pored toga zabavio sa sladoledarom,nije sve stanove ni prodao,ima par ordinacija (medicinskih)za privatnike,pokupovali ovdašnji lopovi (BH GAs onaj Bećirević ili kako već)i ostalo...
Dovoljna je fakta da konzum od početka je u minusu,ko da drugim radanjama ide extra...mislim ono...pričati o extra potezu i profitu nema govora.Lik je u minusu,neka plati Hani staklariju i ostalim fimama što su mašinske instalacije izvodili nisu to male pare...pa prema tome.
Last edited by Hemera on 07/12/2010 01:26, edited 1 time in total.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#662 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Hemera »

ssmmiilleeyy wrote:@Comrad

Zašto imaš takav stav prema našim biznismenima ??
Pare ne padaju same s neba,sve je to neko morao zaraditi dal poštenom trgovinom dal trgovinom narkotika dal prodajom državne imovine

Kažu da je vlasnik Amko Komerca prije rata prodavao upaljače na pijaci.Dodje vrijeme kada se i fukara obogati :-D

Vjerovatno je čovjek iskoristio svoje šanse :thumbup:
Dobro da je N.Č bio fukara nije,radio je u PTT inžinjeringu prije rata i bio je i vani na projektima...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#663 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Comrad »

ssmmiilleeyy wrote:@Comrad

Zašto imaš takav stav prema našim biznismenima ??
Pare ne padaju same s neba,sve je to neko morao zaraditi dal poštenom trgovinom dal trgovinom narkotika dal prodajom državne imovine

Kažu da je vlasnik Amko Komerca prije rata prodavao upaljače na pijaci.Dodje vrijeme kada se i fukara obogati :-D

Vjerovatno je čovjek iskoristio svoje šanse :thumbup:
Ma vjeruj mi, nije to samo moj stav.

Kazem samo da je rat omogucio da pogresni ljudi uzmu kapitalizam u svoje ruke i prihvate se onoga sto njima odgovara, a drugu stranu ko j. Pijacar ostaje pijacar, djaba njemu sto centara, ako njegov radnik mora prezivjeti sa 430KM plate. I sta, trebamo mu sad dodijeliti plaketu za najboljeg menadzera jer je uspio odvojiti od gladnih usta i izgraditi zgradu, trzni centar i sl.

Cast izuzecima, pravim i obrazovanim biznismenima koji ce i jedini opstati, vrijeme ce pokazati...
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#664 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by ssmmiilleeyy »

Comrad wrote:
ssmmiilleeyy wrote:@Comrad

Zašto imaš takav stav prema našim biznismenima ??
Pare ne padaju same s neba,sve je to neko morao zaraditi dal poštenom trgovinom dal trgovinom narkotika dal prodajom državne imovine

Kažu da je vlasnik Amko Komerca prije rata prodavao upaljače na pijaci.Dodje vrijeme kada se i fukara obogati :-D

Vjerovatno je čovjek iskoristio svoje šanse :thumbup:
Ma vjeruj mi, nije to samo moj stav.

Kazem samo da je rat omogucio da pogresni ljudi uzmu kapitalizam u svoje ruke i prihvate se onoga sto njima odgovara, a drugu stranu ko j. Pijacar ostaje pijacar, djaba njemu sto centara, ako njegov radnik mora prezivjeti sa 430KM plate. I sta, trebamo mu sad dodijeliti plaketu za najboljeg menadzera jer je uspio odvojiti od gladnih usta i izgraditi zgradu, trzni centar i sl.

Cast izuzecima, pravim i obrazovanim biznismenima koji ce i jedini opstati, vrijeme ce pokazati...

Ako je nekad bio pijacar a sada je milioner svaka mu cast,prevelik je to put :-)

Ok u ratu su se mnogi bogatili,sad znamo zašto je i vodjen :D

A to za platu pa to su mu omogucili ovi nasi parlamentarci (koje smo mi birali) :thumbup:


Ne kazem da sada tom biznismenu treba ljubiti stopala ali sigurno zasluzuje postovanje :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#665 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by ultima_palabra »

Jest, trebam izraziti poštovanje nekome ko krši zakon i ne uplaćuje penziono i zdravstveno ljudima koji mu donose to bogatstvo, pa onda kasnije ljudi ne mogu otići doktoru ili u penziju, dok se raja divi novim gazdinim zgradama :-) Ne kažem da Čaušević to radi, nego je generalna priča...
Malim lopovima skidaju glave, velikim lopovima skidaju kape :-D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#666 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by StupskaBitanga »

ultima_palabra wrote:Jest, trebam izraziti poštovanje nekome ko krši zakon i ne uplaćuje penziono i zdravstveno ljudima koji mu donose to bogatstvo, pa onda kasnije ljudi ne mogu otići doktoru ili u penziju, dok se raja divi novim gazdinim zgradama :-) Ne kažem da Čaušević to radi, nego je generalna priča...
Malim lopovima skidaju glave, velikim lopovima skidaju kape :-D
Slažem se
Nekoliko uposlenika Sinalca koje lično poznajem rade za mizerne pare koje su neredovne a najteže je danas naci novi posao jer radnih mjesta je sve manje a sve više nezaposlenih i šta bi ostani tu gdje jesi

Nedim Č. kao i mnogi BH privrednici će prodati strancima i on i njegovi praunuci će uživati u legalnoj pljački
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#667 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Dado dijasporitus »

TheDocToR wrote:Svi zele brend tacno, ali niko ne zeli privatnike koji su doveli taj brend i uzimaju marzu 300%, ko god smatra suprotno vara se.


Sto se mene licno tice, meni lijepo dodju te radnje po gradu da probam odjecu/obucu i onda fino narucim zeljenu velicinu sa interneta, a manja cijena od 30%, 50% pa i vise, a i nekako se sigurnije i ljepse osjecam kada narucim iz inostranstva, pa dodje onako fino upakovano.
Ma najbolje bi bilo da Merhamet ili Crveni krst otvore odjele za Diesel, Armani i Boss i da djele robu sirotinji kojoj je to najpotrebnije :-)

Postoji razlog zasto ovi brendovi ne dolaze ili dolaze sa visokom marzom a razlog mozes naci upravo u svom odgovoru tj. nema u Sarajevu dovoljno ljudi koji mogu priustiti brendove sto cini ovo trziste izuzetno nepouzdanim pa kad takva roba i dodje u Sarajevo prodavac mora da digne marzu kako bi umanjio rizik od gubitka. Moda skoro kao i hrana ima rok upotrebe i vrijednost im pada svaki dan sto stoje na policama prodavnice bez kupaca.

To za internet si u pravu ali upravo takvo ponasanje ce otjerati i ovo malo dobre robe sto je doslo u Sa.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#668 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Better Man »

Bio u Dieselu i Importaneu i nista specijalno. Diesel u Zagrebu je daleko bolji, a onaj u Londonu ne smijem ni spomenuti. Jedne godine u Londonu u Dieselu uzeo traperice da probam i sad odem do kabine. Kad sam usao u kabinu skoirao sam se. Prostorija je veca nego necija soba u stanu, na podu je prostrijet veliki debeli tepih, ima veliko ogledalo, milon vjesalica za stvari i stolica da mozete sjesti. Koliko sam vidio ovaj u Importanneu nije samo Diesel vec ima i Calvin Klein. U Lonfdonu Bokserice CK su skoro duplo jeftinije nego ovdje. Sto se tice Diesel jeansa, jedne traperice koje su mi dobre kostaju 185 KM, sto i nije pretjerano, obzirom da sam vidjao i duplo skupljih modela. Ja imam Troje Dieselove traperice. Jedne su kupljene u Sarajevu prije vise godina, a druge dvoje u Londonu. prve koje sam kupio u Londonu su me kostale 100 funti i po tadasnjem kursu to je bilo oko 265 Km, a druge koje sam uzeo godinu i par mjeseci poslije sam platio 90 funti i po tadasnjem kursu to je bilo oko 200 KM.
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#669 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by BiH-x »

Ma najbolje bi bilo da Merhamet ili Crveni krst otvore odjele za Diesel, Armani i Boss i da djele robu sirotinji kojoj je to najpotrebnije
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
Better Man wrote:Bio u Dieselu i Importaneu i nista specijalno. Diesel u Zagrebu je daleko bolji, a onaj u Londonu ne smijem ni spomenuti. Jedne godine u Londonu u Dieselu uzeo traperice da probam i sad odem do kabine. Kad sam usao u kabinu skoirao sam se. Prostorija je veca nego necija soba u stanu, na podu je prostrijet veliki debeli tepih, ima veliko ogledalo, milon vjesalica za stvari i stolica da mozete sjesti. Koliko sam vidio ovaj u Importanneu nije samo Diesel vec ima i Calvin Klein. U Lonfdonu Bokserice CK su skoro duplo jeftinije nego ovdje. Sto se tice Diesel jeansa, jedne traperice koje su mi dobre kostaju 185 KM, sto i nije pretjerano, obzirom da sam vidjao i duplo skupljih modela. Ja imam Troje Dieselove traperice. Jedne su kupljene u Sarajevu prije vise godina, a druge dvoje u Londonu. prve koje sam kupio u Londonu su me kostale 100 funti i po tadasnjem kursu to je bilo oko 265 Km, a druge koje sam uzeo godinu i par mjeseci poslije sam platio 90 funti i po tadasnjem kursu to je bilo oko 200 KM.
Imas li ijedan post na ovom forumu u kome London ne spominjes :D
Last edited by BiH-x on 07/12/2010 15:39, edited 1 time in total.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#670 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Tranquilizer »

Daj ba pusti covjeka vidiš da je bio u Londonu :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#671 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by Hemera »

Dado dijasporitus wrote:
TheDocToR wrote:Svi zele brend tacno, ali niko ne zeli privatnike koji su doveli taj brend i uzimaju marzu 300%, ko god smatra suprotno vara se.


Sto se mene licno tice, meni lijepo dodju te radnje po gradu da probam odjecu/obucu i onda fino narucim zeljenu velicinu sa interneta, a manja cijena od 30%, 50% pa i vise, a i nekako se sigurnije i ljepse osjecam kada narucim iz inostranstva, pa dodje onako fino upakovano.
Ma najbolje bi bilo da Merhamet ili Crveni krst otvore odjele za Diesel, Armani i Boss i da djele robu sirotinji kojoj je to najpotrebnije :-)

Postoji razlog zasto ovi brendovi ne dolaze ili dolaze sa visokom marzom a razlog mozes naci upravo u svom odgovoru tj. nema u Sarajevu dovoljno ljudi koji mogu priustiti brendove sto cini ovo trziste izuzetno nepouzdanim pa kad takva roba i dodje u Sarajevo prodavac mora da digne marzu kako bi umanjio rizik od gubitka. Moda skoro kao i hrana ima rok upotrebe i vrijednost im pada svaki dan sto stoje na policama prodavnice bez kupaca.

To za internet si u pravu ali upravo takvo ponasanje ce otjerati i ovo malo dobre robe sto je doslo u Sa.
Znaš da je najskuplja roba ona koja stoji?
Pa neka stoji ovdje će je više ljudi ne uzeti nego uzeti... :-D
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#672 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by ssmmiilleeyy »

ultima_palabra wrote:Jest, trebam izraziti poštovanje nekome ko krši zakon i ne uplaćuje penziono i zdravstveno ljudima koji mu donose to bogatstvo, pa onda kasnije ljudi ne mogu otići doktoru ili u penziju, dok se raja divi novim gazdinim zgradama :-) Ne kažem da Čaušević to radi, nego je generalna priča...
Malim lopovima skidaju glave, velikim lopovima skidaju kape :-D

Opet se sve svodi na one koje smo mi birali :-)

nažalost tako ti je vrh je nesposoban inspektori ne rade svoj posao niko jos od obrazovanih lopova nije otisa u zatvor zbog ne placanja poreza :-D

I mi hocemo u EU ne mozemo 3 mil ljudi nahraniti :-) :-) :-)

Al vjeruj mi i ti bi isto koristio pogodnosti da si veliki igrac sta te briga za nas male :D :thumbup:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#673 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by strong69 »

Tranquilizer wrote:Daj ba pusti covjeka vidiš da je bio u Londonu :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gdje je bio? :D :D :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#674 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by fixer »

strong69 wrote:
Tranquilizer wrote:Daj ba pusti covjeka vidiš da je bio u Londonu :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gdje je bio? :D :D :D
Ukucas London na Googlu i samo Better mana izbaci :D :D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#675 Re: Importanne Centar Sarajevo.

Post by madner »

Covjek napravio konstruktivan post i vi ga provocirate.

Nikad vi do Londona necete dogurat :D
Post Reply