Ikea Sarajevo?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26 Re: Ikea Sarajevo?

Post by muha_sa »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#27 Re: Ikea Sarajevo?

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#28 Re: Ikea Sarajevo?

Post by insomnia78 »

Biz' raskuci me zena sa orchestrom :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#29 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Thorgerson »

__Phoenix__ wrote:Bauhaus godinama pokušava da počne s radom u Novom gradu ali ga neko prca s ko zna kakvim zahtjevima, ovdje je stranac dobrodošao samo za kupovinu vikendica u padinskim dijelovima grada i kantona...
Ima i do ovoga...
Izgradnja “Bauhaus” centra u Sarajevu počinje 2017. godine

"Bauhaus" je izgradio nekoliko centara u Zapadnoj Evropi zbog čega su planovi za izgradnju u Sarajevu pomjereni za sljedeću godinu. Izgradnja centra trebala je krenuti na proljeće 2015. godine. Vrijednost investicije je 47 mil KM, a u centru će biti zaposleno 150 osoba. "Bauhaus" centar će se u BiH baviti isključivo prodajnom djelatnošću.
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#30 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

^^ Istina! Bauhaus se poceo bas opasno siriti po Holadiji, valjda im je to sada vaznije od ovog centra u Sarajevu.
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#31 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

_BataZiv_0809 wrote:Lidl je ba klasicini nabacani diskont. Da nije njemacki/austrijski, nego recimo turski, bila bi kuka i motika na njega.
Pricas glupost! Novi dizajn Lidla je super i svaki Lidl ce ovako izgledati:

Image

Image

Image

Uglavnom bolje i cisce od bilo kojeg Binga!
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#32 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Evo prvi Lidl u Srbiji nalazi se u Smederevu.

Image

Valjda ce uci na nase trziste negdje 2020 prvo ce gledati kako stvari idu na SRB trzistu.
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#33 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Lokacija buduceg Ikea centra u Beogradu otvorenje ljeto 2017.

Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#34 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

U Lidlu je samo dobro pecivo - sve ostalo ima okus plastike. Doduše, ja tamo kupim mala platna za slikanje i akrilne boje. Pitanje koliko je Lidl dobar za kupovnu moć građana BiH jer prije 4-5 godina kad sam bio u Imotskom su mi se žalili na visoke cijene njihovog Lidla.

Ikea (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agynnaryd) neki namještaj imaju kvalitetan a neki manje. Pribor za kuhinju sasvim kvalitetan za malu lovu. Idealni za svakog ko voli svakih 5-6 godina promijeniti namještaj.
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#35 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Ommadawn wrote:U Lidlu je samo dobro pecivo - sve ostalo ima okus plastike. Doduše, ja tamo kupim mala platna za slikanje i akrilne boje. Pitanje koliko je Lidl dobar za kupovnu moć građana BiH jer prije 4-5 godina kad sam bio u Imotskom su mi se žalili na visoke cijene njihovog Lidla.

Ikea (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agynnaryd) neki namještaj imaju kvalitetan a neki manje. Pribor za kuhinju sasvim kvalitetan za malu lovu. Idealni za svakog ko voli svakih 5-6 godina promijeniti namještaj.
Da, zato ima LIDL 64 milijardi eura prometa posto cijeli svijet voli plastiku :) :bih:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#36 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Ommadawn »

sarajevsko_pivo wrote:
Ommadawn wrote:U Lidlu je samo dobro pecivo - sve ostalo ima okus plastike. Doduše, ja tamo kupim mala platna za slikanje i akrilne boje. Pitanje koliko je Lidl dobar za kupovnu moć građana BiH jer prije 4-5 godina kad sam bio u Imotskom su mi se žalili na visoke cijene njihovog Lidla.

Ikea (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agynnaryd) neki namještaj imaju kvalitetan a neki manje. Pribor za kuhinju sasvim kvalitetan za malu lovu. Idealni za svakog ko voli svakih 5-6 godina promijeniti namještaj.
Da, zato ima LIDL 64 milijardi eura prometa posto cijeli svijet voli plastiku :) :bih:
Lidl ima prometa jer u zemljama gdje je jeftin ljudi radije daju pare da bi kupili tu "plastiku" da bi mogli sebi kupiti markiranu odjeću, najnoviji telefon, skup auto i ostale gluposti.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#37 Re: Ikea Sarajevo?

Post by iceman ze »

Zivio sam godinu dana u Nikoziji i imaju Lidl i Ikeu. Populacija je oko 300 hiljada, ali imaju bolju plateznu moc stanovnistva.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

Sarajevsko pivo-kolike su vam plate u Lidlu?
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#39 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Šveđanin »

Malo je smijesno da neko iz zemlje evropskog treceg svijeta prica kako IKEA ne valja.
IKEA ako dodje i kad dodje, bice po mjeri jedno 30-40% ljudi. Ostatak tu nece ulaziti.
_BataZiv_0809 wrote:Sarajevsko pivo-kolike su vam plate u Lidlu?
U odnosu na ostale trzne lance LIDL drzi nesto vise plate.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#40 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

Šveđanin wrote:Malo je smijesno da neko iz zemlje evropskog treceg svijeta prica kako IKEA ne valja.
IKEA ako dodje i kad dodje, bice po mjeri jedno 30-40% ljudi. Ostatak tu nece ulaziti.
Upravo tako. A ima ovdje klijentele i za Zaru i za Cacharel i za Porsche, boga mi i za Natuzzi, kao i Jysk i OBI.

Ima sigurno i za Ikeu.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#41 Re: Ikea Sarajevo?

Post by __Phoenix__ »

Thorgerson wrote:
__Phoenix__ wrote:Bauhaus godinama pokušava da počne s radom u Novom gradu ali ga neko prca s ko zna kakvim zahtjevima, ovdje je stranac dobrodošao samo za kupovinu vikendica u padinskim dijelovima grada i kantona...
Ima i do ovoga...
Izgradnja “Bauhaus” centra u Sarajevu počinje 2017. godine

"Bauhaus" je izgradio nekoliko centara u Zapadnoj Evropi zbog čega su planovi za izgradnju u Sarajevu pomjereni za sljedeću godinu. Izgradnja centra trebala je krenuti na proljeće 2015. godine. Vrijednost investicije je 47 mil KM, a u centru će biti zaposleno 150 osoba. "Bauhaus" centar će se u BiH baviti isključivo prodajnom djelatnošću.
Znam samo da kad su pazarili onu zemlju da im gradnja nije odobrena a to je bilo prije pet šest godina...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#42 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Thorgerson »

Ommadawn wrote:U Lidlu je samo dobro pecivo - sve ostalo ima okus plastike. Doduše, ja tamo kupim mala platna za slikanje i akrilne boje. Pitanje koliko je Lidl dobar za kupovnu moć građana BiH jer prije 4-5 godina kad sam bio u Imotskom su mi se žalili na visoke cijene njihovog Lidla.

Ikea (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agynnaryd) neki namještaj imaju kvalitetan a neki manje. Pribor za kuhinju sasvim kvalitetan za malu lovu. Idealni za svakog ko voli svakih 5-6 godina promijeniti namještaj.
Ne znam za Imotski, ali sto se tice Sarajeva znam da bi Lidl ovdje rasturio.

Jer bio sam vani po zapadu u Lidlu i stvari su ili iste cijene kao kod nas ovdje ili cak jeftinije. Dakle, govorimo o zapadnim zemljama gdje su plate vece i po 5 puta!

Ja nemam nista protiv Lidla. Dolazak konkurencije moze donijeti samo dobro. Nikako lose.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#43 Re: Ikea Sarajevo?

Post by frngla »

Iskreno, mislim da mnogi trgovački lanci tipa IKEA-e, Lidl-a, Aldi-a itd. podcjenjuju naše tržište, odnosno nemaju pravu sliku kupovne moći našeg stanovništva. Kada se uporede zvanični podaci o stopi nezaposlenosti itd. dobije se jako loša slika, a po meni ti podaci nisu baš relevantni. Dosta ljudi koji se vode kao nezaposleni rade "na crno". Mislim da bi IKEA radila sjajno kod nas, a LIDL pogotovo. Pa naši ljudi kada odu vani prvo što posjećuju su IKEA, H&M, C&A, Lidl, Aldi, Muller... Žalosno, ali je tako.
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#44 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

frngla wrote:Iskreno, mislim da mnogi trgovački lanci tipa IKEA-e, Lidl-a, Aldi-a itd. podcjenjuju naše tržište, odnosno nemaju pravu sliku kupovne moći našeg stanovništva. Kada se uporede zvanični podaci o stopi nezaposlenosti itd. dobije se jako loša slika, a po meni ti podaci nisu baš relevantni. Dosta ljudi koji se vode kao nezaposleni rade "na crno". Mislim da bi IKEA radila sjajno kod nas, a LIDL pogotovo. Pa naši ljudi kada odu vani prvo što posjećuju su IKEA, H&M, C&A, Lidl, Aldi, Muller... Žalosno, ali je tako.
Slazem se! Sada je trend ici na izlet u graz samo zbog shoppinga.

Ako moze New Yorker, DM, Deichmann, Zara i ostali da opstanu u BiH zasto ne bi jedan H&M, C&A, Muller ili Ikea?

Cak jedna Subotica ima H&M...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

sarajevsko_pivo wrote:
frngla wrote:Iskreno, mislim da mnogi trgovački lanci tipa IKEA-e, Lidl-a, Aldi-a itd. podcjenjuju naše tržište, odnosno nemaju pravu sliku kupovne moći našeg stanovništva. Kada se uporede zvanični podaci o stopi nezaposlenosti itd. dobije se jako loša slika, a po meni ti podaci nisu baš relevantni. Dosta ljudi koji se vode kao nezaposleni rade "na crno". Mislim da bi IKEA radila sjajno kod nas, a LIDL pogotovo. Pa naši ljudi kada odu vani prvo što posjećuju su IKEA, H&M, C&A, Lidl, Aldi, Muller... Žalosno, ali je tako.
Slazem se! Sada je trend ici na izlet u graz samo zbog shoppinga.

Ako moze New Yorker, DM, Deichmann, Zara i ostali da opstanu u BiH zasto ne bi jedan H&M, C&A, Muller ili Ikea?

Cak jedna Subotica ima H&M...
I sto je interesantno, slabo gdje zatvaraju prodavnice.
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#46 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Evo gdje sve ima H&M:

Image

A i nije neka investicija otvoriti radnje u BiH, mozda nece zbog politicke situacije u zemlji!
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#47 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Henry Chinaski »

Prije me je nerviralo kako malograđani svršavaju na budući dolazak McDonaldsa u BiH kao da će nam oni donijeti svu mudrost i sreću ovog svijeta ako nam počnu prodavati poluotrovne, jestive plastikanere. Daj bože da nam dođu i ti Lidlovi i IKEA-e pa da se pacijenti smire kad vide kako to izgleda izbliza.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#48 Re: Ikea Sarajevo?

Post by frngla »

Izgleda ekstra, nek' ti bolje izgleda Dallas i Hoše Komerc od IKEA-e i Lidl-a...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

A cevabdzije nam ne tuse smece? Pride ne izdaju fiskalne racune, sto se u McDonaldsu radi po pe esu.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#50 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Henry Chinaski »

Ni u jednom trenutku nisam stavio naše trovače niti proizvođače namještaja iznad ovih navedenih brendova.
Ipak, ne mogu se oteti utisku da ih neopisivo euforično zakivamo u zvijezde kao što su domoroci svršavali na staklene perlice od doseljenika koji su bili Radeljaši svog vremena...
Šta smo to toliko dobili dolaskom McDonaldsa poslije višegodišnje prepiske na forumima o tome kako smo najzadnja rupa dok nam se ne ukaže veliko slovo M gdje možeš kupiti sve, ne ustajući iz auta. Kakva blagodet...

Jednostavno, izvrnute vrijednosti:
Image
Post Reply