Ime muske bebe u USA

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#226 Re: Ime muske bebe u USA

Post by bogoljub »

Posto je u Americi predlazem AMER!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#227 Re: Ime muske bebe u USA

Post by mO k3 »

bogoljub wrote:Posto je u Americi predlazem AMER!
lol :)
sta je sa george .... ili bushi ili sadam?? :)
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#228 Re: Ime muske bebe u USA

Post by desperate housewife »

a zasto se mora ime djeteta prilagodjavat americkom izgovoru...nek se oni nama prilagodjavaju :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#229 Re: Ime muske bebe u USA

Post by JoseMujica »

usljed porasta španske govorne populacije Jesus bi bilo odlično
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#230 Re: Ime muske bebe u USA

Post by sodom »

Džonson :D
DŽo
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#231 Re: Ime muske bebe u USA

Post by slobodni armirach »

desperate housewife wrote:a zasto se mora ime djeteta prilagodjavat americkom izgovoru...nek se oni nama prilagodjavaju :D
dosta smo se mi njima prilagodjavali :lol: :lol:

mislim da je BIlal i dalje odlicno ime, zadrzis koliko toliko svoje, a ameri ga zovu Bil, najveci faker svih vremena medju US presidentima :lol:
merik
Posts: 202
Joined: 15/06/2010 12:12
Location: Između jave i sna

#232 Re: Ime muske bebe u USA

Post by merik »

mekaba wrote:Evo ovaj "Fratris" ili kako se vec zove polako pokazuje ko je i koliki kompleksas.Znao sam od pocetka da ga je stid svog porijekla i ime je prva stvar iza cega treba da se sakrije. :-) :-)

Ja zivim u DK zato sto imam zagarantovan posao a u BiH bi vjerovatno bio na birou.Ovdje sam samo zbog novca jer sam citav rat proveo u ABiH i nisam izbjeglica jer je teritorija sa koje dolazim bila uvijek pod kontrolom A BiH.Radim za sebe i svoju porodicu a i familija ima koristi od toga.Ferije provodim u BiH i svu ustedjevinu sjebem u svojoj zemlji i nije mi ni najmanje zao.Samo BiH za mene postoji kao matica. :bih: :bih: :bih:

"Tebe nema ni u onoj subi gdje se djahkad hajvani zavlace" kaze Josip Pejakovic. ;-) ;-)
:thumbup: :bih:
merik
Posts: 202
Joined: 15/06/2010 12:12
Location: Između jave i sna

#233 Re: Ime muske bebe u USA

Post by merik »

Zaboravih priupitati, dođe li beba?
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#234 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Nocty »

Nije istina da je obavezno obrezivanje u americi,moras platiti 200$ ,cuj ja njima da platim za to sakacenje ljudske savrsene forme i strukture,niti sam ja obrezan niti ce moj sin biti hvala bogu,a treba da se rodi za mjesec dana.Adrijan ce se zvati,mogu ga zvati ado :)
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#235 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Envy »

Nocty wrote:Nije istina da je obavezno obrezivanje u americi,moras platiti 200$ ,cuj ja njima da platim za to sakacenje ljudske savrsene forme i strukture,niti sam ja obrezan niti ce moj sin biti hvala bogu,a treba da se rodi za mjesec dana.Adrijan ce se zvati,mogu ga zvati ado :)
Pa nije skupo,miran cijeli zivot,i nemoj reci da je sakacenje, jer da je ne bi se to radilo, prije svega iz zdravstvenih razloga rade, procitaj malo vise o tome uputi se...pa onda komentarisi...nek je sa srecom rodenje...:)
doggy
Posts: 25
Joined: 09/01/2011 01:12

#236 Re: Ime muske bebe u USA

Post by doggy »

Envy wrote:
Nocty wrote:Nije istina da je obavezno obrezivanje u americi,moras platiti 200$ ,cuj ja njima da platim za to sakacenje ljudske savrsene forme i strukture,niti sam ja obrezan niti ce moj sin biti hvala bogu,a treba da se rodi za mjesec dana.Adrijan ce se zvati,mogu ga zvati ado :)
Pa nije skupo,miran cijeli zivot,i nemoj reci da je sakacenje, jer da je ne bi se to radilo, prije svega iz zdravstvenih razloga rade, procitaj malo vise o tome uputi se...pa onda komentarisi...nek je sa srecom rodenje...:)
iskreno, zajeb tu higijenu i religiju koja to nalaze
ja cu to svome sinu uraditi
jer fakat neobrezani k.. je ruzan, znaci samo zbog toga! :skoljka:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#237 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Chmoljo »

negativ wrote:
negativ wrote:
Fratris wrote:Ja ne želim da mi dijete bude Bosanac.
Meni roditelji nisu dali ime iz tradicije mog naroda, jer imena tipa Eliezer, Hajim, Solomon ili Yonatan nisu baš česta u Bosni.

Čini se da bi tebi najviše odgovaralo ime Judah, bar kako se sada predstavljaš.
ovo je nisko. mislim da morate svi malo povući ručnu i skontati da ne doživljavaju svi naciju i etničku pripadnost svrhom svog postojanja.

jeste patriote, pokažite to i djelima. ostali koji to ne žele biti, nemate nikakvo pravo proglašavati izdajnicima, jer je nacionalna svijest užasno fluidan pojam, i mnogi ljudi koji nisu nostalgični, niti imaju potrebu za kolektivnim identitetom, ne uzimaju naciju kao nešto bitno u svom životu. morate biti svjesni i toga da su nacije i nacionalnost produkti čovjeka i vještačke tvorevine, pa i same države. nije to ništa bogomdano.

sunce tuđeg neba je grijalo mnoge ljude do danas i još ih grije. nebitno jesu li to Bošnje, Srbi, Hrvati, Turci, Kurdi, Afganistanci, Kinezi...
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#238 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Jazz_Junkie »

Kompleksasi su oni koji razmisljaju kolektivisticki i vjeruju u laz o prirodnim identitetima, posebno nacionalnim i vjerskim.
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#239 Re: Ime muske bebe u USA

Post by NightSkyWalker »

Jazz_Junkie wrote:Kompleksasi su oni koji razmisljaju kolektivisticki i vjeruju u laz o prirodnim identitetima, posebno nacionalnim i vjerskim.
Bez svog identiteta smo samo gomila kostiju i mesa.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#240 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Jazz_Junkie »

NightSkyWalker wrote:
Jazz_Junkie wrote:Kompleksasi su oni koji razmisljaju kolektivisticki i vjeruju u laz o prirodnim identitetima, posebno nacionalnim i vjerskim.
Bez svog identiteta smo samo gomila kostiju i mesa.
Covjek i jeste samo gomila kostiju i mesa koja sama se stvara tokom zivota od svog rada i svojih djela. Sociokulturoloski identiteti nisu urodjeni kao bioloske determinante, nego iskljucivo nametnuti od generacije roditelja (koji su bili izlozeni istom procesu) i socijalnog miljea u kojem odrastaju i u kojem tece afirmacija covjeka kao licnosti. Svaki covjek treba uzivati pravo na biranje svog identiteta, jer po prirodi je samo eukariot, produkt evolucije od 3,8 milijardi godina. Svi drugi (kulturoloski) identiteti su konstrukcije njegovog uma.
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#241 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Envy »

doggy wrote:
Envy wrote:
Nocty wrote:Nije istina da je obavezno obrezivanje u americi,moras platiti 200$ ,cuj ja njima da platim za to sakacenje ljudske savrsene forme i strukture,niti sam ja obrezan niti ce moj sin biti hvala bogu,a treba da se rodi za mjesec dana.Adrijan ce se zvati,mogu ga zvati ado :)
Pa nije skupo,miran cijeli zivot,i nemoj reci da je sakacenje, jer da je ne bi se to radilo, prije svega iz zdravstvenih razloga rade, procitaj malo vise o tome uputi se...pa onda komentarisi...nek je sa srecom rodenje...:)
iskreno, zajeb tu higijenu i religiju koja to nalaze
ja cu to svome sinu uraditi
jer fakat neobrezani k.. je ruzan, znaci samo zbog toga! :skoljka:
Ali eto nekome neobrezani ruzni,nekome "obrezani osakaceni",sreca pa svako ima pravo raditi sto zeli...A opet reci za obrezan da je" osakacen"... :skoljka: :run:, da sam muskarac mene bi to uvrijedilo...
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#242 Re: Ime muske bebe u USA

Post by frngla »

ne znam al' neobrezan je ono fkt gadan za vidjeti, kozica ona bas "zivotinjski" djeluje :roll:
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#243 Re: Ime muske bebe u USA

Post by avicena »

Jazz_Junkie wrote:Kompleksasi su oni koji razmisljaju kolektivisticki i vjeruju u laz o prirodnim identitetima, posebno nacionalnim i vjerskim.
Ta tvoja teorija je pala u Kini još u vrijeme kulturne revolucije. Kompleksi i to oni manje vrijednosti se često pojave kod davanja imena kada se neko postidi svoje tradicije pa krene kič i šund u obliku Tea, Lea, Ena, Ida... umjesto Lejli i Merima.
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#244 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Le_La »

avicena wrote:
Jazz_Junkie wrote:Kompleksasi su oni koji razmisljaju kolektivisticki i vjeruju u laz o prirodnim identitetima, posebno nacionalnim i vjerskim.
Ta tvoja teorija je pala u Kini još u vrijeme kulturne revolucije. Kompleksi i to oni manje vrijednosti se često pojave kod davanja imena kada se neko postidi svoje tradicije pa krene kič i šund u obliku Tea, Lea, Ena, Ida... umjesto Lejli i Merima.
Zasto mora biti da se neko stidi svoje tradicije ako nadije takvo ime dijetetu, mozda se nekome jednostavno dopada Tea, Lea, Ena a ne Lejla i Merima :?
Mozda nekome tradicija nije vazna, sto opet ne znaci a se stidi bilo cega :-)
Ja bih licno da nadijem svojoj djeci imena, iz kojih nece odmah svak moci zakljuciti tko su i sta su :-) neka se prekine bar dijelidba ljudi po imenima :cry:
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#245 Re: Ime muske bebe u USA

Post by neprilagodjena »

Gdje nadje Merima,to nije moj ukus.
A i Lejli ima na svakom koraku.

Sta fali imenima kao Tea i Lea i Ina itd itd??

To sto se tebi ne svidja odma je kic i sund i odma je pogresno:roll: :roll: i odma pocinjete nasoj tradiciji.

Prihvati da svako ima svoj ukus i da svi imamo pravo da svom djetetu dadnemo ime koje se nama svidja.

Kad meni ne smeta kad neko dadne svom sinu ime Abdulrahman ili cerki ime Mejrem ,sto to nekom treba da smeta ako ja dadnem svojoj cerki ime Ena.
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#246 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Le_La »

Kod nas nije moguce bilo kakve odluke donositi a da se ne petljaju svi u njih...komsinica, strina, nana, postar :D svi sebi uzimaju za pravo da odlucuju za nas i osudju naravno :run: :lol:
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#247 Re: Ime muske bebe u USA

Post by neprilagodjena »

Le_La wrote:Kod nas nije moguce bilo kakve odluke donositi a da se ne petljaju svi u njih...komsinica, strina, nana, postar :D svi sebi uzimaju za pravo da odlucuju za nas i osudju naravno :run: :lol:
Upravo tako.

Taman sredis roditelje i nane,a ono i komsije pocnu da ti se petljaju :roll: :roll:
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#248 Re: Ime muske bebe u USA

Post by mavcs »

solar_power wrote:Za tri-cetri mjeseca ocekujemo bebu, ali se jos uvijek nismo odlucili za ime. S'obzirom da je Sarajevo-x najposjeceniji BiH portal mozda neko ima i neki konstruktivan prijedlog...
Znaci ime treba da ima "normalan" izgovor za Bosansku i USA verziju. Ja sam iz Bih a supruga iz Usa, a i zivimo u Usa.
Do sada imamo samo par:
Dino (Sto nema nikakvih znacenja) - Moja ideja
Evren (Suprugina ideja) - Tursko ime znacenja: Universe

Nadam se da cemo cuti neke dobre prijedloge :-D

Amer :D ili Harris (sa dva r, kao koncenzus izmedju BH Haris i US Harry ) :)
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#249 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Trebam te »

Nocty wrote:Nije istina da je obavezno obrezivanje u americi,moras platiti 200$ ,cuj ja njima da platim za to sakacenje ljudske savrsene forme i strukture,niti sam ja obrezan niti ce moj sin biti hvala bogu,a treba da se rodi za mjesec dana.Adrijan ce se zvati,mogu ga zvati ado :)

Hehehe Adrijan - Ado :skoljka:

.
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#250 Re: Ime muske bebe u USA

Post by Le_La »

Kako bi bilo sa Edi ili Eddie ili Eddi, pisi kako hoces a citaj EDI :D
Post Reply