ima li neko iskustva sa sling maramomo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#1

Post by Salko sto je u vodu skako »

moja komsinica je par dana koristila te ludorije...dijete se tesko navikava...ima problema sa premalo prostora..cesto place...ne bi ti savjetovo... 8-)
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#2 Re: ima li neko iskustva sa sling maramomo?

Post by cHupjahalic@ »

hadzinica wrote:pitanje se odnosi na mame koje su nosile svoju bebu u tzv.sling maramom? malo sam gledala na internetu i imam zelju da to nabavim, super izgleda ali me zanima moze li mi ko reci svoje licno iskustvo, je li komplikovano za nositi, je li udobno vama...bebi kako se ponasa, elem evo pa i sami pogledajte pa mi se javite svi vi koji su mozda to u zivotu koristili! hvala!
http://www.slingmarama.com
sad pogledala slingmarame na ovom linku, bas ne izgledaju udobno. :roll:
pokusaj nabaviti (valjda ima isti naziv) one sto izgledaju kao ruksak, samo je bebi za ruke i noge otvoreno... one mi nekako izgledaju ljepse a i prakticnije. :) vidjela sam dosta mamica sto to koriste (valjda je lakse nego da se beba u rukama nosi :) ).
cuvaj ledja. :)
lejla_usa
Posts: 115
Joined: 07/12/2005 18:19

#3 Re: ima li neko iskustva sa sling maramomo?

Post by lejla_usa »

hadzinica wrote:pitanje se odnosi na mame koje su nosile svoju bebu u tzv.sling maramom? malo sam gledala na internetu i imam zelju da to nabavim, super izgleda ali me zanima moze li mi ko reci svoje licno iskustvo, je li komplikovano za nositi, je li udobno vama...bebi kako se ponasa, elem evo pa i sami pogledajte pa mi se javite svi vi koji su mozda to u zivotu koristili! hvala!
http://www.slingmarama.com
Kratko vrijeme sam zivjela sa Svabicom koja je svog sina (osam mjeseci) uvijek nosila u ovoj marami. Uvijala ga je kao ovaj primjer Rebozo marame. U principu to moze biti komad bilo kakve deblje tkanine odgovarajuce velicine koja se onda na odredjeni nacin zavije oko bebe i tebe. Prvi primjer mi ne izgleda tako udobno jer mamu obavija samo na jednom mjestu preko ledja. Ona je to uvijek uvijala tako da ima podrsku preko ramena kao i dole oko struka (Rebozo). Mada mi ovaj Rebozo primjer izgleda kao da je mama uvijena skroz, dok je kod nje to uvijek bilo samo na ta dva mjesta, odnosno oko struka sa krizanjem preko ledja i onda na ramena. Pitala sam je jednom prilikom za to i rekla mi je da joj je super prakticno i veoma udobno, kao i da mali voli da se tako nosi. Takodje ga je stavljala i na ledja, a mogla ga je uviti sama bez icije pomoci. :) Praksa valjda.

Helem, licnog iskustva nemam, ali ako je njoj vjerovati, stvar je super. :-D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#4

Post by mamica papucarka »

kazu da je za bebu, a i za memina ledja bolje nosat djecu u marami nego u tzv. kenguru ili kolicima. :)
poslat cu ti link na pp pa nam se prikljuci :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#5

Post by Vingo »

Iz vlastitog iskustva....marama je birilac. I za tvoja ledja i ruke i za bebinu potrebu da bude s tobom i za ispravno drzanje kicme i za dojenje i protiv kolika....
Najbolja stvar koja postoji kad je baby oprema u pitanju.....


Mi smo koristili moby wrap...u njega moze i novorodjence
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#6

Post by mamica papucarka »

Vingo wrote:Iz vlastitog iskustva....marama je birilac. I za tvoja ledja i ruke i za bebinu potrebu da bude s tobom i za ispravno drzanje kicme i za dojenje i protiv kolika....
Najbolja stvar koja postoji kad je baby oprema u pitanju.....


Mi smo koristili moby wrap...u njega moze i novorodjence
imal to dze u Sarajevu kupit :?
mislim, meni vise ne treba, ali uskoro cu postat tetka, pa bih za poklon. :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#7

Post by Vingo »

Nema. Ja sam narucila preko neta. Oko 100 maraka s isporukom.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#8

Post by mamica papucarka »

Vingo wrote:Nema. Ja sam narucila preko neta. Oko 100 maraka s isporukom.
ja sam ovdje nasla samo u Toys-u, ali su ogrommmnnneeeee i predebele.
Kostaju oko 50 Euro. Znaci, cijenam im je svugdje ista.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#9

Post by Vingo »

Nije ista cijena. Pazi ovo je sa fedex isporukom koja je trecina ukupne cijene
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#10

Post by mamica papucarka »

hadzinica wrote:hvala vingo, mamice..
evo za koji dan mi stuzu dvije, jedna nigerijska :-D
najcesce su kimentari da je beba smirena i kad se malo ustelis pravo prakticna stvar...i ja sam htjela maya wrap maramu ili sling sa kolutovima ali tesko doci do tih,... radujem se i ovim, valjda cu savladati tehnike vezanja. i meni se cini da je bebama tako lijepo,uz mamu,smirenije su...nadam se da cu uspijeti to koristiti i da ce mi posluziti, jer vec imam malenog od 2 god i ne mogu zamisliti da koristim kolica, zato se nadam prakticnoj strani ove marame. hvala! mama 31, javi se pp ako imas kakvih sugestija i pitanja!
ja imam isto tako malu razliku izmedju djece. I kupim dupla kolica (ono za blizance) i satralo mi je ledja. :roll:
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#11

Post by sojka »

Naprotiv, sta vise preporucuju se. Kako se bebica formira tj. tijelo marama se njenoj fizonomiji podesava. Dozivljavaju je kao udobnu, pod uslovom da se pravilno sveze.
I sto prehodnica kaze smiruje je dodir sa mamom.
mya
Posts: 471
Joined: 20/10/2004 08:24

#12

Post by mya »

sta rekoste, jel ima negdje u sa kupiti?
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#13

Post by Vingo »

Koliko je duga? Imas na peppermint. com upute o vezanju. Ma lako je to.... :)
User avatar
pekarce
Posts: 263
Joined: 07/07/2004 14:15
Location: Buljin stream

#14

Post by pekarce »

Supruga mog prijatelja koristi sling mahramu za 4-mjesecnu bebu i mala se ne

zali. Izgleda onako komforno.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#15

Post by Vingo »

mya wrote:sta rekoste, jel ima negdje u sa kupiti?
Nama najblize u Kamarisu u Zagrebu. No ja i dalje preporucujem peppermint.com
Post Reply