IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#201 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by Hajvan »

super, kad se privatizira- prihod će knjižiti bečki ili još bolje beogradski "kanton"… eto hin vam
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#202 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by susc_ovjek »

Ja kao Sarajlija sam doživio jako ružne stvari od ljudi koji su došli u Sarajevo da rade i studiraju. Nazivaju nas, koji smo rođeni tu, pogrdnim imenima i manje vrijednima od ostalih, koji su došli tu... tipa, upoznavanje sa prijateljicom koja nije iz Sa, i na drugu kaže, ah... neka samo nisi Sarajka.... papanluk.

Elem, ne smatram mjesto rođenja nikakvom titulom. Prvo čovjek, onda ono iz kuće, pa onda ono što sam školom stavio ispred imena.. pa negdje tamo.. Sarajlija.

Sarajevo je trenutno velika rupa. Ne može se porediti sa glavnim gradovima u regiji, a dalje da ne govorimo. Ali to isto tako govori kakve zabiti su tek ostala mjesta u BiH, centri primitivizma i papanluka. Ne tješite se nesrećom Sarajeva i tugom u koju je ovaj grad zapao, jer nijedno od vaših sela se ne može porediti ni sa ovakvim Sarajevom gdje se još uvijek može naći nešto što liči na urbanu sredinu.

Inače, kao Sarajliji, uvijek mi je drago kada neko pametan, radan i otvorenog uma dođe da živi u moj grad, da zajedno djelimo sredinu i činimo ovaj grad ljepšim i boljim.
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#203 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by Googlerica »

.
Last edited by Googlerica on 13/05/2014 05:06, edited 1 time in total.
User avatar
CoCoLoCo
Posts: 1455
Joined: 12/10/2012 14:29
Location: Letim na mixeru...trazhim shtekdoznu :P

#204 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by CoCoLoCo »

Joj ako vam se ja doselim, jbacete dan kad ste zakukali o zivotu u Sarajvu :D
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#205 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by sumirprimus »

Velkoski wrote:
Stvarno ne znaš? :shock:
pa kad ti zajebavas moram i ja... :D
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#206 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by REALISTA77 »

Seljacine (sad sam iznerviran)kada vam je sarajevo (po vama)najvece selo,vece i od VASEG VOLJENOG SELA,onda se gonite iz sarajeva,ono VAS ne treba!!!!koji mantrak dolazite,seljacine jedne,sarajevo je najljepsi grad u bih,i vi to znate i umirete od ljubomore,mozete nas mrziti koliko god hocete,ali nam mozete samo :izet:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#207 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by sumirprimus »

REALISTA77 wrote:Seljacine (sad sam iznerviran)kada vam je sarajevo (po vama)najvece selo,vece i od VASEG VOLJENOG SELA,onda se gonite iz sarajeva,ono VAS ne treba!!!!koji mantrak dolazite,seljacine jedne,sarajevo je najljepsi grad u bih,i vi to znate i umirete od ljubomore,mozete nas mrziti koliko god hocete,ali nam mozete samo :izet:
dje zapelo? :D
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#208 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by REALISTA77 »

Nije nigdje zapelo ba,seljacinama sarajevo ne valja,A NE MOZES SELJAKE VRATITI KUCAMA nikako,jbm mu majku,vidis ti kako su agresivni danasnji seljaci,e to je taj problem,ja kada dodjem u tudji grad budem fin,pristojan,postujem druge,a oni :evil: Zato i jesu SELJACI,ali oni to opet NE SHVATAJU...
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#209 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by sokkia »

.Ja kao Sarajlija sam doživio jako ružne stvari od ljudi koji su došli u Sarajevo da rade i studiraju. Nazivaju nas, koji smo rođeni tu, pogrdnim imenima i manje vrijednima od ostalih, koji su došli tu... tipa, upoznavanje sa prijateljicom koja nije iz Sa, i na drugu kaže, ah... neka samo nisi Sarajka.... papanluk.

tuži ih za nanošenje duševne boli :-D
Last edited by sokkia on 13/05/2014 08:49, edited 1 time in total.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#210 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by Objektivni navijac »

drugtito2011 wrote:[quote="Objektivni navijac"
insomnia78 wrote:
To je nekvalitetniji dio. Kvalitet Sarajeva se razlio po Beogradu,Zagrebu,Ljubljani,Becu,Berlinu,Londonu,Njujorku,itd.. :(
[/quote]

Kad se podvuče crta i pogledaju brojke, nekvaliteniji dio čini 99,99%. Neočekivana cifra obzirom da se radi o veoma kulturnim i lijepo odgojenim ljudiima, kako je objašnjeno u prethodnim postovima.[/quote]
:D :D :D :D
Pogresan ti je nick :D Jesi li razmisljao recimo o : Cicha Draza :D
Daleko,daleko od 99,99. Nisu otisli samo Srbi ionako. Otisao je svak ko valja,ostala je fukara i raja i mi sa njom,na belome lebu :D[/quote]

Ne kaže se otišli, nego RAZGULILI kad je bilo gutavo. U narodu poznato kao "sklonili guzicu u kraj". A zašto su otšli svi koji valjaju kad je sve bilo med i mlijeko.

Po tome su grad odbranili oni koji "ne"valjaju, sa čim se nebih složio. Ostali su oni koji zaista vole ovaj grad i ovu zemlju, makar i nisu bili priznati ka FGR.[/quote]

Netacno !! Ogroman broj ljudi je napustio Sarajevo tek poslije rata. Ko je bio u Sarajevu u ratu,zna dobro da se nije moglo otici,kako se htjelo. No,zato su poslije rata svi koji imaju odredjene kvalitete i nisu dio Halke otisli. To je proces koji jos traje,odlazi svako ko valja,svako ko moze. Sarajevo je nazalost daleko,daleko ispod onoga grada 80-ih i ide nanize. Mada ga silno volim,pakujem kofere i sam,bezizgledno je i beznadno :(
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#211 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by Havatar »

Sarajevo grade sta ti "prijeratne Sarajlije" rade :(
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#212 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by Gojeni H »

drugtito2011 wrote: Ne kaže se otišli, nego RAZGULILI kad je bilo gutavo. U narodu poznato kao "sklonili guzicu u kraj". A zašto su otšli svi koji valjaju kad je sve bilo med i mlijeko.

Po tome su grad odbranili oni koji "ne"valjaju, sa čim se nebih složio. Ostali su oni koji zaista vole ovaj grad i ovu zemlju, makar i nisu bili priznati ka FGR.
:thumbup:
Bravo!
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#213 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by REALISTA77 »

Sarajevo (svoj grad) su DOBROVOLJNO NA POCETKU odbranile prave sarajlije, i oni koji su to postali tokom desetljeca,a seljaci su se poslije prikljucili kada je to vec postala VOJNA OBAVEZA,pa nisu mogli izbjeci i da su htjeli!!!I te prave sarajlije su poceli napustati sarajevo POSLE rata razocarani situacijom,tj kada su se poceli osjecati gradjanima drugog reda u svom gradi,iako su dali zivote ili djelove tijela za njega....A kako su seljaci branile sarajevo,vidimo po tome i kako ga sada brane (pljuju)po njemu,kao sto su uvjek i radili!!! :sax:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#214 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by Šveđanin »

Znao sam da ovaj sindrom (sarajlije vs ostali) postoji, ali da su razmjere bas ovolike, to i nisam znao.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
REALISTA77
Posts: 135
Joined: 12/05/2014 09:16

#215 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by REALISTA77 »

Postoji,jer su ljudi ljubomorni na Sarajevo,bez razloga,(narod ima potrebu da nekoga mrzi,i okrivljuje za svoje stanje)umjesto da vole svoj glavni grad,oni ga mrze :bih: Nije sarajevo krivo drugima sto su u takvoj situaciji,jer i samo sarajevo je u teskoj situaciji...A da,ako nas sarajlije svugdje tako docekuju,normalno da cemo se mi braniti,i da SARAJEVO I SARAJLIJE su uvjek bili ponosni,uvjek ce biti,voljeli nas ili ne voljeli :thumbup: :bih:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#216 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by Šveđanin »

Pokusavam biti nepristrasan, ali mi ne ide u glavu to da je sarajevo za bh uslove lose. Ako je sarajevo, glavni grad poprilicno sjebano, pa kakvi su tek manji gradici? Normalno vjerujem da ima svijetlih primjera, ali eto neko se zali na to sto ima malo aktivnosti za raditi zimi.. pa kakvih aktivnosti ima u vecini manjih mjesta od SA?

Ljudi opustite se.. i ovo ovakvo sarajevo je pojam za mnoge gradove u BIH. Ajd bar ljudi ima. :D Prodjem zimi po jednom bh gradicu od 20 000 ljudi, jebote kao da sam usao u grad duhova, zive duse nema, naznake zivota no no.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#217 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by dulekrele »

SSemir wrote:svi mi iz tuzle kada krenemo u sarajevo, sa rajom se pozdravljamo uz uzrecicu: zbogom bosno odoh i ja u sarajevo!
:D
obradovao bi mnoge sarajlice da se vratis u Tz kao i ovi iz zenice
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#218 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by dulekrele »

Platformas wrote:Kako će bit kad Sarajevo isisa život iz ostatka Federacije.
Budžet TK 350M, budžet KS 850M. A više industrije il' ti ga onog što se zove realni sektor u TK. Najviše puniš budžet a najmanje imaš koristi. Sad su i rudnike skroz poklopili, ostali postaju samo najamni radnici za Sa. KS izvozi 150M struje godišnje iz Termoelektrane Tuzla. :D Slična stvar se dešava i ZDO kantonu.

I onda još problem ako neko dođe po svoj dio kolača u Sa. :D

Malo na tu temu:
sav prihod kojeg ostvare svi dijelovi JP "Elektroprivreda BiH", knjiži kao prihod Sarajeva i Sarajevskog kantona - TUZLARIJE

dio teksta:
Neokolonijalni koncept

Najprostije rečeno radi se o neokolonijalnom konceptu, unutar jedne države, u ovom slučaju entiteta, u kome je sva vlast, politička i ekonomska moć a to znači novac, iz sektora energetike, jedine privredne grane u državi BiH koja u ovom trenutku ima perspektivu, bio skoncentrisan u glavnom gradu, u Sarajevu. Gradovi Tuzla, Zenica, Kakanj, Mostar itd, gdje se stvara nova vrijednost, bi bili razvlašteni od vlastitih reursa, a radnici u firmama koje su sami stvorili, postali bi "kiridžije" i obični najamni radnici za gazde iz Sarajeva.

Taj koncept, svakako, nije koncept evropske decentralizovane države čije se regije ravnomjerno razvijaju,a zašto se, deklarativno, zalažu sve političke stranke i partije u BiH, već potuno suprotno, centralizova država. Ne branim ga, ali to je dokaz da Milorad Dodik nije uvijek i jedini crni đavo, kada govori o centralističkim namjerama Sarajeva, več da đavola treba tražiti tamo gdje ga niko ne očekuje.

Nadalje, dobiti ovako organizovanog JP EPBiH bi bila vlasništvo prije svega Sarajeva. To bi za građane Tuzle a i ostale, značilo, prije svega, kraće esencijalne liste lijekova u odnosu na KS (tako je i sada), manja izdvajanja za zdravstvo, socijalna davanja, manja izdvajanja za razvoj, infastrukturu, nauku, sport, kuturu itd.
da imalo imas pameti znao bi da tz i zenica ne pune budzet kantona sarajevo vec samo svoj. EP nije privatna vec drzavna firma. kompleksi su zajebana stvar
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#219 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by muha_sa »

sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#220 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by sumirprimus »

dulekrele wrote: da imalo imas pameti znao bi da tz i zenica ne pune budzet kantona sarajevo vec samo svoj. EP nije privatna vec drzavna firma. kompleksi su zajebana stvar
to je vec za druge teme...
i to nisu kompleksi nego relanost na terenu...
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#221 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by muha_sa »

User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#222 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by muha_sa »

User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#223 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by muha_sa »

User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#224 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by muha_sa »

User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#225 Re: IMA LI ŽIVOTA VAN SARAJEVA?

Post by dulekrele »

Post Reply