"Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Hakiz
Posts: 40579
Joined: 30/07/2015 20:01

#6926 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

geralt wrote: 09/04/2024 15:28 Frajer je iz Sevilje, mozes ga naci na Facebooku. Nije uopste lokalac.

To sto voli Ibizu i partijanje toliko da je spreman zivjeti u autu je njegov licni izbor. Nije zivljenje na Ibizi osnovno ljudsko pravo.
E, to je drugo.

Ako se ne varam, na Ibici je velika hipi komuna.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#6927 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by swanfilter »

geralt wrote: 09/04/2024 15:28 Frajer je iz Sevilje, mozes ga naci na Facebooku. Nije uopste lokalac.

To sto voli Ibizu i partijanje toliko da je spreman zivjeti u autu je njegov licni izbor. Nije zivljenje na Ibizi osnovno ljudsko pravo.
Eto. O cemu mi pricamo ..
broj dva
Posts: 4552
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#6928 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by broj dva »

teskeredzic_22 wrote: 06/04/2024 13:10
oldtajmer wrote: 06/04/2024 13:06
sefket_ramadani wrote: 06/04/2024 13:04 eo na fb, trazim nudim posao-sarajevo, pekara ravena trazi radnika sigurno vec godinu dana. Stae problem, dje ba zapelo pa nema ljudi :D
ima ljudi al nema dobrih radnika :oops:
Koji hoće platu prvog s plaćenim doprinosima , slobodnu nedelju , godišnji odmor i pauzu za topli obrok :oops:
To pohasilo ko da je jos komunizam, hoce i sindikate i osiguranje i bolovanje i porodiljski i jos sto-sta sto gazdi nije milo.
Steta sto imamo samo kvazifeudalni sistem a ne cisti feudalni sistem da se to malo rascisti i da se poveca proizvodnost...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15660
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6929 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by problemnatravunu »

Mijenjao gume u "Savi" , rade im samo 3 dizalice , pa to sve traje poprilično , i majstori sve sami obavljaju , dovoz -odvoz točkova , montaža , papirologija, realno padoše ....
priča mi majstor , neće niko novi da im radi , plata je kako reče , "hiljadu i nešto",
i tu novi i pristanu , ali kad čuju da je rad subotom obavezan , odustanu.
User avatar
Truba
Posts: 81821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6930 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Truba »

nema više levata
a ko se upecao upecao...evo ja sam danas dezurni od kuće
svejedno...mogu iz madjarske dezurat i iz srbije
ali to je opet stres ocu li imat internet oce li raditi roming na zapadnom balkanu
hoce li baterija potrajat

to je beze poso odgovarat na mail i ako sto bude trebalo sitno
al te blokira

ljudi pobjegnu kad čuju riječi dežura i teren
User avatar
nepass1
Posts: 9715
Joined: 06/07/2017 07:35

#6931 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by nepass1 »

Dobra je dezura i teren. Kad se sjetim do kule na corbicu, znalo se i na nisice otici na pogace. Svratis kod poznanika mlatnes koju ljutu bacis suplju, onda malo sa kolegicama ako nastelis dezuru skim zelis raditi. Ma bilo je svega
markopd
Posts: 885
Joined: 01/12/2019 23:08

#6932 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by markopd »

problemnatravunu wrote: 13/04/2024 10:20 plata je kako reče , "hiljadu i nešto",
Jel to nešto 500-700 KM ili 50 KM. :)
belfy
Posts: 7703
Joined: 06/08/2007 09:00

#6933 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by belfy »

Truba wrote: 13/04/2024 10:23 nema više levata
a ko se upecao upecao...evo ja sam danas dezurni od kuće
svejedno...mogu iz madjarske dezurat i iz srbije
ali to je opet stres ocu li imat internet oce li raditi roming na zapadnom balkanu
hoce li baterija potrajat

to je beze poso odgovarat na mail i ako sto bude trebalo sitno
al te blokira

ljudi pobjegnu kad čuju riječi dežura i teren
cuj dezurni. sta te briga, samo im reci da se oslone na ocenas i zdravomariju. cega si ti dezurni? (fakat bih volio znati tacno koliko ocekujem da neces reci).
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15660
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6934 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by problemnatravunu »

markopd wrote: 13/04/2024 15:09
problemnatravunu wrote: 13/04/2024 10:20 plata je kako reče , "hiljadu i nešto",
Jel to nešto 500-700 KM ili 50 KM. :)
to ne znam , samo pišem kako mi je rečeno , nisam htio ulazit u detalje,
helem kad vidim mladog momka da prosi , sjetim se ove priče ,
jbga , ipak je prošenje profitabilnije
saraxy
Posts: 97
Joined: 08/01/2017 21:00

#6935 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by saraxy »

Ima li ko da kaže, šta se dešava sa firmom koja ima praksu da ne izdaje platne liste...Kad je se prijavi inspekciji.

Danas je to nezamislivo da postoje uopće takve firme, ali eto i dalje postoje koje njeguju tu praksu :D
Hakiz
Posts: 40579
Joined: 30/07/2015 20:01

#6936 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

problemnatravunu wrote: 14/04/2024 07:00
markopd wrote: 13/04/2024 15:09
problemnatravunu wrote: 13/04/2024 10:20 plata je kako reče , "hiljadu i nešto",
Jel to nešto 500-700 KM ili 50 KM. :)
to ne znam , samo pišem kako mi je rečeno , nisam htio ulazit u detalje,
helem kad vidim mladog momka da prosi , sjetim se ove priče ,
jbga , ipak je prošenje profitabilnije
NIje što je profitabilnija prošnja, nego zapsolenje ima neke obaveze koje nisu samo da radiš.

Na primjer obaveza je da dolaziš na posao na vrijeme i odlaziš sa posla na vrijeme itd. Da ti možeš doći kada hoćeš i otići kada hoćeš, sve dok ispunjavaš zadanu normu za taj dan, bilo bi lakše. Neko je ranoranilac pa dođe u 7 i ode u 15, neko ustaje kasno, pa dođe u 12 i ode u 20 sati. Ili dođeš u 12 i odradiš do 17 normu za taj dan. Ne čekaš 20 sati, nego kada obaviš posao za taj dan, ideš. Ima poslova u kojima je to moguće, ali kada bi to moglo svuda, bila bi ljepota. Ljudi bi trčali da rade.

A ako bi uz to bilo da nema kretena đefova, da su svi šefovi i kolege ljudi sa kojima je lijepo sarađivati, ah meraka.

Ali, nije tako pa imamo šta imamo. Lakše prositi nego raditi.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#6937 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Lajavikrelac »

E da je babi qratz bila bi đed!
Hakiz
Posts: 40579
Joined: 30/07/2015 20:01

#6938 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

Lajavikrelac wrote: 14/04/2024 22:06 E da je babi qratz bila bi đed!
Trans, nebinarni... :mrgreen:
markopd
Posts: 885
Joined: 01/12/2019 23:08

#6940 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by markopd »

Sad kad krenu oglasi po Bingu,Robotu,Konzumu za radnu snagu.Jedino šefova neće faliti jer oni svakako ne rade nedeljom. :-D
User avatar
mk ultra
Posts: 19565
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6941 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by mk ultra »

A sta cu ja sto samo nedjeljom mogu otici u prodavnicu? :-?
User avatar
Athlon64
Posts: 2734
Joined: 24/11/2022 17:51

#6942 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Athlon64 »

Eh ovo je način da se uvede neradna nedjelja, a ne zakonski.

Radnici koji ne žele raditi nedjeljom, ne moraju, imaju izbora dakle.
Hakiz
Posts: 40579
Joined: 30/07/2015 20:01

#6943 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

mk ultra wrote: 16/04/2024 22:14 A sta cu ja sto samo nedjeljom mogu otici u prodavnicu? :-?
Još će raditi drugi centri.

Naftaši trljaju ruke i nadaju se da će svi prestati raditi nedjeljom. Pa će osim cijena goriva početi kontrolisati i cijene hrane.

A onda odosmo definitivno dovraga. Ne bi me začudilo da naftaši stoje iza prijedloga zabrane rada prodavnica nedjeljom.

I još nešta: Bingo ne radi u nedjelju, radi pumpa, kruh koji je u Bingu bio 2 KM na pumpi u nedjelju će da bude bude 3, u ponedjeljak u Bingu će taj kruh biti 3 KM. A onda spektakl.

Hvala vladi.
goredole
Posts: 413
Joined: 07/01/2021 19:18

#6944 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by goredole »

Hakiz wrote: 16/04/2024 22:26
mk ultra wrote: 16/04/2024 22:14 A sta cu ja sto samo nedjeljom mogu otici u prodavnicu? :-?
Još će raditi drugi centri.

Naftaši trljaju ruke i nadaju se da će svi prestati raditi nedjeljom. Pa će osim cijena goriva početi kontrolisati i cijene hrane.

A onda odosmo definitivno dovraga. Ne bi me začudilo da naftaši stoje iza prijedloga zabrane rada prodavnica nedjeljom.

I još nešta: Bingo ne radi u nedjelju, radi pumpa, kruh koji je u Bingu bio 2 KM na pumpi u nedjelju će da bude bude 3, u ponedjeljak u Bingu će taj kruh biti 3 KM. A onda spektakl.

Hvala vladi.
ili jednostavno napravis vecu kupovnu u petak ili subotu i budes miran u nedelju.
Hakiz
Posts: 40579
Joined: 30/07/2015 20:01

#6945 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

goredole wrote: 17/04/2024 08:15
Hakiz wrote: 16/04/2024 22:26
mk ultra wrote: 16/04/2024 22:14 A sta cu ja sto samo nedjeljom mogu otici u prodavnicu? :-?
Još će raditi drugi centri.

Naftaši trljaju ruke i nadaju se da će svi prestati raditi nedjeljom. Pa će osim cijena goriva početi kontrolisati i cijene hrane.

A onda odosmo definitivno dovraga. Ne bi me začudilo da naftaši stoje iza prijedloga zabrane rada prodavnica nedjeljom.

I još nešta: Bingo ne radi u nedjelju, radi pumpa, kruh koji je u Bingu bio 2 KM na pumpi u nedjelju će da bude bude 3, u ponedjeljak u Bingu će taj kruh biti 3 KM. A onda spektakl.

Hvala vladi.
ili jednostavno napravis vecu kupovnu u petak ili subotu i budes miran u nedelju.
Dakle, ti ćeš drugima određivati kako da organizuju sveje živote?

Uostalom, nisi pročitao šta piše. Moj post se odnosi na to da postoji mogućnost da hrana dodatno poskupi zbog nerada trgovina nedjeljom, ne da li se može ili ne može kupiti u subotu.

Dakle, imam pumpu, tebi u nedjelju hitno zatreba kruh ili djeca histerišu baš sad hoće nešta valja ih smiriti ili žena u panici, potpuno zaboravila da nema jaja a doći će gosti, pravi kolač ili ko zna šta. Dođeš na moju pumpu, kod mene 30 % skuplje nego u trgovinama. Žališ se da je skupo, kažem ti, nemoj kupiti, čekaj ponedjeljak. Ne možeš čekati, kupiš. Ovaj iz trgovine vidi da ti kod mene kupuješ po 30 % višoj cijeni, u ponedjeljak podigne cijene u svojoj trgovini za 30 %.
El_comadante
Posts: 7955
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#6946 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by El_comadante »

Hakiz wrote: 17/04/2024 10:37
goredole wrote: 17/04/2024 08:15
Hakiz wrote: 16/04/2024 22:26

Još će raditi drugi centri.

Naftaši trljaju ruke i nadaju se da će svi prestati raditi nedjeljom. Pa će osim cijena goriva početi kontrolisati i cijene hrane.

A onda odosmo definitivno dovraga. Ne bi me začudilo da naftaši stoje iza prijedloga zabrane rada prodavnica nedjeljom.

I još nešta: Bingo ne radi u nedjelju, radi pumpa, kruh koji je u Bingu bio 2 KM na pumpi u nedjelju će da bude bude 3, u ponedjeljak u Bingu će taj kruh biti 3 KM. A onda spektakl.

Hvala vladi.
ili jednostavno napravis vecu kupovnu u petak ili subotu i budes miran u nedelju.
Dakle, ti ćeš drugima određivati kako da organizuju sveje živote?

Uostalom, nisi pročitao šta piše. Moj post se odnosi na to da postoji mogućnost da hrana dodatno poskupi zbog nerada trgovina nedjeljom, ne da li se može ili ne može kupiti u subotu.

Dakle, imam pumpu, tebi u nedjelju hitno zatreba kruh ili djeca histerišu baš sad hoće nešta valja ih smiriti ili žena u panici, potpuno zaboravila da nema jaja a doći će gosti, pravi kolač ili ko zna šta. Dođeš na moju pumpu, kod mene 30 % skuplje nego u trgovinama. Žališ se da je skupo, kažem ti, nemoj kupiti, čekaj ponedjeljak. Ne možeš čekati, kupiš. Ovaj iz trgovine vidi da ti kod mene kupuješ po 30 % višoj cijeni, u ponedjeljak podigne cijene u svojoj trgovini za 30 %.
Ja još nisam vidio ni čuo da se na pumpi prodaju hljeb i jaja.
Hakiz
Posts: 40579
Joined: 30/07/2015 20:01

#6947 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

El_comadante wrote: 17/04/2024 14:42
Hakiz wrote: 17/04/2024 10:37
goredole wrote: 17/04/2024 08:15
ili jednostavno napravis vecu kupovnu u petak ili subotu i budes miran u nedelju.
Dakle, ti ćeš drugima određivati kako da organizuju sveje živote?

Uostalom, nisi pročitao šta piše. Moj post se odnosi na to da postoji mogućnost da hrana dodatno poskupi zbog nerada trgovina nedjeljom, ne da li se može ili ne može kupiti u subotu.

Dakle, imam pumpu, tebi u nedjelju hitno zatreba kruh ili djeca histerišu baš sad hoće nešta valja ih smiriti ili žena u panici, potpuno zaboravila da nema jaja a doći će gosti, pravi kolač ili ko zna šta. Dođeš na moju pumpu, kod mene 30 % skuplje nego u trgovinama. Žališ se da je skupo, kažem ti, nemoj kupiti, čekaj ponedjeljak. Ne možeš čekati, kupiš. Ovaj iz trgovine vidi da ti kod mene kupuješ po 30 % višoj cijeni, u ponedjeljak podigne cijene u svojoj trgovini za 30 %.
Ja još nisam vidio ni čuo da se na pumpi prodaju hljeb i jaja.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... i-15362459

Tako će i kod nas. Ali, na naš način.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#6948 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zubi »

Jooj tragedija stvarno, neces moci u granap u nedelju, :(
zippoo87
Posts: 15710
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6949 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 17/04/2024 10:37
goredole wrote: 17/04/2024 08:15
Hakiz wrote: 16/04/2024 22:26

Još će raditi drugi centri.

Naftaši trljaju ruke i nadaju se da će svi prestati raditi nedjeljom. Pa će osim cijena goriva početi kontrolisati i cijene hrane.

A onda odosmo definitivno dovraga. Ne bi me začudilo da naftaši stoje iza prijedloga zabrane rada prodavnica nedjeljom.

I još nešta: Bingo ne radi u nedjelju, radi pumpa, kruh koji je u Bingu bio 2 KM na pumpi u nedjelju će da bude bude 3, u ponedjeljak u Bingu će taj kruh biti 3 KM. A onda spektakl.

Hvala vladi.
ili jednostavno napravis vecu kupovnu u petak ili subotu i budes miran u nedelju.
Dakle, ti ćeš drugima određivati kako da organizuju sveje živote?

Uostalom, nisi pročitao šta piše. Moj post se odnosi na to da postoji mogućnost da hrana dodatno poskupi zbog nerada trgovina nedjeljom, ne da li se može ili ne može kupiti u subotu.

Dakle, imam pumpu, tebi u nedjelju hitno zatreba kruh ili djeca histerišu baš sad hoće nešta valja ih smiriti ili žena u panici, potpuno zaboravila da nema jaja a doći će gosti, pravi kolač ili ko zna šta. Dođeš na moju pumpu, kod mene 30 % skuplje nego u trgovinama. Žališ se da je skupo, kažem ti, nemoj kupiti, čekaj ponedjeljak. Ne možeš čekati, kupiš. Ovaj iz trgovine vidi da ti kod mene kupuješ po 30 % višoj cijeni, u ponedjeljak podigne cijene u svojoj trgovini za 30 %.
Pa i sada ti je sve skuplje 30% na benzinskim pumpama,pa ne vidim da je to diglo cijene i u trznim centrima.
Ako i bude da nedjeljom ne rade TC,trebati ce cijeli mjesec dana da se ljudi naviknu da ne radi i da kupuju ostalih 6 dana.
Kome je i to mrsko i tesko,onda neka se podmiruje na benzinskoj,po 30% vecim cijenama...izbora ima,svako sebi bira sta ce i kako ce.
Hakiz
Posts: 40579
Joined: 30/07/2015 20:01

#6950 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 17/04/2024 15:33
Hakiz wrote: 17/04/2024 10:37
goredole wrote: 17/04/2024 08:15
ili jednostavno napravis vecu kupovnu u petak ili subotu i budes miran u nedelju.
Dakle, ti ćeš drugima određivati kako da organizuju sveje živote?

Uostalom, nisi pročitao šta piše. Moj post se odnosi na to da postoji mogućnost da hrana dodatno poskupi zbog nerada trgovina nedjeljom, ne da li se može ili ne može kupiti u subotu.

Dakle, imam pumpu, tebi u nedjelju hitno zatreba kruh ili djeca histerišu baš sad hoće nešta valja ih smiriti ili žena u panici, potpuno zaboravila da nema jaja a doći će gosti, pravi kolač ili ko zna šta. Dođeš na moju pumpu, kod mene 30 % skuplje nego u trgovinama. Žališ se da je skupo, kažem ti, nemoj kupiti, čekaj ponedjeljak. Ne možeš čekati, kupiš. Ovaj iz trgovine vidi da ti kod mene kupuješ po 30 % višoj cijeni, u ponedjeljak podigne cijene u svojoj trgovini za 30 %.
Pa i sada ti je sve skuplje 30% na benzinskim pumpama,pa ne vidim da je to diglo cijene i u trznim centrima.
Ako i bude da nedjeljom ne rade TC,trebati ce cijeli mjesec dana da se ljudi naviknu da ne radi i da kupuju ostalih 6 dana.
Kome je i to mrsko i tesko,onda neka se podmiruje na benzinskoj,po 30% vecim cijenama...izbora ima,svako sebi bira sta ce i kako ce.
To što će neko kupiti sok ili cigarete skuplje na benzinskoj pumpi u nedjelju zato što neće da ode do prodavnice koja u nedjelju takođe radi nije isto kao kada ne može otići do prodavnice da kupi, prodavnica ne radi, a hitno mu treba šta ja znam, hrana za djecu, mlijeko, ulje pa mora platiti skupo. Neće dva soka i kutija cigara na pumpi uticati na Bingo da ih i on poslupi. Ali desetine ili stotine kruhova i litara ulja koji se budu prodavale u nedjelju na pumpi hoće.

Uostalom, neka bude. Samo, bilo bi ljigavo da se poslije neko od zagovarača nerada nedjeljom žali na bilo koju neugodnost izazvanu neradom trgovina u nedjelju.

Da razmislimo šta želimo, moglo bi nam se i ostvariti?
Post Reply