Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15401 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

escobar__ wrote: 06/08/2020 22:22
Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:20
escobar__ wrote: 06/08/2020 22:07 Ma za ove sjw infantile sve je rasizam.

Ako kažeš da su Indijci prljavi jer se kupaju u govnjivom Gangešu, kae rasizam. A ljudi se fakat brćkaju u tom smetljarniku.
A mi se eto kupamo u čistijim rijekama.
Ne ali se i ne kupamo u smeću, barem ne oni normalni među nama. Posebno ne ritualno. I posebno ne u govnima.
Svako ima svoje prljave običaje...hoš slike sa zadnjeg Bajrama i onog od prosle godine?

Smanji dozivljaj.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#15402 Re: Migranti u BiH

Post by Ommadawn »

escobar__ wrote: 06/08/2020 22:22
Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:20
escobar__ wrote: 06/08/2020 22:07 Ma za ove sjw infantile sve je rasizam.

Ako kažeš da su Indijci prljavi jer se kupaju u govnjivom Gangešu, kae rasizam. A ljudi se fakat brćkaju u tom smetljarniku.
A mi se eto kupamo u čistijim rijekama.
Ne ali se i ne kupamo u smeću, barem ne oni normalni među nama. Posebno ne ritualno. I posebno ne u govnima.
Pa gdje idu te otpadne vode nego u rijeke.
Jebote nemamo rijeke koja nije zagađena. Nema izletišta pored vode koje nije zatrpano smećem.
Ako nisu automobilske gume, jeste neka građa.
Ali eto Indijci prljavi, mi čisti.
Šta je tek za Kurban Bajram...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15403 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:20
escobar__ wrote: 06/08/2020 22:07 Ma za ove sjw infantile sve je rasizam.

Ako kažeš da su Indijci prljavi jer se kupaju u govnjivom Gangešu, kae rasizam. A ljudi se fakat brćkaju u tom smetljarniku.
A mi se eto kupamo u čistijim rijekama.
Kakve god bile naše rijeke za indijske su jutarnja rosa. Bio je dokumentarac prije par godina, frajer iz Engleske samo se potpio u Gangeš, fasovao neku stafilokoku, pisao je @dječak sa šibicama o tome.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15404 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

Divno, krasno....necemo se svejedno ici tamo kupati. I nastavimo drzati pridiku onim prljavijima od nas dok nas neki Evropljanin posmatra isto tako dok zagadujemo rijeke, trujemo ribe, sjeca suma u sve 16, kontejneri su nekim ljudima misaona imenica lakse je baciti kroz prozor u neboderu u kojem zivis....i tako.
Kraj price.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#15405 Re: Migranti u BiH

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote: 06/08/2020 22:30
Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:20
escobar__ wrote: 06/08/2020 22:07 Ma za ove sjw infantile sve je rasizam.

Ako kažeš da su Indijci prljavi jer se kupaju u govnjivom Gangešu, kae rasizam. A ljudi se fakat brćkaju u tom smetljarniku.
A mi se eto kupamo u čistijim rijekama.
Kakve god bile naše rijeke za indijske su jutarnja rosa. Bio je dokumentarac prije par godina, frajer iz Engleske samo se potpio u Gangeš, fasovao neku stafilokoku, pisao je @dječak sa šibicama o tome.
Pa kako onda onim Indijcima nije ništa a eto piju je.
Da se razumijemo, ja ne kažem da u Indiji nije prljavo, da Indija nije prljava zemlja. Ali ni mi nismo daleko odmakli od njih.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15406 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:35
Pa kako onda onim Indijcima nije ništa a eto piju je.
Da se razumijemo, ja ne kažem da u Indiji nije prljavo, da Indija nije prljava zemlja. Ali ni mi nismo daleko odmakli od njih.
Kako ciganima nista nije a vire iz kontejnera? Navikli :D stekli rezistenciju. Jeste Indija daleko od nas, nemoj ba zajebavat, ne znam sto nas se konstantno poredi sa šupkom svijeta kad to nismo.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#15407 Re: Migranti u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Jos samo fali da smo u Europi i gori od Indije. :oops:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#15408 Re: Migranti u BiH

Post by Ommadawn »

Pa sav evropski otpad ide u Bosnu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15409 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

_BataZiv_0809 wrote: 06/08/2020 22:37
Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:35
Pa kako onda onim Indijcima nije ništa a eto piju je.
Da se razumijemo, ja ne kažem da u Indiji nije prljavo, da Indija nije prljava zemlja. Ali ni mi nismo daleko odmakli od njih.
Kako ciganima nista nije a vire iz kontejnera? Navikli :D stekli rezistenciju. Jeste Indija daleko od nas, nemoj ba zajebavat, ne znam sto nas se konstantno poredi sa šupkom svijeta kad to nismo.
Ako cemo gledati higijenu, jesu ispod nas. Puno je razloga za to.
Kod nas? _Usljivi mentalni sklop...sta me boli tuki...
Sto se tice ostalih parametara (osim brakova sa djecom i cudnog odnosa prema zenama i jos par tumorastih stvari), malo su ispred nas...
Da ne govorimo o pocecima njihove civilizacije, knjizevnosti, umjetnosti....

Valjda treba da tezimo da budemo bolji (cisci?), a ne da se zadovoljavamo time sto siromasni sloj Indijaca zivi u prljavstini...


I koji vise spolni organ usporedujete fuckin
Indiju
Area: 3.287 million km²
Population: 1.353 billion

i
BiH
Area: 51,197 km²
Population: 3.324 million

Ciji nastanak i razvoj se ne moze usporedivati...

Jebogaja, hajmo se usporedivati sa Svicarskom....
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15410 Re: Migranti u BiH

Post by japin_mutapi »

Zato sto cemo biti Banglades jos malo i time udaljeniji od Svicarske.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15411 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Ne znam što to meni govoriš, nisam ja poredio Indiju i BiH nego reagovao na poređenje koje je niđe veze. Naravno da nismo isti nivo sa njima po tom pitanju i naravno da bi se to trebalo podrazumijevati. Da su nas uporedili sa Moldavijom, Bjelorusijom, Ukrajinom, Gruzijom, Armenijom, pa ni po muke. To jeste naša realnost, neka treća liga. Ali jok de ti poredi Vrbas i Neretvu sa jebenim Gangešom :-)

A pritom šta je poenta priče? Ako naši retardi mogu bacati gume u potok, onda nam mogu i bjelosvjetski klošari bez dokumenata srati po parkovima?
Last edited by _BataZiv_0809 on 06/08/2020 22:59, edited 1 time in total.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#15412 Re: Migranti u BiH

Post by breuer »

_BataZiv_0809 wrote: 06/08/2020 22:58 Ne znam što to meni govoriš, nisam ja poredio Indiju i BiH nego reagovao na poređenje koje je niđe veze. Naravno da nismo isti nivo sa njima po tom pitanju i naravno da bi se to trebalo podrazumijevati. Da su nas uporedili sa Moldavijom, Bjelorusijom, Ukrajinom, Gruzijom, Armenijom, pa ni po muke. To jeste naša realnost, neka treća liga. Ali jok de ti poredi Vrbas i Neretvu sa jebenim Gangešom :-)
seru autošovinisti, standardno...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15413 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

_BataZiv_0809 wrote: 06/08/2020 22:58 Ne znam što to meni govoriš, nisam ja poredio Indiju i BiH nego reagovao na poređenje koje je niđe veze. Naravno da nismo isti nivo sa njima po tom pitanju i naravno da bi se to trebalo podrazumijevati. Da su nas uporedili sa Moldavijom, Bjelorusijom, Ukrajinom, Gruzijom, Armenijom, pa ni po muke. To jeste naša realnost, neka treća liga. Ali jok de ti poredi Vrbas i Neretvu sa jebenim Gangešom :-)

A pritom šta je poenta priče? Ako naši retardi mogu bacati gume u potok, onda nam mogu i bjelosvjetski klošari bez dokumenata srati po parkovima?
Ne bi trebalo da mogu. Jesam li ja kriva? Jesam li ja nadlezna? Imam li ovlasti?
Ne.
Drzava je ta koja je odgovor na sva gornja pitanja.
I paralele su.promasene (ne tvoje vec ko je vec poceo usporedivati)...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#15414 Re: Migranti u BiH

Post by Ommadawn »

Alahu dragi
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15415 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Bloo wrote: 06/08/2020 23:02
Ne bi trebalo da mogu. Jesam li ja kriva? Jesam li ja nadlezna? Imam li ovlasti?
Ne.
Drzava je ta koja je odgovor na sva gornja pitanja.
I paralele su.promasene (ne tvoje vec ko je vec poceo usporedivati)...
Pa znam i ja da ne bi trebalo da mogu. Ali Sava eskimo u potoku je argument forumskih apologeta još otkako se prvi migrant pokenjao u našem parku. Ko biva ako možemo mi mogu i oni. A ovo je naša djedovina, mi imamo pravo da je useremo i to pravo smo obilato koristili zadnjih 30 godina.

A koji su porivi za ovoliki autošovinizam, ja to zaista ne mogu dokučiti. Kakva god da je, naša država je bolje mjesto za život od 2/3 ostalih članica UN-a. To naravno ne znači da je dobra, daleko je od dobrog, ali je još dalje od šupka svijeta sa kojim se poredi. I to usprkos a ne zahvaljući nama.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#15416 Re: Migranti u BiH

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote: 06/08/2020 23:07
Bloo wrote: 06/08/2020 23:02
Ne bi trebalo da mogu. Jesam li ja kriva? Jesam li ja nadlezna? Imam li ovlasti?
Ne.
Drzava je ta koja je odgovor na sva gornja pitanja.
I paralele su.promasene (ne tvoje vec ko je vec poceo usporedivati)...
Pa znam i ja da ne bi trebalo da mogu. Ali Sava eskimo u potoku je argument forumskih apologeta još otkako se prvi migrant pokenjao u našem parku. Ko biva ako možemo mi mogu i oni. A ovo je naša djedovina, mi imamo pravo da je useremo i to pravo smo obilato koristili zadnjih 30 godina.

A koji su porivi za ovoliki autošovinizam, ja to zaista ne mogu dokučiti. Kakva god da je, naša država je bolje mjesto za život od 2/3 ostalih članica UN-a. To naravno ne znači da je dobra, daleko je od dobrog, ali je još dalje od šupka svijeta sa kojim se poredi. I to usprkos a ne zahvaljući nama.
Autošovinizam?
Ne.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#15417 Re: Migranti u BiH

Post by escobar__ »

Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:30
escobar__ wrote: 06/08/2020 22:22
Ommadawn wrote: 06/08/2020 22:20

A mi se eto kupamo u čistijim rijekama.
Ne ali se i ne kupamo u smeću, barem ne oni normalni među nama. Posebno ne ritualno. I posebno ne u govnima.
Pa gdje idu te otpadne vode nego u rijeke.
Jebote nemamo rijeke koja nije zagađena. Nema izletišta pored vode koje nije zatrpano smećem.
Ako nisu automobilske gume, jeste neka građa.
Ali eto Indijci prljavi, mi čisti.
Šta je tek za Kurban Bajram...
Ti si totalno fulio poentu mojih komentara, pa ti nisam mislio ni odgovarat na njih ali ipak hoću - u nekom od ranijih komentara (ne tako davno) sam u kontekstu rasizma i SJW budalaština pomenuo i Bošnjake i Indijce i upitao kako to da je rasizam ako kažem da se Indijci kupaju u govnima (a to je fakt), a nije rasizam ako to isto npr. kažem za Bošnjake? Je li se ovim tamnoputim bukvalno ništa ne smije reći zbog boje kože, a da se ne bi našao neki debil da arlauče rasizam!?

Prelistaj malo temu, ne ulijeći mi u komentare k'o grom iz vedra neba.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15418 Re: Migranti u BiH

Post by Sanjarko »

Ne treba generalizirat ni u vezi migranata ni nikoga i sa pogrdnim rijecima se spustati na necivilizovan i neljudski nivo. Ja to kazem pa opet sam protiv ilegalnih migranata a narocito protiv ovih ilegalnih migranata za koje neznamo ko su itd.

Kazem ko zna ko nam u drzavu dolazi. Ja kad bi slucajno morao se zaputit na migraciju gledao bi da to radim legalno. Cak i kad ne bi kojim slucajem imao dokumenta za indentifikaciju dao bi svoje otiske, slikao bi se, dao bi svoj JMB koji znam itd., u prvoj drzavi gdje bi azil trzio i ne bi se kretao bez toga ili neke propusnice u toj drzavi i ne bi ta dokumenta itd., unistavao i pokusavao opet da predzem u drugu drzavu, pogotovo ne ilegalno.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15419 Re: Migranti u BiH

Post by Point. »

Meni je zanimljivo da Indijci posjeduju atomsko naoružanje i šalju rakete u Zemljinu orbitu a još se kupaju u govnima i među raspalim leševima. Zemlja kontrasta.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#15420 Re: Migranti u BiH

Post by The 51st State »

jeli moguce da neko ko je se u stanju ulogovati na forum poredi indiju i nas? zemlja u kojoj te lincuju ako te vide na pogresnom mjestu sa kravljim mesom.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#15421 Re: Migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Point. wrote: 07/08/2020 09:22 Meni je zanimljivo da Indijci posjeduju atomsko naoružanje i šalju rakete u Zemljinu orbitu a još se kupaju u govnima i među raspalim leševima. Zemlja kontrasta.
To je zemlja u kojoj u jednom dijelu grada seru u solje od zlata u drugom dijelu grada seru u rijeku, iz koje kasnije piju vodu. U Mumbaju se moze vidjeti ta drasticna razlika izmedu superbogati i zadnjeg jada.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#15422 Re: Migranti u BiH

Post by Naslovnica »

Point. wrote: 07/08/2020 09:22 Meni je zanimljivo da Indijci posjeduju atomsko naoružanje i šalju rakete u Zemljinu orbitu a još se kupaju u govnima i među raspalim leševima. Zemlja kontrasta.
Pričala mi je poznanica koja je jedno vrijeme provela u Indiji da je to zemlja sa najviše kontrasta na svijetu.
Od boja, mirisa, okusa, bogatstva, siromaštva, čistoće, prljavštine...
Ona koja je bila tamo govori da je sve to skupa nevjerovatno za nekoga ko prvi put vidi, a pogotovu za nekoga ko nikada nije bio tamo.
Mi ništa ne znamo o Indiji i sve zasnivamo na čula-kazala i internetu.
Isto kao kada su "glupi ameri" dolazili poslije rata u BiH pa ostali zaprepašteni onim što su vidjeli, u poređenju šta su imali u svojim glavama.
Nikada neću zaboraviti kada mi je jedna gara govorila da je mislila da živimo pod slamnatim krovovima i da idemo po vodu napolje, a drugi mi je govorio kako se zaprepastio kada je vidio da imamo semafore. :lol:
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#15423 Re: Migranti u BiH

Post by CikCikCikPogodi »

Sanjarko wrote: 07/08/2020 09:12 Ne treba generalizirat ni u vezi migranata ni nikoga i sa pogrdnim rijecima se spustati na necivilizovan i neljudski nivo. Ja to kazem pa opet sam protiv ilegalnih migranata a narocito protiv ovih ilegalnih migranata za koje neznamo ko su itd.

Kazem ko zna ko nam u drzavu dolazi. Ja kad bi slucajno morao se zaputit na migraciju gledao bi da to radim legalno. Cak i kad ne bi kojim slucajem imao dokumenta za indentifikaciju dao bi svoje otiske, slikao bi se, dao bi svoj JMB koji znam itd., u prvoj drzavi gdje bi azil trzio i ne bi se kretao bez toga ili neke propusnice u toj drzavi i ne bi ta dokumenta itd., unistavao i pokusavao opet da predzem u drugu drzavu, pogotovo ne ilegalno.
Ovdje najveci problem merhamet mentalitet naroda. Sta god mu se lose desi on se samo naguzi i primi. Najgore je sto pojedinci prozivaju migrante bracom, koju treba naseliti. Stvarno tih ekstremista ima na internetu, misle logikom sto vise muslimana to ce biti manje uticaja Srba i Hrvata u BiH.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15424 Re: Migranti u BiH

Post by Sanjarko »

CikCikCikPogodi wrote: 07/08/2020 09:42
Sanjarko wrote: 07/08/2020 09:12 Ne treba generalizirat ni u vezi migranata ni nikoga i sa pogrdnim rijecima se spustati na necivilizovan i neljudski nivo. Ja to kazem pa opet sam protiv ilegalnih migranata a narocito protiv ovih ilegalnih migranata za koje neznamo ko su itd.

Kazem ko zna ko nam u drzavu dolazi. Ja kad bi slucajno morao se zaputit na migraciju gledao bi da to radim legalno. Cak i kad ne bi kojim slucajem imao dokumenta za indentifikaciju dao bi svoje otiske, slikao bi se, dao bi svoj JMB koji znam itd., u prvoj drzavi gdje bi azil trzio i ne bi se kretao bez toga ili neke propusnice u toj drzavi i ne bi ta dokumenta itd., unistavao i pokusavao opet da predzem u drugu drzavu, pogotovo ne ilegalno.
Ovdje najveci problem merhamet mentalitet naroda. Sta god mu se lose desi on se samo naguzi i primi. Najgore je sto pojedinci prozivaju migrante bracom, koju treba naseliti. Stvarno tih ekstremista ima na internetu, misle logikom sto vise muslimana to ce biti manje uticaja Srba i Hrvata u BiH.
Ja kazem ko zna ko su ovi ljudi. Mozda kriminalci, teroristi, agenti itd. Neznamo vise ko ulazi nam u drzavu sto se tice ovih migranata.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#15425 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

Indija je ionako "prljava" 4 svjetska vojna sila, a mi helikoptere ne možemo izbrojati na prste jedne ruke....Nismo mi ni do članaka Shivinim sinovima. :D
Power Index rating: 0.1065

Total population: 1,296,834,042

Total military personnel: 3,462,500 (estimated)

Total aircraft strength: 2,082 (ranked 4th out of 137)

Fighter aircraft: 520 (ranked 4th)

Combat tanks: 4,184 (ranked 6th)

Total naval assets: 295; one aircraft carrier

Defense budget: $55.2 billion
Locked