Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#15601 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »




:lol: eo torabija
Naslovnica
Posts: 27923
Joined: 20/03/2013 15:38

#15602 Re: Migranti u BiH

Post by Naslovnica »

Tambure wrote: 10/08/2020 21:34 Podajte him marku necete propasti a njima znaci da jedu.
Neka jedu govna, toga mogu džaba.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18704
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#15603 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

Ne pada mi na pamet da im dajem pare za poroke. ima njih pa nije sramota da išću cigare od raje, to sam vidio svojim očima.

Nedavno uđoše dvojica u Energopetrol pumpu na Stupu i kupiše 1 ili 2 kutije cigareta.

Isprose oni više nego i dovoljno, toliko da imaju i da se opijaju. Čisto neka ljudi znaju gdje odlazi njihov merhamet.

Jesam da se pomaže ljudima u nevolji, ali ne i da se sponzoriraju nečiji prohtjevi. Pa vi ste ovde imali i domaćih slučajeva koji su prevarili ljude javno na TV.u da im je trebala pomoć. Ljudi od srca donirali i hrane, odjeće i svega, dok ih komšije nisu raskrinkale. Zamisli kako se osjećaju dijasporci koji takvima preko humanitarnih organizacija šalju novac.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#15604 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

geralt wrote: 10/08/2020 17:01 Sa bivsim forumasem insomnijom se nisam slagao u 99% stvari, ali je on nekad davno napisao jednu pametnu stvar na ovoj temi koja mi je ostala u sjecanju. A to je da su price o opasnim, naoruzanim Bosancima koji nece trpiti migrantska izivljavanja samo bajke. I da cemo u stvarnosti kraj njih poginjati glavu, ubrzavati korak, i poceti izbjegavati da prolazimo odredjenim ulicama i dijelovima grada.
Prije dva dana u centru Tuzle(kod Kapije) zapinje mi za oko situacija, izlazi nas momak(ne znam ni ko je ni sta je ali po faci vidim da je lokalac), za njim ubrzanim korakom ide migrant pa ga sustize. Nesto mu govori na na engleskom ali nisam razumio iako sam dva metra od njih bio. Ovaj nas mu govori da drzi distancu a ovaj mu se unio u lice. Namjerno sam to posmatrao iako su obojica to primjetili jer nisu bili od mene mnogo udaljeni. Kada se okrenuo ovaj migrant ja takav pogled u zivotu nisam vidi. Posto je mrsav pa jos istetoviram sa zakrvavljenim ocima meni je vise licio na zombija nego na covjeka.
Samo sam ih pogledima ispratio, lokalca u drugi lokal a zombija u lokal iz kojega su oba izasla. Nisam saznao prirodu nesporazuma ali se vidi da zombi ne preza ni od cega.
U takvim situacijama je uvijek bolje da prvi reagujes nego da se raspravljas. Njemu je ubiti kao dobar dan nakon pakla do BiH a zatvor ce mu doci kao hotel.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#15605 Re: Migranti u BiH

Post by belfy »

pa sto nisi reagovao?
zigson
Posts: 3030
Joined: 04/04/2015 22:17

#15606 Re: Migranti u BiH

Post by zigson »

Netalasaj
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#15607 Re: Migranti u BiH

Post by piupiu »

User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#15608 Re: Migranti u BiH

Post by sinuhe »

NVO tvrdnje nisu dovoljne a mogao se Ahmed i uslikati u Trstu.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#15609 Re: Migranti u BiH

Post by Heller »

sandzokan wrote: 10/08/2020 19:31
NediM17 wrote: 10/08/2020 17:04 To onda nije prosnja nego razbojnistvo. Ovdje je rijec o "dobrotvorima" koji ih cak i sami pozivaju dok stoje na semaforu da mu udijele marku i zarade sevapa pomazuci bratu u nevolji. :-)
Nema potrebe za tim navodnicima kod riječi dobrotvori samo zato što se tebi ne dopadaju oni kojima dotični pomažu.
Zlotvori a ne dobrotvori
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#15610 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

https://www.facebook.com/watch/?ref=ext ... 6951511595

Ovaj Hoffman kaze Mektic napravio gresku jer je pogrijesio procijenom stanja ali on to onako olahko GRESKU navodi.Napraviti gresku je ljudski ali greske tri godine vuci a nista ne ciniti da se to ispravi je namjerno rusenje drzave.Pa gdje je ovaj gospodin bio a (nije Mekta sam kriv nego i on i njegova garnitura) redovno platu primo i da nista po ovom pitanju ucinio nije.Suki je u pravu treba ih sviju pohapsiti.Djubrad jedna. Jos mu krivo kad se kritike upute. Pa gospodine Hoffman ako se situacija pogorsala onda se proglasi vanredno stanje (bar u USK) pa se napravi izmjena i dopuna prava drzave.Nemas ti gospodine pojma o politici i treba te iz te udobne fotelje govnjavom motkom otjerati.Njemacka, kad su je migranti zatrpali takodjer je ove mjere provela tako da nelupaj nebuloze nego umjesto sto hladujes prouci malo sta i kako to druge zemlje EU (a i one koje nisu u EU) rade.>:(
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#15612 Re: Migranti u BiH

Post by irac300 »

Mene zanima ko placa njihovo zbrinjavanje? Mislim, znam, mi. Nego pitam vise iz razloga, jer nasi ljudi koji nemaju zdravstveno dobiju astronomske racune ako zaglave u bolnici, ovi cim ozdrave idu dalje bez placanja ikakvih troskova. Opet siljenje kurca na nasoj sirotinji.
SVITOLINA
Posts: 94
Joined: 20/07/2015 20:43

#15613 Re: Migranti u BiH

Post by SVITOLINA »

Ovo je nedopustivo, migranti su shvatili da mogu raditi šta žele i sada nam vraćaju tako što nas maltretiraju.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#15614 Re: Migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

biscanka2 wrote: 11/08/2020 11:24 https://www.facebook.com/watch/?ref=ext ... 6951511595

Ovaj Hoffman kaze Mektic napravio gresku jer je pogrijesio procijenom stanja ali on to onako olahko GRESKU navodi.Napraviti gresku je ljudski ali greske tri godine vuci a nista ne ciniti da se to ispravi je namjerno rusenje drzave.Pa gdje je ovaj gospodin bio a (nije Mekta sam kriv nego i on i njegova garnitura) redovno platu primo i da nista po ovom pitanju ucinio nije.Suki je u pravu treba ih sviju pohapsiti.Djubrad jedna. Jos mu krivo kad se kritike upute. Pa gospodine Hoffman ako se situacija pogorsala onda se proglasi vanredno stanje (bar u USK) pa se napravi izmjena i dopuna prava drzave.Nemas ti gospodine pojma o politici i treba te iz te udobne fotelje govnjavom motkom otjerati.Njemacka, kad su je migranti zatrpali takodjer je ove mjere provela tako da nelupaj nebuloze nego umjesto sto hladujes prouci malo sta i kako to druge zemlje EU (a i one koje nisu u EU) rade.>:(
Pa mejt Dzaferovic kaze da su migranti vitalni nacionalni interes Bosnjaka. :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#15615 Re: Migranti u BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

spavajte mirno, problem rijesen. bio ovaj ministar u posjeti u bihacu i zdogovoreno 7-8 (ne znam cega) i 100 poteza. cak i sahovske partije rijetko traju toliko al haj ... konacno govnarski problem rijesen :lol: 100 poteza :roll:
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#15616 Re: Migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

RtrnOfSalisbury wrote: 11/08/2020 14:12 spavajte mirno, problem rijesen. bio ovaj ministar u posjeti u bihacu i zdogovoreno 7-8 (ne znam cega) i 100 poteza. cak i sahovske partije rijetko traju toliko al haj ... konacno govnarski problem rijesen :lol: 100 poteza :roll:
Govorio je i Mr.Avaz da treba jos 200 policajaca, pa nikad da se to ostvari, ciji je tu bio nacionalni interes ugrozen..!?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18704
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#15617 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

Kakav je to imigracioni centar kojeg migranti mogu napuštat kada im se prohtije, bez ikakvog nadzora. Pa onda čemu migracioni centar ako se ne nameću restrikcije kretanja migrantima, da bi neko prao pare od NVO novca koji dolazi sa strane, dok se krajišnici bore sa vjetrenjačama domaćih balijskih izdajnika? Eno jednog meraklije, spava kod HIFA pumpe u Neđarićima. :-)
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#15618 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

irac300 wrote: 11/08/2020 13:02
Mene zanima ko placa njihovo zbrinjavanje? Mislim, znam, mi. Nego pitam vise iz razloga, jer nasi ljudi koji nemaju zdravstveno dobiju astronomske racune ako zaglave u bolnici, ovi cim ozdrave idu dalje bez placanja ikakvih troskova. Opet siljenje kurca na nasoj sirotinji.
Kad je prije, mislim godinu dana, u Biri medjusobna masovna tuca bila, u bolnici ih preko sezdest zavrsilo.Komsinica,medicinska sestrra zavrsila prvu smjenu,obavila porodicne poslove i oko jedanaest (navecer) legla.Samo sto je zaspala u 12 zvoni telefon da hitno na posao dodje - posla preko glave, puno krvlju obliveni..., nemozemo s njima na kraj izaci. Neeeecu, odgovorila je. Ja sam moju smjenu odradila.Da je za nase gradjane radila bih tri dana bez pauze ... .Prekinula vezu i vratila se u krevet.Ma bolnica i medicinsko osoblje u Bihacu i Kladusi su preoptereceni - bagra hem sto se bode i ubija, hem sto bolesti imaju.Puno toga se od javnosti i krije.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#15619 Re: Migranti u BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

ocarat sam kako su brzo rijesili govnare :thumbup: prvi potez je da se govnara mora rijesiti a drugi potez je da se pogleda prvi potez. treba sacekat za ostalije 98 poteza ali i prva dva su dovoljna. a tek mjere kad se zavedu ... :zzzz:
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#15620 Re: Migranti u BiH

Post by escobar__ »

irac300 wrote: 11/08/2020 13:02
Mene zanima ko placa njihovo zbrinjavanje? Mislim, znam, mi. Nego pitam vise iz razloga, jer nasi ljudi koji nemaju zdravstveno dobiju astronomske racune ako zaglave u bolnici, ovi cim ozdrave idu dalje bez placanja ikakvih troskova. Opet siljenje kurca na nasoj sirotinji.
Plaćamo ti i ja isto kako plaćamo i Graničnu policiju Bosne i Hercegovine čiji direktor već godinama valja gluposti i ne radi apsolutno ništa na jačanju kapaciteta i zaštiti istočne granice.

Nabijem na kurac i njega i Graničnu policiju, jebem im majku u usta nesposobna.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#15621 Re: Migranti u BiH

Post by zlo zlo »

trebali bi napraviti migrantski kamp i zoo u jednom, u sredini u žici ograđeni migranti a okolo staništa: lavova, krokodila medvjeda, nurka itd.. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18704
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#15622 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/fazlic- ... /200811083

Imaju plan koji se ne može sprovesti do zime, kada dođe zima, shvati će da nisu ništa uradili jer je obećanje ionako neobavezujuća stvar. A kada dođe zima, onda će se reći "Čekamo proljeće dok se snijeg ne otopi".
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#15623 Re: Migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Trafalgar Law wrote: 11/08/2020 16:44 https://www.klix.ba/vijesti/bih/fazlic- ... /200811083

Imaju plan koji se ne može sprovesti do zime, kada dođe zima, shvati će da nisu ništa uradili jer je obećanje ionako neobavezujuća stvar. A kada dođe zima, onda će se reći "Čekamo proljeće dok se snijeg ne otopi".
Ministar ima koncept da se klima glavom kada Dzaferovic prenosi naredenja od ambasadora Pakistana.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#15624 Re: Migranti u BiH

Post by Cherry-Cherry »

Afroazijska rupčaga i septička jama, eto to smo mi uskoro.

Eno jedan inžinjer mi spava ispred Konzuma, drugi pored bankomata. 😡
User avatar
SmokingMan
Posts: 18704
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#15625 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

Brate, mogu li te istjerati iz kuće, uzeti ključeve od auta, i have no mani, from Afganistan, you nou Bin Ladin? Maj merhametli dobri bradr. :D
Locked