Imate li prijatelje?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#101 Re: Imate li prijatelje?

Post by triconja »

To ti je kao ono kupis fiskalnu kasu jer imas obrt a duduk za to i zoves prijatelja da ti pomogne (a on jos veci duduk) :lol: , ili treba ti popravit masinu ili prekidac zamjenit :izet:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#102 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

:D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#103 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

Zenska prijateljstva su generalno rijetka.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#104 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

Sto to mislis?Kad odem u grad,pogledam po kaficima,na ulici,nebih to rekao...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#105 Re: Imate li prijatelje?

Post by SaraFina »

Imam. Najbolja prijateljica iz djetinjstva i dan danas je to ostala. Preživjele smo njeno trogodišnje preseljenje, turbulentnu vezu i povratak.
Moje " faze " od izbora faxa i pogrešnih ljudi koje smo činile sebi bliskim. Odnosno više je to bila moje zasluga.
Imam i mušku dragu osobu na drugom kontinentu, takodjer dugogodišnje prijateljstvo.
Bliskog rodjaka, koji mi je zamjena za brata ne brojim.

Poznanika, ( kroz život i rad ) kolega i koleginica.... mnoštvo. Ali to su ljudi za izlaske i dokone kafe, ovo troje bi zvala u nevolji.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#106 Re: Imate li prijatelje?

Post by Kikibombona »

badalpur wrote:
Sanchez22 wrote:Imao dok se nisu ozenili :D
Pa otprilike i kod mene je tako. One se sve udale, dobile djecu i valjda sa mnom više nemaju zajedničkih tema, ali kontam da su to bila prava prijateljstva ne bi se tako lako ugasila.
Ne volim podjele muskarac-zena, ali ovaj put, makar u mom slucaju, empirijski je dokazano da zene cesce napustaju prijateljstvo. Mogu biti izuzetno odan drug dok ne nadju momka ili se udaju. Onda sve pada u vodu.

Imam nekoliko 'prijateljica' koje su me vazda zivkale, te hajmo tamo - hajmo vamo. Cim bi se prestale javljati, znao bih da su nasle momka. Ima i izuzetaka, poneki. Te djevojke nikada nisam dozivljavao kao iskrene prijatelje, niti se musko-zensko prijateljstvo moze mjeriti sa pravim muskim prijateljstvom. I priznajem, u vecini tih slucajeva, prijateljstva sa djevojakama, bilo je odredjenih 'romanticnih' pretenzija u pozadini, tako da, nikada to nisu bila istinska prijateljstva.

I zenska prijateljstva isto tako pucaju radi momaka. Svoje djevojke sam uvijek kritikovao ako bi zapostavile drugarice... vise radi sebe nego radi njih, da prodisem malo... :D

A moji jarani. Pa imam trojicu a da ne znam ko mi je veci drug. Poznajemo se 25 godina. Nikada me nijedan nije ispalio a pomogli su dosta puta. Prijateljstvo su dokazali bezbroj puta u razlicitim prilikama. Imam jos dosta drugova sa kojima se znam 20 i kusur godina. Mogu izdvojiti njih 4-5 sa kojima sam cisternu alkohola popio, igrao fudbal, tulumario, nema sta nisam radio... to druzenje je zasnovano na slicnim interesovanjima, fino nam kada smo zajedno. Da bi poginuli jedan za drugoga, kao trojica gore zpomenutih, to se ne bih zakleo. Prijateljstvo nije do te mjere duboko i razvijeno uprkos silnom vremenu koje smo proveli zajedno. O njima mislim sve najbolje i cesto se vidimo, makar 2-3 puta mjesecno. Sada imamo razlicita interesovanja i ne mozemo se druziti kao prije. Al' opet je super i ne mislim da ce prestati. Znamo se u dusu, ogroman respekt imamo jedni prema drugima. Niko od tih momaka nije supak. Imam jos dosta prijatelja iz mahale, skole i tako. Sa nekima sam se prestao druziti, ali se svaki put srdacno pozdravimo. Sa nekima se druzim s vremena na vrijeme. I tako... Obaveze, razlicita interesovanja, neko se izmjeni i postane naporan... Uglavnom, nema cvojeka kojeg znam a da ga ne pozdravim na ulici, da od njega glavu okrenem, bio najeveci olos ili direktor. I veoma mi je drago sto sam to postigao u zivotu.

I jos je zanimljivo da ne sticem nova prijateljstva. Zapravo, imam samo dva druga koja sam upoznao preko posla, prije 4-5 godina. Sve ostale drugove poznajem 20 i vise godina. Nijedan novi. :D Zene ne racunam kao prijatelje, ofkors...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#107 Re: Imate li prijatelje?

Post by Kikibombona »

muha_sa wrote:imam :-D

sve i jednog covjeka kojeg poznajem smatram prijateljem :) a boMMe sam i ja njima prijatelj :)

nit šta ocekujem od njih nit šta tražim :)

jebeš prijateljstvo zasnovano na nekom interesu
:thumbup: :thumbup:

Upravo tako. Bas citam pitanje, 'jesi li ikada progutala knedlu radi prijatelja'. Ne znam uopste kako se dovesti u takvu situaciju da te prijatelj ispali. Mozda bi me ispalili do sada da se radilo o pitanju zivota i smrti, o velikim biznisima sa dosta novca u igri, i tako nekim teskim odlukama, kada vise volis spasiti sebe nego prijatelja...

Toga nije bilo i mogu reci da me niko od drugara nije ispalio. Kada bih ispricao najvecu ispalu koju pamtim, smijali bi se. Bezveze. :D

Bilo je posudbi love, ali nikada neke ekstra cifre, par milja maksimalno. Uvijek ispostovano. Niko nece radi sitno smrad ispasti, makar ne ljudi koje u dusu poznajem i za koje pouzdano znam da su prilicno moralne osobe. Covjek je nepredvidiv, nekada sam sebe iznenadi, ali opet... Kada je belaj nikada nisu pobjegli. Sutra da imam frku tu bi se stvorili. Kada sam imao radove kuci, radili su umjesto mene dok bih bio na poslu. Uvijek spremni pomoci o bilo cemu da se radi. I ja isto tako. Tu nema diskusije. Nedavno avlijanare hocu voditi na lijecenje. Drug picajzla, voli auto vise nego zenu. Al' opet ne moze odbiti. I ker mu se ispovracao u autu, uzas totalni. :D Al' sta da se radi, jeo sam i ja govna za njega... :D

Dakle, uopste nije bilo prilike da me zajebu, niti inace dozvoljavam da me neko zajebava. Sto se toga tice, samo da ovako bude u buducnosti, bez negativnih iznenadjenja. A vala, cesto se pohvalim da smrada znam nanjusiti i na vrijeme odjebati, ili samo imam srece da ih zaobidjem... :D

I jos da dodam, nisam sitnicav, ne palim se na gluposti. Mozda i to doprinosi kvaliteti i opstojnosti prijateljstva. Ljudi znaju zakrviti radi najobicnije gluposti.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#108 Re: Imate li prijatelje?

Post by Nepass »

badalpur wrote:
Sanchez22 wrote:Imao dok se nisu ozenili :D
Pa otprilike i kod mene je tako. One se sve udale, dobile djecu i valjda sa mnom više nemaju zajedničkih tema, ali kontam da su to bila prava prijateljstva ne bi se tako lako ugasila.
Pa tako je slicno i kod mene, jednostavno se ljudi razvijaju, napreduju. Ne mozes biti isti sa 17 i 34 godine. Evo u mene drug otkrio ljubav prema motorima i ganja se po tim skupovima i pije pive sa bajkerima. Mene motori uopste ne zanimaju i tako se krenes udaljavati. Ja upao u neko drustvo koje mi bas odgovara i draze mi sa njima biti nego slusati o motorima. Banalan je primjer ali vjerujem da kontas sta hocu reci. I tako se sve vise sitnica nadovezuje i shvatis da vec mjesecima niste pili kafu :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#109 Re: Imate li prijatelje?

Post by mO k3 »

Par familija sa kojima se intenzivnom druzimo i to je to , sve ostalo su poznanici
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#110 Re: Imate li prijatelje?

Post by Nepass »

radiša wrote:
Niemand wrote:Sta ja znam, al glupa mi nesto ta prica ode ja viditi jel on meni prijatelj il nazvacu a u 3 ujutro da mi mijenja gumu. Moja prijateljica ima malu bebu, da je nazovem u 3 ujutro i kazem ne znam ti sta, mislim da bi jedini odgovor bio nedefinisano oglasavanje bebe. :D
Treba i za to imat sluha.Ako je tri ujutro iz postovanja trebas sacekat makar 7-8 sati pa zamolit za pomoc ako je guma u pitanju a ako ti je zivot u pitanju onda vrijeme ne igra ulogu.Ako ti neko ne zeli dva puta pomoc da promjenite gumu a ti ga zoves na pice koje ne odbija to je vec malo zabrinjavajuce.
Ako je u pitanju guma zoves bihamk, a zivot zoves hitnu ili policiju.
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#111 Re: Imate li prijatelje?

Post by djevojka bez imena »

Da me neko to pitao lani u ovo vrijeme, bez puno razmisljanja rekla bih : imam, bar desetak! Sad kazem, imam, hvala Bogu, troje. Dodju tako neka teska vremena, situacije, pa potraju, a 'prijatelji' pocnu da se osipaju,blijede i odlaze. Ostanu samo pravi, pa zbog toga bude covjek zahvalan i na tim teskim vremenima, sazna ko je tu radi interesa a ko jer je PRIJATELJ.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#112 Re: Imate li prijatelje?

Post by radiša »

Nepass wrote:
radiša wrote:
Niemand wrote:Sta ja znam, al glupa mi nesto ta prica ode ja viditi jel on meni prijatelj il nazvacu a u 3 ujutro da mi mijenja gumu. Moja prijateljica ima malu bebu, da je nazovem u 3 ujutro i kazem ne znam ti sta, mislim da bi jedini odgovor bio nedefinisano oglasavanje bebe. :D
Treba i za to imat sluha.Ako je tri ujutro iz postovanja trebas sacekat makar 7-8 sati pa zamolit za pomoc ako je guma u pitanju a ako ti je zivot u pitanju onda vrijeme ne igra ulogu.Ako ti neko ne zeli dva puta pomoc da promjenite gumu a ti ga zoves na pice koje ne odbija to je vec malo zabrinjavajuce.
Ako je u pitanju guma zoves bihamk, a zivot zoves hitnu ili policiju.
Komunalce bolje zvat prije ce pomoc,nemoj bit bukvalac.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#113 Re: Imate li prijatelje?

Post by meteorit135531 »

Ako hoćeš da izgubiš prijatelja, posudi mu pare. Ja svima posuđujem pare. :D
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#114 Re: Imate li prijatelje?

Post by Truba »

mislim da je bolje da tražiš

tako nećeš ništa izgubiti

mislim od para :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#115 Re: Imate li prijatelje?

Post by O'zone »

Sve "pogubio" zbog "nemanja vremena"....jbga
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#116 Re: Imate li prijatelje?

Post by iz Mostara »

neka prijatelja a jebeš sponzorirane prijateljice :D
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#117 Re: Imate li prijatelje?

Post by Mega Man X »

Imam. Zovu se roditelji. Oni su uvijek tu, pa čak i kad treba jedan najobičniji savjet.

Naravno pored njih imam još 2 prijatelja s kojima redovno idem svugdje. Barem ih ja smatram pravim prijateljima jer mi nisu nikad zabili nož u leđa.
Last edited by Mega Man X on 02/05/2017 17:51, edited 1 time in total.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#118 Re: Imate li prijatelje?

Post by paladinka »

Cim te podju na pocetku tusiti sa svojim problemima , nema nista od tog prijateljstva . Takvim takozvanim prijateljima sluzis samo za jadanje i nista drugo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#119 Re: Imate li prijatelje?

Post by moonca »

Da , iz mladosti, nekoliko , mada se rijetko cujemo zbog udaljenosti .

Novi su na 'baterije' nazalost Kratak fitilj za njih imamo /imaju.
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#120 Re: Imate li prijatelje?

Post by Schlauf2 »

Onih pravih jaaako malo, jednog sam nedavno efektivno izgubio jer me je izdao na jako pokvaren način i otkrio da je sve vrijeme zapravo bio sa mnom da bi od mene imao koristi i da bi me iskoristio kao stepenicu za korak više u društvenoj hijerarhiji. Još čak priča o nekom velikom prijateljstvu (kako je on kao jaran a niko drugi nije), a uvijek izmicao svoje dupe u istim situacijama kad sam ja svoje za njega rizikovao. Elem, da ne dužim, pogledam neke stvari i skontam da o istom za sve godine nisam saznao niti jednu kompromitirajuću stvar, u smislu da mi povjeri nešto zbog čega bi imao problema kad bi povjerio nekom drugom. Dakle, cijelo vrijeme me se sračunato držalo na određenoj distanci da bi se stvar mogla raskinuti po potrebi. Moja greška što to nisam prije skontao.

Šta da kažem još, jednostavno pogrešno sam procijenio i to je to. Možeš zbog nekog ko zadnja budala na glavi dubiti ali kad je neko spreman sve žive i mrtve zgaziti za sopstvene interese džaba ti sve.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#121 Re: Imate li prijatelje?

Post by paladinka »

Schlauf2 wrote:Onih pravih jaaako malo, jednog sam nedavno efektivno izgubio jer me je izdao na jako pokvaren način i otkrio da je sve vrijeme zapravo bio sa mnom da bi od mene imao korist i da bi me iskoristio kao stepenicu za korak više u društvenoj hijerarhiji. Još čak priča o nekom velikom prijateljstvu a uvijek izmicao svoje dupe u istim situacijama kad sam ja svoje za njega rizikovao. Elem, da ne dužim, pogledam neke stvari i skontam da o istom za sve godine nisam saznao niti jednu kompromitirajuću stvar, u smislu da mi povjeri nešto zbog čega bi imao problema kad bi povjerio nekom drugom. Dakle, cijelo vrijeme me se sračunato držalo na određenoj distanci da bi se stvar mogla raskinuti po potrebi. Znam, moja greška što to nisam prije skontao.

Šta da kažem još, jednostavno pogrešno sam procijenio i to je to. Možeš zbog nekog ko zadnja budala na glavi dubiti ali kad je neko spreman sve žive i mrtve zgaziti za sopstvene interese džaba ti sve.
To su teski manipulatori , vrlo tesko je i provaliti takve osobe .
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#122 Re: Imate li prijatelje?

Post by Schlauf2 »

paladinka wrote:
Schlauf2 wrote:Onih pravih jaaako malo, jednog sam nedavno efektivno izgubio jer me je izdao na jako pokvaren način i otkrio da je sve vrijeme zapravo bio sa mnom da bi od mene imao korist i da bi me iskoristio kao stepenicu za korak više u društvenoj hijerarhiji. Još čak priča o nekom velikom prijateljstvu a uvijek izmicao svoje dupe u istim situacijama kad sam ja svoje za njega rizikovao. Elem, da ne dužim, pogledam neke stvari i skontam da o istom za sve godine nisam saznao niti jednu kompromitirajuću stvar, u smislu da mi povjeri nešto zbog čega bi imao problema kad bi povjerio nekom drugom. Dakle, cijelo vrijeme me se sračunato držalo na određenoj distanci da bi se stvar mogla raskinuti po potrebi. Znam, moja greška što to nisam prije skontao.

Šta da kažem još, jednostavno pogrešno sam procijenio i to je to. Možeš zbog nekog ko zadnja budala na glavi dubiti ali kad je neko spreman sve žive i mrtve zgaziti za sopstvene interese džaba ti sve.
To su teski manipulatori , vrlo tesko je i provaliti takve osobe .
Tako je, a kad se krene pričati argumentima i dokazima a ne optužbama bez pokrića, još će tebe mrtvo hladno okriviti što imaš argumente i dokaze. Bude teško kad skontaš da je ono u šta si vjerovao (ili vjerovala, nebitno) bila jedna velika šarena laža ali opet, bolje je nekad se probuditi nego nikad.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#123 Re: Imate li prijatelje?

Post by badalpur »

Mega Man X wrote:Imam. Zovu se roditelji. Oni su uvijek tu, pa čak i treba jedan najobičniji savjet.

Naravno pored njih imam još 2 prijatelja s kojima redovno idem svugdje. Barem ih ja smatram pravim prijateljima jer mi nisu nikad zabili nož u leđa.
To je apsolutno tačno. Roditelji su jedini pravi i iskreni prijatelji u životu. Nažalost, ja sam to shvatila tek kada sam ih izgubila.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#124 Re: Imate li prijatelje?

Post by detroit-mercy »

A sto vazda raja prica o nekim velikim stvarima, o velikim ispaljivanjima ili dokazivanjima, ko biva :mrgreen: . Mene nikada u zivotu niko nije ispalio niti sam ja ikada u zivotu ikoga ispalio. Generalno, nikada se nisam ni zaklinjao u ta neka velika prijateljstva jer jednostavno nemam ta neka velika ocekivanja od ljudi. Sta sad treba da trazim od nekog da jede govna za mene sto sam ja budala (a takvih ima masala) da bi ta osoba dokazala da mi je prijatelj :-). Ili da neko drugi trazi od mene da jedem govna za njega samo zasto sto smo "prijatelji" :-).
Ili ono famozno, mogu ga nazvati u tri ujutro i on ce doci za mene, i sad je to ko biva neko mjerilo prijateljstva :-) .
Wtf. ako je prijeka potreba ja cu u tri sata ujutro ustati svakome ko me zovne, prijatelj, poznanik, kolega sa posla, komsija. Ali ako je pravi razlog.
Ako me u tri sata ujutro zoves iz kafane, pjan ko zemlja i zalis se kako su te 10ica izgazala i trazis od mene da se idem sajbat sa desetoricom jer si ti budala, onda slobodno zapjevaj onu "ne racunajte na nas" :skoljka: .
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#125 Re: Imate li prijatelje?

Post by Niemand »

detroit-mercy wrote:A sto vazda raja prica o nekim velikim stvarima, o velikim ispaljivanjima ili dokazivanjima, ko biva :mrgreen: . Mene nikada u zivotu niko nije ispalio niti sam ja ikada u zivotu ikoga ispalio. Generalno, nikada se nisam ni zaklinjao u ta neka velika prijateljstva jer jednostavno nemam ta neka velika ocekivanja od ljudi. Sta sad treba da trazim od nekog da jede govna za mene sto sam ja budala (a takvih ima masala) da bi ta osoba dokazala da mi je prijatelj :-). Ili da neko drugi trazi od mene da jedem govna za njega samo zasto sto smo "prijatelji" :-).
Ili ono famozno, mogu ga nazvati u tri ujutro i on ce doci za mene, i sad je to ko biva neko mjerilo prijateljstva :-) .
Wtf. ako je prijeka potreba ja cu u tri sata ujutro ustati svakome ko me zovne, prijatelj, poznanik, kolega sa posla, komsija. Ali ako je pravi razlog.
Ako me u tri sata ujutro zoves iz kafane, pjan ko zemlja i zalis se kako su te 10ica izgazala i trazis od mene da se idem sajbat sa desetoricom jer si ti budala, onda slobodno zapjevaj onu "ne racunajte na nas" :skoljka: .
:thumbup: :lol:

Ta filmska prica da u zivotu trebas imati nekog ko ce uskakati pomoci i kad ti treba i kad ti realno ne treba pomoc al eto, nek neko drugi radi nesto umjesto tebe, je fakat smijesna. Nije to samo za prijatelje, to se ocekuje i od roditelja, roditelji od djece, pa bracni drugovi itd. I onda se ibretimo sto su recimo onom seficu pomogli roditelji i sestra, ono-sve za tebe, a ispade da svi potajno prizeljkuju da imaju takve osobe oko sebe, spremne na sve.
Post Reply