Ikea Sarajevo?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#1 Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Kakve su sanse da Sarajevo dobije Ikea centar?

Zagreb vec ima Ikeju. Beograd i Ljubljana dobijaju naredne godine.

Mislim da Sarajevo nece jos zadugo nemamo cak ni H&M a ne Ikea. Kao da nas Svedjani bojkotuju :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Ikea Sarajevo?

Post by muha_sa »

nikakve--neJma od tog ništa
__Phoenix__
Posts: 2684
Joined: 25/10/2013 20:44

#3 Re: Ikea Sarajevo?

Post by __Phoenix__ »

Bauhaus godinama pokušava da počne s radom u Novom gradu ali ga neko prca s ko zna kakvim zahtjevima, ovdje je stranac dobrodošao samo za kupovinu vikendica u padinskim dijelovima grada i kantona...
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#4 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

Da sigurno ovi nasi koce!

Srbija ove godine dobija LIDL a mi imamo izbor Konzum ili Bingo...
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#5 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

__Phoenix__ wrote:Bauhaus godinama pokušava da počne s radom u Novom gradu ali ga neko prca s ko zna kakvim zahtjevima, ovdje je stranac dobrodošao samo za kupovinu vikendica u padinskim dijelovima grada i kantona...
Kazu naredne godine trebaju radovi poceti, ali ovaj Bauhaus je takodjer glup ja bih davno odustao od te investicije.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#6 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Vitezanin »

Kakve su šanse? Nikakve. :D Barem zasad.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Ikea Sarajevo?

Post by karanana »

kakve su sanse? nikakve.
ni bauhaus. moja pretpostavka je da se tu rade neke zvrchke i kupuje vrijeme kako bi zemljiste otislo ili ms-woodu ili tibri ili tako nekome da napravi stambene zgrade.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#8 Re: Ikea Sarajevo?

Post by HAVANA »

Mogao bi miloradov grk dobiti zeleno svjetlo,vec se trazi 50000m2 zemlje u lukavici,ako dobije zeleno svjetlo iz svedske a po svoj prilici bi moglo...Kako sam cuo za ono kod semafora desno se raspituju...Ima taj vec u grckoj i to,i inter sport fransizu,brodogradiliste...Mada,realno,mi smo kita od trzista i prometa za bilo kojeg velikog igraca...Fol se nesta svadjamo,ovi,oni...a ko pola berlina, sve sto nas ima...I sve nas je manje,sve smo siromasniji,zaglupljeniji...Manje se i guzimo,i razmnozavamo,ucimo,radimo...Bicemo kmetovi arapima,rusima,grcima...kome li vec,ko nadje racunicu... :jbt:
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#9 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

HAVANA wrote:Mogao bi miloradov grk dobiti zeleno svjetlo,vec se trazi 50000m2 zemlje u lukavici,ako dobije zeleno svjetlo iz svedske a po svoj prilici bi moglo...Kako sam cuo za ono kod semafora desno se raspituju...Ima taj vec u grckoj i to,i inter sport fransizu,brodogradiliste...Mada,realno,mi smo kita od trzista i prometa za bilo kojeg velikog igraca...Fol se nesta svadjamo,ovi,oni...a ko pola berlina, sve sto nas ima...I sve nas je manje,sve smo siromasniji,zaglupljeniji...Manje se i guzimo,i razmnozavamo,ucimo,radimo...Bicemo kmetovi arapima,rusima,grcima...kome li vec,ko nadje racunicu... :jbt:
Moze malo vise informacije o tom Grku? On planira da otvori Ikea kod nas? Koliko ja znam Ikea ne radi sa konceptu Franchise barem ne kod nas...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#10 Re: Ikea Sarajevo?

Post by HAVANA »

Ima zemalja koje rade po tom principu.Navodno srbiju nije mogao dobiti a za ovo nase nisu ni zainteresovani ,pa bi i moglo.Sve je ovo rekla kazala,mada od prilicno ozbiljnih ljudi.Posto kupio,po to prodo...Njima samim nema sta ni interesantno biti,imaju oni svoje racunice o broju stanovnika,lokaciji,prometu ljudi,cestama...Tesko ce oni sami investirati gdje je manje od milion ljudi u blizoj okolini...ili bolja platezna moc...
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#11 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

HAVANA wrote:Ima zemalja koje rade po tom principu.Navodno srbiju nije mogao dobiti a za ovo nase nisu ni zainteresovani ,pa bi i moglo.Sve je ovo rekla kazala,mada od prilicno ozbiljnih ljudi.Posto kupio,po to prodo...Njima samim nema sta ni interesantno biti,imaju oni svoje racunice o broju stanovnika,lokaciji,prometu ljudi,cestama...Tesko ce oni sami investirati gdje je manje od milion ljudi u blizoj okolini...ili bolja platezna moc...
Kako se lik/firma zove?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#12 Re: Ikea Sarajevo?

Post by HAVANA »

Ma nemam pojma,nako usputna prica bila,o skroz drugim stvarima pricali.Ne interesuje me to plaho.Na jedno udje,na drugo izadje.Evo ako ti nije mrsko guglaj grcku iz ove recenice...

Ikea, međutim, ima i klasične, "vankorporativne" primatelje franšize - u Grčkoj, Bugarskoj, Cipru, Izraelu, Kini, zemljama Bliskog istoka...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66028
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

sarajevsko_pivo wrote:Da sigurno ovi nasi koce!

Srbija ove godine dobija LIDL a mi imamo izbor Konzum ili Bingo...
Bolje i Konzum i Bingo od Lidla.

Mada se slazem da treba dobra i jaka konkurencija.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#14 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sandra01 »

HAVANA wrote:Ima zemalja koje rade po tom principu.Navodno srbiju nije mogao dobiti a za ovo nase nisu ni zainteresovani ,pa bi i moglo.Sve je ovo rekla kazala,mada od prilicno ozbiljnih ljudi.Posto kupio,po to prodo...Njima samim nema sta ni interesantno biti,imaju oni svoje racunice o broju stanovnika,lokaciji,prometu ljudi,cestama...Tesko ce oni sami investirati gdje je manje od milion ljudi u blizoj okolini...ili bolja platezna moc...

Ej Ikea i pravi svoje proizvode za siromasniji sloj stanovnistva.To je namjestaj i kucne potrepstine koje najvise kupuju studenti i oni koji se tek kuce upravo zbog nizih cijena nego u ostalim prodavnicama sa istom robom.Tako da bi oni ovde i mogli raditi .Ako je yisk ovde vidio rarcunicu ne znam sto ne bi ikea sve je to u pet deka.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#15 Re: Ikea Sarajevo?

Post by HAVANA »

Obim poslovanja jyska,objekti,promet,stok...su mnogo manji...Imaju oni svoje parametre za te stvari.
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#16 Re: Ikea Sarajevo?

Post by sarajevsko_pivo »

_BataZiv_0809 wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Da sigurno ovi nasi koce!

Srbija ove godine dobija LIDL a mi imamo izbor Konzum ili Bingo...
Bolje i Konzum i Bingo od Lidla.

Mada se slazem da treba dobra i jaka konkurencija.
Lidl je super. Novi dizajn supermarketa im je super a produkti su uglavnom kvalitetni!

Cak LIDL nece kod nas :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66028
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17 Re: Ikea Sarajevo?

Post by _BataZiv_0809 »

Lidl je ba klasicini nabacani diskont. Da nije njemacki/austrijski, nego recimo turski, bila bi kuka i motika na njega.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18 Re: Ikea Sarajevo?

Post by insomnia78 »

Oj Lidl super :lol:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#19 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Mis mekinjas »

Ne znam sto ljudi misle da je Ikea jeftina!
Ima svega, ali ako trazis bolje a ne samo police i stolice za jedno ljeto, platices. Trazila ja ormar. Jedini koji je iole bio dobar, je kostao1800€.
Ja tamo samo rucnike kupujem. I idem jesti. :D
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#20 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Šveđanin »

Istovarim familiju i pravac na köttbullar u ikea restoran...
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#21 Re: Ikea Sarajevo?

Post by Edin H. »

Mis mekinjas wrote:Ne znam sto ljudi misle da je Ikea jeftina!
Ima svega, ali ako trazis bolje a ne samo police i stolice za jedno ljeto, platices. Trazila ja ormar. Jedini koji je iole bio dobar, je kostao1800€.
Ja tamo samo rucnike kupujem. I idem jesti. :D

To bas htjedoh reci, ako je nesto iole kvalitetnije opasno udaraju po dzepu :izet:

Jedino sto valja je onaj cokoladni kolac, spucas ga u zamrzivac, izvadis 10 minuta i dobar. :shock:

Dobro ima i ona lampa, bez veze skroz, al' je 5 funti :D
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#22 Re: Ikea Sarajevo?

Post by starii »

sandra01 wrote:
HAVANA wrote:Ima zemalja koje rade po tom principu.Navodno srbiju nije mogao dobiti a za ovo nase nisu ni zainteresovani ,pa bi i moglo.Sve je ovo rekla kazala,mada od prilicno ozbiljnih ljudi.Posto kupio,po to prodo...Njima samim nema sta ni interesantno biti,imaju oni svoje racunice o broju stanovnika,lokaciji,prometu ljudi,cestama...Tesko ce oni sami investirati gdje je manje od milion ljudi u blizoj okolini...ili bolja platezna moc...

Ej Ikea i pravi svoje proizvode za siromasniji sloj stanovnistva.To je namjestaj i kucne potrepstine koje najvise kupuju studenti i oni koji se tek kuce upravo zbog nizih cijena nego u ostalim prodavnicama sa istom robom.Tako da bi oni ovde i mogli raditi .Ako je yisk ovde vidio rarcunicu ne znam sto ne bi ikea sve je to u pet deka.
pa posto kupuju studenti najbolje da otvore u travniku i kiseljaku..tamo ima dosta studenata :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: Ikea Sarajevo?

Post by muha_sa »

Edin H. wrote:
Mis mekinjas wrote:Ne znam sto ljudi misle da je Ikea jeftina!
Ima svega, ali ako trazis bolje a ne samo police i stolice za jedno ljeto, platices. Trazila ja ormar. Jedini koji je iole bio dobar, je kostao1800€.
Ja tamo samo rucnike kupujem. I idem jesti. :D

To bas htjedoh reci, ako je nesto iole kvalitetnije opasno udaraju po dzepu :izet:

Jedino sto valja je onaj cokoladni kolac, spucas ga u zamrzivac, izvadis 10 minuta i dobar. :shock:

Dobro ima i ona lampa, bez veze skroz, al' je 5 funti :D
dobri su im i automati sa picima---kad zaredam ne znam stat :lol: :lol: dobar bio i automat sa sladoledom dok nisu skontali da Muha 10 puta ubacuje jedan te isti kornet :lol: :lol: dosjetili se dušmani pa možeš samo jednom ubacit :(
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#24 Re: Ikea Sarajevo?

Post by HAVANA »

Edin H. wrote:
Mis mekinjas wrote:Ne znam sto ljudi misle da je Ikea jeftina!
Ima svega, ali ako trazis bolje a ne samo police i stolice za jedno ljeto, platices. Trazila ja ormar. Jedini koji je iole bio dobar, je kostao1800€.
Ja tamo samo rucnike kupujem. I idem jesti. :D

To bas htjedoh reci, ako je nesto iole kvalitetnije opasno udaraju po dzepu :izet:

Jedino sto valja je onaj cokoladni kolac, spucas ga u zamrzivac, izvadis 10 minuta i dobar. :shock:

Dobro ima i ona lampa, bez veze skroz, al' je 5 funti :D

Pa kupujes sta je dobro a jeftinije i velik izbor,a ima toga dosta.Od vecih stvari do djidja,ogledala,rasvjete,kuhinja,komode,posteljine,kreveti...
Recimo ja sam prije 2 mjeseca isao u zagreb zbog namjestanja stana za rentanje i super prosao.Kupio ljepse stvari u poredjenju sa ovom ponudom u sarajevu,jeftinije prosao a guzica vidila puta...Recimo kuhinja,imaju super opcija i kombinacija.Ja kupio od kuhinje koja mi se najvise svidjela samo vrata,rucke i baglame,jebo korpuse,ko ce ih prtit a oni su svakako svugdje isti,bijeli iveral...To napravio u sarajevu i ukupna racunica po duznom metru dobra cijena a stvarno lijepo izgleda i kvalitetan materijal.Kreveti,u jysku 3 modela i skuplji,tamo 30 modela a jeftiniji,drugaciji...Ogledalo,rasvjeta,reflektori oni,brodske lampe...super cijena...Jos dobio popust 10% na veci racun.Posteljine,okviri,sudja,djidja,escajg,case...natovario sve,spuco virslu i cokoladni kolac,prespavo u hotelu,spuco wok i pivu kod matije i kuci.Obradovo se onaj carinik na brodu kad me vidio :lol: :-) Oooo kaze,sta ima,haj desno...Ma reko jarane zena me navratila da idem u ikeu :( Vidi,znas kakve su zene...Uze mi levat 2 glave dok si reko keks.
Ormare pravio naravno u sarajevu,velik izbor materijala a jeftine ruke,samim tim i bolja cijena.Da hoce onaj Maisons du Monde otvorit ovde,il da je meni kako da ja otvorim,ne daju grom ih ubio. :twisted: Mali smo mi,jadni,neposlovni,slabog povjerenja,prometa...tesko je ista dobro dobiti,nece ni da pricaju,i za avansno placanje ih ne zanimamo.Mi smo ba taraba prava,zadnja rupa za ozbiljnije price.Dje onaj insomnia :twisted: de rovi tamo za maisons du monde,cassu,orchestru,baby 200,premaman...eto ti ih u komsiluku.Ikea ne moze,to je vec politika...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#25 Re: Ikea Sarajevo?

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:
Edin H. wrote:
Mis mekinjas wrote:Ne znam sto ljudi misle da je Ikea jeftina!
Ima svega, ali ako trazis bolje a ne samo police i stolice za jedno ljeto, platices. Trazila ja ormar. Jedini koji je iole bio dobar, je kostao1800€.
Ja tamo samo rucnike kupujem. I idem jesti. :D

To bas htjedoh reci, ako je nesto iole kvalitetnije opasno udaraju po dzepu :izet:

Jedino sto valja je onaj cokoladni kolac, spucas ga u zamrzivac, izvadis 10 minuta i dobar. :shock:

Dobro ima i ona lampa, bez veze skroz, al' je 5 funti :D
dobri su im i automati sa picima---kad zaredam ne znam stat :lol: :lol: dobar bio i automat sa sladoledom dok nisu skontali da Muha 10 puta ubacuje jedan te isti kornet :lol: :lol: dosjetili se dušmani pa možeš samo jednom ubacit :(
Joj ja bi mogo romane pisat o bosancima i ikei. :lol: Od onog jeftinog coska do pracenja osoblja kad rastavlja izlozbene modele i stavlja ih u onaj jeftini kutak. :lol: Ormar od 1600 eura uzeo sa jaranom za cini mi se 90 eura,tako nesta.Rastave ga i ona kolica puna daske 10 ili 20 eura,kako koja.Upratio on sta je na kojim,sparili kolica a vrata odvojeno platili iz onog rafa sto stoje prednjice,i na kasu.Kuci i sastavljaj.Kreativan decko,vazda me spasi kad opremam.Ja mislim da zna sve radnje koje se zatvaraju,prodaju izlozbene modele,prazne skladista :lol: Jednom mi je solju za halu prodo za 50 eura,od inoxa,ja umro od sege,na njoj cijena 1200 eura,daska teska ko da je iz livnice dosla,mozes skakat po njoj,ne ko ove ovde,3 puta se olaksas i sarafi onaj saraf iza... :twisted: :lol: Kvalitetno kakis za malo para,ha ja,cuj 1200 eura,nisam izgorio po glavi.
Post Reply