Ignorisanje poste (pismo od suda da vas neko tuzi)?

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#76 Re: Ignorisanje poste (pismo od suda da vas neko tuzi)?

Post by Zviz »

muminovic wrote:
Zviz wrote:
muminovic wrote:
Pa ako dobije spor, sve mu mora platiti tuzitelj :-)
On kao stanac da ce dobiti u BiH spor ... jooj drug i ovako je zrtva samog zakona... daj ovo samo ima u BiH, ovo nemoze nigdje samo u BiH jer u drugim drzavama plati i nasljedstvo pa ko zeli da te tuzi neka izvoli nek ti porez plati nazad pa troskove pa ono pa ovo... a vako u BiH sta, pa imao je i trosaka oko nasljedstva sta sa njima aja morao je sacuvati racuni od preporucenih psiama, pa kad je morao ici u BiH da potpise sve racune sa svih benziskih pumpi itd. pa drug da covjek znam gdje ce slomiti nogu nebi tamo isao ;-)
heheehe, pa nema veze da li je strana cili nije, ako je u pravu mora dobiti spor, a onda se namiri od tuzioca za sve troskove parnicenja :-)

Moze covjek prije dobiti cir ili srcani udar nego spor... nezivi on u BiH da je tu na svakom rocistu - pokusaj razumiti, ja ovdje nevidim osnove da ovo uopste bude predmet na sudu. Da jednostavno ovakve zakone treba izmjeniti A: da stranci nemogu nasljediti ili B: da se zastite kroz proez da nasljedstvo pa ko zeli da tuzi neka mu barem povrati porez sa kojim ce moci ako hoce da se brani ili da ga prosljedi kao osteu opet je psihicki laske nego na ovaj nacin. A tako ko tuzi mora da se iskesira i ona neka razmisli hocel cekati ili ici po svoje kad vec zna.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#77 Re: Ignorisanje poste (pismo od suda da vas neko tuzi)?

Post by muminovic »

ako on ima zastupnika, ne treba on licno biti niti na jednom rocistu, jer mu je skuplji dolazak nego angazman zastupnika, no kako god se on odluci - njegov predmet :-)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#78 Re: Ignorisanje poste (pismo od suda da vas neko tuzi)?

Post by Zviz »

muminovic wrote:ako on ima zastupnika, ne treba on licno biti niti na jednom rocistu, jer mu je skuplji dolazak nego angazman zastupnika, no kako god se on odluci.

Znam ja to, a onda brdo pitanja jel dobar jel me brani ili gricka nokte te ga briga... covjeku mnogo stra prolazi kroz glavu. Ovo je cirkus a jos veci cirkus na lice BiH pravosudja koje nije u stanju da dovede najnormalnije standarde platis porez na nasljedstvo i gotova prica svoju duznost prema drzavi si obavio bar onda imas na svojoj strani drzavu. U bih se brejzi od poreza ko vrag od krsta. Kako u SLoveniji ljudi placaju porez na svaki kvadrat kuce, supe, zemlje sto imaju na mjesecnoj bazi. I opet se zivi normalnije nego u BiH. Prava ciganija oko tih nekretnina i nasljestva u BiH.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#79 Re: Ignorisanje poste (pismo od suda da vas neko tuzi)?

Post by muminovic »

Zviz wrote:
muminovic wrote:ako on ima zastupnika, ne treba on licno biti niti na jednom rocistu, jer mu je skuplji dolazak nego angazman zastupnika, no kako god se on odluci.

Znam ja to, a onda brdo pitanja jel dobar jel me brani ili gricka nokte te ga briga... covjeku mnogo stra prolazi kroz glavu. Ovo je cirkus a jos veci cirkus na lice BiH pravosudja koje nije u stanju da dovede najnormalnije standarde platis porez na nasljedstvo i gotova prica svoju duznost prema drzavi si obavio bar onda imas na svojoj strani drzavu. U bih se brejzi od poreza ko vrag od krsta. Kako u SLoveniji ljudi placaju porez na svaki kvadrat kuce, supe, zemlje sto imaju na mjesecnoj bazi. I opet se zivi normalnije nego u BiH. Prava ciganija oko tih nekretnina i nasljestva u BiH.
na zalost slazem se...
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#80 Re: Ignorisanje poste (pismo od suda da vas neko tuzi)?

Post by putokaz1 »

ne želiš primit
neke sudije smatraju da si ''primio'' uzimaju kao urednu dostavu
nastavljaju dalje
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#81 Re: Ignorisanje poste (pismo od suda da vas neko tuzi)?

Post by nKrkan »

Sta bi s ovim Dancem jel ikad vratio 7000 , aaaa Zviz?
Post Reply