Iglesia Maradoniana

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#1 Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

Maloprije su moderatori duboko uvrijedili moja vjerska osjecanja brisuci postove na temi "islam pretekao krscanstvo" :-) :skoljka: te sam odlucio da otvorim posebnu temu o svojoj religiji koju u Argentini nazivaju Iglesia Maradoniana (Maradonina crkva)...
Ta crkva je osnovana 30.oktobra 1998 godine i do danas broji preko 100 000 clanova u koje se i ja ubrajam i sebe nazivamo "The Diegorian Brothers"...
Nazalost vecina ljudi misli da smo mi nekakvi ludjaci i sektasi a pripadnici popularnih religija nazivaju nas bogohulnicima tako vrijedjajuci nasa vjerska osjecanja...
Na vec pomenutoj temi,gdje su mi izbrasali post vodi se raspara o najpopularnijoj svijetskoj religiji,nazalost nasa jos uvijek nije toliko rasprostranjena ali svakodnevno sve vise ljudi otvara oci i smiraj svoje duse nalazi pod okriljem Iglesia Maradoniana a nase svetiste se nalazi u Buenos Airesu na La Bomboneri...
Takodjer treba istaci da nam je drugo najvece sjediste u Napulju u Italiji gdje je Maradona ostavio neizbrisiv trag i gdje je sigurno popularniji od svih bozijih sinova i poslanika zajedno,a broj poklonika vrtoglavom brzinom raste i u Spaniji,tacniji Barseloni..
Unaprijed bih zamolio pripadnike "popularnih" religija ako nemaju nista pametno da kazu na ovoj temi da je zaobilaze u sirokom luku i da se ne javljaju jer vec imaju dovoljno svojih tema gdje mogu raspravljati o svojim religijama i nadmudrivati se koja je ispravnija,ko je veci vjernik,ko je u zabludi i ko ce "goriti" poslije smrti u vijecnim lovistima...Nas cilj uopste nije nadmetanje i prisiljavanje vec samo potreba da upoznamo covjecanstvo da i mi postojimo i da nam je UN-ovom konvencijom zagarantovano pravo na nasa vjerska osjecanja...

Image Image
Image
Đemba-Đemba
Posts: 14
Joined: 13/01/2009 14:53

#2 Re: Iglesia Maradoniana

Post by Đemba-Đemba »

Amin :!:
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#3 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

Đemba-Đemba wrote:Amin :!:
Dobrodosao Diegorian brate :-D ,sve sto te interesuje o mojoj religiji i vjeri mozes pitati a ja cu se potruditi da ti dam odgovor..
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25794
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#4 Re: Iglesia Maradoniana

Post by BHF_Manijak »

Sta kad vam Mesija umre?! 8-) ionako je blizu bio...zanimljivo...imati svetost na kokainu,hmmm uvijek veselo!! 8-) :zzzz:
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#5 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

BHF_Manijak wrote:Sta kad vam Mesija umre?! 8-) ionako je blizu bio...zanimljivo...imati svetost na kokainu,hmmm uvijek veselo!! 8-) :zzzz:
Kudravi gaucos je jedno vrijeme krenuo krivudavom stazom kokainske kraljice noci ali se izvukao i krenuo na pravi put predvodeci Argentinu prema svijetskom prvenstvu...
Inace u Iglesia Maradoniana ne postoji zivot poslije smrti...sto znaci kad te zatrpaju zemljom neces ni gore ni dole,ma neces nidje,sto si sviro sviro si !!

A ti...Pokaj se I prinesi svoj dar malom zelenom!!!
Image
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#6 Re: Iglesia Maradoniana

Post by dr.gog »

Izvinjavam se dooboko...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25794
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#7 Re: Iglesia Maradoniana

Post by BHF_Manijak »

Znam da nema kod "vas" zivota poslije smrti,al sta kad ti "bozanstvo" umre,kome ces onda "robovati" i ko ce ti napredak donosit?!ako to "bozanstvo" u vidu malog zelenog djeluje,daj da odem ne bil mi moje zivotne probleme rijesio?! :shock:
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#8 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

BHF_Manijak wrote:Znam da nema kod "vas" zivota poslije smrti,al sta kad ti "bozanstvo" umre,kome ces onda "robovati" i ko ce ti napredak donosit?!ako to "bozanstvo" u vidu malog zelenog djeluje,daj da odem ne bil mi moje zivotne probleme rijesio?! :shock:
MARADONAFOB !!! :x :x :x

Maradona nikad nece umrijeti,on je vijecan kao Rim i nemoj bogohuliti da te nebi stigla bozija kazna!!

p.s.
Izvinjenje prihvaceno
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#9 Re: Iglesia Maradoniana

Post by maki_celo »

khm

mozes li malo detaljnije objasniti o toj religiji...nisam cuo za nju a interesuje me...mozda je to ono sto trazim?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#10 Re: Iglesia Maradoniana

Post by vox-populi »

Neki dan cekajuci U-Bahn vidjeh poster na kojem se pozivaju sljedbenici ove crkve na druzenje (misu?) svake nedjelje u 12:00 sati. Ja prvo kontao zajebancija, kad fakat nije. Zanimljivo.
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#11 Re: Iglesia Maradoniana

Post by frla »

KemooSA wrote:Maradona nikad nece umrijeti,on je vijecan kao Rim i nemoj bogohuliti da te nebi stigla bozija kazna!!
O kakvoj kazni i boguhuljenju govoris kada ti to upravo radiš ... samo što toga nisi svjesan? Ovo što radiš je "širk".
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#12 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

frla wrote:
KemooSA wrote:Maradona nikad nece umrijeti,on je vijecan kao Rim i nemoj bogohuliti da te nebi stigla bozija kazna!!
O kakvoj kazni i boguhuljenju govoris kada ti to upravo radiš ... samo što toga nisi svjesan? Ovo što radiš je "širk".
Kakav ba sirk??
Jesi li ti svijestan sta si upravo rekao !? Ne gine ti naguzivanje poslije picigena i to od mjesta na koje skocis :x
Preporucujem ti da zamolis za oprost i proucis pet puta:

Ole! Ole! Ole! Diego! Diego!
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#13 Re: Iglesia Maradoniana

Post by maki_celo »

maki_celo wrote:khm

mozes li malo detaljnije objasniti o toj religiji...nisam cuo za nju a interesuje me...mozda je to ono sto trazim?
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#14 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

maki_celo wrote:khm

mozes li malo detaljnije objasniti o toj religiji...nisam cuo za nju a interesuje me...mozda je to ono sto trazim?
Zao mi je brate ali ne mogu..
Tvoj grijeh je sto navijas za "Zelja" :roll: ,a siguran sam kad bi Maradona znao da postoji klub kao taj da bi vas stavio na crnu listu zajedno sa engleskom,brazilom i madridom...
Uostalom imas google pa trazi ako te interesuje...
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#15 Re: Iglesia Maradoniana

Post by maki_celo »

KemooSA wrote:
maki_celo wrote:khm

mozes li malo detaljnije objasniti o toj religiji...nisam cuo za nju a interesuje me...mozda je to ono sto trazim?
Zao mi je brate ali ne mogu..
Tvoj grijeh je sto navijas za "Zelja" :roll: ,a siguran sam kad bi Maradona znao da postoji klub kao taj da bi vas stavio na crnu listu zajedno sa engleskom,brazilom i madridom...
Uostalom imas google pa trazi ako te interesuje...

aman ...jaka ti ta religija koju zastupas a neznas da je pojasnis :razz:
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#16 Re: Iglesia Maradoniana

Post by frla »

KemooSA wrote:Ne gine ti naguzivanje poslije picigena i to od mjesta na koje skocis
Jeli ti ovo ozbiljno?
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#17 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

frla wrote:
KemooSA wrote:Ne gine ti naguzivanje poslije picigena i to od mjesta na koje skocis
Jeli ti ovo ozbiljno?
Image

Ronaldo je ispusio foru zato pazi sta pricas!!
User avatar
charvel.
Posts: 360
Joined: 16/02/2009 18:11
Location: TZ

#18 Re: Iglesia Maradoniana

Post by charvel. »

Cuo sam i prije za ovu crkvu, al ne znam puno o tome. Znam samo da sam jednom cito, cini mi se da je govorio osnivatelj ove crkve, da je ovo nesto ko najobicnija crkva, samo sto oni vjeruju da je Maradona boziji poslanik. Ali oni ne vjeruju da je Maradona Bog, u tom je poenta.
Al opet ti to bolje znas, pa ces me ispravit ako grijesim.

A sad, da te pitam:
KemooSA wrote:Inace u Iglesia Maradoniana ne postoji zivot poslije smrti...sto znaci kad te zatrpaju zemljom neces ni gore ni dole,ma neces nidje,sto si sviro sviro si !!

A ti...Pokaj se I prinesi svoj dar malom zelenom!!!
U jednoj recenici kazes da ne postoji zivot poslije smrti (te stoga nema ni sankcija poslije smrti), a dok u drugoj pozivas na pokornost malom zelenom.
Zato to?
Sta motivise jednog sljedbenika Maradonine Crkve da mu bude odan?
Zbog cega sve to, ako nema prijetnje kaznom poslije smrti?
Sto mu sluzit, ako ti nista ne moze ni u ovom ''sadasnjem'' zivotu?

Eto, to su neke stvari koje me zanimaju.
Nadam se odgovoru, pa da se mozda i ja konvertujem. :-D

P.S.
Sto se tice fudbala, Diego=Dios. :D
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#19 Re: Iglesia Maradoniana

Post by Op3r4t0r »

:lol:
frla
Posts: 448
Joined: 23/12/2008 15:16

#20 Re: Iglesia Maradoniana

Post by frla »

-
User avatar
Lacrymosa
Posts: 13
Joined: 01/04/2009 22:04

#21 Re: Iglesia Maradoniana

Post by Lacrymosa »

Mozemo li u skorijoj buducnosti ocekivati i svetu knjigu? :D
Energični leptir
Posts: 665
Joined: 19/03/2008 14:57

#22 Re: Iglesia Maradoniana

Post by Energični leptir »

Prokleti heretici, pa opšte je poznato da je jedina prava crkva - Crkva Presvetih i Mnogopoštovanih Kopački Marca van Bastena. Svi sljedbenici varalice Maradone i oni koji ih simpatiziraju, provešće vječnost u smradu svlačionice pakla. :evil:
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#23 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

Energični leptir wrote:Prokleti heretici, pa opšte je poznato da je jedina prava crkva - Crkva Presvetih i Mnogopoštovanih Kopački Marca van Bastena. Svi sljedbenici varalice Maradone i oni koji ih simpatiziraju, provešće vječnost u smradu svlačionice pakla. :evil:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ne diraj mi u Boga grom te neubio !!

Deset puta prije spavanja:

Ole! Ole! Ole! Diego! Diego!
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#24 Re: Iglesia Maradoniana

Post by KemooSA »

Lacrymosa wrote:Mozemo li u skorijoj buducnosti ocekivati i svetu knjigu? :D
Moze naravno,tvoji unuci ili praunuci ce morati da se pokoravaju velikom Diegu..

p.s.
Imas pravo jebizovan avatar :dance:
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#25 Re: Iglesia Maradoniana

Post by avicena »

KemooSA wrote: Nazalost vecina ljudi misli da smo mi nekakvi ludjaci i sektasi a pripadnici popularnih religija nazivaju nas bogohulnicima tako vrijedjajuci nasa vjerska osjecanja...
Neprosvijecen svijet, ne obazirite se. Nego, jel' Elvis jos ziv? Sta vase ucenje kaze o tome? To mi je mnogo vazno.
Post Reply