igraonice za djecu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

stracatela
Posts: 3
Joined: 16/03/2008 10:16

#1 igraonice za djecu

Post by stracatela »

igraonice za djecu,osim jedne kod Interexa,samo pusti snovi za nasu djecu.Gdje sa njima,gdje ih izvesti da se izigraju kad kisa pada.Sve kod nas ima, na svakih 2o metara kafici i prodavnice, a na njih bas niko ne misli.I hocemo normalnu djecu, koja nemaju ni gdje da se igraju.Robovi su interneta i televizije, normalno nasilje na svakom koraku.Zasto se ne ugledamo na svjetske centre.Imamo i mi mogucnosti napraviti veliki zabavni park za njih, a bogami i za nesto vece,ali prece je slusati politicare kako se svadjaju, nego misliti na buducnost nase djece.Bitno je da im damo hljeb u ruke, da nisu gladni ni zedni, a sta ce biti sa njihovom emotivnom stranom, eh, koga briga.Nek su puni zato klubovi igara sa slotovima, pokerima i kladionice, kafici, pa moraju i oni od necega da zive.Zasto se ne bi ugledali na jedan Gardaland koji pruza izvrsnu zabavu, i koji je pun sve dane u godini.Imali bi i vuka sitog i ovce na broju, ali to je ipak veliki zalogaj za nas.Kako kaze stari narod, kako sam se nadala, dobro sam se udala, pa tako i mi mozemo sjediti skrstenih ruku,a nasoj djeci kako bog da, nek se snalaze i zabavljaju na svoj nacin
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#2 Re: igraonice za djecu

Post by poplava »

Odlicna tema, to se i ja pitam svaki vikend kad pada kisa :(
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#3 Re: igraonice za djecu

Post by maki_celo »

hm,igraonice za djecu?

ma,preče je popločati vilsonovo i ferhadiju da nam 'dragi' turisti ostave koju markicu nego da naša djeca odrastaju normalno kao i djeca u svijetu.u svakoj drzavi u evropi su djeca na prvom mjestu pa tek onda ostalo.ovima na vlasti je bitno da kad im dođu zvaničnici drugih država u goste da ih provedu kroz 'dvije' ulice koje su odradili za te prilike.a nije im bitno niti ih je briga gdje djeca provode slobodno vrijeme.
igraonice iliti igralista u zatvorenom prostoru nam pod hitno trebaju.
kad budemo imali takvih igraonica onda tek možemo da se pohvalimo da pratimo razvijene zemlje da smo koliko-toliko spremni za evro-atlantske integracije.
hvala autoru teme,dao mi je ideju :thumbup:
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#4 Re: igraonice za djecu

Post by semmy »

ima igraonica na ciglanama, ima i kod doma armije, ima u hrasnom....
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#5 Re: igraonice za djecu

Post by modesti »

semmy wrote:ima igraonica na ciglanama, ima i kod doma armije, ima u hrasnom....
Gdje kod Dona Armije? to mi je nepoznato...

Ipak je ona kod Interexa najveća, što je djeci jako važno :D Čula sam i za Bambi na Grbavici, ali nisam još bila, kažu da je isto super. Manji prostor od Cocco Locco, ali valjda više igračaka.

Kako god, i ove nabrojane igraonice su smiješna stvar. Trebao bi neki krupni kapitalsta napraviti zgradu u kojoj bi smjestio neki dječji centar. Ne znam, nekako su mi u našem gradu djeca uskraćena za sve, ne samo za igraonicu :(
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#6 Re: igraonice za djecu

Post by uvjek dobar gost »

... Dariva... Vrelo Bosne... Stojčevac... Igman.... Trebević... Skakavac.....

poliogoni za pranje auta, roštiljanje... jeftinu zabavu.... ali slabo je išta urađeno za rad djece..... u stvari po meni ništa nije urađeno... nije dovoljno napraviti veliku piljaru i u njoj malu igraonu za dječicu.....
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#7 Re: igraonice za djecu

Post by Leonid Breznjev »

fino bi bilo kad bi djeci napokon vratili zivot...
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#8 Re: igraonice za djecu

Post by mamatajo1965 »

A i te igraonice koje imamo su zaista samo luksuz, onoliko koliko uzmu za rodjendane-pa ne pruze ni blizu toliko,jeste divno krasno sto nema haosa u kuci,ali potrebna je jedna placa za proslavu rodjendana u igraoni. Pa ne dam vise ni njima,sto je dosta-dosta. Jos kad mi dijete kaze,za jednu od igraona, koju ovdje niste ni naveli,da su dobili hladni polu-gumeni pomfrit na rodjendanu,a cijena je minimalna 180 KM,znaci-od 0-15 djece je 180 KM i za tu lovu dobiju jadan sendvic i hladan pomfrit i sok onaj zadnje klase. Uzas.....
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#9 Re: igraonice za djecu

Post by semmy »

modesti wrote:
semmy wrote:ima igraonica na ciglanama, ima i kod doma armije, ima u hrasnom....
Gdje kod Dona Armije? to mi je nepoznato...

Ipak je ona kod Interexa najveća, što je djeci jako važno :D Čula sam i za Bambi na Grbavici, ali nisam još bila, kažu da je isto super. Manji prostor od Cocco Locco, ali valjda više igračaka.

Kako god, i ove nabrojane igraonice su smiješna stvar. Trebao bi neki krupni kapitalsta napraviti zgradu u kojoj bi smjestio neki dječji centar. Ne znam, nekako su mi u našem gradu djeca uskraćena za sve, ne samo za igraonicu :(
ulica izmedju 1gimnazije i umjetnicke skole...

iskreno ne kontam sta ce vam igraonice, opet je dijete u zatvorenom...zar nije bolje vikend otic u dom na planinu????ja se ne sjecam da sam bila u igraonicama, sjecam se samo da sam jako puno planinarila sa roditeljima, zimi naravno a ljeti put ka jugu
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#10 Re: igraonice za djecu

Post by poplava »

Ovde govorimo o vremenu kad pada kisa ili puse jak vjetar. Kako otici u planinarski dom sa trogodisnjim ili cetvorogodisnjim djetetom po losem vremenu?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#11 Re: igraonice za djecu

Post by semmy »

poplava wrote:Ovde govorimo o vremenu kad pada kisa ili puse jak vjetar. Kako otici u planinarski dom sa trogodisnjim ili cetvorogodisnjim djetetom po losem vremenu?


isto kao i kad je lijepo vrijeme...ne kontam sta je tu problem....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#12 Re: igraonice za djecu

Post by uvjek dobar gost »

semmy wrote:
poplava wrote:Ovde govorimo o vremenu kad pada kisa ili puse jak vjetar. Kako otici u planinarski dom sa trogodisnjim ili cetvorogodisnjim djetetom po losem vremenu?


isto kao i kad je lijepo vrijeme...ne kontam sta je tu problem....
rećiću ti ja šta je problem... nemaju svi ljudi auto, nemaju svi ljudi para da plate prevoz il spavanje u domovima, neki nemaju para ni za adekvatnu obuću da bi došli do domova planinarskih...
Ljudi misle na nešto što bi svima moglo biti dostupno, koliko toliko pristupačno i koliko toliko blizu....

Ljudi jednostavno govore da vlast i vladare u sarajevu zaboli neka stvar za djecu, mlade.. i svce ostale, kad je uvesti policijski sat tu su, a kad treba osmisliti trošenje vremena bilo kome... tu ih nigdje nema....
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#13 Re: igraonice za djecu

Post by mamatajo1965 »

uvjek dobar gost wrote:
semmy wrote:
poplava wrote:Ovde govorimo o vremenu kad pada kisa ili puse jak vjetar. Kako otici u planinarski dom sa trogodisnjim ili cetvorogodisnjim djetetom po losem vremenu?


isto kao i kad je lijepo vrijeme...ne kontam sta je tu problem....
rećiću ti ja šta je problem... nemaju svi ljudi auto, nemaju svi ljudi para da plate prevoz il spavanje u domovima, neki nemaju para ni za adekvatnu obuću da bi došli do domova planinarskih...
Ljudi misle na nešto što bi svima moglo biti dostupno, koliko toliko pristupačno i koliko toliko blizu....

Ljudi jednostavno govore da vlast i vladare u sarajevu zaboli neka stvar za djecu, mlade.. i svce ostale, kad je uvesti policijski sat tu su, a kad treba osmisliti trošenje vremena bilo kome... tu ih nigdje nema....
Jeftinije kombijem do Barica,pa setaj dalje koliko ti dijete moze,nego zadimljena igraona.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#14 Re: igraonice za djecu

Post by semmy »

uvjek dobar gost wrote:
rećiću ti ja šta je problem... nemaju svi ljudi auto, nemaju svi ljudi para da plate prevoz il spavanje u domovima, neki nemaju para ni za adekvatnu obuću da bi došli do domova planinarskih...
Ljudi misle na nešto što bi svima moglo biti dostupno, koliko toliko pristupačno i koliko toliko blizu....

Ljudi jednostavno govore da vlast i vladare u sarajevu zaboli neka stvar za djecu, mlade.. i svce ostale, kad je uvesti policijski sat tu su, a kad treba osmisliti trošenje vremena bilo kome... tu ih nigdje nema....
pa ti sto nemaju para :( za obucu i za planinarske domove za igraonu imaju jos manje, tim ljudima igraona ne pada na pamet...nego sjede kuci i igraju se sa svojom djecicom..nisam jednom za vikend ( kad kisa pada ili puse jak vjetar kao sto vec ti spomenu ) ostala u kuci i igrala se covjece ne ljuti se, potapanje brodova, zmire i jos kojekavhih gluposti sa sinom... ne kontam zasto mora u igraonu ????

@mamatajo1965 slazem se za barice
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#15 Re: igraonice za djecu

Post by poplava »

Pa onda ne moras ni na Barice, mozes setati po gradu. Ne radi se o tome. Radi se o nedostatku mjesta za zabavu djece po losem vremenu. Ne mozes dva dana igrati covjece ne ljuti se, a vrlo cesto se desava da oba dana vikenda nisu za hodanje vani. A dijete trazi drustvo djece i promjenu od onoga sto radi svaki dan, isto kao i mi odrasli.
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#16 Re: igraonice za djecu

Post by mamatajo1965 »

poplava wrote:Pa onda ne moras ni na Barice, mozes setati po gradu. Ne radi se o tome. Radi se o nedostatku mjesta za zabavu djece po losem vremenu. Ne mozes dva dana igrati covjece ne ljuti se, a vrlo cesto se desava da oba dana vikenda nisu za hodanje vani. A dijete trazi drustvo djece i promjenu od onoga sto radi svaki dan, isto kao i mi odrasli.
Mislim da je razlika izmedju setnje po Baricama i Vase Strase drasticna. A treba znati i sam zabaviti svoje dijete, ne moras igrati samo covjece ne ljuti se,moje dijete mi nikad nije reklo da mu je dosadno,istina ,ima puno skolskih i vannastavnih obaveza,ali i kad ima slobodnog vremena,zna ga sam sebi ispuniti. Naravno,sudjelujem i ja kad nam to oboma odgovara.
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#17 Re: igraonice za djecu

Post by poplava »

Niti je grad od vjecne vatre do Bascarsije, niti su sva djeca ista...
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#18 Re: igraonice za djecu

Post by mamatajo1965 »

poplava wrote:Niti je grad od vjecne vatre do Bascarsije, niti su sva djeca ista...
Do roditelja je da ih animira,samo se posveti u potpunosti i bice ok,necu da se hvalim,ali mene mnogi pitaju za recept,a ja samo kazem: razgovarati s djecom i baviti se njima od malih nogu,poslije sve ide samo........
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#19 Re: igraonice za djecu

Post by Amazonka27 »

Ja bih da pitam gospodu koja misli da djecu treba strpati u auto pa odvesti negdje da se igraju...KAKO STE SE VI IGRALI I GDJE? Onda kazete da je PS2/3 kriv za sve....e nije...pretvarate igralista u parkinge i vjerske objekte... :run:
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#20 Re: igraonice za djecu

Post by poplava »

Ja samo znam sta mojim cerkama znaci jahanje na plasticnom konju, voznja vozom kod Merkatora ili u Pionirskoj dolini. A to ne mogu kad je lose vrijeme... A ja se necu hvaliti pa necu reci da li me pitaju za recept :)
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#21 Re: igraonice za djecu

Post by mamatajo1965 »

poplava wrote:Ja samo znam sta mojim cerkama znaci jahanje na plasticnom konju, voznja vozom kod Merkatora ili u Pionirskoj dolini. A to ne mogu kad je lose vrijeme... A ja se necu hvaliti pa necu reci da li me pitaju za recept :)
Gdje je tebe mama vodila....
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#22 Re: igraonice za djecu

Post by poplava »

Sjecam se Pionirske i vikendice, za ostalo je moram pitati, sto pitas?
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#23 Re: igraonice za djecu

Post by mamatajo1965 »

poplava wrote:Sjecam se Pionirske i vikendice, za ostalo je moram pitati, sto pitas?
Pa eto,i tvojoj dosta toliko...nije ni mama imala igraonu.....
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#24 Re: igraonice za djecu

Post by poplava »

Nije, ali ni ovo sad nije kraj sezdesetih...
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#25 Re: igraonice za djecu

Post by mamatajo1965 »

poplava wrote:Nije, ali ni ovo sad nije kraj sezdesetih...
Po onome sto nam se desava po gradu i na sta grad lici,sezdesete su bile krasne......a i djeca .......nisu se ubijala po tramvajima,vec se igrali zmire i izmedju dvije vatre, i limuna i narandze,a sad se ubijaju od igrica do tramvaja.
Post Reply