Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#1 Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by stronghold »

Pozz ekipa. Nedavno mi se pojavio taj neki mali problem kad prelazim igre na ps4 (slim ,500gb). Na 90% igara mi se desava to da igre kao štekaju,laguju,ne znam kako da bolje objasnim. Ali ne stalno,recimo sat vremena sve bude normalno,onda odjednom krene to ,pa se unormali i tako stalno. Inace da napomenem da NE igram online igre,samo one sto imaju offline campaign.
Sta moze biti uzrok i kako da rijesim to...inace plejka je mozda 4-5 mjeseci stara tek... Hvala unaprijed na savjetima :thumbup:
tap3ah75
Posts: 5978
Joined: 07/09/2009 14:14

#2 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by tap3ah75 »

Provjeri hard disk
Meni isto bilo - izvadio sam hard disk, uštekao u računar i vidio da je pred raspadom sistema.
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#3 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by stronghold »

tap3ah75 wrote: 28/10/2021 18:27 Provjeri hard disk
Meni isto bilo - izvadio sam hard disk, uštekao u računar i vidio da je pred raspadom sistema.
Uh ima li igdje kakav tutorijal za to ? :-D

Na sta konkretno misliz kad kazes raspad sistema,i zasto bi ista bilo pred raspadom sistema,velim,u junu kupljen play,zar je moguce da je vec nesto dotrajalo...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by Sanjarko »

Sve je danas skoro made in China.
Smoothie
Posts: 444
Joined: 27/01/2020 21:05

#5 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by Smoothie »

Nije problem gdje je sta napravljeno, sa tehnikom je stvar lutrije. Moze ti tako otkazati hard disk u kratkom periodu ili neka druga komponenta. I meni to nekako vuce na problem sa hard diskom, ali ako si kupio ps4 sa racunom i imas garanciju mozes reklamirati. A tutorijala za diskove imas po internetu dosta, najbolje uzmes 1tb i unaprijedis plejku.
@stronghold stariji je video, ali njega pratim jer je informativan:
https://m.youtube.com/watch?v=jLBJgmoDp7I
tap3ah75
Posts: 5978
Joined: 07/09/2009 14:14

#6 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by tap3ah75 »

stronghold wrote: 28/10/2021 18:42
tap3ah75 wrote: 28/10/2021 18:27 Provjeri hard disk
Meni isto bilo - izvadio sam hard disk, uštekao u računar i vidio da je pred raspadom sistema.
Uh ima li igdje kakav tutorijal za to ? :-D

Na sta konkretno misliz kad kazes raspad sistema,i zasto bi ista bilo pred raspadom sistema,velim,u junu kupljen play,zar je moguce da je vec nesto dotrajalo...
Kod mene kupljen ps4 pro u maju prošle godine.
Garancija godinu.
Nakon godinu dana i 4 mjeseca crko hard disk.

Ja sam fizički izvadio hard disk i spojio ga kao dodatni disk u računar.
I onda sa nekom aplikacijom pregledao stanje - tu mi pokazalo da je disk pun greški i da mu je rok trajanja mani od xx dana
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#7 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by stronghold »

Da imam garanciju naravno... dakle ako pretpostavimo da je dotrajao hard disk,onda ne bi trebalo biti problema oko reklamacije,a ? Mada sam se vise nadao nekom jednostavnijem rjesenju,jer ovaj Tr Univerzal je u Sirokom Brijegu, a ja u Zepcu...
Last edited by stronghold on 28/10/2021 19:37, edited 1 time in total.
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#8 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by stronghold »

Smoothie wrote: 28/10/2021 19:19 Nije problem gdje je sta napravljeno, sa tehnikom je stvar lutrije. Moze ti tako otkazati hard disk u kratkom periodu ili neka druga komponenta. I meni to nekako vuce na problem sa hard diskom, ali ako si kupio ps4 sa racunom i imas garanciju mozes reklamirati. A tutorijala za diskove imas po internetu dosta, najbolje uzmes 1tb i unaprijedis plejku.
@stronghold stariji je video, ali njega pratim jer je informativan:
https://m.youtube.com/watch?v=jLBJgmoDp7I
Dobar video,fino i detaljno...Ne znam da li to spada pod garanciju,da li bi to proslo,po nekim tvojim ranijim iskustvima?
Smoothie
Posts: 444
Joined: 27/01/2020 21:05

#9 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by Smoothie »

Najbolje da ti neko napise ko je imao iskustva, ali takve stvari koje nisu nastale nepaznjom ili upotrebom sile sigurno idu pod garanciju. Kontaktiraj prodavca i reci mu slucaj, pa neka ti kaze sta i kako. Jer je isto moguce da oni ne rade servis, pa bi ga slali u sluzbeno
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#10 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by stronghold »

A nista,morat cu ih ujutro nazvat. Zao mi sad zbog RDR2,ako moradnem mjenjat hard disk hehe... Uglavnom javim sutra kako je proslo.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#11 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by FunkyzeitGames »

Taj povremeni lag može imati dosta uzroka, vjerovatno je HDD ako u npr. daljini vidiš teksture da pravo sporo dolaze sebi dok sve štopa ali može nekada biti i RAM koji ne šalje fino ili dovoljno brzo stvari dalje. Oba slučaja su 100% pokrivena garancijom tako da ako je imaš odnesi u servis ili prodavnicu za opravku/zamjenu.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#12 Re: Igre lag-uju/štekaju na Ps4

Post by arnes_king »

stronghold wrote: 28/10/2021 21:08 A nista,morat cu ih ujutro nazvat. Zao mi sad zbog RDR2,ako moradnem mjenjat hard disk hehe... Uglavnom javim sutra kako je proslo.
Mozes sejvove prebaciti na USB, pa ih poslije vratiti. A ako imas PS plus onda ti svakako automatski radi backup na cloud.
Post Reply