ILIRI

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#101 Re: ILIRI

Post by fortaleza »

Genetskim testiranjem uzoraka iz tog doba. Premda je broj uzoraka nedostatan, može se sklopiti slika.
AncientOne
Posts: 40
Joined: 06/10/2023 11:03

#102 Re: ILIRI

Post by AncientOne »

Evo vam objasnjenje kako geni rade, i koliko to zvanicno objasnjenje nema smisla.
https://www.youtube.com/watch?v=VNvEAkZSBEU
Nocty wrote: 04/12/2023 02:49
AncientOne wrote: 30/11/2023 14:12 Vec sam ti dao odgovor, o cemu se tu radi. Ali ti nisam dao sve dokaze, jer to nije za ovu temu.
Danasnja Tora nije original, niti postoji bilo kakav original, osim mozda u Vatikanu. To je tek zanimljiva prica, ali nema veze sa Hebrejskim.
Evo, nedavno je otkriveno da su Dead Sea Scrolls prevara: https://news.artnet.com/art-world/all-t ... ke-1804395 To baca sumnju i na ostale spise, plus da dodam i cinjenicu da su pronadjeni u isto vrijeme kada je osnivana drzava Izrael, znaci na tom teritoriju. Ko bi rekao :wink:
Danasnji Jerusalem uopce nije pravi, a originalno ime tog mjesta je AL Quds. I tako dalje.
ne smijem ti napisat jedno od 70 razlicitih imena kako se jerusalem zvao
jer bi dobio ban :lol:

ne znam sta je fake ili ne u tom muzeju ,mozda nisu orginal spise...ali da su otkrivene i sklopljene i prevedene od Allegra se ne moze osporiti,i da su ga proglasili ludim nakon njegovih "prevodjenja"
Taj Izrael i Jerusalem su totalne prevare. To je Masonska tvorevina 20 vijeka.
Biblijski opis Izraela veze nema sa tom danasnjom lokacijom. To znaju i Izraelski arheolozi: https://www.youtube.com/watch?v=O5RfScpEcZ8
Ne iznenadjuje mene sto Krscani i vecina Zidova vjeruje u te njihove korumpirane Biblije i lazni Izrael, ali ono sto je sramotno su danasnji Muslimani koji vjeruju u to. A u Kuranu se nigdje ne spominje Jerusalem.
I naravno, Allergo, je to navodno prevodio, kao clan Britanskog okupatorskog rezima koji je kontrolisao taj region, i tu i stvorio Izrael.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#103 Re: ILIRI

Post by Nocty »

AncientOne wrote: 04/12/2023 14:10 Evo vam objasnjenje kako geni rade, i koliko to zvanicno objasnjenje nema smisla.
https://www.youtube.com/watch?v=VNvEAkZSBEU
Nocty wrote: 04/12/2023 02:49
AncientOne wrote: 30/11/2023 14:12 Vec sam ti dao odgovor, o cemu se tu radi. Ali ti nisam dao sve dokaze, jer to nije za ovu temu.
Danasnja Tora nije original, niti postoji bilo kakav original, osim mozda u Vatikanu. To je tek zanimljiva prica, ali nema veze sa Hebrejskim.
Evo, nedavno je otkriveno da su Dead Sea Scrolls prevara: https://news.artnet.com/art-world/all-t ... ke-1804395 To baca sumnju i na ostale spise, plus da dodam i cinjenicu da su pronadjeni u isto vrijeme kada je osnivana drzava Izrael, znaci na tom teritoriju. Ko bi rekao :wink:
Danasnji Jerusalem uopce nije pravi, a originalno ime tog mjesta je AL Quds. I tako dalje.
ne smijem ti napisat jedno od 70 razlicitih imena kako se jerusalem zvao
jer bi dobio ban :lol:

ne znam sta je fake ili ne u tom muzeju ,mozda nisu orginal spise...ali da su otkrivene i sklopljene i prevedene od Allegra se ne moze osporiti,i da su ga proglasili ludim nakon njegovih "prevodjenja"
Taj Izrael i Jerusalem su totalne prevare. To je Masonska tvorevina 20 vijeka.
Biblijski opis Izraela veze nema sa tom danasnjom lokacijom. To znaju i Izraelski arheolozi: https://www.youtube.com/watch?v=O5RfScpEcZ8
Ne iznenadjuje mene sto Krscani i vecina Zidova vjeruje u te njihove korumpirane Biblije i lazni Izrael, ali ono sto je sramotno su danasnji Muslimani koji vjeruju u to. A u Kuranu se nigdje ne spominje Jerusalem.
I naravno, Allergo, je to navodno prevodio, kao clan Britanskog okupatorskog rezima koji je kontrolisao taj region, i tu i stvorio Izrael.
pa sto mu onda karijeru unistise ako je njihov clan?
tucali bi jos oni kamen od kamen da pleme izraelsko nije obnovilo zemlju i napravilo nesto od te pustinje
kakve veze ima sto ne pise u kuranu?
kad je i to uzeto iz judeje i muhamed skolovan tamo...da odnese vjeru nemirnim plemenima arapskim..
sama rijec arav znaci pustinja na hebrejskom
AncientOne
Posts: 40
Joined: 06/10/2023 11:03

#104 Re: ILIRI

Post by AncientOne »

Cuj, pleme Izraelsko obnovilo zemlju :lol: Jesi uopce pogledao taj video? Kakva Judeja!?
Prije svega nisi svjestan toga sto pises. Arapi u Izraelu nemaju nista od toga, to jest novca koji se upumpava sa strane i danas. Oni su tamo zatvorenici.
A termin Arab znaci "Alahov sluga/rob". Odatle nam i dolazi termin "rob". Odatle nam i dolazi naziv za Rabina.
Ti si jedan od onih koga dokazi ne zanimaju, tako da nema smisla ovo nastavljati. A i nije direktno vezano uz temu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#105 Re: ILIRI

Post by Sanjarko »

Rab, rabi, rabbi i sl. Neki kažu znači učitelj ali drugi Gospodar koji prevode kao gospodin.

:arrow:
AncientOne
Posts: 40
Joined: 06/10/2023 11:03

#106 Re: ILIRI

Post by AncientOne »

Naravno da je ucitelj, to jest svestenstvo - Rabin.
Ali taj naziv je izvedenica od Arab. A je znaci Allah, a rab je sluga, rob. To je skracenica i pravo znacenje imena Arab - Allahov rob. Rabin i jeste Allahov rob, to jest njegov zadatak je da prenosi Allahov zakon drugima.
I Arab nema veze sam nekakvim tamnim ljudima sa bliskog istoka, to jest to nije izvor, kako se danas misli. Arab je stanje svijesti, monoteizam, a ne boja koze, rasa, ili nacija.
Allah je onmipotenta i omniprezentna svijest, ili ako hocete kolektivna svijest. Mi tu svijest vidimo kao svjetlo, znaci nematerijalni izvor svega. Zato se kod nas kaze; svijest, svjetlo, svijet. Savrsen sinkretizam.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#107 Re: ILIRI

Post by Nocty »

AncientOne wrote: 05/12/2023 15:02 Naravno da je ucitelj, to jest svestenstvo - Rabin.
Ali taj naziv je izvedenica od Arab. A je znaci Allah, a rab je sluga, rob. To je skracenica i pravo znacenje imena Arab - Allahov rob. Rabin i jeste Allahov rob, to jest njegov zadatak je da prenosi Allahov zakon drugima.
I Arab nema veze sam nekakvim tamnim ljudima sa bliskog istoka, to jest to nije izvor, kako se danas misli. Arab je stanje svijesti, monoteizam, a ne boja koze, rasa, ili nacija.
Allah je onmipotenta i omniprezentna svijest, ili ako hocete kolektivna svijest. Mi tu svijest vidimo kao svjetlo, znaci nematerijalni izvor svega. Zato se kod nas kaze; svijest, svjetlo, svijet. Savrsen sinkretizam.
vidimo vidimo
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#108 Re: ILIRI

Post by Nocty »

AncientOne wrote: 05/12/2023 11:20 Cuj, pleme Izraelsko obnovilo zemlju :lol: Jesi uopce pogledao taj video? Kakva Judeja!?
Prije svega nisi svjestan toga sto pises. Arapi u Izraelu nemaju nista od toga, to jest novca koji se upumpava sa strane i danas. Oni su tamo zatvorenici.
A termin Arab znaci "Alahov sluga/rob". Odatle nam i dolazi termin "rob". Odatle nam i dolazi naziv za Rabina.
Ti si jedan od onih koga dokazi ne zanimaju, tako da nema smisla ovo nastavljati. A i nije direktno vezano uz temu.
kakav alahov sluga bolan?
znaci pustinja i stanovnik pustinje
arabah ili aravah

dokazi?
vidim ih od kako sam se rodio
zatvorenici?
sto ide radit u tel aviv onda?
a ne dobave im se cijevi za vodovod a oni minobacace prave od tog

reko sam ti
dok je amerike i boga izrael ce biti tu gdje jeste i gdje treba da bude
da ga nema trebalo bi ga izmislit tamo sto kaze senilni bajden.
cj jesam li pogled'o video?
jesi li ti jeo jaffa narandze ikad?

nema tu price nikakve,dabome da nema
ko ne blagoslovi izrael ni bog ga nece blagosloviti
AncientOne
Posts: 40
Joined: 06/10/2023 11:03

#109 Re: ILIRI

Post by AncientOne »

Rekao si sta!? Covjece ne znas nista o ovome, kako je nastao Izrael, zasto, itd.
Nadji na netu covjeka koj se zove Miko Peled, koji je sin generala koji je stvarao tu drzavu. Znaci njegov otac je jedan od generala koji su tih kasnih cetrdesetih stvarali tu drzavu, silom naravno uz pomoc korumpiranog zapada.
Taj Miko je isao u njihove vojne arhive, i nasao hrpu dokumentacije iz tih godina, koju je pisao i njegov otac.
Evo ti njegov kanal, pa vidi o cemu se tu radi: https://www.youtube.com/@MikoPeledOfficial

Btw, ako taj blagoslovljeni Izrael treba razvaljeni i nemoralni SAD da bi opstao, to ti valjda nesto govori.
I kakav blagoslov covjece! Pa Izrael je sekularna drzava! Je li ti jasno sta to znaci!
I vidi sta termin "ra" znaci, pa ce ti biti jasno ste je Arab.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#110 Re: ILIRI

Post by Nocty »

ajde recimo da se nisu ponasali ni jedni ni drugi primjerno i da su izraelska plemena pobacana po svijetu
i da je ostalo ono grcko ostavljeno filistini sta god to na grckom znacilo zaboravio sam
i sta palestina samo a?
dokje to i zamjena za rijec izrael
il etmolosko znacenje...jednog te istog
rivali(hrvachi) protivnici...

trebalo je djecu vratit i jezik
bar ga i izmislit ako treba
kao allegra sto su optuzivali da izmislja i dopunjava "svoje nesto"
nista to nije moje tvoje,bila prazna zemlja,dosli i napravili od tog to sto sad koristis
google i sve to...al da ih koriste zle sile za svoje svrhe to stoji
a nemorala ima svugdje cak i moru medju delfinima.

zasta je amerika nastala nego da regulise to? (u nasim vedama prorokovana kao zemlja zvana "Pushkara"
nisu ni oni znali da ce bit sta ce bit jednog dana dok su cjerali engleze s puskama iz bostonskig shuma...
al neko jeste ...
neko sve prati

hope you guess the name ...
Last edited by Nocty on 09/12/2023 08:25, edited 1 time in total.
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#111 Re: ILIRI

Post by konami666 »

AncientOne wrote: 04/12/2023 14:10 Evo vam objasnjenje kako geni rade, i koliko to zvanicno objasnjenje nema smisla.
https://www.youtube.com/watch?v=VNvEAkZSBEU
Nocty wrote: 04/12/2023 02:49
AncientOne wrote: 30/11/2023 14:12 Vec sam ti dao odgovor, o cemu se tu radi. Ali ti nisam dao sve dokaze, jer to nije za ovu temu.
Danasnja Tora nije original, niti postoji bilo kakav original, osim mozda u Vatikanu. To je tek zanimljiva prica, ali nema veze sa Hebrejskim.
Evo, nedavno je otkriveno da su Dead Sea Scrolls prevara: https://news.artnet.com/art-world/all-t ... ke-1804395 To baca sumnju i na ostale spise, plus da dodam i cinjenicu da su pronadjeni u isto vrijeme kada je osnivana drzava Izrael, znaci na tom teritoriju. Ko bi rekao :wink:
Danasnji Jerusalem uopce nije pravi, a originalno ime tog mjesta je AL Quds. I tako dalje.
ne smijem ti napisat jedno od 70 razlicitih imena kako se jerusalem zvao
jer bi dobio ban :lol:

ne znam sta je fake ili ne u tom muzeju ,mozda nisu orginal spise...ali da su otkrivene i sklopljene i prevedene od Allegra se ne moze osporiti,i da su ga proglasili ludim nakon njegovih "prevodjenja"
Taj Izrael i Jerusalem su totalne prevare. To je Masonska tvorevina 20 vijeka.
Biblijski opis Izraela veze nema sa tom danasnjom lokacijom. To znaju i Izraelski arheolozi: https://www.youtube.com/watch?v=O5RfScpEcZ8
Ne iznenadjuje mene sto Krscani i vecina Zidova vjeruje u te njihove korumpirane Biblije i lazni Izrael, ali ono sto je sramotno su danasnji Muslimani koji vjeruju u to. A u Kuranu se nigdje ne spominje Jerusalem.
I naravno, Allergo, je to navodno prevodio, kao clan Britanskog okupatorskog rezima koji je kontrolisao taj region, i tu i stvorio Izrael.
A kad je taj kuran izmišljen ako je tora izmišljena prije 120 godina kako tvrdiš :)
Šta si se ufatio Izraela na temi o Ilirima. Britanija je bila Bog i batina, dali im njihovu historijsku zemlju koju su oni posjedovali i gotova priča.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#112 Re: ILIRI

Post by Nocty »

u svedskoj problemi
BiBi911
Posts: 2917
Joined: 09/12/2018 17:47

#113 Re: ILIRI

Post by BiBi911 »

Jbte neki ljudi bas uzimaju dobro lovu od arapa
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#114 Re: ILIRI

Post by Nocty »

a sto se tice ilira tu gdje su sad najveci gradovi su i prije bili centri okupljanja
(sabori) i svi govore o vincha kulturi ili starcehvu ali to je sve povezano bilo sa butmirskom kulturom i kakanjskom
i mi smo i kelti i i tata i mama evrope al ne znamo ni sami ko smo i radi obicne lingvistike se lako zbunjujemo jer jezici su udaljili narode
zemlja ih je uzela sebi tako reci.I kasnije pokvarila sa pogresnim informacijama,sa nistavilom ili tkz djavolom...
samo negativna energija (dark side forever lol)

posto su ti stari iliri volili piit buradi alkohola a i nista se nije promjenilo do sad vidim
njima je bilo kako je bilo ,i tad i onda i sad...i nekad se mora izac na kraj s tim svim glupostima
i mjesanjima pojmova i grckog nacina izgovaranja "tudjih" rijeci
trovaci,i backstaberi
al ih volim opet jer ima ih i normalnih
sto nemaju pojma o ovom i ne trebaju :)
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#115 Re: ILIRI

Post by Nocty »

BiBi911 wrote: 09/12/2023 08:37 Jbte neki ljudi bas uzimaju dobro lovu od arapa
lopatama
i njih stiti veliki bato
a medo caprka li caprka
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#116 Re: ILIRI

Post by fortaleza »

Nemamo mi veze s Ilirima, baš kao što današnji Grci nemaju veze sa starim Grcima.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#117 Re: ILIRI

Post by dr_Evil »

fortaleza wrote: 09/12/2023 23:43 Nemamo mi veze s Ilirima, baš kao što današnji Grci nemaju veze sa starim Grcima.
Pa imamo veze, nije da nemamo. Ko da danasnji Talijani imaju ista sa Rimljanima, kada upoznas Grka ili Talu prvo pomislis nema sanse da su ovi nekad imali neko carstvo (mada Grci i nisu, ali hoce da je Bizant njihov).

Ali treba stati na loptu pricama da su samo ALbanci nastavak Ilira. ALi kod nas je iskreno to toliko razvodnjeno, razna carstva, ratovi, seobe naroda.. sva prica je za qrc.

AKo pratimo sada proces doseljavanja istocnjaka u Njemacku, to je proces koji traje i trajat ce stoljece-dva. E zamisli onda prije ikakvih prevoznih sredstavaa koliko je trajalo. Na kraju hoce li Njemci biti Arapi, ili ce Arapi biti Njemci, ko zna.

Prica oko rijeci sta kolega forumas gura je obicna petljavina tipova sa interneta. Kad smo mi bili klinci tamo iza rata bila je teorija oko pozivnih brojeva za republike Juge. Glupo je danas svaku rijeci koja lici na nesto reci e to je to, a sta cemo sa onima koje ne slice?
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#118 Re: ILIRI

Post by fortaleza »

Zbog velike koncentracije I2a haplogrupe na prostoru Dinarida, pogotovo od Slovenije, preko Hrvatske, BiH, Crne Gore bilo je uvriježeno mišljenje da smo autohtoni, ali je fora što ta haplogrupa potječe iz jugozapadne Ukrajine, od iza Karpata premda je tamo veći mixture haplogrupa pa I više varijacija I2a premda je koncentracija manja. Znači varijacija pokazuje podrijetlo, a ne koncentracija.

Iliri su bili keltsko italički narod s predominantno R1b i J1. Ni današnji Albanci nemaju predominantno te haplogrupe.

Svega nekoliko %.
AncientOne
Posts: 40
Joined: 06/10/2023 11:03

#119 Re: ILIRI

Post by AncientOne »

konami666 wrote: 09/12/2023 08:21
AncientOne wrote: 04/12/2023 14:10 Evo vam objasnjenje kako geni rade, i koliko to zvanicno objasnjenje nema smisla.
https://www.youtube.com/watch?v=VNvEAkZSBEU
Nocty wrote: 04/12/2023 02:49

ne smijem ti napisat jedno od 70 razlicitih imena kako se jerusalem zvao
jer bi dobio ban :lol:

ne znam sta je fake ili ne u tom muzeju ,mozda nisu orginal spise...ali da su otkrivene i sklopljene i prevedene od Allegra se ne moze osporiti,i da su ga proglasili ludim nakon njegovih "prevodjenja"
Taj Izrael i Jerusalem su totalne prevare. To je Masonska tvorevina 20 vijeka.
Biblijski opis Izraela veze nema sa tom danasnjom lokacijom. To znaju i Izraelski arheolozi: https://www.youtube.com/watch?v=O5RfScpEcZ8
Ne iznenadjuje mene sto Krscani i vecina Zidova vjeruje u te njihove korumpirane Biblije i lazni Izrael, ali ono sto je sramotno su danasnji Muslimani koji vjeruju u to. A u Kuranu se nigdje ne spominje Jerusalem.
I naravno, Allergo, je to navodno prevodio, kao clan Britanskog okupatorskog rezima koji je kontrolisao taj region, i tu i stvorio Izrael.
A kad je taj kuran izmišljen ako je tora izmišljena prije 120 godina kako tvrdiš :)
Šta si se ufatio Izraela na temi o Ilirima. Britanija je bila Bog i batina, dali im njihovu historijsku zemlju koju su oni posjedovali i gotova priča.
Napisao sam da je Hebrejski izmisljen prije 120 godina, ne Tora, a sto je cinjenica.
I mozda su originalnu Toru, stari zavjet, pisali Muslimani na Arapskom jeziku. Jer ako ste citali Quran, tu se navodi da su Muslimani postojali i prije te knjige, i naravno Arapski jezik. I mozda sve te knjige, zapisi, veze nemaju sa Bliskim Istokom, vec sa Evropom, ukljucujuci naravno i Quran.
Puno puta sam cuo da je ustvari Arapski taj originalni jezik, ali mi to nije bilo jasno nekad davno, jer nisam znao to sto danas znam. To je dio naseg Bosanskog folklora, sve te stare price i znanje koje je prezivjelo.
I svi dokazi, ukljucujuci i fizicke dokaze, upucuju na to. Neke sam ovdje naveo, a ostalo cuvam za drugu temu.

Danas je to sve izokrenuto, pa se termin Musliman koristi kao identifikacija za ljude koji imaju tamniju kompleksnost. A Musliman jednostavno znaci monoteista, neko ko vjeruje da je Bog jedan. Btw, termin Musliman je izvedenica od Musallman. Originalni naziv za Germane je Alleman, sto mnogi ne znaju.
I nisam ja uopce spomeni prvi Izrael ovdje. Ali eto, jesu drugi, kao evo i ti. A i tebi predlazem da pogledas video koji sam okacio, pa ces vidjeti da to sto tvrdis nije tacno.
A tema o Ilirima je nezahvalna jer o tome nema validne dokumentacije. Vidimo te neke price kako su bili alkoholicari i sl, u sto ja sumnjam. Alkohol je dio agende da se ljudima odvrati paznja od bitnih stvari. Sport, alkohol, filmovi, i ostalo. Alkohol se pogotovo na ovim prostorima nije ni koristio, do nekih 100-150 godina unazad.
Ono sto je meni upalo u oko je navodna simbolika Ilira, znaci polumjesec i zvijezda, a sto Muslimani takodjer koriste. I jos nesto mi je zanimljivo, to jest kada se recimo napise "La ilaha illa Allah", primjetit ce te to il, ill, ilir.
Onaj ko se bavi metafizikom zna da je Allah svijetlost, iluminacija, od cega je naravno sve manifestovano, pa i Ilir, il-um-i-nacija.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#120 Re: ILIRI

Post by Dope_Man »

Smrle vrati se, sve ti je oprosteno :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32185
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#121 Re: ILIRI

Post by Bobi »

Kojim jezikom su govorili Iliri ?
John Cleese
Posts: 37306
Joined: 25/05/2010 18:30

#122 Re: ILIRI

Post by John Cleese »

Bobi wrote: 11/12/2023 11:21 Kojim jezikom su govorili Iliri ?
Ilirskim, ozbiljno :D
To je odavno zaista mrtav jezik i podrobnije informacije o njemu ne postoje - tek tragovi u nekim toponimima, na primjer.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#123 Re: ILIRI

Post by irac300 »

Dope_Man wrote: 11/12/2023 11:19 Smrle vrati se, sve ti je oprosteno :lol:
Ujebase ljudi temu.
AncientOne
Posts: 40
Joined: 06/10/2023 11:03

#124 Re: ILIRI

Post by AncientOne »

Jos jedna poveznica sa Allah, All, Alleman je i naziv Dalmati. Oduzmi slovo D i dobit ces Almati, Allma. Jer Dalmati su jedno od najpoznatijih Ilirskih plemena.
Sto se tice Ilirskog jezika, pisma, tu imamo Cir-ilicu. Pa imamo Ilijadu, koja zapravo veze nema sa izmisljenom istorijom tzv Grka.
Inace, svi ti AL, IL, EL termini, slogovi, imaju isto znacenje i savrseno se sinkretizuju. I koriste se za nazive vrhovnog kreatora, pogotovo AL.
Dope_Man wrote: 11/12/2023 11:19 Smrle vrati se, sve ti je oprosteno :lol:
Nema potrebe za toaletskim humorom.
Ne znas o cemu se tu radi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#125 Re: ILIRI

Post by Sanjarko »

Walhalla? Imaju na nekoliko mjesta spominjanja rijeci Ullah ili Ollah u svojoj mitologiji.
Post Reply