Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#19526 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by escobar__ »

Večeras je na Bistriku (u neposrednoj blizini žičare) bilo veselo, naučnici se porokali međusobno pa je morala intervenisat i policija.

Inače su vjerovatno ilegalno smješteni u lokalnom objektu čijeg vlasnika niko ne zna, a frajer uredno izdaje prostor.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#19527 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Amel Veladzic Traxx
3 h ·
!!!!!!!!!!!! Sajra Veladžić i Ema Tevšić iz Grad BIHAC nestale 04.12 u jutarnjim satima
Kidnapovane od strane migranata prema Sarajevo - Ilidža
Molim vas djelite ovo dalje..ovo su njihove slike i slike tih imagranata koju su upleteni u taj dogadjaj. U ranim jutarnjim satima im se gubi svaki trag. Svaka informacija je bitna!!!!!!!!

https://www.facebook.com/traxx85

Image Image Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#19528 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by vjeshalica »

Vidi se da su ova dvojica kao i svi ostali politicki ugrozenici koji se ne smiju vratitit u svoje drzave jer su tamo zakuhali posto su bili izuuzetni intelektualni i viđen svijet,ali sistem ih je poceo proganjati do te mjere da su morali migrirati i zapeti u BiH i naravno ne smiju se vratiti jer ce zavrsiti na vjesalima..hahah olos divljacka nista drugo osim deportacije nije za njih.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20524
Joined: 12/08/2013 12:51

#19529 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by insaneinthebrain »

meridiyan wrote: 06/12/2020 01:49 Amel Veladzic Traxx
3 h ·
!!!!!!!!!!!! Sajra Veladžić i Ema Tevšić iz Grad BIHAC nestale 04.12 u jutarnjim satima
Kidnapovane od strane migranata prema Sarajevo - Ilidža
Molim vas djelite ovo dalje..ovo su njihove slike i slike tih imagranata koju su upleteni u taj dogadjaj. U ranim jutarnjim satima im se gubi svaki trag. Svaka informacija je bitna!!!!!!!!

https://www.facebook.com/traxx85

Image Image Image
pobjegle od kuce i odjednom ih migranti kidnapovali. za sve migrante okrivite :zzzz:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#19530 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by MorningStar »

Ti naravno si komesar MUPa USK pa znas sta je bilo.Porodica ocito sumnja na iste sigurno ne iz vedra neba. Vidit cemo, al koga briga dosla braca pa red je da rade sta hoce a Bosnjaci sa ih usluzuju, jbg putovali i to pa treba ih shvatiti tj samo pitati sta zele.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#19531 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by bingov buraz »

I prije su se navodno "družile" sa naučnicima.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19532 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

meridiyan wrote: 06/12/2020 01:49 Amel Veladzic Traxx
3 h ·
!!!!!!!!!!!! Sajra Veladžić i Ema Tevšić iz Grad BIHAC nestale 04.12 u jutarnjim satima
Kidnapovane od strane migranata prema Sarajevo - Ilidža
Molim vas djelite ovo dalje..ovo su njihove slike i slike tih imagranata koju su upleteni u taj dogadjaj. U ranim jutarnjim satima im se gubi svaki trag. Svaka informacija je bitna!!!!!!!!

https://www.facebook.com/traxx85

Image Image Image
One su svojom voljom otisle sa njima. Barem tako meni smrdi. Sa njima su se i ranije družili. To bi mogao možda i više otkriti skolski dnevnik ako su i ranije neopravdano izostajale.
Onda su ovdje roditelji apsolutno krivi.
I iskreno nemojmo kriviti policiju, ako ove dvije sa sa njima vrate u Pakistan. To je njihova volja od početka bila. I ako smatraju sebe dovoljno starim da tako odlučuju onda OK.

Ostale rezultate ne zelim slutiti, ali vi uvijek ostaviti da ne možemo predvidjeti ljudsko ponašanje.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19533 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Može li neko pogledati profil na tiktoku @anassakhan
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19534 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Bloo »

maloljetnik, osoba koja nije navršila zakonom propisanu dob za stjecanje punoljetnosti. U većini pravnih poredaka, maloljetnost traje do navršene 18. godine.Kazneno pravo razlikuje mlađega i starijega maloljetnika, ovisno o njegovoj dobi i posljedično kaznenopravnoj odgovornosti. Tijekom maloljetnosti dijete u pravilu nema poslovnu sposobnost, pa radi zaštite njegovih prava i interesa ima zakonskoga zastupnika (roditelj, posvojitelj ili skrbnik) koji ga zastupa i za njega sklapa pravne poslove. Prema hrvatskome obiteljskome pravu, odlukom izvanparničnoga suda maloljetnik može iznimno steći poslovnu sposobnost i s navršenih 16 godina, ako je sklopio brak. Obiteljsko pravo priznaje maloljetniku djelomičnu poslovnu sposobnost za poduzimanje određenih pravnih radnji, npr. za zasnivanje radnoga odnosa s navršenih 15 godina, za podnošenje prijedloga za izdavanje dopuštenja za sklapanje maloljetničkoga braka, priznanje majčinstva i očinstva i dr.

Mislim da je slično i u BiH.
Što se tiče odlaska od roditelja, tretiraju se kao maloljetnice i pod skrbi roditelja.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#19535 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by vjeshalica »

CikCikCikPogodi wrote: 06/12/2020 09:37 One su svojom voljom otisle sa njima. Barem tako meni smrdi. Sa njima su se i ranije družili. To bi mogao možda i više otkriti skolski dnevnik ako su i ranije neopravdano izostajale.
Onda su ovdje roditelji apsolutno krivi.
I iskreno nemojmo kriviti policiju, ako ove dvije sa sa njima vrate u Pakistan. To je njihova volja od početka bila. I ako smatraju sebe dovoljno starim da tako odlučuju onda OK.

Ostale rezultate ne zelim slutiti, ali vi uvijek ostaviti da ne možemo predvidjeti ljudsko ponašanje.
Od toliko svijeta one nasle probisvijete da se sa njima druze...
Sutra ce im roditelji terorisati drzavu sto im ne omoguci da se regularno vrate u slucaju da odu u pizdu materinu sa ovim naucnicima, isto ko one glupace sto su otisle u Siriju pa dole zaplatile po Isilovima kampovima. Skoro drzava kriva i najgora bila za njihove odluke da hodaju sa kojekakvim sektasima ubicama i teroristima.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#19536 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by asurbanipal »

CikCikCikPogodi wrote: 06/12/2020 09:59 Može li neko pogledati profil na tiktoku @anassakhan
Upratio sam po većini komentara da su djevojke već ranije viđane sa migrantima po bihaćkim parkovima. Jedna od njih izgleda živi sa nenom, majka joj u Njemačkoj a za oca joj se ne zna. Slučaj za socijalnih službi
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#19537 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Da u vecini komentara je receno da su non stop provodile vrijeme sa migrantima, da su djelovale osiono ali je porazavajuca cinjenica da su u pitanju veoma mlade osobe (15-16 godina) i da niko nije vodio racuna o njihovim postupcima.


Image
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19538 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

asurbanipal wrote: 06/12/2020 12:27 Upratio sam po većini komentara da su djevojke već ranije viđane sa migrantima po bihaćkim parkovima. Jedna od njih izgleda živi sa nenom, majka joj u Njemačkoj a za oca joj se ne zna. Slučaj za socijalnih službi
Znaci njena majka nije u BiH, mozda i otac. Tako da zivi ovdje sama sa nanom. To je perfektna kombinacija, ako neko nije psihicki jak, da skrene u nepredvidljive stvari.
Inace njeni prijatelji u skoli sigurno znaju vise. Ali poznavajuci nasu djecu ovdje, sutit ce. Narod ovdje nema mentaliteta da saraduje sa policijom, znas ono cuju komsija prebija zenu i samo kazu, "ma sta ces zvati".
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#19539 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Herr Flick »

Kakav je to mozak da se druzis s migrantima,pored ovoliko nase raje,i to druzis se sa muskim doduse zena i nema i pritom se djevojcica od 15-16 godina :run: Samo je pitanje vtemena kad ce neka ostat u drugom stanju
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#19540 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Aida_Beba »

Šta god da se desi nije mi ih žao, curice se druže sa odraslim tipovima migrantima, gdje je otac, majka?

Slicnih slucajeva u Evropi na pretek, nadam se sretnom zavrsetku ali daleko je ovo od kidnapovanja
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#19541 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by sinuhe »

Bas ih briga. Zasto roditelji prijavljuju ove nestanke?
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#19542 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Aida_Beba »

sinuhe wrote: 06/12/2020 14:23 Bas ih briga. Zasto roditelji prijavljuju ove nestanke?
Da prikriju sramotu, lakse reci da je kidnapovana nego da je ispalila sa migrantom, na kraju kada shvate sta su uradile i same ce to tvrditi, evo gledam fotografije po fb. sjede im u krilu, ispred piva na pretek, sve sami muskarci a one same sa njima, a njima face ko podivljali u maniru "mlado meso"
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19543 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Ma iskreno ja na ovo ne pokazujem nikavih emocija niti sazaljenja. Bukvalno situacija koja se zna desiti u svakoj drzavi. Samo specificno u Bihacu mloljetnice i djevojke u 20-tim godinama teferice sa migrantima.
Image

Ovaj prvi je onaj sa tictoca, koristi ista prezimenima na drustvenim prezama samo ime mjenja.
https://www.facebook.com/adil.miakhel.1
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#19544 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Aida_Beba »

Kakav profil :-) :lol:

Ne znam koju rijec da upotrijebim, buduci da se radi o maloljetnim djevojcicama - djevojcici !?

Ovo je sve samovoljno, promijenila ime, Afganistanska zastava, na jednu fotografiju ima i po 80 komentara iskljucivo od migranata od "so nice", "so sexy" do "very hot" :-)

Tupave, glupe Bosanke pocele da padaju na čari migranata, povraca mi se jednostavno

https://www.facebook.com/10005686278347 ... 797797846/
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19545 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Aida_Beba wrote: 06/12/2020 15:00 Kakav profil :-) :lol:

Ne znam koju rijec da upotrijebim, buduci da se radi o maloljetnim djevojcicama - djevojcici !?

Ovo je sve samovoljno, promijenila ime, Afganistanska zastava, na jednu fotografiju ima i po 80 komentara iskljucivo od migranata od "so nice", "so sexy" do "very hot" :-)

Tupave, glupe Bosanke pocele da padaju na čari migranata, povraca mi se jednostavno
Ja sam naso profil. Kontam prvo mozda stvarno neka iz Afganistana samo zivi u nekoj drugoj drzavi. Kad vidim na jednoj slici nasu gradevini. Sve mi je jasno bilo, jos su komentari nasi to potvrdili. Nisam ih bas pratio, ali izgleda njima je simpaticno.
https://www.facebook.com/ildawrb.hrnjica

Vidim odma nekog djuturuma iz Zenice da komentarise njene slike.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19546 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Frajko je bukvalno sve stavio na privet
https://www.facebook.com/anassa.khan.7
Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#19547 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Aida_Beba »

Ma neka rade sta hoce, samo neka ne zamaraju javnost glupostima

Ovakvih i slicnih glupaca je bilo i bice uvijek, i zna se kako zavrse na kraju
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#19548 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Aida_Beba wrote: 06/12/2020 15:08 Ma neka rade sta hoce, samo neka ne zamaraju javnost glupostima

Ovakvih i slicnih glupaca je bilo i bice uvijek, i zna se kako zavrse na kraju
Vidim da ima je naso jos dvije tri nase. Ne znam sta ce mu u prijateljima kad su vec zrele zene.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#19549 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Herr Flick »

Aida_Beba wrote: 06/12/2020 15:08 Ma neka rade sta hoce, samo neka ne zamaraju javnost glupostima

Ovakvih i slicnih glupaca je bilo i bice uvijek, i zna se kako zavrse na kraju

Kako,napumpane :roll:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#19550 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

:thumbup:

Curice su pronadjene na teritoriju Ilidze.Tačnije na autobuskoj stanici..

Trenutno su u prostorijama policijske stanice,ceka se dolazak roditelja da ih preuzmu...
Locked