Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#826 Re: Migranti

Post by Russki »

Kejn wrote:Orban ima svako pravo da štiti Mađarsku i zakone te zemlje jer ga je izabrao mađarski narod. Ukoliko ljudi ne žele migrante onda je njegova antimigracijska politika potpuno opravdana .
:thumbup: :thumbup:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#827 Re: Migranti

Post by jao_situacije »

animals wrote:
jao_situacije wrote:
Na osnovu operativnih aktivnosti provedenih od policijskih službenika MUP-a KS, ustanovljeno je da veći dio migranata na području Kantona Sarajevo ne posjeduje nikakve identifikacione dokumente.
ko je ono rekao imaju oni dokumente inače ne bi mogli ući u državu
hermetički zatvoriti granicu prema cg
poslati vojsku dati bojevu municiju ko pokuša ući nek pucaju bez upozorenja

ulaze bez papira hodaju po državi pljačkaju i debili ih još opravdavaju, pošten čovjek krene na more u hrvatsku i čeka 10 minuta samo da mu provjeri dokumente na granici
Ovo si u pravu, ja posten covjek sa putovnicom EU, moram cekati
i po dva sata na granici zbog njih..
i to samo dokumente čekaš 10 minuta bez carine bez pitanja i ostalog
nekad si za 30 sekundi prelazio granicu bih-hr gdje idete, na more, prijatno ugodan odmor
sad me skenira po 10 minuta ko da sam kriminalac
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#828 Re: Migranti

Post by O'zone »

Tema migranti vs BiH i pripremljenost državnog aparata i institucija kao i pučanstva na eventualni veći priliv istih na ove prostore.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#829 Re: Migranti

Post by O'zone »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-k ... /180511130
Tokom usmenog informiranja Vlade KS procijenjeno je da će broj migranata rasti u KS-u te da se njihov broj nažalost ne zna, čak nema ni približnih procjena nadležnih institucija o brojnom stanju, njihovim namjerama i planovima.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#830 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Russki wrote:
Kejn wrote:Orban ima svako pravo da štiti Mađarsku i zakone te zemlje jer ga je izabrao mađarski narod. Ukoliko ljudi ne žele migrante onda je njegova antimigracijska politika potpuno opravdana .
:thumbup: :thumbup:
Tog fasistickog smrada Orbana i one koji ga podrzavaju trba pod hitno napenaliti iz EU, jer niti postoju zakone o ljudskim pravima, a osobito ne Zenevsku konvenciju o pravima izbjeglica, koju su potpisali.
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#831 Re: Migranti

Post by Tipicoti »

Edin H. wrote:
Russki wrote:
Kejn wrote:Orban ima svako pravo da štiti Mađarsku i zakone te zemlje jer ga je izabrao mađarski narod. Ukoliko ljudi ne žele migrante onda je njegova antimigracijska politika potpuno opravdana .
:thumbup: :thumbup:
Tog fasistickog smrada Orbana i one koji ga podrzavaju trba pod hitno napenaliti iz EU, jer niti postoju zakone o ljudskim pravima, a osobito ne Zenevsku konvenciju o pravima izbjeglica, koju su potpisali.
Migranti nisu izbjeglice, kao sto ni sve izbjeglice nisu migranti.......to mnogi ne razlikuju.
Orban nece migrante, a izbjeglice su u toj prici kolektivna steta.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#832 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Tipicoti wrote:@ Edin H
To je druga tema.....kolonije i opljackane drzave.
Sta traze migranti iz Armenije, Azerbejdzana, Libanona, Jordana, Tunisa u EU ?
Pa ni mi (BiH) kojimo zivimo na kontinentu Europa ne mozemo u Njemacku na socijalu.

Ne branim EU politiku, oni su napravili te zakone i socijalu pa su sami ``krivi``, a ne migranti.

Samo nije logicno da neko 50 godina pravi socijalni sistem za sve i da svima bude u nesreci dobro, a onda dodju neki klinci od 20-tak godina koje niko ne tjera iz Tunisa i onda dobija 1000 € mjesecno.
Traze nolji zivot nego u maticnim zemljama, a ta socijala ionako kratko traje (veliki dio odlazi na nekakvu rupcagu od stana ionako), ako ti ne odobre boeavak.

Sa druge strane sva ekonomska istrazivanja pokazuju da zemlje koje primaju veci broj imigranata ekonomski prosperiraju, je li ti mislis da je Merkelova luda? Engleska je naglo skocila kada su dosli Poljaci, bukvalno u milionskim brojevima. Stanovnistvo stari, u jakim ekonomijama neko mora raditi poslove koje lokalno stanovnistvo ne zeli.

Kamo srece da migranti jednoga dana budu zeljeli ostati i raditi kod nas, to je osnova zdrave konkurencije.

Moras ljudima pomoci dok ne dodju na nivo da budu konkurentni na trzistu rata.

Drugo je problem zloupotreba sistema, a i nasi su to koristili, kao prolupali od rata, izganjaju svaku mogucu invalidninu, pa onda rade na crno.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#833 Re: Migranti

Post by Hajvan »

Da bi postojala jedna Njemacka, Svicarska, Austrija ili Britanija na drugoj strani mora da postoji desetine sjebanih Bosni, Libana, Jordana, Azerbejdzana
stoga materijalna dobra Njemacke, Svice ili Austrije pripadaju i ovim sjebanim.
migranti samo dolaze po svoje.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#834 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#835 Re: Migranti

Post by Hajvan »

insomnia78 wrote::lol:

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#836 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Bezbeli. Svabo ti je kriv sto ti voliš ćušnut cvaju na poslu, kesu doktoru, stoju ucitelju, sto ti je zemlja prljava ko svinjac, sto te s puskom ne mozes istjerati na proteste, glasanje i da ne nabrajam sad
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#837 Re: Migranti

Post by Hajvan »

1. ja to ne radim- nista od nabrojanog
2. moj komentar se ne odnosi na to
3. vas komentar je infantlan i prilicno plitak
4. de se educirajte, eto sam vam dao link
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#838 Re: Migranti

Post by Heller »

Ovi što opravdavaju ove migrante, znači treba se jedno 3 mlrd ljudi nabit u Njemačku i Francusku :mrgreen:
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#839 Re: Migranti

Post by Dinostula »

Joj ovih migranata na svakom cosku.Pa sto bas kod mene gore eto im Ilidze dole to im je prirodno staniste. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#840 Re: Migranti

Post by triconja »

Dinostula wrote:Joj ovih migranata na svakom cosku.Pa sto bas kod mene gore eto im Ilidze dole to im je prirodno staniste. :D
Eee, sas vidjet kad ramazan nastupi kad bidnu dzamije pune migranata, nece imat bosnjaci dje klanjat :lol:
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#841 Re: Migranti

Post by Qoom »

Braća su uvijek dobro došla, u istom safu klanjamo se jednom Bogu, elhamdulillah.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7323
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#842 Re: Migranti

Post by Rockefeller »

Tako je.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#843 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Qoom wrote:Braća su uvijek dobro došla, u istom safu klanjamo se jednom Bogu, elhamdulillah.
Pa sta radi Islamska zajednica da pomogne ovim ljudima?

E Engleskoj nisu uradili nista, puno je vise pomogla Katolicka crkva. Nije ni cudo da mnogi predju na kriscanstvo, istina cesto to je to razlog za trazenje azila, jer ako promijene vjeru u nekoliko zemalja rizikuju smrtnu kaznu.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#844 Re: Migranti

Post by ovo_mi_je_nick »

Ako su samo u prolazu, zašto u glavni grad i to u srce glavnog grada. Ima ostalih gradova bliže granici i kako se neko šeta spobodno po BiH bez dokumenata i poznavanja porijekla i psihe ljudi.

Ne bih da ulazim u materijalnu situaciju ali ne vidjeh nikoga bez mobitela ispod 5.2 inča a i odjeća nije nimalo jeftina.

Putuješ avionom pa presjedaš u nekoj državi i treba čekati par sati vezu. Nema toh hljeba ni hrabrosti koji bi ti dozvolio da napustiš aerodrom i da se šetaš ulicom ispred aerodroma.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#845 Re: Migranti

Post by smijesni_ste »

Tačno sam znao da će mi neko u rekordnom vremenu prijaviti post...možeš pozivati na nasilje i protjerivanje ljudi, ali vjeru mi ne diraj :D :D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#846 Re: Migranti

Post by animals »

Evo inzinjer u Parizu opet bode ljude..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#847 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Pomalo. Nije jos nista objavljeno
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#848 Re: Migranti

Post by biscanka2 »

insomnia78 wrote:Bezbeli. Svabo ti je kriv sto ti voliš ćušnut cvaju na poslu, kesu doktoru, stoju ucitelju, sto ti je zemlja prljava ko svinjac, sto te s puskom ne mozes istjerati na proteste, glasanje i da ne nabrajam sad
:thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#849 Re: Migranti

Post by O'zone »

User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#850 Re: Migranti

Post by animals »

Nikako ne mogu skontati, kako ljudi mogu uci ilegalno u jednu drzavu, razapeti
satore u njenom glavnom gradu i raditi sto hoce, bez posljedica..
pa ja ne mogu legalno uci u neku zemlju i razapeti sator u nekom parku..
ovo je sve ludnica..
Locked