ime bebe

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
HelaS
Posts: 5796
Joined: 22/09/2018 13:21

#1951 Re: ime bebe

Post by HelaS »

Hank Paldum wrote: 15/04/2023 18:23
Turska i Dubai su sve popularnije turističke destinacije gdje su česta imena Muhamed, Mustafa i Ahmet a i u Minhenu, Beču ili Parizu gdje se ide u turizam ili da se tu živi su takva imena česta i uopšte više ne zvuče neobično.
Ovo mogu da potvrdim primjerom iz Sarajeva, gdje sam čuo nekoliko kineskih turista kako se međusobno nazivaju sarajevskim imenima. Jedan se zvao Mrkva, drugi je bio Hadzibajrik, a jedna žena Aria. I sad sam shvatio razlog i odakle Kinezima sarajevska imena, dakle - turizam :D
User avatar
liaar
Posts: 3791
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1952 Re: ime bebe

Post by liaar »

Bloo wrote: 17/04/2023 09:52
liaar wrote: 17/04/2023 09:41 A za ovu povrijeđenu što je samo ona iz Sarajeva, a svi su ostali došlje, imam crno na bijelo da nismo došlje ni ja a ni babo mi, koji je svog muškog biološkog skrbnika također zvao babo
Znači tvoji su ovdje još od neolita, brončanog i željeznog doba? Aferim. :D
tako je, direkt Adam i Eva potomci
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#1953 Re: ime bebe

Post by RagibUzoriti »



Neka nadjevaju imena kakva god hoce.
Neka djeca roditelje,roditelji djecu zovu od milja kako god hoce.

Sta koga treba da boli neka stvar,kako mene moje dijete zove?

Ne hranis ga ti lave,niti mu ti komad hljeba kuci donosis nego ja i majka mu.

Fol ono nešto neke šatro podjele, mi stari i ovi došlje.
Ono ,upisan nam u rodni list dio ZK grada gdje sam pa mi odredjujemo kako ce ko zvati svoje roditelje...ejs to?

Tata je kao OK, Babo nije OK nimalo, Ćaća ne znam jel spomenu neko? OK ili nije? Pitam za komšiju...
no_sikiriki
Posts: 17799
Joined: 11/12/2012 13:21

#1954 Re: ime bebe

Post by no_sikiriki »

Bloo wrote: 17/04/2023 09:52
liaar wrote: 17/04/2023 09:41 A za ovu povrijeđenu što je samo ona iz Sarajeva, a svi su ostali došlje, imam crno na bijelo da nismo došlje ni ja a ni babo mi, koji je svog muškog biološkog skrbnika također zvao babo
Znači tvoji su ovdje još od neolita, brončanog i željeznog doba? Aferim. :D
Tako je, samo malo iza Skake.
RJ57
Posts: 3427
Joined: 10/04/2017 15:12

#1955 Re: ime bebe

Post by RJ57 »

ja da zatrudnim dvoumio bi se između abdurahman i abdukadir, a može i abdulrahman i abdulkadir
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#1956 Re: ime bebe

Post by Hank Paldum »

HelaS wrote: 17/04/2023 09:54
Hank Paldum wrote: 15/04/2023 18:23
Turska i Dubai su sve popularnije turističke destinacije gdje su česta imena Muhamed, Mustafa i Ahmet a i u Minhenu, Beču ili Parizu gdje se ide u turizam ili da se tu živi su takva imena česta i uopšte više ne zvuče neobično.
Ovo mogu da potvrdim primjerom iz Sarajeva, gdje sam čuo nekoliko kineskih turista kako se međusobno nazivaju sarajevskim imenima. Jedan se zvao Mrkva, drugi je bio Hadzibajrik, a jedna žena Aria. I sad sam shvatio razlog i odakle Kinezima sarajevska imena, dakle - turizam :D
:lol: :thumbup:
Ma ovi što se najviše žale na Hamze i slična imena će sutra najviše kmečati na člancima i temama kada Bošnjak u mješovitom braku ili braku gdje su oba roditelja Bošnjaci a dadnu djetetu “netipično bošnjačko ili muslimansko” ime i dobije hrpu negativnih komentara, onda će ti isti glumiti moraliste “Šta vas briga kako se dijete zove? Valjda je važno da je zdravo i da ga roditelji vole, puni ste mržnje.”.
Tipična FGR dvoličnost.
Trebaju dati djetetu “europsko” ime da se ne sramoti ako ode u drugu državu a Muhamed na trećem mjestu najčešćih imena u Beču.
Izgleda je manji problem za Beč nego u većinski muslimanskom gradu Sarajevu gdje zbog kompleksa arijevaca “pravih Sarajlija” plave krvi se dotični ne stide ni sopstvenu familiju popljuvati i prikazati zaostalim, koji istu religiju upražnjavaju i gdje sami imaju članove familije sa strašnim okupatorskim imenima.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#1957 Re: ime bebe

Post by dr_Evil »

Hank Paldum wrote: 17/04/2023 14:14
HelaS wrote: 17/04/2023 09:54

Ovo mogu da potvrdim primjerom iz Sarajeva, gdje sam čuo nekoliko kineskih turista kako se međusobno nazivaju sarajevskim imenima. Jedan se zvao Mrkva, drugi je bio Hadzibajrik, a jedna žena Aria. I sad sam shvatio razlog i odakle Kinezima sarajevska imena, dakle - turizam :D
:lol: :thumbup:
Ma ovi što se najviše žale na Hamze i slična imena će sutra najviše kmečati na člancima i temama kada Bošnjak u mješovitom braku ili braku gdje su oba roditelja Bošnjaci a dadnu djetetu “netipično bošnjačko ili muslimansko” ime i dobije hrpu negativnih komentara, onda će ti isti glumiti moraliste “Šta vas briga kako se dijete zove? Valjda je važno da je zdravo i da ga roditelji vole, puni ste mržnje.”.
Tipična FGR dvoličnost.
Trebaju dati djetetu “europsko” ime da se ne sramoti ako ode u drugu državu a Muhamed na trećem mjestu najčešćih imena u Beču.
Izgleda je manji problem za Beč nego u većinski muslimanskom gradu Sarajevu gdje zbog kompleksa arijevaca “pravih Sarajlija” plave krvi se dotični ne stide ni sopstvenu familiju popljuvati i prikazati zaostalim, koji istu religiju upražnjavaju i gdje sami imaju članove familije sa strašnim okupatorskim imenima.
Muhamed, Denis sve je to isto, nasi smo!
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#1958 Re: ime bebe

Post by Hank Paldum »

dr_Evil wrote: 17/04/2023 14:17
Hank Paldum wrote: 17/04/2023 14:14
:lol: :thumbup:
Ma ovi što se najviše žale na Hamze i slična imena će sutra najviše kmečati na člancima i temama kada Bošnjak u mješovitom braku ili braku gdje su oba roditelja Bošnjaci a dadnu djetetu “netipično bošnjačko ili muslimansko” ime i dobije hrpu negativnih komentara, onda će ti isti glumiti moraliste “Šta vas briga kako se dijete zove? Valjda je važno da je zdravo i da ga roditelji vole, puni ste mržnje.”.
Tipična FGR dvoličnost.
Trebaju dati djetetu “europsko” ime da se ne sramoti ako ode u drugu državu a Muhamed na trećem mjestu najčešćih imena u Beču.
Izgleda je manji problem za Beč nego u većinski muslimanskom gradu Sarajevu gdje zbog kompleksa arijevaca “pravih Sarajlija” plave krvi se dotični ne stide ni sopstvenu familiju popljuvati i prikazati zaostalim, koji istu religiju upražnjavaju i gdje sami imaju članove familije sa strašnim okupatorskim imenima.
Muhamed, Denis sve je to isto, nasi smo!
Samo nije naš ako je Hamza, onda je došljo iz neke sandžačke pripizdine i strano tijelo grada.
Post Reply