Ilidža

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#876 Re: Ilidža

Post by Truba »

u tu me zgradu policjska pratnja dovodila na ljekarsko za vojsku :D :lol: 1999.
oduvek sam bio dezerter i hvatač krivina
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#877 Re: Ilidža

Post by neki »

jbg fasaderski radovi se ne počinju pred zimu...ispade i ovo da je tempirano pred izbore..
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#878 Re: Ilidža

Post by Truba »

PORSCHE Holding grupacija dolazi na Ilidžu!

Izdata je građevinska dozvola za izgradnju prodajno servisnog centra kompanije PORSCHE Holding na teritoriji općine Ilidža, a čija će izgradnja započeti već narednog mjeseca.

Ponosni na činjenicu da ova kompanija dolazi na Ilidžu kao dio najvećeg evropskog automobilskog koncerna, Porsche Holdinga iz Salzburga, potrudili smo se da kao dobri domaćini, svjesni važnosti ovog velikog projekta i investicije, budemo na usluzi investitoru i da kao efikasna administracija u što kraćem roku odgovorimo na sve zahtjeve koji su rezultirali izgradnji ovog centra baš na našoj općini.

Hvala PORSCHE grupaciji što su prepoznali našu lokalnu zajednicu kao partnera i općinu u kojoj žele graditi i raditi, a mi ćemo se potruditi da i dalje budemo na usluzi i unapređujemo ambijent za poslovanje ali i za život naših građana

Nermin Muzur
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#879 Re: Ilidža

Post by klikerusa »

Black swan wrote: 28/09/2022 19:12 PORSCHE Holding grupacija dolazi na Ilidžu!

Izdata je građevinska dozvola za izgradnju prodajno servisnog centra kompanije PORSCHE Holding na teritoriji općine Ilidža, a čija će izgradnja započeti već narednog mjeseca.

Ponosni na činjenicu da ova kompanija dolazi na Ilidžu kao dio najvećeg evropskog automobilskog koncerna, Porsche Holdinga iz Salzburga, potrudili smo se da kao dobri domaćini, svjesni važnosti ovog velikog projekta i investicije, budemo na usluzi investitoru i da kao efikasna administracija u što kraćem roku odgovorimo na sve zahtjeve koji su rezultirali izgradnji ovog centra baš na našoj općini.

Hvala PORSCHE grupaciji što su prepoznali našu lokalnu zajednicu kao partnera i općinu u kojoj žele graditi i raditi, a mi ćemo se potruditi da i dalje budemo na usluzi i unapređujemo ambijent za poslovanje ali i za život naših građana

Nermin Muzur
Pa ja tramvajska pruga se zavrsi i ovi iz Porschea bi odmah da audju na prvu stanicu :-D

Kažu li gdje bi pravili?
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#880 Re: Ilidža

Post by klikerusa »

:run:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#881 Re: Ilidža

Post by kloniran »

klikerusa wrote: 28/09/2022 20:55
Black swan wrote: 28/09/2022 19:12 PORSCHE Holding grupacija dolazi na Ilidžu!

Izdata je građevinska dozvola za izgradnju prodajno servisnog centra kompanije PORSCHE Holding na teritoriji općine Ilidža, a čija će izgradnja započeti već narednog mjeseca.

Ponosni na činjenicu da ova kompanija dolazi na Ilidžu kao dio najvećeg evropskog automobilskog koncerna, Porsche Holdinga iz Salzburga, potrudili smo se da kao dobri domaćini, svjesni važnosti ovog velikog projekta i investicije, budemo na usluzi investitoru i da kao efikasna administracija u što kraćem roku odgovorimo na sve zahtjeve koji su rezultirali izgradnji ovog centra baš na našoj općini.

Hvala PORSCHE grupaciji što su prepoznali našu lokalnu zajednicu kao partnera i općinu u kojoj žele graditi i raditi, a mi ćemo se potruditi da i dalje budemo na usluzi i unapređujemo ambijent za poslovanje ali i za život naših građana

Nermin Muzur
Pa ja tramvajska pruga se zavrsi i ovi iz Porschea bi odmah da audju na prvu stanicu :-D

Kažu li gdje bi pravili?
Pravi se u Blazuju pored Pak Centra, i ovo nema veze sa Muzurom jer je parcela privatno vlasnistvo. :-)
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#882 Re: Ilidža

Post by Truba »

Znaci ja na privatnoj parceli mogu dati rusima da grade toranj
Ne treba neka opcinska saglasnost
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#883 Re: Ilidža

Post by breuer »

Black swan wrote: 28/09/2022 21:29 Znaci ja na privatnoj parceli mogu dati rusima da grade toranj
Ne treba neka opcinska saglasnost
naravno da se ne može :)
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#884 Re: Ilidža

Post by Truba »

Evo mene ulicama capljine hodam
Pa ilidza je monte karlo

Kako je moguce da neki grad vako ljohne
Sjecam se prije rata odmora nako mora i kupovine slicica he man u jednoj trafici
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#885 Re: Ilidža

Post by _Reds_ »

Black swan wrote: 29/09/2022 10:56 Evo mene ulicama capljine hodam
Pa ilidza je monte karlo

Kako je moguce da neki grad vako ljohne
Sjecam se prije rata odmora nako mora i kupovine slicica he man u jednoj trafici
Mora da su majoriziriani u Čapljini labude.
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#886 Re: Ilidža

Post by Truba »

Seljaci tvrdoglavi
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#887 Re: Ilidža

Post by breuer »

Black swan wrote: 29/09/2022 10:56 Evo mene ulicama capljine hodam
Pa ilidza je monte karlo

Kako je moguce da neki grad vako ljohne
Sjecam se prije rata odmora nako mora i kupovine slicica he man u jednoj trafici
Čapljina je bombona realno...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24804
Joined: 08/09/2005 20:08

#888 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

breuer wrote: 29/09/2022 12:35 Čapljina je bombona realno...
Mozda ona cesta sa kruznim. Otidji tamo gdje je dzamija. Jucer rat stao.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#889 Re: Ilidža

Post by sehohari »

Eto, bit će sad LED rasvjeta....

Po onome što sam mogao vidjeti na društvenim mrežama, baš izgledaju moderne. Definitivno krase grad...

Samo ne znam zašto su počeli ovaj put po Butmiru, Sokolović koloniji i tkd.?
Sa onim tablama su bili počeli prvo u centru i oko njega (Pejton, Lužani), zašto sad idu obrnuto?
Izborna taktika?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#890 Re: Ilidža

Post by kloniran »

Black swan wrote: 28/09/2022 21:29 Znaci ja na privatnoj parceli mogu dati rusima da grade toranj
Ne treba neka opcinska saglasnost
Naravno da mozes dati kome hoces svoju parcelu i za to ne treba nikakva saglasnost opcine.
Druga stvar su dozvole za koje opet nije zaduzen Muzur nego opcinske sluzbe koje mogu otezati izdavanje ali ga ne mogu zaustaviti sve dok je objekat u skladu sa regulacionim planom, itd....
Ukratko, ako si cist sa papitima ne mogu ti nista, jedino sto mogu je zavlaciti, ali i to se da rijesiti ko ima gram mozga.

Po tvome bi svi morali pitati opcinu smijemo li izdati ili prodati svoju parcelu i kome je smijemo izdati sto nema logike.

Jos malo pa cemo doci ko u Srbiji, sve urađeno Vučić uradio, i ovdje će biti Muzur :-)
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#891 Re: Ilidža

Post by Truba »

Suplja ala supljoj ja sam prvi vidio trebu

(Memiceva ideja za tramvaj)
User avatar
Logovan
Posts: 94348
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#892 Re: Ilidža

Post by Logovan »

Image
User avatar
PhilJacksonIzvala
Posts: 585
Joined: 30/04/2020 10:35

#893 Re: Ilidža

Post by PhilJacksonIzvala »

Muzur pokazuje sve ono sto Tanovic i Mandic ne pokazuju. Kako su mogli fuliti s ovom dvojicom ovako :?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#894 Re: Ilidža

Post by DaysleepeR »

Mandić je jasno rekao i u kampanji i nakon kampanje da nije obećavao niti ima u planu velike projekte.

To je vrlo lako naći.

Za Tanovića ne znam.
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#895 Re: Ilidža

Post by Truba »

Ilidza je u velikom zaostatku
Stoga zato veliki projekti
User avatar
twonk
Posts: 278
Joined: 28/02/2012 19:05

#896 Re: Ilidža

Post by twonk »

PhilJacksonIzvala wrote: 30/09/2022 10:44 Muzur pokazuje sve ono sto Tanovic i Mandic ne pokazuju. Kako su mogli fuliti s ovom dvojicom ovako :?
Pretpostavljam da ima do toga sto Muzur ima i podrsku vijeca u potpunosti a i podrsku s kantona, a obje stvari su prebitne, dok mislim da ova dvojica to nemaju. Eh sad kako je Tanovic usao u SDP trebo bi to imati, ako se nastavi ovako, onda je to dokaz da je do njega.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#897 Re: Ilidža

Post by corsa »

PhilJacksonIzvala wrote: 30/09/2022 10:44 Muzur pokazuje sve ono sto Tanovic i Mandic ne pokazuju. Kako su mogli fuliti s ovom dvojicom ovako :?
Zato ih treba mijenjati, a ne kao Koldžo koji je bio kao Tanović 12 godina i niko ga nije dirao. Treba dati priliku, kad ne valjaš, mijenjaj.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#898 Re: Ilidža

Post by thekupus »

twonk wrote: 30/09/2022 11:45
PhilJacksonIzvala wrote: 30/09/2022 10:44 Muzur pokazuje sve ono sto Tanovic i Mandic ne pokazuju. Kako su mogli fuliti s ovom dvojicom ovako :?
Pretpostavljam da ima do toga sto Muzur ima i podrsku vijeca u potpunosti a i podrsku s kantona, a obje stvari su prebitne, dok mislim da ova dvojica to nemaju. Eh sad kako je Tanovic usao u SDP trebo bi to imati, ako se nastavi ovako, onda je to dokaz da je do njega.
to je tačno, u centru NiP blokira dosta Mandića, dok istovremeno pokušavaju skupiti dovoljno ruku da postave svog načelnika.
mislim da će to uraditi nakon izbora, nisu htjeli rušiti koaliciju prije jer njima ne ide u prilog.
Mislim da sad imaju dovoljno ruku, kažu da se Đozo polomi po vijeću tražeći ko će s njima u opoziv. SDA će jedva dočekati.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24804
Joined: 08/09/2005 20:08

#899 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

E, svaka cast.

https://nap.ba/news/98465
SARAJEVO, (Patria) -Načelnik Općine Ilidža, Nermin Muzur, zvanično je potvrdio da je Općina Ilidža izdala građevinsku dozvolu za izgradnju Jedanaeste osnovne škole na Stupu, čime je kompletirana sva neophodna dokumentacija za početak realizacije projekta o kojem se u protekle dvije decenije samo pričalo, dok konkretni koraci nisu bili poduzeti
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#900 Re: Ilidža

Post by heat »

Haris.ba wrote: 30/09/2022 19:47 E, svaka cast.

https://nap.ba/news/98465
SARAJEVO, (Patria) -Načelnik Općine Ilidža, Nermin Muzur, zvanično je potvrdio da je Općina Ilidža izdala građevinsku dozvolu za izgradnju Jedanaeste osnovne škole na Stupu, čime je kompletirana sva neophodna dokumentacija za početak realizacije projekta o kojem se u protekle dvije decenije samo pričalo, dok konkretni koraci nisu bili poduzeti
Je li ovo Stup 2, kod Petrol pumpe ?
Post Reply