"Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Romeo 80
Posts: 4385
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7076 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Romeo 80 »

Hakiz wrote: 21/04/2024 01:18
Romeo 80 wrote: 21/04/2024 01:14 @suspect_zero

Stade kad postade najzanimljivije :skoljka: :D
Eh, u teatru tajna je u pauzama između teksta. Nisi gledao Audiciju?
Ako je to u pitanju, sve joj oprastam :oops: Kokice su pristavljene :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 25893
Joined: 11/10/2008 21:45

#7077 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by suspect_zero »

Romeo 80 wrote: 21/04/2024 01:14 @suspect_zero

Stade kad postade najzanimljivije :skoljka: :D
Jah, misliš izvukla sam je kroz ono prozorče i šaka-nos-patos :D

Nije bilo drame niti teatralno ništa, jasno i kulturno sam prvo pitala gospođu mogu li joj pomoći :) elem ja sam tada počela spominjati pravo na zaštitu potrošača, inspekciju, RAK (lupala šta mi je palo na pamet), da ako žena ne zna skinuti taj uređaj (vjerovatno resiver ili modem) da mogu poslati ekipu koja ga je i postavila (to sam znala da može jer nama dođu zamjene bez ikakvih problema) onda sam rekla da gospođa može i prekinuti ugovor sa njima i preći kod drugog operatera (moja tv, logosoft)....na pomen drugog operatera uključio se kolega i stišao situaciju i zamolio gospođu da on to riješi i da će dobiti najmanji čini mi se duo paket.

Ne volim ovakve situacije i uvijek se preispitujem da li pretjeram, možda nije moje da se miješam....nisam bila tu sama, mogla sam kao i ostali....deri penzionere mene tuđa muka ne dotiče.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4385
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7078 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Romeo 80 »

@suspect_zero

Dobra si dusa! :thumbup: :)
Hakiz
Posts: 40662
Joined: 30/07/2015 20:01

#7079 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

suspect_zero wrote: 21/04/2024 01:42
Romeo 80 wrote: 21/04/2024 01:14 @suspect_zero

Stade kad postade najzanimljivije :skoljka: :D
Jah, misliš izvukla sam je kroz ono prozorče i šaka-nos-patos :D

Nije bilo drame niti teatralno ništa, jasno i kulturno sam prvo pitala gospođu mogu li joj pomoći :) elem ja sam tada počela spominjati pravo na zaštitu potrošača, inspekciju, RAK (lupala šta mi je palo na pamet), da ako žena ne zna skinuti taj uređaj (vjerovatno resiver ili modem) da mogu poslati ekipu koja ga je i postavila (to sam znala da može jer nama dođu zamjene bez ikakvih problema) onda sam rekla da gospođa može i prekinuti ugovor sa njima i preći kod drugog operatera (moja tv, logosoft)....na pomen drugog operatera uključio se kolega i stišao situaciju i zamolio gospođu da on to riješi i da će dobiti najmanji čini mi se duo paket.

Ne volim ovakve situacije i uvijek se preispitujem da li pretjeram, možda nije moje da se miješam....nisam bila tu sama, mogla sam kao i ostali....deri penzionere mene tuđa muka ne dotiče.
Ja ti skidam kapu.

Postao sam osjetljiv na starčiće, "svi" ih varaju, "svima" smetaju, oni uplašeni, pritisla starost, bolest, ne mogu se snaći, a lešinari kruže.

Svaka ti čast.
suspect_zero
Posts: 25893
Joined: 11/10/2008 21:45

#7080 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by suspect_zero »

Iskreno nisam baš prije obraćala pažnju na ove stvari....mladost ludost.

Kako je mama u penziji i dugo godina već bolesna vidjela sam kako bezobrazluk prema toj populaciji prelazi sve granice.
Apoteke su mi bile prvi dodir sa takvim stavom, ode žena da podigne lijekove i potroši više od pola penzije....oni joj uvale one najskuplje vitamine, minerale, klince palce....nema kroz mjesec dana može na OI.
Uzmem pročitam sastav i nađem dva do tri puta jeftinije od onoga što joj uvali apotekarka....fakat ne znam kako ih nije stid....jbt 500 mg C vitamina je 500 mg.
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#7081 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by swanfilter »

suspect_zero wrote: 21/04/2024 02:36 Iskreno nisam baš prije obraćala pažnju na ove stvari....mladost ludost.

Kako je mama u penziji i dugo godina već bolesna vidjela sam kako bezobrazluk prema toj populaciji prelazi sve granice.
Apoteke su mi bile prvi dodir sa takvim stavom, ode žena da podigne lijekove i potroši više od pola penzije....oni joj uvale one najskuplje vitamine, minerale, klince palce....nema kroz mjesec dana može na OI.
Uzmem pročitam sastav i nađem dva do tri puta jeftinije od onoga što joj uvali apotekarka....fakat ne znam kako ih nije stid....jbt 500 mg C vitamina je 500 mg.
Ako podize lijekove, kontam da je na recept. Kako joj u tom slucaju mogu uvaljivati po svoje?
suspect_zero
Posts: 25893
Joined: 11/10/2008 21:45

#7082 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by suspect_zero »

Dr. preporuči i propiše pored redovne th. i dodatne lijekove koji se plaćaju, evo samo neki....glukozamin, vitamin C, D, tablete za oči + vještačke suze ili kako već, Altioks (čini mi se, to nešto za cirkulaciju) , onda one za hrskavicu i osteoporozu, kreme i gelovi....za pritisak ima neko pravilo da ove svoje mora platiti par puta godišnje....ovo sve mimo prehlade i gripe kad uhvati.

Sve ovo se plaća, samo što imaš npr glukozamin od 17 i Haman 30, ona kada ode ova joj uvali ove skuplje a sastav isti...o tome pričam.
Hakiz
Posts: 40662
Joined: 30/07/2015 20:01

#7083 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

suspect_zero wrote: 21/04/2024 02:36 Iskreno nisam baš prije obraćala pažnju na ove stvari....mladost ludost.

Kako je mama u penziji i dugo godina već bolesna vidjela sam kako bezobrazluk prema toj populaciji prelazi sve granice.
Apoteke su mi bile prvi dodir sa takvim stavom, ode žena da podigne lijekove i potroši više od pola penzije....oni joj uvale one najskuplje vitamine, minerale, klince palce....nema kroz mjesec dana može na OI.
Uzmem pročitam sastav i nađem dva do tri puta jeftinije od onogSoli a što joj uvali apotekarka....fakat ne znam kako ih nije stid....jbt 500 mg C vitamina je 500 mg.
Uslovno.

Naime, 500 mg vitamina C jeste 500 mg vitamina C. Ali, oblik u kojem dolazi utiče na njegovu efikasnost, brzinu apsorpcije, iskoristivost itd.

Pa imaš vitamin C u obliku askorbinske kiseline, bioflavonoida, liposoma. Najbolji i najskuplji je u obliku liposoma.

Kao što ti je najbolje uzimati čisti magnezij, a ne one u prahu, tabletama itd, sa raznim okusima i čudima. Ako ti čisti nije prviše gadan, a gadan je, muka ga je konzumirati.

Ne branim ove u apotekama, samo kažem da ima razlog i opravdanje zašto neki vitamin može imati veliki raspon cijena, a isti vitamin. Ili neki mineral itd.

A meni se osim da predlažu skuplju, znalo dogoditi da mi predlože jetiniju varijantu, da kažu da je prva preskupa a nije tako efikasna kako bi se po cijeni moglo pomisliti.

Da se znaju ponašati kao automehaničari koji sve "poprave" u automobilu osim kvara zbog kojeg je vozilo na servisu, to znaju.
John Cleese
Posts: 37382
Joined: 25/05/2010 18:30

#7084 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by John Cleese »

Hakiz wrote: 21/04/2024 04:00 Pa imaš vitamin C u obliku askorbinske kiseline, bioflavonoida, liposoma. Najbolji i najskuplji je u obliku liposoma.

Kao što ti je najbolje uzimati čisti magnezij, a ne one u prahu, tabletama itd, sa raznim okusima i čudima. Ako ti čisti nije prviše gadan, a gadan je, muka ga je konzumirati.
Dopusti kratku klarifikaciju - vitamin C jeste askorbinska kiselina.
U liposomima je samo smjestena u lipidnu strukturu i jeste tacno da tada ima mnogo vecu bioraspolozivost.

Magnezij je najbolje uzimati u formi nekog organskog spoja, u tabletama ili kapsulama - najbolje glicinata (bisglicinata), taurata ili malata, ovisno od toga sta tacno zelimo postici suplementacijom.

Magnezijev citrat je losija opcija, a neorganske spojeve poput magnezijevog oksida je najbolje izbjegavati.
Hakiz
Posts: 40662
Joined: 30/07/2015 20:01

#7085 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

John Cleese wrote: 21/04/2024 04:46
Hakiz wrote: 21/04/2024 04:00 Pa imaš vitamin C u obliku askorbinske kiseline, bioflavonoida, liposoma. Najbolji i najskuplji je u obliku liposoma.

Kao što ti je najbolje uzimati čisti magnezij, a ne one u prahu, tabletama itd, sa raznim okusima i čudima. Ako ti čisti nije prviše gadan, a gadan je, muka ga je konzumirati.
Dopusti kratku klarifikaciju - vitamin C jeste askorbinska kiselina.
U liposomima je samo smjestena u lipidnu strukturu i jeste tacno da tada ima mnogo vecu bioraspolozivost.

Magnezij je najbolje uzimati u formi nekog organskog spoja, u tabletama ili kapsulama - najbolje glicinata (bisglicinata), taurata ili malata, ovisno od toga sta tacno zelimo postici suplementacijom.

Magnezijev citrat je losija opcija, a neorganske spojeve poput magnezijevog oksida je najbolje izbjegavati.
Vitamin C jesta askorbinska kiselina i njegov prvi oblik je oblik čiste askorbinske kiseline.

Ima i oblik Ester-C, kako da me nisi i to ispravio?

Promaklo ti na guglu?
John Cleese
Posts: 37382
Joined: 25/05/2010 18:30

#7086 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by John Cleese »

Hakiz wrote: 21/04/2024 09:16
John Cleese wrote: 21/04/2024 04:46
Hakiz wrote: 21/04/2024 04:00 Pa imaš vitamin C u obliku askorbinske kiseline, bioflavonoida, liposoma. Najbolji i najskuplji je u obliku liposoma.

Kao što ti je najbolje uzimati čisti magnezij, a ne one u prahu, tabletama itd, sa raznim okusima i čudima. Ako ti čisti nije prviše gadan, a gadan je, muka ga je konzumirati.
Dopusti kratku klarifikaciju - vitamin C jeste askorbinska kiselina.
U liposomima je samo smjestena u lipidnu strukturu i jeste tacno da tada ima mnogo vecu bioraspolozivost.

Magnezij je najbolje uzimati u formi nekog organskog spoja, u tabletama ili kapsulama - najbolje glicinata (bisglicinata), taurata ili malata, ovisno od toga sta tacno zelimo postici suplementacijom.

Magnezijev citrat je losija opcija, a neorganske spojeve poput magnezijevog oksida je najbolje izbjegavati.
Vitamin C jesta askorbinska kiselina i njegov prvi oblik je oblik čiste askorbinske kiseline.

Ima i oblik Ester-C, kako da me nisi i to ispravio?

Promaklo ti na guglu?
Vjerovao ili ne, ne informiraju se bas svi i o svemu na taj nacin - nije, naime, neophodno :D

Posto insistiras da te ispravljam, ne mozes "uzimati cisti magnezijum", jer tvoj probavni sustav to ne bi najbolje podnio (eufemizam), a ionako ne bi bilo svrhovito.
Ilustracije radi - vjerujem da ti ne bi palo na pamet da se nagutas pocincanih eksera u namjeri da organizam suplementiras zeljezom i cinkom.

Sto se tice "oblika" C vitamina, stvarno mi se ne da objasnjavati osnove hemije - ako bas moras pisati o stvarima kojima ne vladas najbolje, ne bi bilo lose da se sam posluzis kakvom trazilicom, kad ih vec spominjes.
Hakiz
Posts: 40662
Joined: 30/07/2015 20:01

#7087 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

John Cleese wrote: 21/04/2024 09:57
Hakiz wrote: 21/04/2024 09:16
John Cleese wrote: 21/04/2024 04:46

Dopusti kratku klarifikaciju - vitamin C jeste askorbinska kiselina.
U liposomima je samo smjestena u lipidnu strukturu i jeste tacno da tada ima mnogo vecu bioraspolozivost.

Magnezij je najbolje uzimati u formi nekog organskog spoja, u tabletama ili kapsulama - najbolje glicinata (bisglicinata), taurata ili malata, ovisno od toga sta tacno zelimo postici suplementacijom.

Magnezijev citrat je losija opcija, a neorganske spojeve poput magnezijevog oksida je najbolje izbjegavati.
Vitamin C jesta askorbinska kiselina i njegov prvi oblik je oblik čiste askorbinske kiseline.

Ima i oblik Ester-C, kako da me nisi i to ispravio?

Promaklo ti na guglu?
Vjerovao ili ne, ne informiraju se bas svi i o svemu na taj nacin - nije, naime, neophodno :D

Posto insistiras da te ispravljam, ne mozes "uzimati cisti magnezijum", jer tvoj probavni sustav to ne bi najbolje podnio (eufemizam), a ionako ne bi bilo svrhovito.
Ilustracije radi - vjerujem da ti ne bi palo na pamet da se nagutas pocincanih eksera u namjeri da organizam suplementiras zeljezom i cinkom.

Sto se tice "oblika" C vitamina, stvarno mi se ne da objasnjavati osnove hemije - ako bas moras pisati o stvarima kojima ne vladas najbolje, ne bi bilo lose da se sam posluzis kakvom trazilicom, kad ih vec spominjes.
Post koji je trebao biti ilustracija razloga zbog čega vitamin može opravdano imati različite cijene iako je u suštini isti vitamin, a ne predavanje o vitaminima ili hemiji, kao i napomena o magneziju u kojem si riječ "čist" shvatio bukvalno, čist je bio u smislu u kojem je dostupan u apotekama uz upotrebu po uputstvu, uspio si pretvoriti u svađu. Da bi dokazao sebi nešta, ili se uključio u trend ponižavanja mene?

Bravo, majstore :thumbup:

Usput, kako sam znao da postoje razni oblici, jedan upravo i sam konzumiram u obliku liposoma, ali nisam bio siguran koji su tačno, provjerio sam na način "ne bi bilo lose da se sam posluzis kakvom trazilicom, kad ih vec spominjes." A to da se ti tako ne informišeš, na svakoj temi, a na mnogo si tema, baš kao i ja, možemo ti vjerovati na riječ, naravno.

Dodatak: Upravo provjerih i naziv za "čisti" magnezij, pa se zove magnezij-hlorid. Samo bez dodataka koji mu okus čine podnošljivijim, u tom smislu čist.

Mislim da si znao šta sam htio reći, ali nisi mogao propustiti priliku za uvredu.

Jučerašnji dan je pokazao da nisam ravnopravan sa drugim forumašima u tome šta nam je dozvoljeno, pa ćeš ti moći nastaviti da me vrijeđaš, nije ti prvi put, ja tebe neću moći. A niti želim i ovo je previše uloženog truda.
John Cleese
Posts: 37382
Joined: 25/05/2010 18:30

#7088 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by John Cleese »

Hakiz wrote: 21/04/2024 10:23
John Cleese wrote: 21/04/2024 09:57
Hakiz wrote: 21/04/2024 09:16

Vitamin C jesta askorbinska kiselina i njegov prvi oblik je oblik čiste askorbinske kiseline.

Ima i oblik Ester-C, kako da me nisi i to ispravio?

Promaklo ti na guglu?
Vjerovao ili ne, ne informiraju se bas svi i o svemu na taj nacin - nije, naime, neophodno :D

Posto insistiras da te ispravljam, ne mozes "uzimati cisti magnezijum", jer tvoj probavni sustav to ne bi najbolje podnio (eufemizam), a ionako ne bi bilo svrhovito.
Ilustracije radi - vjerujem da ti ne bi palo na pamet da se nagutas pocincanih eksera u namjeri da organizam suplementiras zeljezom i cinkom.

Sto se tice "oblika" C vitamina, stvarno mi se ne da objasnjavati osnove hemije - ako bas moras pisati o stvarima kojima ne vladas najbolje, ne bi bilo lose da se sam posluzis kakvom trazilicom, kad ih vec spominjes.
Post koji je trebao biti ilustracija razloga zbog čega vitamin može opravdano imati različite cijene iako je u suštini isti vitamin, a ne predavanje o vitaminima ili hemiji, kao i napomena o magneziju u kojem si riječ "čist" shvatio bukvalno, čist je bio u smislu u kojem je dostupan u apotekama uz upotrebu po uputstvu, uspio si pretvoriti u svađu. Da bi dokazao sebi nešta, ili se uključio u trend ponižavanja mene?

Bravo, majstore :thumbup:

Usput, kako sam znao da postoje razni oblici, jedan upravo i sam konzumiram u obliku liposoma, ali nisam bio siguran koji su tačno, provjerio sam na način "ne bi bilo lose da se sam posluzis kakvom trazilicom, kad ih vec spominjes." A to da se ti tako ne informišeš, na svakoj temi, a na mnogo si tema, baš kao i ja, možemo ti vjerovati na riječ, naravno.

Jučerašnji dan je pokazao da nisam ravnopravan sa drugim forumašima u tome šta nam je dozvoljeno, pa ćeš ti moći nastaviti da me vrijeđaš, nije ti prvi put, ja tebe neću moći. A niti želim i ovo je previše uloženog truda.
Ne razumijem zasto bi neko priliku da nesto nauci dozivljavao kao ponizenje ili kao uvredu - meni zaista nikad nije bilo tesko priznati da nesto ne znam :)

O sportu, na primjer, pojma nemam, dnevnu politiku, pogotovo domacu, ne pratim, imena i zbivanja koja na tim temama spominju najcesce mi ne znace nista, da ne nabrajam dalje.

A mimo toga, rekao bih da posjedujem prilicno obimno opce znanje iz raznih oblasti - vjerojatno se upravo iz tog razloga i ne zamaram nagadjanjem otkud nekome neka informacija, jer mi nije nevjerojatno da neko nesto zaista zna.

Inace postove o suplementima rado komentiram, jer vjerujem da to nekome moze koristiti.
Namjeravao sam pojasniti i dopuniti tvoj komentar, a ne prepirati se bezrazlozno.
zippoo87
Posts: 15768
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7089 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

Hakize,zadnjih dana si nesto jako naostren i rasterjen,ulazis u konflikte sa svima. Popij jedan "magnezijum" 😁(ovo je sala,da ne napadnes i mene) .
Nego,morate shvatiti da su apotekari(farmaceuti) na svom radnom mjestu prvo trgovci,koji dobijaju bonuse sto tuse odredjene proizvode pa tek onda farmaceuti. Cilj je prodaja a lijekovi su sada skupi.
Ja sreca ne idem cesto u apoteku a ako nekada i udjem da nesto kupim,tesko je za 1-2 lijeka proci ispod 20 KM. Meni muka kada neke tabletice moram toliko platiti ali eto ...e sada ne mogu ni zamisliti kako je ljudima kojima pola mjesecnog dohotka ode na lijekove.

A i uvijek se moze pitati ima li nesto drugo,insistirati na jeftinijem ili promijeniti apoteku,ako uvaljuju skuplje.
John Cleese
Posts: 37382
Joined: 25/05/2010 18:30

#7090 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by John Cleese »

zippoo87 wrote: 21/04/2024 11:59 Hakize,zadnjih dana si nesto jako naostren i rasterjen,ulazis u konflikte sa svima. Popij jedan "magnezijum" 😁(ovo je sala,da ne napadnes i mene) .
Nego,morate shvatiti da su apotekari(farmaceuti) na svom radnom mjestu prvo trgovci,koji dobijaju bonuse sto tuse odredjene proizvode pa tek onda farmaceuti. Cilj je prodaja a lijekovi su sada skupi.
Ja sreca ne idem cesto u apoteku a ako nekada i udjem da nesto kupim,tesko je za 1-2 lijeka proci ispod 20 KM. Meni muka kada neke tabletice moram toliko platiti ali eto ...e sada ne mogu ni zamisliti kako je ljudima kojima pola mjesecnog dohotka ode na lijekove.

A i uvijek se moze pitati ima li nesto drugo,insistirati na jeftinijem ili promijeniti apoteku,ako uvaljuju skuplje.
Ovi magnezijski suplementi koji vrijede (glicinati, taurati, malati) su ovdje bezobrazno skupi i jos i vrlo cesto poskupljuju - kad sam zadnji put provjeravao, bili su zaista znacajno jeftiniji u inostranstvu, online, nego u sarajevskim apotekama.
Kad apotekari vide da nesto ide, deru nemilosrdno dok god neko placa, bas nemaju mjeru.

Bilo bi zabavno nabaviti neku vecu kolicinu i besplatno podijeliti raji, da ne kupuje niko po apotekama bar toliko dugo dok se ne priblizi kraj upotrebnog roka njihovih zaliha - da vidis kako bi ih u panici rasprodavali po nabavnoj cijeni i to pravoj (ne onoj za koju lazu da se stalno povecava kad god se izgovaraju za otimacinu) ne bi li se koliko-toliko izvadili :D

Ipak je najgora varijanta kupiti beskoristan suplement, koliko god bio jeftin - to je bacanje para i gore od toga, gubljenje dragocjenog vremena, ako je nekom zaista hitno neophodna suplementacija u toj mjeri da mu je zdravlje ugrozeno.
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7091 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by mali_balon »

Pistite cojka (Hakiza) znamo da ga nekad ufati muski klimaks...
zippoo87
Posts: 15768
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7092 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zippoo87 »

John Cleese wrote: 21/04/2024 14:20
zippoo87 wrote: 21/04/2024 11:59 Hakize,zadnjih dana si nesto jako naostren i rasterjen,ulazis u konflikte sa svima. Popij jedan "magnezijum" 😁(ovo je sala,da ne napadnes i mene) .
Nego,morate shvatiti da su apotekari(farmaceuti) na svom radnom mjestu prvo trgovci,koji dobijaju bonuse sto tuse odredjene proizvode pa tek onda farmaceuti. Cilj je prodaja a lijekovi su sada skupi.
Ja sreca ne idem cesto u apoteku a ako nekada i udjem da nesto kupim,tesko je za 1-2 lijeka proci ispod 20 KM. Meni muka kada neke tabletice moram toliko platiti ali eto ...e sada ne mogu ni zamisliti kako je ljudima kojima pola mjesecnog dohotka ode na lijekove.

A i uvijek se moze pitati ima li nesto drugo,insistirati na jeftinijem ili promijeniti apoteku,ako uvaljuju skuplje.
Ovi magnezijski suplementi koji vrijede (glicinati, taurati, malati) su ovdje bezobrazno skupi i jos i vrlo cesto poskupljuju - kad sam zadnji put provjeravao, bili su zaista znacajno jeftiniji u inostranstvu, online, nego u sarajevskim apotekama.
Kad apotekari vide da nesto ide, deru nemilosrdno dok god neko placa, bas nemaju mjeru.

Bilo bi zabavno nabaviti neku vecu kolicinu i besplatno podijeliti raji, da ne kupuje niko po apotekama bar toliko dugo dok se ne priblizi kraj upotrebnog roka njihovih zaliha - da vidis kako bi ih u panici rasprodavali po nabavnoj cijeni i to pravoj (ne onoj za koju lazu da se stalno povecava kad god se izgovaraju za otimacinu) ne bi li se koliko-toliko izvadili :D

Ipak je najgora varijanta kupiti beskoristan suplement, koliko god bio jeftin - to je bacanje para i gore od toga, gubljenje dragocjenog vremena, ako je nekom zaista hitno neophodna suplementacija u toj mjeri da mu je zdravlje ugrozeno.
Vidi,ja ti se u tu temu,hemiju,medicinu,suplemente ne razumijem nikako ali kada mi treba ,imam koga pitati i informisati se.
Ali se u trgovinu itekako razumijem i kazem da su farmaceuti klasicni trgovci,koji zive od prodaje robe. Sada,sto je ta roba lijekovi,to je manje bitno ali njima ide na ruku,jer ljudi kada se razbole,pokusavaju sve da se spase i izlijece i kupuju onda i sto treba i ne treba.
John Cleese
Posts: 37382
Joined: 25/05/2010 18:30

#7093 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by John Cleese »

zippoo87 wrote: 21/04/2024 14:49 Vidi,ja ti se u tu temu,hemiju,medicinu,suplemente ne razumijem nikako ali kada mi treba ,imam koga pitati i informisati se.
Ali se u trgovinu itekako razumijem i kazem da su farmaceuti klasicni trgovci,koji zive od prodaje robe. Sada,sto je ta roba lijekovi,to je manje bitno ali njima ide na ruku,jer ljudi kada se razbole,pokusavaju sve da se spase i izlijece i kupuju onda i sto treba i ne treba.
Ma jasno.
Samo sam jedan primjer otimacine naveo, a vjerujem da ima i mnogo gorih primjera, kad su ljudi primorani da kupe, jer nekome zivot od nekog lijeka zavisi, a ovi ih deru.
Hakiz
Posts: 40662
Joined: 30/07/2015 20:01

#7094 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

mali_balon wrote: 21/04/2024 14:25 Pistite cojka (Hakiza) znamo da ga nekad ufati muski klimaks...
Tebe onaj drugi?
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7095 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by mali_balon »

Hakiz wrote: 21/04/2024 15:23
mali_balon wrote: 21/04/2024 14:25 Pistite cojka (Hakiza) znamo da ga nekad ufati muski klimaks...
Tebe onaj drugi?
Svr znas druze Hakize....nema dalje
Hakiz
Posts: 40662
Joined: 30/07/2015 20:01

#7096 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

mali_balon wrote: 21/04/2024 15:30
Hakiz wrote: 21/04/2024 15:23
mali_balon wrote: 21/04/2024 14:25 Pistite cojka (Hakiza) znamo da ga nekad ufati muski klimaks...
Tebe onaj drugi?
Svr znas druze Hakize....nema dalje
Ne bih ja da se sam nisi ponudio.

Ja, u principu, ne počinjem prvi. Ne smijem reći nikada, živ čovjek griješi, ali u principu ne počinjem prvi sa uvredama i omalovažavanjima. Sa provokacijama počnem, ali i to pazim da nije uvredljivo i prečesto. Ne volim ljude zvati glupima, ne mislim da je bilo ko na forumu glup. Karakteri su već druga priča. I kada ljudi kažu nešta šta mislim ili znam da je pogrešno, pa odgovorim, ne počinjem sa "lupio si, to je glupost, da te sada ja naučim, da ti nacrtam" itd. Izraz "nisi me razumio" kada ga uputim ne znači da je ta osoba glupa, nego da vjerovatno ja nisam precizno napisao šta mislim. Po količini i dužini postova se vidi da mi nije teško beskonačno odgovarati, pokušavati pojasniti šta sam mislio, ali ne zovem ljude glupima ako kažu da griješim, ili mi uporno odgovaraju negirajući šta govorim. Sve dok ne počnu da me vrijeđaju.

Uvredama odgovaram kada meni neko napiše post koji ili riječima, dakle slovom, ili bez uvredljivih riječi ali načinom, dake duhom, bude omalovažavajući. Bio on napisan ozbiljno, sarkastično, duhovito ukrašen smajlijima, nema veze, uvreda je uvreda, kako god bila upakovana.

Možeš provjeriti koliko mojih postova počinje sa uvredom ako post nije odgovor na uvredu upućenu meni.

A šta smatram uvredom? Pa to je isto kao diskusija šta je seksistički govor, na primjer.

Eto, nisi ovo sve tražio, ali si dobio. Kao što rekoh, sam si se ponudio :lol:
User avatar
zubi
Posts: 5167
Joined: 16/07/2009 00:27

#7097 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zubi »

mali_balon wrote: 21/04/2024 15:30 Svr znas druze Hakize....nema dalje
:lol:

Nema teme u koju se ne razumije, cudo.
Hakiz
Posts: 40662
Joined: 30/07/2015 20:01

#7098 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by Hakiz »

zubi wrote: 21/04/2024 16:03
mali_balon wrote: 21/04/2024 15:30 Svr znas druze Hakize....nema dalje
:lol:

Nema teme u koju se ne razumije, cudo.
Evo ga još jedan koji čeka da hrabriji odrade posao, pa onda krijući se iza njih pljucka.
User avatar
zubi
Posts: 5167
Joined: 16/07/2009 00:27

#7099 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by zubi »

Hakiz wrote: 21/04/2024 16:39
zubi wrote: 21/04/2024 16:03
mali_balon wrote: 21/04/2024 15:30 Svr znas druze Hakize....nema dalje
:lol:

Nema teme u koju se ne razumije, cudo.
Evo ga još jedan koji čeka da hrabriji odrade posao, pa onda krijući se iza njih pljucka.
Sve znas.
mali_balon
Posts: 11399
Joined: 12/09/2012 09:57

#7100 Re: "Ima ko hoće radit" - davno prošlo vrijeme

Post by mali_balon »

Hakiz wrote: 21/04/2024 15:54
mali_balon wrote: 21/04/2024 15:30
Hakiz wrote: 21/04/2024 15:23

Tebe onaj drugi?
Svr znas druze Hakize....nema dalje
Ne bih ja da se sam nisi ponudio.

Ja, u principu, ne počinjem prvi. Ne smijem reći nikada, živ čovjek griješi, ali u principu ne počinjem prvi sa uvredama i omalovažavanjima. Sa provokacijama počnem, ali i to pazim da nije uvredljivo i prečesto. Ne volim ljude zvati glupima, ne mislim da je bilo ko na forumu glup. Karakteri su već druga priča. I kada ljudi kažu nešta šta mislim ili znam da je pogrešno, pa odgovorim, ne počinjem sa "lupio si, to je glupost, da te sada ja naučim, da ti nacrtam" itd. Izraz "nisi me razumio" kada ga uputim ne znači da je ta osoba glupa, nego da vjerovatno ja nisam precizno napisao šta mislim. Po količini i dužini postova se vidi da mi nije teško beskonačno odgovarati, pokušavati pojasniti šta sam mislio, ali ne zovem ljude glupima ako kažu da griješim, ili mi uporno odgovaraju negirajući šta govorim. Sve dok ne počnu da me vrijeđaju.

Uvredama odgovaram kada meni neko napiše post koji ili riječima, dakle slovom, ili bez uvredljivih riječi ali načinom, dake duhom, bude omalovažavajući. Bio on napisan ozbiljno, sarkastično, duhovito ukrašen smajlijima, nema veze, uvreda je uvreda, kako god bila upakovana.

Možeš provjeriti koliko mojih postova počinje sa uvredom ako post nije odgovor na uvredu upućenu meni.

A šta smatram uvredom? Pa to je isto kao diskusija šta je seksistički govor, na primjer.

Eto, nisi ovo sve tražio, ali si dobio. Kao što rekoh, sam si se ponudio :lol:
Nema veze ti si moj forumski jaran i bit uvijek tu za tebe.....zato sam se ponudio..razumim te
Post Reply