Ilidža

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#401 Re: Ilidža

Post by FreakyStyley »

Na podrucju opstine Ilidza. :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#402 Re: Ilidža

Post by Dope_Man »

kakavdanakneiskustvu wrote:zbog čega se kaže na ilidži,ne u ilidži?
Zasto je ''u bolnici'' a ''na fakultetu''?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58750
Joined: 03/08/2010 19:04

#403 Re: Ilidža

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dope_Man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:zbog čega se kaže na ilidži,ne u ilidži?
Zasto je ''u bolnici'' a ''na fakultetu''?

ne znam,nidje veze je
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#404 Re: Ilidža

Post by Truba »

imal neki broj da zovem počele komšije zazidavati prilkaze javnim parkinzima

uskoro će mi zazidati i ulaz u stan kako je krenulo
te će uvesti pravilo prve bračne noći
nisu normalni

koga da zovem
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#405 Re: Ilidža

Post by Dope_Man »

Ako imas Memica u raji onda bidne nesto od tog.. ako nemas, pisi propalo :-)

Gdje su to poceli zidat po parkingu?
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#406 Re: Ilidža

Post by Truba »

ma to ja tako beze govorim

rampe stavljaju ne pred garažu ( nego nemaju auto to je ključno) nego bukvalno na ulicu ne možeš se ni okrenuti
uskoro pred haustore

nemaju ovi sirotanovići (osim što su ukrali u komnizmu i za vrijeme rata ne bi ih pas imao za šta ujesti) nikakve zaleđine nego je to bahato i ludo pa nema granice u svom bezobrazliku

ali ne smijem ništa dalje pisati da nebih ispao nacifašista i fobofob kao na temi o susjedima...

dijasporac koji dolazi u sarajevo samo za katoličkih blagdana iz zapadne europe i frajko bez kola u mirovini najveći problematičari parkinga
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#407 Re: Ilidža

Post by megaman4 »

Black swan wrote:imal neki broj da zovem počele komšije zazidavati prilkaze javnim parkinzima

uskoro će mi zazidati i ulaz u stan kako je krenulo
te će uvesti pravilo prve bračne noći
nisu normalni

koga da zovem
Kostu iz stanice milicije. Toga se bojala citava Ilidza. :mrgreen:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#408 Re: Ilidža

Post by julisiz es grant »

Nađoh slučajno ovo :D
Poslušati pažljivo tekst..nikad veće fule u proročanstvu :D

megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#409 Re: Ilidža

Post by megaman4 »

julisiz es grant wrote:Nađoh slučajno ovo :D
Poslušati pažljivo tekst..nikad veće fule u proročanstvu :D

Vidi nekadasnjeg sefa NO RTV SARAJEVO Slobodana Vidovica sa harmonikom na Ilidzi 1994 godine. :shock:

Otkud on ovdje? :-) :roll:

Nakon svega, pojavio se na proslogodisnjem festivalu Ilidza.
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#410 Re: Ilidža

Post by Truba »

tko pjeva zlo ne misli
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#411 Re: Ilidža

Post by xoklix »

Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#412 Re: Ilidža

Post by Hajvan »

xoklix wrote:Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
eto vi ste se sjetili, jos samo da nadosdjete da forum nije pravo mjesto za upit…
ili nedo Darwin dragi da nadodjete na idreju samorganizavanja.

neko vazda
neko drugi
sto ja

:run:
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#413 Re: Ilidža

Post by xoklix »

Hajvan wrote:
xoklix wrote:Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
eto vi ste se sjetili, jos samo da nadosdjete da forum nije pravo mjesto za upit…
ili nedo Darwin dragi da nadodjete na idreju samorganizavanja.

neko vazda
neko drugi
sto ja

:run:
Opstina nije ni marke ulozila do sada,a sve sto je radjeno do sada, radjeno je u privatnoj reziji.
Sada nema niko sluha za to,a ja se istresat par hiljada za to sigurno necu.
Kad bi se skupilo 10ak ljudi po 2-3 stoje sigurno bih dao, mada opet kazem to je duznost opstine.
Trošak za opštinu skoro pa nikakav,a korist velika.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#414 Re: Ilidža

Post by studiorum_tuzlaensis »

Općina sadi kruške i jabuke, ko je vidio hajra od košarke. Srce, motika, voćka. :)
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#415 Re: Ilidža

Post by Admir_1984 »

xoklix wrote:Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
Općenito na opštini Ilidža nema raje za basketa, možda svega 2-3 kosa imaju gdje se igra. Mislim da ima zainteresovanosti sami bi nalazili načine da poprave i naprave koševe. To je moderna omladina i neke druge stvari ih interesuju. U hrasnici na stadionu imaju dva koša i igra se koliko toliko, al ni približno nema raje kao prije.

I jedno političko pitanje, jel istina da dr Smilja prelazi u sda, tj biće na listi za kanton
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#416 Re: Ilidža

Post by jefff »

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8691750272

Vijećnik Demokratske fronte u Općinskom vijeću Ilidža Nedžad Tinjak poklonio je krampu i lopatu načelniku općine Ilidža Senaidu Memiću i predsjedavajućem Općinskog vijeća Ilidža Muhamedu Omeroviću. Poklon je podsjetnik na obećanu ali neizgrađenu tramvajsku prugu Ilidža – Hrasnica.
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#417 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Admir_1984 wrote:
xoklix wrote:Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
Općenito na opštini Ilidža nema raje za basketa, možda svega 2-3 kosa imaju gdje se igra. Mislim da ima zainteresovanosti sami bi nalazili načine da poprave i naprave koševe. To je moderna omladina i neke druge stvari ih interesuju. U hrasnici na stadionu imaju dva koša i igra se koliko toliko, al ni približno nema raje kao prije.

I jedno političko pitanje, jel istina da dr Smilja prelazi u sda, tj biće na listi za kanton
Slazem se, u Luzanima ove godine nigdje nikoga na kosu, vazda je kos bio pun, zadnje 1-2 godine sve slabije, sad auta preuzmaju vec parking jos malo nece ga niko zaigrati
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#418 Re: Ilidža

Post by salik79 »

ITNet wrote:
Admir_1984 wrote:
xoklix wrote:Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
Općenito na opštini Ilidža nema raje za basketa, možda svega 2-3 kosa imaju gdje se igra. Mislim da ima zainteresovanosti sami bi nalazili načine da poprave i naprave koševe. To je moderna omladina i neke druge stvari ih interesuju. U hrasnici na stadionu imaju dva koša i igra se koliko toliko, al ni približno nema raje kao prije.

I jedno političko pitanje, jel istina da dr Smilja prelazi u sda, tj biće na listi za kanton
Slazem se, u Luzanima ove godine nigdje nikoga na kosu, vazda je kos bio pun, zadnje 1-2 godine sve slabije, sad auta preuzmaju vec parking jos malo nece ga niko zaigrati
Svi su se prebacili na kos (i golove) kod cyclo centra, zato ih i ne vidjas tu.

Edit:
Maloprije (19:35) prodjoh - puno k'o sibica.
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#419 Re: Ilidža

Post by Truba »

dobra je vlast
kakvi smo mi ilidžanci
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#420 Re: Ilidža

Post by Hajvan »

ITNet wrote:
Slazem se, u Luzanima ove godine nigdje nikoga na kosu, vazda je kos bio pun, zadnje 1-2 godine sve slabije, sad auta preuzmaju vec parking jos malo nece ga niko zaigrati

To je svakako divlji kosh, postavljen davne ’88./9. na parkingu… bilo bi vrijeme da ga se ukoloni.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#421 Re: Ilidža

Post by sabina1 »

xoklix wrote:Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
Dovoljno je da uradite slijedeće :
- na internetu pronađete stranke koje participiraju u općinskom vijeću Ilidža
- pronađete adrese njihovih lokalnih organizacija (manje više sve to možete naći na netu)
- izaberite stranku (nemojte SDA , ili SDP , izgubićete vrijeme najverovatnije ne čak ni zbog nedostatka želje da vam pomognu već zbog banalnosti problema (mada ni ovo ne mora biti tačno ali preskočite))
- napravite par fotogorafija i pošaljite mailom općinskoj organizaciji partije koja participira u vijeću i zamolite ih da podnesu tu vašu inicijativu na vijeće (još bolje je ako poznajete nekog općinskog vijećnika)
- u roku od 30 dana morate dobiti pismeni odgovor od službe načelnika (ukoliko ovaj vijećnik to naravno podnese na vijeću a sjednice vijeća su obično na kraju mjeseca) da li je i kada planirana sanacija tog koša kroz budžet. Ako nije planirano taj vijećnik ipak može insistirati da se izvrši popravka čak i ako nije planirana jer je iznos opravke simboličan i za to trebaju postojati sredstva.

Mora se malo sačekati ali će vam sigurno izaći u susret.

Sretno :thumbup:
User avatar
xoklix
Posts: 2423
Joined: 16/01/2018 16:07

#422 Re: Ilidža

Post by xoklix »

sabina1 wrote:
xoklix wrote:Hoće li se neko sjetiti obnoviti barem jedan od dva košarkaška parka u Pejtonu?
Obruč kupiti nije neka para i još neke sitnice u red dovesti.
Nekad oba parka krcata bila i svaki dan se igralo.
Danas oba zjape prazna.
Siguran sam kad bi se po PSu napravilo da bi vratilo neku raju na basket,ali i privuklo mladje generacije.
Dovoljno je da uradite slijedeće :
- na internetu pronađete stranke koje participiraju u općinskom vijeću Ilidža
- pronađete adrese njihovih lokalnih organizacija (manje više sve to možete naći na netu)
- izaberite stranku (nemojte SDA , ili SDP , izgubićete vrijeme najverovatnije ne čak ni zbog nedostatka želje da vam pomognu već zbog banalnosti problema (mada ni ovo ne mora biti tačno ali preskočite))
- napravite par fotogorafija i pošaljite mailom općinskoj organizaciji partije koja participira u vijeću i zamolite ih da podnesu tu vašu inicijativu na vijeće (još bolje je ako poznajete nekog općinskog vijećnika)
- u roku od 30 dana morate dobiti pismeni odgovor od službe načelnika (ukoliko ovaj vijećnik to naravno podnese na vijeću a sjednice vijeća su obično na kraju mjeseca) da li je i kada planirana sanacija tog koša kroz budžet. Ako nije planirano taj vijećnik ipak može insistirati da se izvrši popravka čak i ako nije planirana jer je iznos opravke simboličan i za to trebaju postojati sredstva.

Mora se malo sačekati ali će vam sigurno izaći u susret.

Sretno :thumbup:
Hvala :thumbup:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#423 Re: Ilidža

Post by Admir_1984 »

salik79 wrote:
Svi su se prebacili na kos (i golove) kod cyclo centra, zato ih i ne vidjas tu.

Edit:
Maloprije (19:35) prodjoh - puno k'o sibica.
Ono na sve liči osim na normalan košarkaški teren. Dva koša oba bez mrežica, blizo jedan drugom, debljina obruča upitna, na istom mjestu i golovi za fudbal i kako da se normalno igra? Na cijeloj opštini ovi novonastali tereni su toliko nekvalitetni da je to užas živi....
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#424 Re: Ilidža

Post by salik79 »

Admir_1984 wrote:
salik79 wrote:
Svi su se prebacili na kos (i golove) kod cyclo centra, zato ih i ne vidjas tu.

Edit:
Maloprije (19:35) prodjoh - puno k'o sibica.
Ono na sve liči osim na normalan košarkaški teren. Dva koša oba bez mrežica, blizo jedan drugom, debljina obruča upitna, na istom mjestu i golovi za fudbal i kako da se normalno igra? Na cijeloj opštini ovi novonastali tereni su toliko nekvalitetni da je to užas živi....
Igraliste je ekstra. I danas je puno bilo.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#425 Re: Ilidža

Post by Admir_1984 »

U 18:20 prolazio i dva dječaka igraju fudbal

Image

Teren u hrasnici
Last edited by Admir_1984 on 01/07/2018 00:50, edited 1 time in total.
Post Reply