Ikea Sarajevo?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

Kao drustvo dobili smo jos jednu mogucnost za prekratit glad i urednog platisu poreza. Licno izuzetno cijenim sto imam mogucnost kad sam gladan uzeti nesto na brzinu, a da mi se svidja i porcija i ukus.

Za ostalo se slazem sa tobom.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#52 Re: Ikea Sarajevo?

Post by frngla »

_BataZiv_0809 wrote:Kao drustvo dobili smo jos jednu mogucnost za prekratit glad i urednog platisu poreza. Licno izuzetno cijenim sto imam mogucnost kad sam gladan uzeti nesto na brzinu, a da mi se svidja i porcija i ukus.

Za ostalo se slazem sa tobom.
Konkurencija + porez + radna mjesta. To bismo dobili sa IKEA-om i sličnim trgovinama.
sarajevsko_pivo
Posts: 3462
Joined: 27/07/2009 16:22

#53 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Barem LIDL ne prepravlja datume plus placaju radnike normalno.

Zasto svi zele da rade za DM u BiH?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#54 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

sarajevsko_pivo wrote:Barem LIDL ne prepravlja datume plus placaju radnike normalno.

Zasto svi zele da rade za DM u BiH?
Lidl plaća radnike ali zato dostavljači robe Lidlu izrabljuju radnike. Čini mi se da je Valraf lično uradio jednu reportažu o tome. Ako nađem na netu, postavit ću.

Eto bio je McDonalds u BiH i zatvori. Ostao još samo u Sarajevu. Jesu li plaćali radnike kako treba? Nisu.

H&M vam i nema neku kvalitetnu robu. I ono što je lijepo - obično je felšavo sašiveno.
Lindex je osrednji ali ništa ekstra.
sarajevsko_pivo
Posts: 3462
Joined: 27/07/2009 16:22

#55 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Ommadawn wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Barem LIDL ne prepravlja datume plus placaju radnike normalno.

Zasto svi zele da rade za DM u BiH?
Lidl plaća radnike ali zato dostavljači robe Lidlu izrabljuju radnike. Čini mi se da je Valraf lično uradio jednu reportažu o tome. Ako nađem na netu, postavit ću.

Eto bio je McDonalds u BiH i zatvori. Ostao još samo u Sarajevu. Jesu li plaćali radnike kako treba? Nisu.

H&M vam i nema neku kvalitetnu robu. I ono što je lijepo - obično je felšavo sašiveno.
Lindex je osrednji ali ništa ekstra.
Sarajevo ima dva McDonaldsa a ima i jedan u Mostaru.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#56 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

I kako izgleda rentabilitet tih McDonaldsa što su ostali? U Sarajevu će se, vjerujem, držati dobro.
U Tuzli i Banja Luci, koji su prometniji gradovi od Mostara, su zatvorili.

Ne kažem da je naša hrana zdravija, jer skladištenje, porijeklo, kvalitet i starost iste je vrlo sumnjivo. Ali meni lično ništa nije ukusno u McDonaldsu. No o ukusima se ne raspravlja...

Pošto je riječ o IKEA - da kažem i ovo: možda ću zvučati kao tipičan BejHa patriot iz dijaspore ali ako uporedim namještaj koji se prodaje ovdje u Swe i onaj u BiH - tu već Bosna prednjači.
Ja i žena gledamo da promijenimo namještaj u dnevnom boravku - ma nikako naći da je i kvalitet i lijepo oku. To je meni jedna od rijetkih stvari što mi se u Bosni sviđa - lijep namještaj. Ali možda i griješim - vi koji živite tu, bolje od mene znate.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#57 Re: Ikea Sarajevo?

Post by HAVANA »

Ma naravno da ovde ima fantasticnih stvari i jako kreativnih i sposobnih ljudi.I robe koju bi masno platio vani.Ali treba i ikea,ima tu jako dobrih stvari za probrati,nigdje nije sve odlicno...
Evo prelistaj ovu stranicu... :thumbup: :bih:



https://www.facebook.com/sim.dekor.bih/ ... =3&theater
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#58 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Thorgerson »

Ommadawn wrote:I kako izgleda rentabilitet tih McDonaldsa što su ostali? U Sarajevu će se, vjerujem, držati dobro.
U Tuzli i Banja Luci, koji su prometniji gradovi od Mostara, su zatvorili.

Ne kažem da je naša hrana zdravija, jer skladištenje, porijeklo, kvalitet i starost iste je vrlo sumnjivo. Ali meni lično ništa nije ukusno u McDonaldsu. No o ukusima se ne raspravlja...

Pošto je riječ o IKEA - da kažem i ovo: možda ću zvučati kao tipičan BejHa patriot iz dijaspore ali ako uporedim namještaj koji se prodaje ovdje u Swe i onaj u BiH - tu već Bosna prednjači.
Ja i žena gledamo da promijenimo namještaj u dnevnom boravku - ma nikako naći da je i kvalitet i lijepo oku. To je meni jedna od rijetkih stvari što mi se u Bosni sviđa - lijep namještaj. Ali možda i griješim - vi koji živite tu, bolje od mene znate.
Vidi, zavrseno je doba komunizma.

Ako ljudi hoce IKEU, daj im ikeu. Razumijes.

McD radi. Kako rade uspjesno ili ne ne znam, ali rade. Jel ukusno, pa ima nekih stvari jesu, nesto nije. Ali opet - izbor.
Mozda raja nece da svaki dan jede jedno te isto. Hoce nesto novo da isproba.

I najsmjesnije mi je kad se javlja dijaspora i govori kao ne treba vam ovo, ne treba ono...a oni tamo imaju izbor svega i svacega da padnes na guzicu. Ja kad sam bio u marketima vani, pa jbt udjes npr dio alkohol imas 1000 vrsta piva. Kod nas? U vrh glave 20-ak i to jedna te ista po svim haman marketima. Tako je i sa ostalim proizvodima.

Namjestaj u BiH? Pa ima ga domaceg, ali opet velika vecina gotovog namjestaja se uvozi, turska, poljska itd. Tako da to nema veze sa BiH.

I jel mislis da je namjestaj u bih neki low cost nesto kvalitetniji od ikea namjestaja...jest aha. :run:
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#59 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Hakiz »

Komoda u Dallasu 300 KM. Komoda u JYSK-u 100KM. Je li bolja ona u Dallasu? Jeste. Ali, ja imam 100 KM da dam za komodu, nemam 300.

I tu prestaje priča da li je bolji H&M ili Massimo Dutti. Imamo Massimo Dutti, ali ja se nadam dolasku C&A, H&M itd. Jer njih mogu priuštiti, ove ne mogu.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#60 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

Thorgerson wrote: Vidi, zavrseno je doba komunizma.

Ako ljudi hoce IKEU, daj im ikeu. Razumijes.

McD radi. Kako rade uspjesno ili ne ne znam, ali rade. Jel ukusno, pa ima nekih stvari jesu, nesto nije. Ali opet - izbor.
Mozda raja nece da svaki dan jede jedno te isto. Hoce nesto novo da isproba.

I najsmjesnije mi je kad se javlja dijaspora i govori kao ne treba vam ovo, ne treba ono...a oni tamo imaju izbor svega i svacega da padnes na guzicu. Ja kad sam bio u marketima vani, pa jbt udjes npr dio alkohol imas 1000 vrsta piva. Kod nas? U vrh glave 20-ak i to jedna te ista po svim haman marketima. Tako je i sa ostalim proizvodima.

Namjestaj u BiH? Pa ima ga domaceg, ali opet velika vecina gotovog namjestaja se uvozi, turska, poljska itd. Tako da to nema veze sa BiH.

I jel mislis da je namjestaj u bih neki low cost nesto kvalitetniji od ikea namjestaja...jest aha. :run:
Zavrseno je doba komunizma. Neka je, jebo ga onaj koji ga u BiH i donese. Razumijes?
Ako ljudi hoce IKEA onda eto im sto se mene tice. Ali komunizam je upravo taj koji je nama donio svijest da "sve sto je sa Zapada, to valja i to je kvalitet, to je mondenski". IKEA doduse nije mondenska ali jeste sa Zapada. Ne kazem da nemaju dobre stvari, ja sam licno uzeo krevet u IKEA i prezadovoljan sam sa njim. Usput, bio je i najskuplji u njihovom asortimanu ali znatno jeftiniji u odnosu na konkurente.

McD radi i radit ce u Sarajevu. Ali zatvoren je u Tz i u BL, a pitanje koliko ce biti i u Mostaru. O ukusima ne bih ali meni licno je bezveze i za istu lovu ovdje "u dijaspori" mogu jesti mnogo ukusnije i kvalitetnije. U McD idem samo ponekad i to radi kcerke, jer voli eto da dobije neku igrackicu uz hamburger. Ja samo uzmem kafu a i ona mi je bezveze. Vidjet ces za koliko godina ce McD biti popularan i u Sarajevu - rizik postoji da kao sto je bio ispocetka popularan u istocnoevropskim zemljama nakon pada komunizma. Kasnije se ljudi zasitili. No dobro...

I meni je nasmijesnije kad neki ljudi pricaju o stvarima kojima ne znaju bas previse. Ja ne govorim da li u BiH nesto treba ili ne treba ali ako se H&M, Lindex i McD smatra necim ekstra - onda je to zaista smijesno. Ako ces mene licno pitati, ja sam prije za da se tu etablira MQ, cija je roba skuplja, ljepsa i kvalitetnija, da se etablira Jack&Jones, koji su pristupacniji a opet dobri. Prvenstveno, u BiH treba dignuti kupovnu moc gradjana ali ne otvaranjima novih prodavnica nego industrije i proizvodnje gdje ce se nesto i izvoziti a radnici imati ono sto ih sleduje - platu, godisnji odmor, socijalnu zastitu.
Hoces 1000 vrsta piva? Pa ukoliko se potraznja pokaze za tim - naravno. Ne uvozi se 1000 vrsta piva u BiH zato sto je BiH zadnja rupa na svirali nego sto to odredjuje trziste. Hoces li rock-festival u BiH gdje ce dolaziti svjetske zvijezde? Hoces. Ali jebiga, ljudi preferiraju narodnjake.

Onaj namjestaj koji se proizvodi u BiH (a licno sam se uvjerio da su neki pravo kvalitetni) i koji se uvozi u BiH - takvog nema ovdje. Estetski je ljepsi. Cak je i SFRJ bilo ljepseg namjestaja nego sto si mogao naci u Swe u to doba. To sam mislio reci. Ne mislim da je low-cost namjestaj u BiH kvalitetniji od IKEA. To si nesto pogresno razumio.
sarajevsko_pivo
Posts: 3462
Joined: 27/07/2009 16:22

#61 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Bolje imati sve te radnje u BiH nego da nasi idu u Zagreb ili Beograd u shopping.

Eno Bingo gradi shopping centar u Tuzli gde ce biti Zara i ostali brandovi, tako da ce Tuzlaci imati manje potrebe ici recimo u Osijek ili Beograd u shopping a pare ostaju u BiH ;)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#62 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

sarajevsko_pivo wrote:Bolje imati sve te radnje u BiH nego da nasi idu u Zagreb ili Beograd u shopping.

Eno Bingo gradi shopping centar u Tuzli gde ce biti Zara i ostali brandovi, tako da ce Tuzlaci imati manje potrebe ici recimo u Osijek ili Beograd u shopping a pare ostaju u BiH ;)
Jaro, 2013-e stojim ispred Binga na Šićkom (Tz), na parking kad čovjek i žena trpaju u Volvo V40 masu raznih pića, hrane - oborili zadnja sjedišta i tovare li tovare. Volvo je osiječkih registracija. Ne da mi đavo mira i ja priđem njima "Vi ga baš natovarili, je li se to neko ženi?". Pogleda me čovjek, pa reče "Heh, ne ženi, nego nam se kćer udaje pa došli da se podmirimo. A dođemo često u nabavku". Pa reko je li vam se isplati? Isplati, kako da ne, sve dok ne uđemo u EU. Onda ćemo vidjeti kako ćemo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#63 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn stavi pricu u kontekst. Naravnp da su pobrojane modne marke ovdje nesto wow jer su dostupne tek 6-7 godina. Nije to usporedivo sa Svedskom gdje su one uobicajne. Mi bismo voljeli sansu da sami uvidimo valja li HM (meni licno nije los) nego da nam neko to kaze. Itd...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#64 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:Ommadawn stavi pricu u kontekst. Naravnp da su pobrojane modne marke ovdje nesto wow jer su dostupne tek 6-7 godina. Nije to usporedivo sa Svedskom gdje su one uobicajne. Mi bismo voljeli sansu da sami uvidimo valja li HM (meni licno nije los) nego da nam neko to kaze. Itd...
Ama neka otvore šta hoće ali kažem ti da je to više izvikano nego što valja. Isto kao i Heineken i Carlsberg.
Na kraju krajeva, jebeš sve te lance.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#65 Re: Ikea Sarajevo?

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote:Ommadawn stavi pricu u kontekst. Naravnp da su pobrojane modne marke ovdje nesto wow jer su dostupne tek 6-7 godina. Nije to usporedivo sa Svedskom gdje su one uobicajne. Mi bismo voljeli sansu da sami uvidimo valja li HM (meni licno nije los) nego da nam neko to kaze. Itd...
HM je kurcu ravan, nego dosta je jeftin tako da privlaci raju, kvalitet je za jednu sezonu :skoljka: . Al ako raja hoce HM, let it be :mrgreen:
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#66 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Maverick78 »

Ommadawn wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Barem LIDL ne prepravlja datume plus placaju radnike normalno.

Zasto svi zele da rade za DM u BiH?
Lidl plaća radnike ali zato dostavljači robe Lidlu izrabljuju radnike. Čini mi se da je Valraf lično uradio jednu reportažu o tome. Ako nađem na netu, postavit ću.

Eto bio je McDonalds u BiH i zatvori. Ostao još samo u Sarajevu. Jesu li plaćali radnike kako treba? Nisu.

H&M vam i nema neku kvalitetnu robu. I ono što je lijepo - obično je felšavo sašiveno.
Lindex je osrednji ali ništa ekstra
.
H&M je jeftin i zato covjek ne moze ocekivati neki extra kvalitet. Medjutim kvaltetom su mozda kao Jack&Jones, samo sto H&M ima toliko veliku proizvodnju da im se isplati da neke svoje kvalitetnije stvari prodaju po nizim cijenama...

Mada znas i sam, imaju svedi garderobe vrhunske kvalitete, Peak Performance, Björn Borg, Tiger of Sweden, J.Lindberg...

On Topic, Ikea ima odlicnih stvari, ali i jeftinijih... prijatelj ima kuhinju vec nekoliko godina iz Ikea-e, perverzija i kvalitetom i izgledom, ali je i cijena bila dopbra... Medjutim, evo nekoliko godina i sve tako mocno, cvrsto, stabilno. Ipak sto se tice namjestaja i tako toga, meni je recimo bolji svedski Mio. Vrhunska kvaliteta zaista :thumbup:

https://www.mio.se/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#67 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

detroit-mercy wrote: HM je kurcu ravan, nego dosta je jeftin tako da privlaci raju, kvalitet je za jednu sezonu :skoljka: . Al ako raja hoce HM, let it be :mrgreen:
Pa ne bih se bas slozio. Barem je moje iskustvo drukcije.

Nemam sad bas puno stvari iz HM, jer od tih jeftinijih lanaca uvijek mi C&A bio prihvatljiviji zbog asortimana elegantne garderobe. Ali ovo sto imam (majice, dzemperi, sorcevi) sve i dalje traje, a kupovao sam dok sam radio kao turisticki vodic (a sa tim sam zavrsio 2011).

Zadnje dvije stvari sto sam uzeo tamo su mozda i ponajbolje. Jedne kao vojnicke cizme za vako nekih 30 eura u Vasco da Gami u Lisabonu i jedne chino pamucne pantalone u Barceloni, koje su bas vrh, mogu se na 60 prati.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#68 Re: Ikea Sarajevo?

Post by animus »

Bez veze je loziti se na Ikeu ili neku stranu prodavnicu namjestaja jer ovdje imamo vec toliko dobrih majstora da im samo trebas naci sliku i dobijes to puno kvalitetnije za puno manje novca i jos im mozes reci koje ti dimenzije odgovaraju da ti prilagode. To bi vani kostalo citavo bogatstvo a kod nas se mozes dogovarati oko cijene. Tako da je Ikea & com. dobra samo za kopiranje ideja a to mozemo i na netu pronaci. :bih:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#69 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

Maverick78 wrote: On Topic, Ikea ima odlicnih stvari, ali i jeftinijih... prijatelj ima kuhinju vec nekoliko godina iz Ikea-e, perverzija i kvalitetom i izgledom, ali je i cijena bila dopbra... Medjutim, evo nekoliko godina i sve tako mocno, cvrsto, stabilno. Ipak sto se tice namjestaja i tako toga, meni je recimo bolji svedski Mio. Vrhunska kvaliteta zaista :thumbup:

https://www.mio.se/
Uf, MIO!!! Kupio prije 15 godina kožnu garnituru tamo - nepoderivo. Hoćemo da promijenimo jer hoćemo malo svjetliji namještaj u novom stanu. Baš sam jučer gledao jednu sofu u Mio, pravo mi se sviđa - najvjerovatnije da će pasti :)

Selected, BlendOfAmerica, Jack&Jones - sasvim dobra garderoba za mali novac.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#70 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:
Pa ne bih se bas slozio. Barem je moje iskustvo drukcije.

Nemam sad bas puno stvari iz HM, jer od tih jeftinijih lanaca uvijek mi C&A bio prihvatljiviji zbog asortimana elegantne garderobe. Ali ovo sto imam (majice, dzemperi, sorcevi) sve i dalje traje, a kupovao sam dok sam radio kao turisticki vodic (a sa tim sam zavrsio 2011).

Zadnje dvije stvari sto sam uzeo tamo su mozda i ponajbolje. Jedne kao vojnicke cizme za vako nekih 30 eura u Vasco da Gami u Lisabonu i jedne chino pamucne pantalone u Barceloni, koje su bas vrh, mogu se na 60 prati.
Kad budeš opet išao gdje vani, probaj BlendOfAmerica, Jack&Jones, Selected (super majice i odlične košulje) - kvalitetnija garderoba a ista cijena kao i u H&M. Ja ovo iz dobre namjere, nemoj pogrešno protumačiti :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#71 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote:
Kad budeš opet išao gdje vani, probaj BlendOfAmerica, Jack&Jones, Selected (super majice i odlične košulje) - kvalitetnija garderoba a ista cijena kao i u H&M. Ja ovo iz dobre namjere, nemoj pogrešno protumačiti :)
Ma dje da pogresno protumacim, razmjenjujemo iskustva :) :thumbup:

Jack & Jones ima u BiH, odlicni su :thumbup: Selected sam imao par majica, klasicnih pamucnih za truckanje u autobusu i u pravu si bas su dobre :thumbup:

BoA nisam dosad imao iskustava :)
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#72 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Maverick78 »

Ommadawn wrote:
Maverick78 wrote: On Topic, Ikea ima odlicnih stvari, ali i jeftinijih... prijatelj ima kuhinju vec nekoliko godina iz Ikea-e, perverzija i kvalitetom i izgledom, ali je i cijena bila dopbra... Medjutim, evo nekoliko godina i sve tako mocno, cvrsto, stabilno. Ipak sto se tice namjestaja i tako toga, meni je recimo bolji svedski Mio. Vrhunska kvaliteta zaista :thumbup:

https://www.mio.se/
Uf, MIO!!! Kupio prije 15 godina kožnu garnituru tamo - nepoderivo. Hoćemo da promijenimo jer hoćemo malo svjetliji namještaj u novom stanu. Baš sam jučer gledao jednu sofu u Mio, pravo mi se sviđa - najvjerovatnije da će pasti :)

Selected, BlendOfAmerica, Jack&Jones - sasvim dobra garderoba za mali novac.
Sa Mio namještajem ne može da bude greške nikako... Kako je to kvalitetno i udobno to je nevjerovatno... Ni ja ne žalim pare na to... Dođem s posla i treba da se prebijam po lošoj sofi.... zajebi... Samo kupi opet Mio, nema tu greške :thumbup:

Dodao bih još uz gore pomenute marke garderobe i Crocker (u JC ga ima) i Holister, nije skupo a zaista kvalitetno.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#73 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

Maverick78 wrote:
Sa Mio namještajem ne može da bude greške nikako... Kako je to kvalitetno i udobno to je nevjerovatno... Ni ja ne žalim pare na to... Dođem s posla i treba da se prebijam po lošoj sofi.... zajebi... Samo kupi opet Mio, nema tu greške :thumbup:

Dodao bih još uz gore pomenute marke garderobe i Crocker (u JC ga ima) i Holister, nije skupo a zaista kvalitetno.
Holister nisam probao a Crocker sam nosio tamo krajem devedesetih, početak 2000-tih. Ne-po-de-ri-vo!!
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#74 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Toto »

kad je rijec o kvalitetu i pouzdanosti .....

Ikea je objavila da povlaci oko 36 milijuna djecijih komoda linije Malm u Sjevernoj Americi nakon pet smrtnih slucajeva djece kada se komoda prevrnula na njih.
User avatar
inconnu
Posts: 19
Joined: 16/07/2014 15:11

#75 Re: Ikea Sarajevo?

Post by inconnu »

Razlog zbog čega kod nas još se uskoro neće pojaviti IKEA je to što oni inače ( u Švedskoj i ostalim zemljama gdje ih ima) na tržište ulaze probijajući se nižim cijenama za relativno dobar kvalitet.
Na našem tržištu ih neće biti jer naši standardi su takvi da nešto za Šveđane je jeftino, a nama skupo, i nema im tu "hajra" ako ćemo mi njihov proizvod gledati kao skup..džaba što je dobar.

Tako je neki njihov menadžer za jugoistočnu Evropu rekao na branding konferenciji...
Post Reply