Imate preko 21, a zivite s roditeljima???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Imate preko 21 i zivite s roditeljima???

da, vec pomalo ludim
10
30%
da i dobro mi je
11
33%
ne, zivim sam(a)
12
36%
 
Total votes: 33

_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#51

Post by _MaYa_ »

privremeni wrote:
neutralac wrote:Odlazak iz roditeljske kuce je jedno od najvecih zivotnih otreznjenja.Prvi neplaceni racun ,nakon osamostaljenja, izaziva zal za vremenom kad su to "starci"radili umjesto nas.Lako je otici od roditelja, ali treba se vratiti uzdignuta cela kad nam lose krene.Koliko nas je sposobno to uciniti?Vrlo malo.
Smijesno je pominjati godine kada se govori o nesporazumima sa "starcima".Poteskoca u komunikaciji je uvijek bilo i bit ce, ali sa obje strane, a ne samo s jedne kako se ovdje najvise iznosi.Nasi roditelji su svjesni nasih tegoba kad dodjemo u neke 20-te , ali nam ne mogu puno pomoci.Jos uvijek vrijedi ona stara poslovica : " Mala djeca piju mlijeko, a odrasla piju krv(roditeljima).
Problem osamostaljenja u BiH je ekonomske i tradicionalne prirode.Tu se malo sto moze uciniti.
svaka cast.
I malo za razmisljanje. I roditelji bi se rado odvojili, ali ih vecina ne moze jer njihova djeca nemaju sta "utaliti "sa prijateljima-cimerima.

I konkretan,svjez primjer osamostaljivanja na BH nacin. Njoj i njemu 21 godina, studenti, iznajmljuju stan, pored fakulteta ponesto raduckaju, starci se razapeli da im pomognu, placaju stan, oblace,mame kuhaju, svi se brinu o knjigama, a oni kobajagi samostalni.
Umjesto da su poslagali prioritete i poradili na svom stvarnom osamostaljivanju, ovako mogu biti sretni sto imaju roditelje koji drze otvorena vrata i trude se da ih odrze iznad vode dok im ne dodje iz guzice u glavu.
:lol: hehe to je otprilike kao i kod mene,a imam svoju sobu i samostalna sam, sletim dole da dorucak rucak, pokupim sta ima finog za jesti...trazim pare i odem van

bas sam samostalna u k... :lol:
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#52

Post by _MaYa_ »

ova tema je vidim potresla sviju manje /vise, pa svi smo pomalo nezadovoljni.... :sad:

nema veze, ajde bice bolje, utjesna je cinjenica da nisi sam ...aaah :(

kad se sjetim samo posljerata, ja sam prestala zivjeti samo zato jer su mi najbolje godine (a koje nisu najbolje godine :? ) prosle u ratu, ubijala sam se zbog tog, kontala sam pasve je propalo, nema sta...5 godina sam zivjela bez veze i sta cu sad? a to je zbogtog jer su me okruzivali lčjudi koji nisu bili u ratu

a onda sam seokrenula oko sebe i rekoh pajebote nisam sama...svi su istom sranju...samo ja sam cak i u boljem , neke moje kolegice su se udale za seljake...i otisle na selo dazive...pa ja sam izvukla deblji kraj...

i sta sam htjela reci? da, pa to da je jadno da nemamo svoj samostalan zivot. znate kako ameri to rade, s 16 vec imas stan i sam sebi kreiras sve, ne mora ti niko govoriti sta ces raditi, sta si napravio dobro i ...

...a dovoedees koga hoces kuci bez da slusas komentare...ni poz. ni negativne...uglavnom...

8-) ko ja?
ViTeZ93
Posts: 121
Joined: 13/07/2004 15:21

#53

Post by ViTeZ93 »

nedozvolimo da nas zahvati zapadnjacki virus, pa da se pocnemo osamostaljivati sa 16, u tim groznim okolnostima medjusobna ljubav hladi, tako da na zapadu jedva cekaju da strpaju roditelje u staracki dom itd.
ili pak roditelj je totalno hladan (na spram nasih roditelja) prema svojoj djeci, ili danas sutra unucima.
Kloniti se amerikanizma uprotivnom cemo potonuti jos dublje!
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#54

Post by novalic »

ja sam otisla prvi puta od kuce od 13 godina.... u saraj'vo...
iz saraj'va u jedan drugi grad... pa onda opet 2 godine sa roditeljima... u gradacac...
od 18 otisla daleko...

kada bih mogla promijeniti.... tok zivota i vratiti se u ta vremena, nigdje ne bih isla...ostala bih sa roditeljima do kada me nogom u guzicu ne bi istjerali iz kuce...

ali, u ta vremena nisam ni blizu tako razmisljala... :(
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#55

Post by Fair Life »

JBT wrote:Kad bih vam rekao da je sve do glasackog listica, ne bi mi vjerovali.
:-D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#56

Post by margareta »

Fair Life wrote:
JBT wrote:Kad bih vam rekao da je sve do glasackog listica, ne bi mi vjerovali.
:-D
Zorno ti vjerujem JBT :(
:)
Posts: 318
Joined: 05/07/2004 00:24

#57

Post by :) »

mayo-nezo, imam neke planove u svezi osamostaljivanja, ako bude sta konkretno, mozemo se talit... :D

samo... :D bojim se da se bas necemo slagati...

ko zna? :-) :-) :-)
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#58

Post by _MaYa_ »

:) wrote:mayo-nezo, imam neke planove u svezi osamostaljivanja, ako bude sta konkretno, mozemo se talit... :D

samo... :D bojim se da se bas necemo slagati...

ko zna? :-) :-) :-)
e to je bar sigurno-necemo se slagati :| i kakve veze ima zenidba s osamostaljenjem sta ne mos se sam osamostaliti treba ti jos neko ?
:lol: and don't mess with maya :x
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#59

Post by hananah »

Sto je Maja opasna, ali jedno znam, jedina cura na forumu koju Maja pravo voli sam ja :) :) :) :) :) :) Mada ne zivimo skupa :)
:)
Posts: 318
Joined: 05/07/2004 00:24

#60

Post by :) »

hananah wrote:Sto je Maja opasna, ali jedno znam, jedina cura na forumu koju Maja pravo voli sam ja :) :) :) :) :) :) Mada ne zivimo skupa :)
Podsjeca te na teska vremena pubertetskih kriza, ogledalo tvoje mladosti? il je nesto drugo?:-) :)
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#61

Post by hananah »

:) necem ti odgovoriti na pitanje, a zasto necem jer mi se ne hocem :D
:)
Posts: 318
Joined: 05/07/2004 00:24

#62

Post by :) »

iz tvog odgovora slutim odgovor... :D
nidje veze
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#63

Post by _MaYa_ »

hananah wrote:Sto je Maja opasna, ali jedno znam, jedina cura na forumu koju Maja pravo voli sam ja :) :) :) :) :) :) Mada ne zivimo skupa :)
a naravno , vezu me dobre uspomene, e :) dobra su ona vremena bila...:) kad smo ja i ti feministicke ispade imali 8-) zene se bore :lol: e a da ti iskreno kazem tad smo bile i mladje :lol:

eee zarajtala sam s citavim forumom :) i nestala da se ljudi odmore...

e vidis li mi robija? znas li ti njega uopce, mislim uzivo, tj robin dolazi li on na chat? tj forum...ajmeeee :-)
Post Reply