ima li iko da mi da pametan savjet?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Zreli
Posts: 352
Joined: 20/10/2003 00:00

#26

Post by Zreli »

Ma, ti to neces znati odigrati do kraja, jednostavno postoje ljudi koji se mogu prodati, koji imaju snage za to, ali ti nemas. Ti bi tamo otisl,bial dva-tri mjeseca, on bi te poceo ucjenjivati, ti bi ga mrzila, i tako dalje, poslije bi se vratila ... kao probuseni dolar, tj. polovna staraka...

Tvoj psiholog
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#27

Post by Harrys »

Lace wrote:
Zadig wrote:hajd recimo da nisi klon prvo.
:lol: prvo sam pomislila na dalilu :D
:lol: pa zar dalila nije vec klon. :lol:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#28 Re: ima li iko da mi da pametan savjet?

Post by pape »

djavolica26 wrote:ovih mjeseci sam u nedoumici,ne znam sama sta da radim,pa sam se nadala da ce mi neko ovdje dati pametan savjet.
tice se dijaspore i odlaska tamo,pa sam zato izabrala ovaj forum.
u pitanju je ljubav.ja zivim u bosni ,zavrsila sam faks,radim imam ovdje posao ,u pitanju je medicinski posao itd...
uglavnom nije mi lose ovdje.prije godinu dana upoznala sam muskarca iz holandije,sad su stvari dosle dotle da ja ostavim sve ovo i da idem tamo
on ima njihovo drzavljanstvo ,koliko znam nije nesto ni dobar s poslom ,zivi tamo,ali ne zeli da dodje u bih.
mene interesuje koliko bi bilo pametno ostaviti sve ovo i otici ,kakve su sanse da se ostane i zaposli tamo...ukratko ,iako ima ljubavi izmedju nas ,vrijedi li sve odbaciti?
:) Eh, ..... pusti ove sto supljikaju, .... da tebi tvoj Pape, iz prve ruke, kaze kako stoje stvari sa ovom Kraljevinom Holandijom. (Koninkrijk der Nederlanden) :-)
Pitas, .... koliko bi bilo pametno ostaviti sve to u BiH i doci u Nederland.
Ne mislim da bi bilo bas pametno. Kao prvo, on je kokuz. Gdje ga nadje. :roll: Ti ne govoris Dutch i to bi ti bila prva velika muka. Uzevsi u obzir da si medicinar i da tvoj jezik mora biti gotovo savrsen, da bi se bavila svojom strukom, te pitanje da li bi tvoja diploma bila odmah nostrificirana, (ima slucajeva gdje to ne prolazi) ..... cekalo bi te par teskih, jako teskih godina.
Sto se tice dobijanja boravisne i radne dozvole, ... to nije problem jer on ima papire i po tom osnovu bi bilo regulirano i za tebe.
Posao bi mozda i mogla naci, ali mozda za stepenicu nize strucne spreme nego sto imas. Ekonomska kriza je ogromnih razmjera, ..... ljudi svakodnevno ostaju bez posla.
Lijepo je kad kazes da "ima ljubavi izmedju vas", ali ...... ako vam crijeva budu cesto krcala, ode i ljubav brzo, ..... brze nego sto mislis.

Klimatski posmatrano, ne postoji losija klima na cijelom svijetu. :roll:
Ljudi, ...... hmmmmm, ..... drugi put o njima.
Ako te interesiraju jos neke pojedinosti, .... stojim ti na usluzi. :)

PS.
Ne primjecujem da si nesto posebno "zagrijana" i stoji ona opaska od strane A. (iskusna je baka A) :zzzz:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#29

Post by pitt »

ja matorog kvarnjaka sto mrezu plete :D:D
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#30

Post by sorge_sa »

ko da gledam pape djavolici na makarskoj rivijeri ovog ljeta :D :P :lol: :-D objasnjava taktiku....
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#31

Post by pape »

pitt wrote:ja matorog kvarnjaka sto mrezu plete :D:D
:roll: :roll: :roll: :D :D :D :zzzz: :oops:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#32

Post by pape »

sorge_sa wrote:ko da gledam pape djavolici na makarskoj rivijeri ovog ljeta :D :P :lol: :-D objasnjava taktiku....
8) E, ... lipi moj, ... a .... nabacija san nove mudante. 8)
mamma
Posts: 1
Joined: 09/06/2005 20:48

#33 ima li tko da mi da pametan savjet???

Post by mamma »

Prije 18 godina upoznala sam čovjeka- pomorca u to doba - za kojeg sam bila spremna bez razmišljanja otići u Egipat kako bismo se sreli nakon 9 i pol mjeseci. Bila je to najbliza luka u koju su uplovili. U tih 9 i pol mjeseci nije prosao niti jedan dan da mu nisam pisala. Tko bi me mogao sprijeciti da ne otputujem???Bila bih otisla na kraj svijeta samo da ga vidim na tren.
Ti, ako zelis otici u Holandiju - idi, ali ne zbog njega, nego zbog Holandije. Ne zavaravaj se da je to ljubav, ili...nemoj se pomiriti s tim da ti takva ljubav ispuni zivot. Cekaj onu pravu, koja nece znati za prepreke, zbog koje neces pitati druge za savjet.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#34

Post by pitt »

I ja sam u ameriku dosao zbog ljubavi :D:D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#35

Post by pape »

pitt wrote:I ja sam u ameriku dosao zbog ljubavi :D:D
:-) Znam ja tu tvoju ljubav. Kurava, ...... vidio sam je cesto na kamari. :zzzz: Image :lol:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#36

Post by pitt »

Halo ba....kao te nije stid tako o mojoj voljenoj se izrazavat :D:D I jos slike postirat.... :x :D
blablacura
Posts: 83
Joined: 22/12/2003 00:00

#37

Post by blablacura »

Jaranice, čim ti druge pitaš za savjet...piši Kemo - PROPALO! Ali, štagod ti odlučila zapiši onaj broj što reklamiraju na Help Line-u,pls!
djiberka
Posts: 94
Joined: 08/06/2005 23:50

#38

Post by djiberka »

:D :D :D , zanimljivo !

Jel` to ona prava sto kaze "klick" :D :D :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#39 Re: ima li iko da mi da pametan savjet?

Post by Fair Life »

bosniaque wrote:pa najverovatnije ides tamo da zajendo sa njim otplacujes kredit koji je najvjerovatnije digo za dobar auto, vjeruj mi i sam sam u dijaspori i jako dobro znam kako, necu reci vecina ali dobar dio omladine iz ex-yu zivi sa kredom samo da bi se pokazao dole u bosni kako ima dobar auto...pogotovo skandinavija necu reci da su svi u kreditima ali dobar dio njih zivi za kredit i kamatu...pa eto sama odluci valjda ga bolje poznas nego mi ovde...napravi sama jedan test, ovako "ako fura neki dobar auto a nema ni kuce niti stana u bosni, kad dodje na godisnji odmor spava kod rodjaka onda ga se kani, to je nkei shuft 100% :-D ", ostani gdje jesi... ne zamjeri mi! :)
Glupost...

Ako otplacuje kredit - znaci da je zaposlen.

Ako se nije bojao visine otplate anuiteta - znaci da vjeruje u sebe i dobro zaradjuje.

Imati kucu ili "nesto" u BiH nije apsolutno nikakvo mjerilo za bilo sta, jer zivjeti u na primjer u Svedskoj, a praviti kucu ili kupovati stan u BiH je bez veze. Novac se moze investirati na milion boljih nacina.

I zapamti da je kredit najbolja stednja, jer ono sto kupis kreditom nikad neces gotovinom.
djiberka
Posts: 94
Joined: 08/06/2005 23:50

#40

Post by djiberka »

Ama bona kani se kredita. Al´to ne znaci da se kanes veze, ako ti je stalo ti znas sta i kako treba uraditi da bi bilo dobro.
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#41

Post by hananah »

Ako si provela s njim neko vrijeme i ako to nije samo internet dopisivanje i telefon i ako mislis da bi mogla da zivis s njim idi. No, malo mi je suveli sto pitas za savjet. Jesi li sigurna da ga volis toliko da bi mogla s njim zivot zapoceti? Kad je covjek u takvo nesto siguran onda se ne pita druge za savjet, cak i da te vojska odvraca od necega ti ces uraditi po svome ako je to ljubav. A ti pitas za savjet nepoznate ljude, i to da ti daju savjet na osnovu par sturih informacija :-?
leech
Posts: 823
Joined: 23/03/2005 21:59

#42 Re: ima li iko da mi da pametan savjet?

Post by leech »

djavolica26 wrote:u pitanju je ljubav.
Preispitaj se, vrlo je moguće da je pitanju samo daljina, čovjek je prokleti mazohista, uživa se patiti takvim stvarima. Odi, provedi neko vrijeme s njim, pa onda donosi zaključke.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#43 Re: ima li iko da mi da pametan savjet?

Post by pitt »

leech wrote:
djavolica26 wrote:u pitanju je ljubav.
Preispitaj se, vrlo je moguće da je pitanju samo daljina, čovjek je prokleti mazohista, uživa se patiti takvim stvarima. Odi, provedi neko vrijeme s njim, pa onda donosi zaključke.
Ako jos ko hoce da testira ovo, ja se nudim kao zamorac :D:D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#44

Post by hananah »

Pitt zamorac :lol: :lol: :lol: :lol: i uz to dupla patnja hem je daleko hem se zeni u subotu :D Mazohistkinje navalite :D
Zio
Posts: 77
Joined: 02/08/2004 04:28

#45 Re: ima li iko da mi da pametan savjet?

Post by Zio »

car-x wrote:
djavolica26 wrote:ovih mjeseci sam u nedoumici,ne znam sama sta da radim,pa sam se nadala da ce mi neko ovdje dati pametan savjet.
tice se dijaspore i odlaska tamo,pa sam zato izabrala ovaj forum.
u pitanju je ljubav.ja zivim u bosni ,zavrsila sam faks,radim imam ovdje posao ,u pitanju je medicinski posao itd...
uglavnom nije mi lose ovdje.prije godinu dana upoznala sam muskarca iz holandije,sad su stvari dosle dotle da ja ostavim sve ovo i da idem tamo
on ima njihovo drzavljanstvo ,koliko znam nije nesto ni dobar s poslom ,zivi tamo,ali ne zeli da dodje u bih.
mene interesuje koliko bi bilo pametno ostaviti sve ovo i otici ,kakve su sanse da se ostane i zaposli tamo...ukratko ,iako ima ljubavi izmedju nas ,vrijedi li sve odbaciti?
jbt.. da ovo nije moja mrka.. heheheh.. registrovala se na forum, pa da malo ispipa puls..

znaci, kod mene je situacija obrnuta.. ja vani, zavrsio faks, zaposlio se, onda dole, absolvent medicine.. kako god skontamo, njoj treba 2-3 godine minimum, da bi svoju diplomu nostrificirala kad dodje ovdje (znaci, kad zavrsi tu zadnju godinu u BiH, treba joj jos tri godine da istu diplomu dobije i ovdje)..

staziranje za mlade doktore u austriji traje tri godine (turnus tzv.).. znaci, jos +3 godine prije nego uopste dobije sansu za specijalizaciju.. a da ne govorimo da domaci mladi doktori cekaju i po 3-4 godine da dobiju turnus, kao i cinjenica da doktori u austriji mogu raditi tako samo ako imaju austrijsko drzavljanstvo.. znaci, 6-8 godina od prve prijave u austriji da bi se stekli uslovi za at-drzavljanstvo..

elem, sve je to tako na dugom stapu i tako komplikovano, da nemam srce mrkoj poslije 6-7 godina studija medicine reci, hajde ti dodji vamo, pa sve iz pocetka..

dok je obrnuto puno lakse.. govorim tecno bosanski.. za nostrifikaciju diplome mi samo treba 5-6 hiljada KM (nostrifikacija mi ne pada na pamet, cisto iz principa ne zelim da nostrificiram diplomu beckog tehnickog univerziteta na nekom od nasih domacih univerziteta).. ima se nekih i vezica i vrlo je izvjesno da bi se vec koliko sljedeceg ljeta mogo vratiti u bih (treba tuknuti nesto love, da imamo od cega otpoceti).. i onda je zivot pred nama.. uzivancija i frka i sve ostalo.. ali zajednicki..

ali ovo je samo moja specificna situacija.. kod vas to mozda drugacije izgleda.. njemu se mozda povratak u BiH ne cini tako sjajnom idejom.. meni da.. zivot u BiH koliko god bio los i koliko god se neerviralo oko nesredjene drzave i zajebancije, je lezerniji nego ovdje gdje se stalno negdje trci..

kad pricam s mojim jaranima, njima jedino smeta sto ne mogu putovati gdje hoce, a nikad se ne bi mijenjali sa mnom.. valjda je i to znak.. :D

care,

potisujem ovo tvoje, imam slicnu situaciju.

svaciji izbor treba postovat. samo je malo apsurdno da su oni sto su prerezali pupcanu vrpcu, i sto se niposto nebi varcali u bih, najprisutniji na ovom forumu i takvim izjavama samo sebe ohrabruju,a u dubini vuce li vuce...
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#46

Post by Vozdra_123 »

ljudi moji

sta je ljubav?
nemam pojma :D

dok si mlad i lud mislis o nekom drugom i isao bih na kraj svijeta...

kad vec ostaris i sebi nesto stvoris kao gosp. u pitanju onda moras malo i mozgom razmisljati...

dobro razmisli prije nego spakujes kofere i odselis se za holandiju...

g'luck
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#47

Post by rajvosa »

Svaka cast na PESIMIZMUUUUUUUUUUUUUUUUUU
djavolica26
Posts: 11
Joined: 03/06/2005 12:55
Location: yyy
Contact:

#48

Post by djavolica26 »

pa vi ste me pravo natjerali da se zamislim
ne znam ni sama
najbolje ce biti ova opcij a
uzeti neplaceno
otici
vidjeti kako stvari stoje
i to je to
a on
on mi nista drugo ni ne nudi niti obecava osim ljubavi ,posteno od njega...
djavolica26
Posts: 11
Joined: 03/06/2005 12:55
Location: yyy
Contact:

#49

Post by djavolica26 »

stvarno kad citam postove ,ne znam sta da radim
imate i pravo na jedan nacin
ne znam stvarno
iako im aljubavi
normalno je da se neckam
jer i sama znam da ljubav prolazi
ali ne vidim ni neku lijepu buducnost i ovdje
njegova idej a
odnosno njegova vizija je:udaj se za mene,bicemo na socijali dok se ne snadjes s jezikom i nostrifikacijom diplome
odnosno kad dodjem ja tamo mene ce da prebaci na socijalu a on ce poceti raditi,jer ako sad opet podje raditi ne moze doboti godisnji odmor a tako ni ne moze doci ovamo i urediti sve papire ovdje
ja bi po njegovom misljenju trebala oko 6 mjeseci do godinu da budem na socijali dok idem u skolu da naucim jezik i ostalo sto treba da se sredi
ne znam koliko se to isplati
i da li vrijedi uopste sve to
ljubav postoji ,ali dokle...
hvala vam na svemu
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#50

Post by rajvosa »

Hajde da ti dam savjet.
Slusaj ako nekoga zaista volis otici ces u Afganistan ,Albaniju i sve zemlje cij naziv se zavrsava sa STAN.
Ako ga nevolis nego je u pitanje "ljubav" prema Hlandiji onda ti savjetujem sjedni gdje si...........

Pozdrav i sretno
Post Reply