Ima li ovdje neko da se bavi nekretninama...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#1 Ima li ovdje neko da se bavi nekretninama...

Post by Lace »

...ili da radi u agenciji za posredovanje pri kupovini/prodaji/iznajmljivanju nekretnina...u Sarajevu.

Radi se o tome da sam cula da neke agencije, koje posjeduju vlastite nekretnine za prodaju, mogu kreditirati dio troskova ili cak pola...prilikom kupovine njihovog stana. Zajebano je naci ziranta a recimo ima opcija hipotekarnog kredita za koju kreditor mora posjedovati polovinu sredstava od procjenjene vrijednosti stana koji kupuje.

Ima li neko da mi potvrdi to i da me uputi u pravu agenciju? Isto tako ako neko zna nesto vise o ovome, ili ima neka pozitivna/negativna iskustva da ih napise.

Hvala,

:)
orbit
Posts: 326
Joined: 15/08/2005 09:31

#2

Post by orbit »

mogu ti samo reci - dobro pazi!

sve su to lopine!
kalesijski slavuj
Posts: 404
Joined: 12/08/2005 09:03
Location: kalesija

#3 Re: Ima li ovdje neko da se bavi nekretninama...

Post by kalesijski slavuj »

Lace wrote:...ili da radi u agenciji za posredovanje pri kupovini/prodaji/iznajmljivanju nekretnina...u Sarajevu.

Radi se o tome da sam cula da neke agencije, koje posjeduju vlastite nekretnine za prodaju, mogu kreditirati dio troskova ili cak pola...prilikom kupovine njihovog stana. Zajebano je naci ziranta a recimo ima opcija hipotekarnog kredita za koju kreditor mora posjedovati polovinu sredstava od procjenjene vrijednosti stana koji kupuje.

Ima li neko da mi potvrdi to i da me uputi u pravu agenciju? Isto tako ako neko zna nesto vise o ovome, ili ima neka pozitivna/negativna iskustva da ih napise.

Hvala,

:)
lace,
pamet u glavu, lace!

jel to ti mene palis?

ps. zaljubljujem se ja i u kretnine
Post Reply