Imate li prijatelje?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#151 Re: Imate li prijatelje?

Post by ¤ jelena ¤ »

medvjed23 wrote:
¤ jelena ¤ wrote:aaa...pjesmice... hihihihihi :D

:run:
baš po tvom žemskastom ukusu
ima i akrostih i sve al nemoj nikom reći

odoh fakat.. stvarati..

:run:
Ma, o kojoj to pjesmi govoriš...čuj napiso i akrostih :hihihi:

Ona na koju ja mislim nema....khm... :D

Vraćaj se vamo i sve nam reci :repetirana: mi smo ti prijatelji...ce! :D
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#152 Re: Imate li prijatelje?

Post by Schlauf2 »

Seyfo wrote:Ponekad ljudi imaju sasvim razlicita vidjenja priajteljstva; npr.zove mene jaran u neki vakat kad njemu odgovara i pita me mogu li doci odmah isti momenat do njega da mu klemam auto; ja se nacrtam kod njega sa svojim klemama i zavrsimo to-smatrao sam to svojom duznoscu i odmah sam sve ostalo odlozio da mu to zavrsim. Kad kaze on:"jel ti cijenis to sto sam prvo tebe zvao?". Ja se sjebo...kazem mu"a jel ti cijenis to sto sam ja u sekundi dosao???". Naljuti se on,naljutim se ja...obojica uvjereni da smo u pravu.
Ti si upravu tu. To je vrsta ljudi koji misle da su Bogom dani, a drugi su tu da im sluze kao roblje. Ako uopste nema obzira niti trunku zahvalnosti prema cinjenici da si zbog doticnog morao zrtvovati svoje vrijeme koje ti je itekako trebalo (osim ako si jaaaako besposlen u zivotu), odgovorno tvrdim da taj jaran nikad nece biti pravi jaran ne samo tebi, nego nikome, i da ce te prvom prilikom, kad bude trebao svoje dupe riskirati za tebe, pomnoziti s nulom i dati pedalu. Trebao si ga samo pitati, "jel to ja inace predstavljam majku Terezu pa klemam ljudima auta po gradu kad god kome treba u bilo koji vakat?" Odgovor bi bio vrlo interesantan, ukolioo bi ga uopste dobio.

Najlakse je glumiti velikog jarana kad ne treba sebe riskirati.
Last edited by Schlauf2 on 02/05/2017 23:47, edited 1 time in total.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#153 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

Brate, kad moram u pola 12 otvarati onaj nakav blog il sta je ono i traziti pjesmu za koju mislim da je medina.. :roll:

Nego, adio? Ako je to-to, really medo? Mogo si sta fino napisati. Klix recimo. Forum. Nesto tako.
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#154 Re: Imate li prijatelje?

Post by Ljakan »

Seyfo wrote:Ponekad ljudi imaju sasvim razlicita vidjenja priajteljstva; npr.zove mene jaran u neki vakat kad njemu odgovara i pita me mogu li doci odmah isti momenat do njega da mu klemam auto; ja se nacrtam kod njega sa svojim klemama i zavrsimo to-smatrao sam to svojom duznoscu i odmah sam sve ostalo odlozio da mu to zavrsim. Kad kaze on:"jel ti cijenis to sto sam prvo tebe zvao?". Ja se sjebo...kazem mu"a jel ti cijenis to sto sam ja u sekundi dosao???". Naljuti se on,naljutim se ja...obojica uvjereni da smo u pravu.
Dobar je cuj jel cjenis pa sta on konta da ti je sef i da moze sa tobom kako hoce?Previse te nisko smatra i ne cjeni uopste...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#155 Re: Imate li prijatelje?

Post by ¤ jelena ¤ »

Vala baš...strašno je to. Znam. Razumijem. Hrpu nake šklj poezije pročitaš...dok ti se ne ukaže pred već obnevidjelim očima pjesma međedova.

Ali dobro, takvi su pjesnici....misteriJozni. :twisted:

Sve u svemu, uopšte nije lako biti međedu prijatelj pravi. :spavalica:

Laku noć. :sleep:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#156 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

:D :lol:

Laku noc.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#157 Re: Imate li prijatelje?

Post by nema me tamo »

Niemand wrote:Ljudi kad opisuju prijatelje opisu najvise sta bi oni sve za njih uradili i na sta racunaju od tih prijatelja da bi za njih uradili. I to je onda valjda to uzajamno prijateljstvo, u pravom smislu rijeci. Dok sve manje vidjam ljude koji nisu gej :D , nisu u rodbinskoj vezi s tom osobom il sta tako, al naprosto vole tu osobu, raduju se kad vide da je njoj dobro, da je sretna i sl, bez ikakve koristi, ikakvih posljedica za sebe, bez ikakvog racionalnog razloga za sebe vec cisto jer neobjasnjivo vole tu osobu i drago im je kad je sretna il im je zao kad nije.
Eh ta prva recenica..

Kao sto sam i napisao dvojicu koji su ostali tu kad je najteze i do krvi se šutali..

Eh sad ocel on meni iza ledja nesto pricati nasem " poznaniku " jebo to..
Ili recimo iza ledja da mi djevojku natakari..
Normala to to je sve ok pokazao se gdje treba. :D
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#158 Re: Imate li prijatelje?

Post by Dado34 »

Iskreno? Ko danas ima prijatelje? Sta je pojam prijatelj? Noga, ruka, glava ili krv u svaka doba kad nazoves? Imam to, trazi 20 maraka nemam. Da ne bi otislo u temu filozofija. Desi se vrlo cesto da ti "poznanik" prileti upomoc jer prijatelj "ne moze". Prijatelji nekada pokazu pravo lice tek poslije dugo godina, dok neko koga znas par mjeseci uleti i izvadi te iz vanago. Tema je obilna i teska, zedna polemike i diskusije.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#159 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

nema me tamo wrote: Ili recimo iza ledja da mi djevojku natakari..
Šta tu ima loše, nije ga tebi mećo?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#160 Re: Imate li prijatelje?

Post by Novak20 »

Dado34 wrote:Iskreno? Ko danas ima prijatelje? Sta je pojam prijatelj? Noga, ruka, glava ili krv u svaka doba kad nazoves? Imam to, trazi 20 maraka nemam. Da ne bi otislo u temu filozofija. Desi se vrlo cesto da ti "poznanik" prileti upomoc jer prijatelj "ne moze". Prijatelji nekada pokazu pravo lice tek poslije dugo godina, dok neko koga znas par mjeseci uleti i izvadi te iz vanago. Tema je obilna i teska, zedna polemike i diskusije.
Nije da se hvalim ali imam šest prijatelja u svom rodnom gradiću i trojicu vani. Šta nas je odredilo kao prijatelje i drage ljude koji se paze i vole već skoro pola vijeka ?

Komšiluk, osnovna, srednja, more, vojska, ista generacija... Nekakav zajednički uvod u ozbiljan život, podjeljena svaka priča i prvo iskustvo, životna radost, vjenčanja, djeca, ali i žalost i težak trenutak poput smrti najbližih ili rata. Naučili smo dijeliti sve, bez da neko razmišlja o tome. Kad nešto uradiš ili daš, zaboraviš i ne očekuješ da ti se vrati. A vrati se.

Bilo je u tom prijateljskom odnosu svega. I svađa, ljutnje i oprosta ali se nauči gdje je nečiji individualni prag koji se ne prelazi ni u šali.

Naravno, svi se mijenjamo, starimo. Vremena i životni prioriteti se mijenjaju, samo što i danas nađemo vremena da se sa porodicama okupimo par puta godišnje. Utakmice reprezentacije, roštilj, pjesma i sjećanja koja ne daju da zaboravimo kako smo zajedno progrmili najljepši dio života.

Prava smo braća, vjerovali ili ne.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#161 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

iz Mostara wrote:
nema me tamo wrote: Ili recimo iza ledja da mi djevojku natakari..
Šta tu ima loše, nije ga tebi mećo?
:lol:

Sharing is caring, eh?
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#162 Re: Imate li prijatelje?

Post by broj dva »

Imam za zajebanciju i provod.
Za gadne stvari - na svu srecu nisam imao potrebu da testiram prijateljstva..
A na primjeru iz ranih devedesti...ne zna covjek ko su mu prijatelji dok ne krene belaj...
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#163 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

triconja wrote:
iz Mostara wrote:
nema me tamo wrote: Ili recimo iza ledja da mi djevojku natakari..
Šta tu ima loše, nije ga tebi mećo?
:lol:

Sharing is Karing, eh?
Još kad kaže nemoj ja imam momka ko ONO se nešto otima, rekoh nema veze nisam ja ljubomoran
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#164 Re: Imate li prijatelje?

Post by djevojka bez imena »

Nije to testiranje to je vise kao neka samoselekcija. Ja nisam pristalica filozofije da prijatelje trebamo 'zamarati' kuknjavom ili jadanjem, niti je odlika kvalitete prijateljstva u tome da imas nekog koga ces budit' u po noci a taj ce skocit' odmah. Ja svoje prijatelje cuvam, ne zovem u pomoc radi sitnica, a neke bivse 'prijatelje' sam do te mjere bila razmazila da prvi put kad sam rekla : ne mogu ja al' smislit cemo nesto', dobila sam negodovanje i zahladnjenje. Na kraju mi je jedna emotivno teska zivotna situacija pomogla da razlucim prave od laznih, i sad uzivam u svakom momentu sa ljudima koji su zasluzili moje postovanje i ljubav, a da ja to uopste od njih trazila nisam.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#165 Re: Imate li prijatelje?

Post by realna do boli »

Pustio sin oca da mu pozove sve prijatelje na vjencanje..zaposlen..sta li..
Na sam dan vjencanja u sali dva covjeka....Mladozenja pobudalio..pita oca ..sta si radio..
pa, sine moj..samo sam im poslao poruku..da ih..tog ..i tog..dana trebas..i pravi prijatelji su dosli.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#166 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

realna do boli wrote:Pustio sin oca da mu pozove sve prijatelje na vjencanje..zaposlen..sta li..
Na sam dan vjencanja u sali dva covjeka....Mladozenja pobudalio..pita oca ..sta si radio..
pa, sine moj..samo sam im poslao poruku..da ih..tog ..i tog..dana trebas..i pravi prijatelji su dosli.
Pusti te bajke od IBN-LABN-DABN-ABU OSMANA

Danas je vrijeme LEŠINARA, nema stida i nema prijatelja, vrijeme gdje društveni status diktira bankovni račun, ne živite u bajkama, već je došlo vrijeme da ako nemaš para nemaš ni obrazovanja, ako nemaš para ne možeš se ni lječit, narod je na nivou pećinskih plemena a stoka je imenica kojom zovu radnike!
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#167 Re: Imate li prijatelje?

Post by realna do boli »

iz Mostara wrote:
realna do boli wrote:Pustio sin oca da mu pozove sve prijatelje na vjencanje..zaposlen..sta li..
Na sam dan vjencanja u sali dva covjeka....Mladozenja pobudalio..pita oca ..sta si radio..
pa, sine moj..samo sam im poslao poruku..da ih..tog ..i tog..dana trebas..i pravi prijatelji su dosli.
Pusti te bajke od IBN-LABN-DABN-ABU OSMANA

Danas je vrijeme LEŠINARA, nema stida i nema prijatelja, vrijeme gdje društveni status diktira bankovni račun, ne živite u bajkama, već je došlo vrijeme da ako nemaš para nemaš ni obrazovanja, ako nemaš para ne možeš se ni lječit, narod je na nivou pećinskih plemena a stoka je imenica kojom zovu radnike!
Poenta je bila....malo je pravih prijatelja...a tema stoka radnicka...otvori temu...sta smo radili za 1. Maj.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#168 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

realna do boli wrote:sta smo radili za 1. Maj.
Manipulisao i špekulisao sa mesom i alkoholom :D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#169 Re: Imate li prijatelje?

Post by realna do boli »

Sa prijateljima ili sam .....
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#170 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

realna do boli wrote:Sa prijateljima ili sam .....
Nisam bio sam uz mene je bio i roštilj!
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#171 Re: Imate li prijatelje?

Post by realna do boli »

Treba znati naci razliku izmedju..imam svoju raju..i.. imam svoje prijatelje..
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#172 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

realna do boli wrote:Treba znati naci razliku izmedju..imam svoju raju..i.. imam svoje prijatelje..
Tako je i alija zapuco u libiju da traži sadake za muslimane pa pito gadafija, kako to da sve poslove daje srpskim firmama i srbima a mi muslimani smo braća, reko mu gadafi bratu moram dat od prijatelja imam koristi!
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#173 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

iz Mostara wrote:
realna do boli wrote:sta smo radili za 1. Maj.
Manipulisao i špekulisao sa mesom i alkoholom :D
Rostiljce i kobasice, piletina i poljsko meso u obliku cevapa? Isti si ko i ja :lol:
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#174 Re: Imate li prijatelje?

Post by zippoo87 »

nema toga...kada bolje razmislim,nije nikada ni bilo...imas samo te "interesne grupe",ne nuzno materijalno interesne,nego ono...ako se dvojica drogiraju a ti ne drogiras,visak si i otpadas :D
ako su dvije drugarice tracare a treca nije,ona otpada :D

prijateljstvo je za mene da imas sa kim razgovarati ali otvoreno i reci o cemu razmisljas,mozda pitati za misljenje o nekoj temi,otici nekada na izlet,putovanje,uraditi nesto novo
mislim bilo je uvijek tu drustva ali kad god sam zvao da se fol nesto pomogne ili radi,nikada niko nije dosao...dok kad je buraz zvao svoje...dodju 2-3 uvijek

ali nije poenta da se radi...malo bi se radilo pa bi se sjedilo a nece
imam ja 2 druga sa kojima mogu o svemu i koji dosta znaju iz privatnog zivota ali i posao sada razdvaja ljude,tesko se organizovati

suma sumarum- hipoteticki...da se sutra zenim,ne znam koga bi odabrao za kuma a kum bi trebao biti najbolji prijatelj
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#175 Re: Imate li prijatelje?

Post by Ci-Nick »

Pozdravljao sam se osamdesetih godina sa 5.000 ljudi u gradu,..mogao na kafu svratiti bar sa 1.000 ljudi,. družio se sa stotinama i na kraju se iskristalisao jedan pravi prijatelj. :-D Ja zadovoljan.
E sad šta je pravi prijatelj,.. ako se ne javiš dva dana on zove pita je li sve uredu,.. ako kaže da osobi xy dam 1000 maraka ja ne postavljam pitanja zašto, ni kad će vratiti.
Jednostavno rečeno nikad ne sumnjate u prijateljstvo kao što u dobrom braku nikad ne razmišljaš o razvodu.
Post Reply