Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#18926 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Nedzada »

Nikad se mi njih nećemo rješiti.
Vide i oni gdje su došli ... upala im kašika u med.

Čuj nije htio otići.
:lol:
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#18927 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by elcaliente »

Ne treba generalizovati, ima dobrih a ima i losih kao u svakom narodu pa i kod nas samih.

Problem je do drzave odnosno sistema koji im nije postavio okvire pod kojim oni ovdje mogu boraviti.
Tako da se oni u skladu sa tim i ponasaju.

Jako mi je zao ove zene u Tuzli, bori se da prezivi po ovoj zimi i ni kriva ni duzna dobije batine.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#18928 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Nedzada »

:skoljka:
sherbett wrote: 24/10/2020 15:16 Koja zena? Sta?
Ona što je šljagu dobila og migrosa. Prodavala nešto pred Bingom on došao i zavezao joj šamarčinu - žena pala na zemlju.
Priveli ga i pustili.

Nit ga je ko od civila namlatio niti ga je policija ispendrečila.
Ama baš ništa - možda su ga natužili, ko zna.

Ima video iznad

Evo ga
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... rio-599218
User avatar
Rothmans
Posts: 2866
Joined: 21/11/2019 21:32

#18929 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Rothmans »

RtrnOfSalisbury wrote: 23/10/2020 16:37 gledo sam na tv ove govnare sto hin je rvatska policija torcr torcr i puscali cuku nanj. nije cudno sto su puscali cuku neg je cudno sto je cuko jednog ugrizo :shock: cudan neki cuko ... ne bira
:mrgreen:
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#18930 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Nedzada »

Image
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18932 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by MorningStar »

Al rade Hrvatski granicari bgm kapa dole :D Kod nas ih jos spasavaju i prevoze u BiH sa onih ada po drini :oops:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#18933 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Vrlo je moguće da migranti napadaju policiju a onda dobiju reakciju policije. Treba upitati dansko vijeće da li bi policija u Danskoj tolerisala ilegalni prelazak granice i potencijalni napad na graničnu policiju. Neke od zemalja iz kojih migranti dolaze pucaju na svakoga ko pokuša ilegalno preći granicu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#18934 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by MarlboroGold »

Ma ja... hu ha tuku nas, a u nekim, a mozda i svim, drzavama iz kojih dolaze kad bi mi napravili slicno (kao ilegalni prelazak granice i nesto jos gore) ostali bi bez glave.

Ovo je slabost demokratije sto je sebi dozvolila da ih manjine vuku za nos, a ciji je mentalitet daleko od ijednog demokratskog drustva.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#18935 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

menimije najcudnije sto se vazda proteze prica da rvati uzimaju mobitele i novac :shock: ovaj jedan govnar se ne libi rec da su mu od 25 pokusaja 24 puta uzeli telefon :-D glupi novinar ga nikad ne priupita otkud mu tolke pare ... mora da je zanimljivo 25 puta fatat istog govnara :run:
ljepota je kad nemas kalasnjikov
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#18936 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Nedzada »

student90 wrote: 26/10/2020 20:32 danas u dezurnoj apoteci na socijalnom, radnica hladno prodaje sprice migrantu a kad sam prelazio ulicu kod stvari od jednog migranta koji ILEGALNO prodaje maramice sam vidio staklo obmotano platnom kao bodez pa sam mu ga na oci izlomio, vrijedilo je njegove face :D :izet: :izet:
Je li iko ikad zovnuo policiju kad se oni natovare na raskrsnicu i ometaju saobraćaj?

A da ne spominjem kad hoda sa improvizovanim nožem.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#18937 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by biscanka2 »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... kXVDIU8_Go

Ovi jos nisu u njihove zamlje vraceni.Iskaznica s kojom se potvrdjuje namjera za azil vrijedi samo 2 nedelje (zasto se ovoliki propusti prave).Zar u tim institucijama toliko neodgovorna lijena lica imamo - jeli vide koliko su sa svojim (ne) radom stanovnistvo ugrozavaju.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#18938 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by moonca »

student90 wrote: 26/10/2020 20:32 danas u dezurnoj apoteci na socijalnom, radnica hladno prodaje sprice migrantu a kad sam prelazio ulicu kod stvari od jednog migranta koji ILEGALNO prodaje maramice sam vidio staklo obmotano platnom kao bodez pa sam mu ga na oci izlomio, vrijedilo je njegove face :D :izet: :izet:
A, po cemu si ti zakljucio da je neko migrant?.. i kako znash da to radi ilegalno i koji zakon podrzava, da mu otudjujesh i unistavash licne stvari?..

Ti uzeo 'zakon' u svoje ruke.. :zoka: uzivao u ' zapanjenom' izrazu... :mastakazes:
.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#18939 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by moonca »

student90 wrote: 27/10/2020 12:34
moonca wrote: 27/10/2020 12:09
student90 wrote: 26/10/2020 20:32 danas u dezurnoj apoteci na socijalnom, radnica hladno prodaje sprice migrantu a kad sam prelazio ulicu kod stvari od jednog migranta koji ILEGALNO prodaje maramice sam vidio staklo obmotano platnom kao bodez pa sam mu ga na oci izlomio, vrijedilo je njegove face :D :izet: :izet:
A, po cemu si ti zakljucio da je neko migrant?.. i kako znash da to radi ilegalno i koji zakon podrzava, da mu otudjujesh i unistavash licne stvari?..

Ti uzeo 'zakon' u svoje ruke.. :zoka: uzivao u ' zapanjenom' izrazu... :mastakazes:
.
po cemu sam zakljucio da je migrant, prodaja maramica, danima ga vidim da sjedi kod trafike tj pekare, stalno je u drustvu ostalih migranata, ne govori vec urlice, zaustavlja samo djevojke i zene... postoji u zakoniku da je svaki vid ulicne prodaje bez odgovarajuce dokumentacije ilegalan, nisam otudio nista sto je njegovo vec sam samo slomio staklo da ne bi doslo do zloupotrebe tj da ti kao pojedinac ne bi bio povrijeden (dokaz u tuzli sto se desilo neki dan sa starijom zenom) tako da molim te ubuduce nema potrebe da branis nekoga o kome niko nista ne zna cak ni on ne zna vise njegovo pravo ime koliko ih je promjenio dok je dosao do BiH :-D
:-D
..to su samo tvoje sumnje- maramice mozes i ti prodavati, kao i osobe suprotnog pola, a i sjediti ispred trafika i pekare.. itd....
. ipak, si prekrsio zakon- ako nisi ovlastena osoba, ne smijes nikoga ni rukom dotaci, a ne, oteti nesto od te osobe...ako nisi napadnut ili ti zivot nije ugrozen od iste ..a i ako jeste - kazu bjezi- ili pozovi policiju.. :)
. ..
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#18940 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by vrbas1979 »

student90 wrote: 27/10/2020 12:34
moonca wrote: 27/10/2020 12:09
student90 wrote: 26/10/2020 20:32 danas u dezurnoj apoteci na socijalnom, radnica hladno prodaje sprice migrantu a kad sam prelazio ulicu kod stvari od jednog migranta koji ILEGALNO prodaje maramice sam vidio staklo obmotano platnom kao bodez pa sam mu ga na oci izlomio, vrijedilo je njegove face :D :izet: :izet:
A, po cemu si ti zakljucio da je neko migrant?.. i kako znash da to radi ilegalno i koji zakon podrzava, da mu otudjujesh i unistavash licne stvari?..

Ti uzeo 'zakon' u svoje ruke.. :zoka: uzivao u ' zapanjenom' izrazu... :mastakazes:
.
po cemu sam zakljucio da je migrant, prodaja maramica, danima ga vidim da sjedi kod trafike tj pekare, stalno je u drustvu ostalih migranata, ne govori vec urlice, zaustavlja samo djevojke i zene... postoji u zakoniku da je svaki vid ulicne prodaje bez odgovarajuce dokumentacije ilegalan, nisam otudio nista sto je njegovo vec sam samo slomio staklo da ne bi doslo do zloupotrebe tj da ti kao pojedinac ne bi bio povrijeden (dokaz u tuzli sto se desilo neki dan sa starijom zenom) tako da molim te ubuduce nema potrebe da branis nekoga o kome niko nista ne zna cak ni on ne zna vise njegovo pravo ime koliko ih je promjenio dok je dosao do BiH :-D
Čak i da je u pitanju migrant i da je istina sve što si napisao. I da je migrant kršio zakone BiH, isto tako si zakone BiH kršio i ti sam. Nema razlike između tebe i njega.
A i glumio si mangupa i iživljavao se u sred dana pred čovjekom koji tebi ništa nije uradio. Uhvatio i ti pet sekundi "slave". Da ih vidiš petoricu u mraku sigurno bi se sasrao od straha, ne bi smio zucniti i pobjegao bi kao zadnja ___, jer su ti pojedini mediji isprali mozak kao i dio ekipe sa ovog foruma.
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#18941 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by vrbas1979 »

MorningStar wrote: 26/10/2020 13:22
Al rade Hrvatski granicari bgm kapa dole :D Kod nas ih jos spasavaju i prevoze u BiH sa onih ada po drini :oops:
Podržavaš i diviš se nad brutalnim nasiljem koje se sprovodi nad drugim ljudima?
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#18942 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by tindbe »

vrbas1979 wrote: 27/10/2020 12:49 Čak i da je u pitanju migrant i da je istina sve što si napisao. I da je migrant kršio zakone BiH, isto tako si zakone BiH kršio i ti sam. Nema razlike između tebe i njega.
A i glumio si mangupa i iživljavao se u sred dana pred čovjekom koji tebi ništa nije uradio. Uhvatio i ti pet sekundi "slave". Da ih vidiš petoricu u mraku sigurno bi se sasrao od straha, ne bi smio zucniti i pobjegao bi kao zadnja ___, jer su ti pojedini mediji isprali mozak kao i dio ekipe sa ovog foruma.
Jest, mediji su krivi, koji ne izvještavaju ni o 99% sitnih incidenata s njima svakodnevno.

Neću vjerovat ni svojim očima šta sam vidio u svom gradu. Nego tebi na forumu, koji pišeš iz ko zna koje države. :run:
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#18944 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Nedzada »

Šta sad bi? Čemu brisanje postova?

Migranti zaštičeniji od nas u stvarnom životu, zaštičeni na forumu.
Ljudi došli ilegalno u zemlju, kradu, otimaju, ubijaju, pale po FBiH a mi da okrenemo kokektivno glavu, je li tako treba?

Može li od nadležnog admina pojašnjenje zašto se ne smije napisati kad ilegalci zapale kuću u FBiH?
Može zapravo pojašnjenje šta se smije pisati o njima?

Ali ako može bez baniranja? Prošli put dobih bezveze ban na sedam dana jer imam svoje mišljenje o osobama koje su ilegalno u našoj zemlji i rade šta hoće po njoj.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18945 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by escobar__ »

Ovdašnju "braću" po hitnom postupku treba hapsit i češljat dok i nama nisu počeli donosit "blagodati" terorističkog djelovanja i odsijecat glave po ulici. Dosta je više i njih.
User avatar
howdy
Posts: 3546
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#18946 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by howdy »

zasto je obrisan post o indzilirskom eksperimentu u beču sinoc? ti su lafovi ovuda projahali, i ovakvih indzilira ima kod nas trenutno
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#18947 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Blixen »

escobar__ wrote: 03/11/2020 06:04 Ovdašnju "braću" po hitnom postupku treba hapsit i češljat dok i nama nisu počeli donosit "blagodati" terorističkog djelovanja i odsijecat glave po ulici. Dosta je više i njih.
100%
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#18948 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

vrbas1979 wrote: 27/10/2020 12:55
MorningStar wrote: 26/10/2020 13:22
Al rade Hrvatski granicari bgm kapa dole :D Kod nas ih jos spasavaju i prevoze u BiH sa onih ada po drini :oops:
Podržavaš i diviš se nad brutalnim nasiljem koje se sprovodi nad drugim ljudima?
Vratija se Šime! Legla dnevnica iz IOM-a.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#18949 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by MorningStar »

neko_sa_strane wrote: 03/11/2020 11:11
vrbas1979 wrote: 27/10/2020 12:55
MorningStar wrote: 26/10/2020 13:22

Al rade Hrvatski granicari bgm kapa dole :D Kod nas ih jos spasavaju i prevoze u BiH sa onih ada po drini :oops:
Podržavaš i diviš se nad brutalnim nasiljem koje se sprovodi nad drugim ljudima?
Vratija se Šime! Legla dnevnica iz IOM-a.
skoro leglo
EUROPSKA UNIJA planira osigurati dodatnih 25 milijuna eura kako bi tijekom predstojeće zime pomogla Bosni i Hercegovini u suočavanju s izazovima migrantske krize, tvrdi sarajevski Dnevni avaz.

Pozivajući se na izvore bliske Europskoj komisiji, list navodi kako u Bruxellesu razrađuju planove za preraspodjelu proračunskih sredstava svjesni da predstojeća zima u kombinaciji s pandemijom prouzročenom koronavirusom može dodatno pogoršati ionako težak problem ilegalnih migracija.

Procjena je kako je u sadašnjem trenutku najvažnije osigurati dodatna sredstva za financiranje rada centara za smještaj ilegalnih migranata u BiH te eventualno proširiti njihov kapacitet.
Uhar ;-)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#18950 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by zlo zlo »

kako seru da mi hrvati ne volimo migrante..onaj pretučen od neki dan evo ga u hr bolnici kao slika.. mi ne volimo migrante a evo nam na rebru svi natpisi na bolnici na arapskome :lol: :lol:

Image
Locked