Ilidža

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1176 Re: Ilidža

Post by nivla »

obdaniste u luzanima obnavlja vlada ks, a ne muzur
sto se tice ciscenja korita, muzur je tu figura uopste nije ilidza po ovom sto pise finansirala ekproprijaciju i uredjenje vec federalna agencija za vodno podrucje save u sarajevu
"Nakon što smo kroz podršku Ministarstva privrede Kantona Sarajevo i resornog ministra Adnana Delića osigurali sredstva za eksproprijaciju zemljišta, sa zadovoljstvom s građanima Ilidže, pogotovo Otesa, mogu podijeliti informaciju da su, u dogovoru sa Agencijom za vodno područje rijeke Save, izrađene i linije eksproprijacije u svrhu regulacije korita rijeke Željeznice, nizvodno od mosta u Otesu do ušća u rijeku Bosnu "- izjava Muzura


kruzni tok koji bi se trebao praviti nije opet nadleznost opstine vec federacije ili kantona

dakle sve krupnije sto je "uradio" uradili su visi nivoi a ne nacelnik, nije iz sredstava opstine vec kantona i federacije
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1177 Re: Ilidža

Post by Truba »

nepass1 wrote: 13/12/2023 11:28 Kod mene cetiri lezeca stavili, a ako idem od glavne ceste u 800m ih sedam moram preci. Usporilo saobracaj, sad stalno guzva u ulici. Jos kad se nadju debili pa skroz stane i penje se preko lezeceg sporije od puza. Od 16:30 do 17:30 spica ko na otoci jebote
kod nas u zoni 30 noću voze 90 :mrgreen:
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#1178 Re: Ilidža

Post by ITNet »

nivla wrote: 13/12/2023 11:58 obdaniste u luzanima obnavlja vlada ks, a ne muzur
sto se tice ciscenja korita, muzur je tu figura uopste nije ilidza po ovom sto pise finansirala ekproprijaciju i uredjenje vec federalna agencija za vodno podrucje save u sarajevu
"Nakon što smo kroz podršku Ministarstva privrede Kantona Sarajevo i resornog ministra Adnana Delića osigurali sredstva za eksproprijaciju zemljišta, sa zadovoljstvom s građanima Ilidže, pogotovo Otesa, mogu podijeliti informaciju da su, u dogovoru sa Agencijom za vodno područje rijeke Save, izrađene i linije eksproprijacije u svrhu regulacije korita rijeke Željeznice, nizvodno od mosta u Otesu do ušća u rijeku Bosnu "- izjava Muzura


kruzni tok koji bi se trebao praviti nije opet nadleznost opstine vec federacije ili kantona

dakle sve krupnije sto je "uradio" uradili su visi nivoi a ne nacelnik, nije iz sredstava opstine vec kantona i federacije
Ma ti ba pojma nemas o cemu pricas covjece, Obdaniste obnavljaju ti sto govoris 20+godina pa nisu nista uradili jel tako? Sto se nije do sad nista uradilo??? I sta sad se sama Vlada sjetila obdanista u Luzanima jel to mislis? Jel mislis da im nije neko legao na ledja konacno da se nesto uradi? Covjek prelio sredstva u ono preduzece za koje ti kazes da im ne treba nova zgrada i naredio im sam da srede neke stvari oko obdanista na svoju ruku, gledao papir is opstine /dopis/ finansije, itd... Covjek sam ovim rijecima govori, meni je poraz za drustvo da jedno obdaniste zjapi u rusevnom stanju 20+ godina a da je prekoputa istog polu legalna zgrada van svih gabarita na kojem je neko uzeo milione...Sta ja imam tebi objasnjavati kad ti imas neke svoje vizije u glavi.

Ti koji ne hodas po MJ jer nemas vremena svasta nesto baljezgas kao da si neki strucnjak a nidje veze su ti komentari, eto izjava ta gore, jel citas sta pise kad se kaze Nakon sto smo kroz podrsku....Jel pise dosli ti i zavrsili nas sve?? Sto nisu ti dotakli korito nikad do sad? Klosari su samo dozvole izdali, Jel mislis da su se sami sjetili ili ih je morao neki nacelnik potjerati da se konacno neke stvari pokrenu sa mrtve tacke kao i za to obdaniste kao i za bilo sta drugo, koga boli kurac odakle su pare bitno je da neko ganja okolo da se konacno neke stvari zavrsavaju a ne samo da sebi i svojoj familiji u dzep baca, Kontas?

Hajde strucnjak mi reci tko je finansirao/odobrio/zasluzan sto se oko Obdanista u Luzanima asfaltirala pjesacka setnica oko zgrada i one sume sto su posjecene i sto je prvi put OD IZA RATA oznacen parking linijama u Luzanima???

Ali gledaj kako si se ti uhvatio samo par stvari sto sam ja spomenuo, ostale si izignorisao i sutis, a ja ih znam jos bruku samo mi se ne nateze s tobom koji je ko sljepac neki, ja sam za neke stvari tebi rekao Ok upravu si donekle ali ne moze tebi tvoj ponos ili sta vec da dozvoli da se nesto i dobro i lijepo uradilo na Ilidzi i da je za to zasluzan novi nacelnik, po tebi sve ovo sto se uradilo je samo od sebe se uradilo i nacelnik nije morao kurcem da mrdne ali na kraju taj mentalitet govori dovoljno o tebi kao osobi, vjerovatno si u neki stranacki bot pa te malo jede ovo sve dobro sto se desava :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#1179 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

ITNet wrote: 13/12/2023 14:26 Ma ti ba pojma nemas o cemu pricas covjece, Obdaniste obnavljaju ti sto govoris 20+godina pa nisu nista uradili jel tako? Sto se nije do sad nista uradilo??? I sta sad se sama Vlada sjetila obdanista u Luzanima jel to mislis?
Obnovu vrtica je radila vlada KS sa Fortom. Uradili su samo trecinu jer su se vlasnici zemljista na kojem su 2/3 vrtica se pojavili. Ne znam jesu li to sudski rijesili ili su se nesta dogovorili.
Forto je dobre stvari oko vrtica pokrenuo.
ITNet wrote: 13/12/2023 14:26

Hajde strucnjak mi reci tko je finansirao/odobrio/zasluzan sto se oko Obdanista u Luzanima asfaltirala pjesacka setnica oko zgrada i one sume sto su posjecene i sto je prvi put OD IZA RATA oznacen parking linijama u Luzanima???

Ono je odlicno. I mislim da niko nije sredio onaj dio od prije rata. Prijasnje opcinske administracije su na Pejton i Luzane veoma malo gledale da se urade takve stvari.
Last edited by Haris.ba on 13/12/2023 14:36, edited 2 times in total.
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1180 Re: Ilidža

Post by nivla »

nisam stranacki bot za razliku od tebe koji vjerovatno brises guzicu muzuru kad se posere, jer kako drugacije opisati ovoliko duge postove u kojim ti opisujes kao da je on licno to uradio a sustina je da nije opstina koju on vodi obezbijedila sredstva vec kanton i federacija, ne bi me cudilo i da si mozda neki od ovih vijecnika sto je pred svoju kucu instaliro one gumene lezece jer mu je babo izaso metar van svoje medje s ogradom (ovo nije tvrdnja vec mogucnost - ne optuzujem)

jednom me kolega, danas nipovac pozvao da se ukljucim u stranku za bih, dosao tad i nikad vise, da sam znao da me zove na zbor stranke da se uclanim ne bih ni dosao, nemam stranacke preferense niti se zelim baviti politikom jer ne bih ni u kom slucaju mogao dozvoliti da mi neko kao sto je tebi skrojio u glavi skroji da je svemoguc i sve sto je uradio najbolje, a ustvari uradili visi nivoi a on se okitio time
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#1181 Re: Ilidža

Post by ITNet »

nivla wrote: 13/12/2023 14:34 nisam stranacki bot za razliku od tebe koji vjerovatno brises guzicu muzuru kad se posere, jer kako drugacije opisati ovoliko duge postove u kojim ti opisujes kao da je on licno to uradio a sustina je da nije opstina koju on vodi obezbijedila sredstva vec kanton i federacija, ne bi me cudilo i da si mozda neki od ovih vijecnika sto je pred svoju kucu instaliro one gumene lezece jer mu je babo izaso metar van svoje medje s ogradom (ovo nije tvrdnja vec mogucnost - ne optuzujem)

jednom me kolega, danas nipovac pozvao da se ukljucim u stranku za bih, dosao tad i nikad vise, da sam znao da me zove na zbor stranke da se uclanim ne bih ni dosao, nemam stranacke preferense niti se zelim baviti politikom jer ne bih ni u kom slucaju mogao dozvoliti da mi neko kao sto je tebi skrojio u glavi skroji da je svemoguc i sve sto je uradio najbolje, a ustvari uradili visi nivoi a on se okitio time
Ma jasta brisem guzicu Muzuru :lol: Znas koliko me zalibo racku za stranke i ostalo, nisam ni glasao na izborima ali na slijedecim bas hocu za Muzura. Javi se u PP, zivim u Luzanima dodji da ti pokazem i ko sam i sta sam nije problem... Yea te trdnje tvoje da sam ja vjecnik, kako se snjeg kojeg nema ne cisti i one kako pizzu rezu nekim nozem i slicno, znas kad tako stvoris neka scenarija u glavi onda ti i relanost bude nesto drugo pa pripazi malo da ne odes predaleko.

Ja sam samo jedan starosjedilac sa ilidze koji je gledao godinama kako se stvari unistavaju i konacno vidim da se nesto desava, da se nesto radi da idu neke promjene na bolje, i pisem romane jer si ti taj koji je ovdje dosao da sere da se nista ne radi, da je ciscenje snjega najbitnije stvar na svijetu itd... a nemas nikakvog argumenta odrzivog za pola stvari sto sam spomenuo.
Konstantno spominjes kanton i federaciju kao da su nesto, sto nije nista uradzeno od toga do sad? Jel mislis da bi oni bilo sta uradili da ih neko ne ganja?
Sto ne odgovoris na sva ova ostala pitanja i stvari sto sam postavio, parkovi itd?
Jel sve ovo nesto drugo sto sam spomenuo ne vrijedi u tvojoj glavi da kazes da se nesto i uradilo?
Sto izbjegavas sve te neke druge sitnice sto sam spomenuo i nalazis neke izgovore, sto mi nisi odgovorio ovo za Luzane sto te pitam?
Evo danas potpisan ugovor sa izvodjacem radova za obnovu sportske dvorane u Hrasnici, tko je to zavrsio?


Samo neki pacijent, stranacki bot, hejter, nazovi kako god hoces moze reci ovo sve sto ti govoris, nije se nista uradilo, nije Muzur nista on to ganjao, slao dopise itd.. To se sve sjetili neki iznad da nam obezbjede magicno poslije 20+goina, Yes al u kurcu, glupa ti prica ba, jesu li ti vazda tako negativne price ili ima nesto pozitivvno u zivotu kod tebe?
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1182 Re: Ilidža

Post by nivla »

negativan mi je stav prema smatranju da je lik nesto puno uradio a nije, vecina stvari za koje se ovdje smatra da je uradio je pokrivena i finansirana sa visih nivoa upravljanja od nivoa opstine, dakle da je on to sve uradio rekao bih svaka cast ali nije, obicna ubleha ko i svi njegovi prethodnici, prolazi mu prica
eto prije njega je cenanovic najvise uradio (sredio terminal na ilidzi) ali ne treba zaboraviti koliko su se neki ugostiteljski objekti na ilidzi izgradili za vrijeme cenanovica kao i pricu da je kruzni tok na ilidzi trebao biti malo veci ali nije mogao jer je cenanovicev brat napravio centar koji je generisao nekakvog duga za porez o kojem se nije pricalo, ali su podaci bili javno dostupni
ja se sjecam holivuda kad su kuce bile oko njega, sjecam se i da je nekih problema bilo sa memicem oko nalazista prema butmiru i unistavanja kulturne bastine
sjecam se i da nije bilo vecine kuca na potezu od panere pa do skretanja za stojcevac, moguce da u obliku u kojem su danas nisu bile ni one gdje su vijecnici sto su trazili lezece)dosta je toga nelegalno napravljeno,

sjecam se i koliko je gene kocio gradnju kruznog toka u sokolovicima( izgleda da sreca pa je postao rahmetlija, da je ziv jos bi bili semafori u koloniji)
sto se muzura tice licno nista protiv njega, da je bolji od prethodnika bas i nije, vecina za sta raja misli da je uradio on je zapravo izasao kao lik u vijestima da je to uradjeno, a tamo sredstva federacije i kantona
od tolikih prihoda opstine red je bio i da vise pocne da radi i investira, evo ima punu podrsku za formiranje javnog preduzeca ilidza ali je prece da nabavi 10 masina za ciscenje i zaposli 10-20 vozaca koji ce izmedju ostalog biti zaduzeni i za ciscenje snijega nego da odmah udari da pravi zgradu
nisam stranacki pristrasan trehao sam ja i firme koje je memic birao javno pod imenom i prezimenom, cak i dobar dio aktivnih forumasa zna moj identitet, tad je muzur jeo iz iste sa memicem pa se nije nesto plaho protivio
evo slozicemo se da ono sto je memic brajlovicu pustio nije uredu, ali sta je muzur uradio da to vrati u staro stanje - nista
u opstini je dugo radio sistem sa brojevima u redu cekanja, odaberes gdje ces dobijes broj i cekas da se na predvidjenom salteru broj pojavi a sad to nema

ostalo je od cenanovica da je besplatno do 5 stranica teksta da iskopiras na racun opstine


a sto se tice privatno, ima veselih tema ali to nije za foruma, za foruma je da na temi o ilidzi trehamo politicare odgovorne za stanje u istoj ne bi li oni popravili i uradili vise nego sto predstavljaju da su uradili
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1183 Re: Ilidža

Post by PM72 »

Ne pišite kilometarske postove...ljudima mrsko čitat
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#1184 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

nivla wrote: 13/12/2023 17:25 negativan mi je stav prema smatranju da je lik nesto puno uradio a nije, vecina stvari za koje se ovdje smatra da je uradio je pokrivena i finansirana sa visih nivoa upravljanja od nivoa opstine,
Ma dobro, nije ni prvi ni zadnji takav nacelnik.

Koliko se sjecam izlaz sa brze ceste u Blazuju i kruzni kod mosta u Pejtonu su zapoceti za vrijeme Memica. I Memic bi se vjerovatno slikao na otvorenju.
Rekonstrukcija mosta je isto federalna, kao i taj planirani krizji ispod pumke Proming.

Samo, nije mi jasno kako ce rijesiti ulaz u Pejton kod Zeljeznicke stanice.

Uradio je dobre stvari sa trgom (zavrsio ono sto Memic nije htio jer je imao druge planove sa onim prostorom), sa igralistem na obali Zeljeznice , Stojcevcem, parkom u Velikoj aleji.
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#1185 Re: Ilidža

Post by ITNet »

nivla wrote: 13/12/2023 17:25 negativan mi je stav prema smatranju da je lik nesto puno uradio a nije, vecina stvari za koje se ovdje smatra da je uradio je pokrivena i finansirana sa visih nivoa upravljanja od nivoa opstine, dakle da je on to sve uradio rekao bih svaka cast ali nije, obicna ubleha ko i svi njegovi prethodnici, prolazi mu prica
eto prije njega je cenanovic najvise uradio (sredio terminal na ilidzi) ali ne treba zaboraviti koliko su se neki ugostiteljski objekti na ilidzi izgradili za vrijeme cenanovica kao i pricu da je kruzni tok na ilidzi trebao biti malo veci ali nije mogao jer je cenanovicev brat napravio centar koji je generisao nekakvog duga za porez o kojem se nije pricalo, ali su podaci bili javno dostupni
ja se sjecam holivuda kad su kuce bile oko njega, sjecam se i da je nekih problema bilo sa memicem oko nalazista prema butmiru i unistavanja kulturne bastine
sjecam se i da nije bilo vecine kuca na potezu od panere pa do skretanja za stojcevac, moguce da u obliku u kojem su danas nisu bile ni one gdje su vijecnici sto su trazili lezece)dosta je toga nelegalno napravljeno,

sjecam se i koliko je gene kocio gradnju kruznog toka u sokolovicima( izgleda da sreca pa je postao rahmetlija, da je ziv jos bi bili semafori u koloniji)
sto se muzura tice licno nista protiv njega, da je bolji od prethodnika bas i nije, vecina za sta raja misli da je uradio on je zapravo izasao kao lik u vijestima da je to uradjeno, a tamo sredstva federacije i kantona
od tolikih prihoda opstine red je bio i da vise pocne da radi i investira, evo ima punu podrsku za formiranje javnog preduzeca ilidza ali je prece da nabavi 10 masina za ciscenje i zaposli 10-20 vozaca koji ce izmedju ostalog biti zaduzeni i za ciscenje snijega nego da odmah udari da pravi zgradu
nisam stranacki pristrasan trehao sam ja i firme koje je memic birao javno pod imenom i prezimenom, cak i dobar dio aktivnih forumasa zna moj identitet, tad je muzur jeo iz iste sa memicem pa se nije nesto plaho protivio
evo slozicemo se da ono sto je memic brajlovicu pustio nije uredu, ali sta je muzur uradio da to vrati u staro stanje - nista
u opstini je dugo radio sistem sa brojevima u redu cekanja, odaberes gdje ces dobijes broj i cekas da se na predvidjenom salteru broj pojavi a sad to nema

ostalo je od cenanovica da je besplatno do 5 stranica teksta da iskopiras na racun opstine


a sto se tice privatno, ima veselih tema ali to nije za foruma, za foruma je da na temi o ilidzi trehamo politicare odgovorne za stanje u istoj ne bi li oni popravili i uradili vise nego sto predstavljaju da su uradili

Ti napisa roman i nista ne odgovori na jedno 4/5 stvari sto sam te pitao, pa hajde opet da probamo:

Hajde strucnjak mi reci tko je finansirao/odobrio/zasluzan sto se oko Obdanista u Luzanima asfaltirala pjesacka setnica oko zgrada i one sume sto su posjecene i sto je prvi put OD IZA RATA oznacen parking linijama u Luzanima???

Evo danas potpisan ugovor sa izvodjacem radova za obnovu sportske dvorane u Hrasnici, tko je to zavrsio?

Park pored Zeljeznice, i Veliki park novi pored Hotela?

Par primjera gdje je to sve neko nista, nije se ovo desilo nikako u stvarnosti? jel ja pisem nebuloze neke ili sta?

I konstantno furas tu neku spiku da su kanton/neki visi dali pare za nesto, i to je OK i to tako treba, ali da li ti kontas da je jedna od poslova nacelnika upravo to da otima pare od tih visih nivoa i da im lezi na ledjima da nesto zavrse u nekoj opstini, jel ti stvarno mislis da bi to sve neke te vise vlasti uradili tek tako od sebe? Pa vidimo sta se sve nije desilo od rata pa do sad.

Dzaba ti trehas ovdje politicare neces nista promjeniti, da odes do MZ na raspravu mozda i bi ali eto ti nemas vremena pa nastavi siriti nebuloze po forumima.
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#1186 Re: Ilidža

Post by ITNet »

Haris.ba wrote: 13/12/2023 14:32
ITNet wrote: 13/12/2023 14:26 Ma ti ba pojma nemas o cemu pricas covjece, Obdaniste obnavljaju ti sto govoris 20+godina pa nisu nista uradili jel tako? Sto se nije do sad nista uradilo??? I sta sad se sama Vlada sjetila obdanista u Luzanima jel to mislis?
Obnovu vrtica je radila vlada KS sa Fortom. Uradili su samo trecinu jer su se vlasnici zemljista na kojem su 2/3 vrtica se pojavili. Ne znam jesu li to sudski rijesili ili su se nesta dogovorili.
Forto je dobre stvari oko vrtica pokrenuo.
ITNet wrote: 13/12/2023 14:26

Hajde strucnjak mi reci tko je finansirao/odobrio/zasluzan sto se oko Obdanista u Luzanima asfaltirala pjesacka setnica oko zgrada i one sume sto su posjecene i sto je prvi put OD IZA RATA oznacen parking linijama u Luzanima???

Ono je odlicno. I mislim da niko nije sredio onaj dio od prije rata. Prijasnje opcinske administracije su na Pejton i Luzane veoma malo gledale da se urade takve stvari.
Da upravu si to pa su zavrsili iznutra obdaniste i okolo sredili koliko toliko tada, Ovo sto sam spomenuo ja se odnosilio na to da su ovi iz opstine ocistili okolo sve sto je bilo zaraslo od trave i drveca, i fora je sto bi oni htjeli da srede jos neke stvari ali onda se potegne to cije je vlasnistvo, da ne smiju tek tako da diraju neke stvari, trazi dopise, saglasnosti itd...

Inace su nam pricali kako je Ilidza najgora opstina za neke radove jer imamo od Butmira Arheolosku zonu, pa vamo Vodozastitne zone i kazu ljudi sta god mi hocemo da uradimo/popravimo iako je o nasem trosku mi moramo traziti saglasnosti, dopise pisati gdje treba i ne treba, cekati misljenje nekog strucnjaka, i to je jedna od problema sto se sve stvari sporo rijesavaju, pa kad se veliki novi park radio pored ilidzisa zvali vijecnici iz opstine inspekciju nacelniku da se provjerava nesto, eto sa kakvim pacijentima mi zivimo.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#1187 Re: Ilidža

Post by thekupus »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
pritchard
Posts: 641
Joined: 24/04/2011 19:02

#1188 Re: Ilidža

Post by pritchard »

Odlične, kupus! Zapadno Sarajevo džennetska avlija :D
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1189 Re: Ilidža

Post by nivla »

Načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur imao je 87 obećanja od kojih su dva ispunjena, a 36 su u progresu. Tu je izgradnja sportskih igrališta, uređenje izletišta Stojčevac i obnova trga i pješačkih puteva.

Početne aktivnosti su zabilježene na 34 obećanja. Među njima izgradnja pruge Hrasnica-Ilidža i žičare Hrasnica-Igman. Nisu započeta 15 obećanja, a među njima je i izgradnja nove sportske dvorane u Sokolvić Koloniji.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sta-su- ... /231218061
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 2020-2024/
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#1190 Re: Ilidža

Post by ITNet »

nivla wrote: 18/12/2023 13:39
Načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur imao je 87 obećanja od kojih su dva ispunjena, a 36 su u progresu. Tu je izgradnja sportskih igrališta, uređenje izletišta Stojčevac i obnova trga i pješačkih puteva.

Početne aktivnosti su zabilježene na 34 obećanja. Među njima izgradnja pruge Hrasnica-Ilidža i žičare Hrasnica-Igman. Nisu započeta 15 obećanja, a među njima je i izgradnja nove sportske dvorane u Sokolvić Koloniji.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sta-su- ... /231218061
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 2020-2024/
Nista se ne radi buraz, nista se i nece uraditi, sve propada, Sto mi ne odgovoris na ova gore neka pitanja evo vec 3/4 put te pitam? :D
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1191 Re: Ilidža

Post by nivla »

ITNet wrote: 18/12/2023 14:40
nivla wrote: 18/12/2023 13:39
Načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur imao je 87 obećanja od kojih su dva ispunjena, a 36 su u progresu. Tu je izgradnja sportskih igrališta, uređenje izletišta Stojčevac i obnova trga i pješačkih puteva.

Početne aktivnosti su zabilježene na 34 obećanja. Među njima izgradnja pruge Hrasnica-Ilidža i žičare Hrasnica-Igman. Nisu započeta 15 obećanja, a među njima je i izgradnja nove sportske dvorane u Sokolvić Koloniji.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sta-su- ... /231218061
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 2020-2024/
Nista se ne radi buraz, nista se i nece uraditi, sve propada, Sto mi ne odgovoris na ova gore neka pitanja evo vec 3/4 put te pitam? :D
od 89 obecanja ispunio 2 za 3 godine, ovo nisam pisao ja već istinomjer,od 2 ispunjena jedno je da je usvojio strategiju razvoja opcine ilidza, drugo je da je uspostavio centar za zdravo starenje
šteta što nema za memića jer je vjerovatno imao 0 ispunjenih
početne aktivnosti na 34 obećanja, dakle lipši magare dok trava ozeleni, dakle nemam ti šta odgovarat, 89 obećanja, 2 ispunjena
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 024/ilidza
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#1192 Re: Ilidža

Post by ITNet »

nivla wrote: 18/12/2023 14:56
ITNet wrote: 18/12/2023 14:40
Nista se ne radi buraz, nista se i nece uraditi, sve propada, Sto mi ne odgovoris na ova gore neka pitanja evo vec 3/4 put te pitam? :D
od 89 obecanja ispunio 2 za 3 godine, ovo nisam pisao ja već istinomjer,od 2 ispunjena jedno je da je usvojio strategiju razvoja opcine ilidza, drugo je da je uspostavio centar za zdravo starenje
šteta što nema za memića jer je vjerovatno imao 0 ispunjenih
početne aktivnosti na 34 obećanja, dakle lipši magare dok trava ozeleni, dakle nemam ti šta odgovarat, 89 obećanja, 2 ispunjena
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 024/ilidza
Jes ali nekih 36 u progresu jel tako? Ono, neko sjebaje opstinu koliko godina i ti ocekujes nesto da se desi preko noci, a opet ne pitam te to pitao sam te nesto skroz trece, ne znam sto je tesko odgovoriti na pitanja? Ah znam morao bi pojesti neke svoje izjave i reci da se ipak i uradilo bar nesto dobro na ilidzi, znam tesko je priznati nekome da je u pravu.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1193 Re: Ilidža

Post by Truba »

Statistika je hladna i kruta i lazna

A stanovnici ilidze znaju koja je promjena nakon onog konja sta znaci mlad covjek poduzetan za nacelnika
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1194 Re: Ilidža

Post by nivla »

ITNet wrote: 18/12/2023 15:09
nivla wrote: 18/12/2023 14:56
ITNet wrote: 18/12/2023 14:40
Nista se ne radi buraz, nista se i nece uraditi, sve propada, Sto mi ne odgovoris na ova gore neka pitanja evo vec 3/4 put te pitam? :D
od 89 obecanja ispunio 2 za 3 godine, ovo nisam pisao ja već istinomjer,od 2 ispunjena jedno je da je usvojio strategiju razvoja opcine ilidza, drugo je da je uspostavio centar za zdravo starenje
šteta što nema za memića jer je vjerovatno imao 0 ispunjenih
početne aktivnosti na 34 obećanja, dakle lipši magare dok trava ozeleni, dakle nemam ti šta odgovarat, 89 obećanja, 2 ispunjena
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 024/ilidza
Jes ali nekih 36 u progresu jel tako? Ono, neko sjebaje opstinu koliko godina i ti ocekujes nesto da se desi preko noci, a opet ne pitam te to pitao sam te nesto skroz trece, ne znam sto je tesko odgovoriti na pitanja? Ah znam morao bi pojesti neke svoje izjave i reci da se ipak i uradilo bar nesto dobro na ilidzi, znam tesko je priznati nekome da je u pravu.
da bih ti odgovorio na neka pitanjam trebam utrositi najmanje 2-3, a mozda i vise dana dana roveci cija je nadleznost i ko je to uradio a gdje se on privalio, ne radim za centar za istrazivacko novinarstvo kao ni istinomjer, obećanja koja je dao su u njegovoj nadležnosti,eto dobar je dio obećanja je i pokrenuo ali zaista ima debilnih obećanja kao poboljšanje saradnje sa mupom, ministarstvom sigurnosti itd, to se vidi da su floskule


nadalje, mogao bih maliciozno reci da je mnogo uspio na izgradnji tramvajske pruge jer mu se i to pripisuje, iako bi kritika trebala ici steti, a ono sto je kad su se slikali da pocinje izgradnja pruge i dalje izrovljeno i ogradjeno od datuma slikanja
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#1195 Re: Ilidža

Post by tramvajtrojka »

ITNet wrote: 18/12/2023 15:09
nivla wrote: 18/12/2023 14:56
ITNet wrote: 18/12/2023 14:40
Nista se ne radi buraz, nista se i nece uraditi, sve propada, Sto mi ne odgovoris na ova gore neka pitanja evo vec 3/4 put te pitam? :D
od 89 obecanja ispunio 2 za 3 godine, ovo nisam pisao ja već istinomjer,od 2 ispunjena jedno je da je usvojio strategiju razvoja opcine ilidza, drugo je da je uspostavio centar za zdravo starenje
šteta što nema za memića jer je vjerovatno imao 0 ispunjenih
početne aktivnosti na 34 obećanja, dakle lipši magare dok trava ozeleni, dakle nemam ti šta odgovarat, 89 obećanja, 2 ispunjena
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 024/ilidza
Jes ali nekih 36 u progresu jel tako? Ono, neko sjebaje opstinu koliko godina i ti ocekujes nesto da se desi preko noci, a opet ne pitam te to pitao sam te nesto skroz trece, ne znam sto je tesko odgovoriti na pitanja? Ah znam morao bi pojesti neke svoje izjave i reci da se ipak i uradilo bar nesto dobro na ilidzi, znam tesko je priznati nekome da je u pravu.
Nema vecih stakora od vecine naših NVO udruga koja se bave politikom oni su gori od samih politicara koje ocjenjuju, samo muzi nek taj EU kesh kapa :mrgreen: :mrgreen:

al jako mi je porazna statistika lazna obecanja, a projekat u izgradnji npr. pa kako je nesto laz a gradi se :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1196 Re: Ilidža

Post by Chmoljo »

nivla wrote: 18/12/2023 15:18
ITNet wrote: 18/12/2023 15:09
nivla wrote: 18/12/2023 14:56

od 89 obecanja ispunio 2 za 3 godine, ovo nisam pisao ja već istinomjer,od 2 ispunjena jedno je da je usvojio strategiju razvoja opcine ilidza, drugo je da je uspostavio centar za zdravo starenje
šteta što nema za memića jer je vjerovatno imao 0 ispunjenih
početne aktivnosti na 34 obećanja, dakle lipši magare dok trava ozeleni, dakle nemam ti šta odgovarat, 89 obećanja, 2 ispunjena
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 024/ilidza
Jes ali nekih 36 u progresu jel tako? Ono, neko sjebaje opstinu koliko godina i ti ocekujes nesto da se desi preko noci, a opet ne pitam te to pitao sam te nesto skroz trece, ne znam sto je tesko odgovoriti na pitanja? Ah znam morao bi pojesti neke svoje izjave i reci da se ipak i uradilo bar nesto dobro na ilidzi, znam tesko je priznati nekome da je u pravu.
da bih ti odgovorio na neka pitanjam trebam utrositi najmanje 2-3, a mozda i vise dana dana roveci cija je nadleznost i ko je to uradio a gdje se on privalio, ne radim za centar za istrazivacko novinarstvo kao ni istinomjer, obećanja koja je dao su u njegovoj nadležnosti,eto dobar je dio obećanja je i pokrenuo ali zaista ima debilnih obećanja kao poboljšanje saradnje sa mupom, ministarstvom sigurnosti itd, to se vidi da su floskule


nadalje, mogao bih maliciozno reci da je mnogo uspio na izgradnji tramvajske pruge jer mu se i to pripisuje, iako bi kritika trebala ici steti, a ono sto je kad su se slikali da pocinje izgradnja pruge i dalje izrovljeno i ogradjeno od datuma slikanja
treba biti do kraja pošten pa reći da se lopata ne može zakopati ako opština ne aminuje. također bitna je i umješnost načelnika, kao naravno i stranačka povezanost da se nešto uradi na opštini što je mimo njihove nadležnosti.

koliko projekata takvih je rumenko autorizovao kao svoje?

ne želim braniti muzura, nije mi fascinantan, ali samo trebi biti objektivan u procjenama. ako je i nešto loše, treba vidjeti kakva je alternativa. ako alternativa valja, smjenjuj, ako ne valja, tjeraj ovoga da radi bolje. politika je prosta stvar, samo se voli komplikovati,
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#1197 Re: Ilidža

Post by nivla »

ima podrsku visih nivoa, nek radi, vertikala opcina-kanton-federacija je uspostavljena, ona “pruga” je sramota, nisu ni poceli a vec se povecao budzet, al ne kritikujem za prugu samo se mogu pravit naivan da je to samo do nacelnika a najmanje je do njeg, al ce se pripisati njemu cim pocne ili bude realizovano iako mu je zasluga osim sto je dosao da se slika nikakva

rumenko i hadzic trebaju u zatvor za unistavanje zelenih povrsina na alipasinom polju u a fazi, al nece ih niko za to tuzit
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#1198 Re: Ilidža

Post by Haris.ba »

Chmoljo wrote: 18/12/2023 15:28
treba biti do kraja pošten pa reći da se lopata ne može zakopati ako opština ne aminuje. također bitna je i umješnost načelnika, kao naravno i stranačka povezanost da se nešto uradi na opštini što je mimo njihove nadležnosti.

koliko projekata takvih je rumenko autorizovao kao svoje?

ne želim braniti muzura, nije mi fascinantan, ali samo trebi biti objektivan u procjenama. ako je i nešto loše, treba vidjeti kakva je alternativa. ako alternativa valja, smjenjuj, ako ne valja, tjeraj ovoga da radi bolje. politika je prosta stvar, samo se voli komplikovati,
Zar ne treba otkrivati takve manifetluke?

Niko normalan ne ocekuje od Muzura da bude supermen. Ali, da se bavi svojim projektima, a kad su tudji da napise da su tudji, a ne da slika za fejsbuk.

Evo, kruzni u magistralnoj cesti. Kada nema nikakve eksproprijacije, nikakve dozvole opcina ne daje. Samo bude obavjestena.
ReymondReddington
Posts: 676
Joined: 07/01/2018 22:25

#1199 Re: Ilidža

Post by ReymondReddington »

nivla wrote: 18/12/2023 13:39
Načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur imao je 87 obećanja od kojih su dva ispunjena, a 36 su u progresu. Tu je izgradnja sportskih igrališta, uređenje izletišta Stojčevac i obnova trga i pješačkih puteva.

Početne aktivnosti su zabilježene na 34 obećanja. Među njima izgradnja pruge Hrasnica-Ilidža i žičare Hrasnica-Igman. Nisu započeta 15 obećanja, a među njima je i izgradnja nove sportske dvorane u Sokolvić Koloniji.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sta-su- ... /231218061
https://istinomjer.ba/predizborna_obeca ... 2020-2024/
Glupa lista i glup clanak.

Vecina ovog u progresu je zavrsena ili je kontinuirana aktivnost.

Stojcevac je primjer toga. Izgradnja djecijih igralista, stipendiranje ucenika, ceste, uredjenje korita zeljeznice, saradnja sa antikorupcijskim timom, podrska mladim itd.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#1200 Re: Ilidža

Post by bordo gandalf »

Truba wrote: 18/12/2023 15:11 Statistika je hladna i kruta i lazna

A stanovnici ilidze znaju koja je promjena nakon onog konja sta znaci mlad covjek poduzetan za nacelnika
Ma Ilidza je progledala
Post Reply