Iggy Pop - Sarajevo!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#201 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by DiplomataSaSela »

bloncaric10040 wrote:
DiplomataSaSela wrote:
bloncaric10040 wrote:
Hoces iskreno? Kad netko ispremlati, iscipelari, unakazi tvoje prijatelje iz apsolutno nepostojecih razloga, kako bi se ti osjecao? Moja kcer je trebala sa mnom na koncert. Ja sam joj unaprijed opravdala izostanak. Medjutim koncert je otkazan, nema razloga da ona izostaje iz skole, prema tome ona ostaje u zg, ja dolazim svejedno. medjutim, i da koncert nije otkazan, ne bi mi bilo svejedno dovoditi dijete u situaciju da se boji hodati mracnom ulicom, jer ne zna tko je moze napasti s ledja, izudarati nogama, samo zato sto je dosla? Ili samo zato sto je iz Hrvatske? ili samo zato sto je .... . ti dopuni...
O kome pricas o ZG ili SA


http://www.vecernji.hr/newsroom/regions ... 4/index.do
Dolazim iz Zg, pricam o Sarajevu..... Moji su prijatelji pretuceni. Zasto?
Zasto su ovi u podhodniku pretuceni...zasto...
bloncaric10040
Posts: 28
Joined: 15/06/2008 15:41
Contact:

#202 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by bloncaric10040 »

Cape wrote:
bloncaric10040 wrote: Hoces iskreno? Kad netko ispremlati, iscipelari, unakazi tvoje prijatelje iz apsolutno nepostojecih razloga, kako bi se ti osjecao? Moja kcer je trebala sa mnom na koncert. Ja sam joj unaprijed opravdala izostanak. Medjutim koncert je otkazan, nema razloga da ona izostaje iz skole, prema tome ona ostaje u zg, ja dolazim svejedno. medjutim, i da koncert nije otkazan, ne bi mi bilo svejedno dovoditi dijete u situaciju da se boji hodati mracnom ulicom, jer ne zna tko je moze napasti s ledja, izudarati nogama, samo zato sto je dosla? Ili samo zato sto je iz Hrvatske? ili samo zato sto je .... . ti dopuni...
Ma daaa, a kod vas u Zagrebu je bajna situacija, ne?

Daj molim te ne pričaj gluposti. Reci mi jedan jedini razlog zbog čega bi se trebali plašiti doći u Sarajevo? Kakve mračne ulice, kakve gluposti.
Sve što se desilo prošle sedmice je bilo usmjereno protiv homoseksualaca, da, isto ono što se dešavalo i vašem bajnom Zagrebu kada su prvi put željeli da organizuju nešto slično.
Sve što se jučer dešavalo jeste tuča između navijača, to je ono kad se navijačke skupine pobiju između sebe, ne znam jeste li vi u bajnom Zagrebu čuli za to pošto toga kod vas nema... :-)

Ne mogu da vjerujem da o ovome diskutujem! Jeste Sarajevo je Džamahirija, ovdje niko na ulicu ne smije izaći a da ne govorim da smije neko ući u mračnu ulicu, babaroga na sve strane, nego držite se više vašeg divnog Zagreba, tamo je sve savršeno...

Odjebaus!
Naprotiv, ni kod nas nije bajno! I nece jos dugo biti......
Kazes bilo je usmjereno protiv homoseksualaca? Sta su oni osim sto su homoseksualci? Da li prihvacas da postoji mogucnost da svi koji su bili tamo i nisu homoseksualci? Jel njih mozda Darwin zaobisao? Ako su ljudi, jel normalno tuci ljude? I da ne znas tko su i sto su?
Da i u zagrebu se to desava, i? Na zalost moju, moji sugradjani nisu bitno bolji, ali zar to znaci da o tome treba sutjeti? Ne govoriti?
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#203 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by kirby »

dok su dole na vlasti diplomate sa sela ne nadajte se boljem. :P
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#204 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by DiplomataSaSela »

kirby wrote:dok su dole na vlasti diplomate sa sela ne nadajte se boljem. :P
Jesi sega pravo...
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#205 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by neshto »

još jednom se mješam u diskusiju iako nisam htio ali fakat moram...

očigledno je osnovni razlog slabo interesovanje odnosno slaba procjena od organizatora, zar ne?

zašto onda to nije moglo biti navedeno kao razlog i vozdra?
sve i da se Iggy usro u gaće mislim da se ovo nije moralo navesti kao razlog jer se sada vehabije osjećaju kao veliki pobjednici.
niste imali nikakve prijetnje vezano za koncert i samim tim je licemjerno što sarajevo dodatno sjebaste.

ova vijest će kao bomba odjeknuti u alternativnijim krugovima a upravo su ljudi iz tih kruga ljudi koji vole sarajevo i dolaze kao turisti ovamo.

ne trudi se da otkazivanje koncerta prvadaš time da je neki tvoj prijatelj pretučen i da se ti bojiš, jer ovo je puno veća stvar od tebe i tvog prijatelja...

ovdje su svjestki poznate zvijezde svirale i dok su padale granate a ljudi ubijani zbog kanistera vode...
User avatar
Vainglorious
Posts: 204
Joined: 07/06/2008 22:14

#206 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Vainglorious »

kirby wrote:
Vainglorious wrote:Ne mogu da vjerujem da kao zvanicni razlog odgadjanja koncerta "ružna slika o našem gradu koja je obišla svijet"... Mislim, fakat jadna nacin da se zamaskira vlastiti neuspjeh. Art Zone je totalno neprofesionalno odradio cjelokupnu organizaciju, i kompletnu kampanju, ukljucujuci i prodaju karata, tako da im se sve samo vraca. Mislim, fakat jadno...
jarane,sve da su prodali samo 500 karata to nije bruka organizatora vec stanovnika tog grada i okoline.ne kontam samo zasto mislite da su razlozi izmisljeni.sramota je i jedno i drugo.
Pa jesi li ti vidio sta su radili u Beogradu, kad je bila gay parada. Ne da su ih samo huligani udarali, nego i policija zajedno s njima. I opet imaju gostovanja velikih muzickih faca. Sad dolazi Queen , govori se da Depeche mode dolazi naredne godine...
Htjedoh naglasiti, da je Art Zone-u je zvanicni navod netacan - laz. Trebali su reci, nije prodat dovoljan broj karata i vozdra. Ono je fakat baljezganje, i jadno prikrivanje vlastitog neuspjeha.

Slazem se s tobom u prvom dijelu, da je sramota za stanovninke da je tako mali broj ulaznica prodat, al' dio odgovornosti snosi i Art Zone...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#207 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by The 51st State »

Vainglorious wrote:
kirby wrote:
Vainglorious wrote:Ne mogu da vjerujem da kao zvanicni razlog odgadjanja koncerta "ružna slika o našem gradu koja je obišla svijet"... Mislim, fakat jadna nacin da se zamaskira vlastiti neuspjeh. Art Zone je totalno neprofesionalno odradio cjelokupnu organizaciju, i kompletnu kampanju, ukljucujuci i prodaju karata, tako da im se sve samo vraca. Mislim, fakat jadno...
jarane,sve da su prodali samo 500 karata to nije bruka organizatora vec stanovnika tog grada i okoline.ne kontam samo zasto mislite da su razlozi izmisljeni.sramota je i jedno i drugo.
Pa jesi li ti vidio sta su radili u Beogradu, kad je bila gay parada. Ne da su ih samo huligani udarali, nego i policija zajedno s njima. I opet imaju gostovanja velikih muzickih faca. Sad dolazi Queen , govori se da Depeche mode dolazi naredne godine...
Htjedoh naglasiti, da je Art Zone-u je zvanicni navod netacan - laz. Trebali su reci, nije prodat dovoljan broj karata i vozdra. Ono je fakat baljezganje, i jadno prikrivanje vlastitog neuspjeha.

Slazem se s tobom u prvom dijelu, da je sramota za stanovninke da je tako mali broj ulaznica prodat, al' dio odgovornosti snosi i Art Zone...
Ma sutra kad plina nestane, bice to zbog pedera i u svezi stim pogorsane sigurnosne situacije.
Universal
Posts: 29
Joined: 10/01/2008 22:51

#208 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Universal »

bloncaric10040 wrote:Znam da rizikujem ban ali ti moram reći ovo: Ne seri Boga ti!
Kakva se krivica baca na agenciju?? Ko je onda kriv za otkazivanje koncerta??
Uhvatili ste se prošlosedmičnih dešavanja, na najjadniji mogući način, da bi opravdali otkazivanje koncerta a svi znaju koji je jedini razlog, a to je mala prodaja ulaznica!

Zgadili ste mi se vjeruj mi!
Jel imas kartu za koncert? Jesi je kupio u pretprodaji? Ili ti je zao sto tek sada neces moci potrositi novac?
Sad si bar ustedio.....
Na vecini koncerata, da, pa cak i u HR, karte su kupuju unaprijed.... zna se i zasto.....
Bas me interesira, od svih vas ovdje koji napadate art-zone, koliko vas zaista ima karte i koliko vas zaista bude doslo na prodajna mjesta po povrat novaca?
Najlakse je napasti... da oni su krivi jer vi necete moc potrosit novac. Odlicno!
Ajmo ga zajedno trosit na ispravljanje svega onoga sto niej dobro, a ovo otkazivanje koncerta je cini mi se najmanji problem koji stoji pred vama.[/quote]




nema to veze, organizator bi trebao mjeces dva prije koncerta staviti u prodaju karte po jeftinijoj cijeni jer ce tako biti bolja prodaja karata. pogledaj kako se to radi u Hrvatskoj. U Becu je za Madonnin koncert karata u pocetku bila 109 EURA a kasnije su je spustili na 99, sigurno su vidjeli da da je slaba prodaja ulazinica.
I jos nesto ja predlazem da organizatori buducih koncerata urade neku vrstu ankete. npr koga zelite da cujete i vidite u Sarajevu i ponude 4 banda ili izvodaca. koji band bude imao najmanje 2000 glasova taj band dovedu pa makar i u dom mladih. i tacka.[/quote]

Sunce, karte jesu bile u pretprodaji!!!!!
Gdje si ti bio?
Sto se ankete tice, ne ide to bas tako....
U trenutku kad je neki band na turneji, onda tek mozes organizirati njegov dolazak, ... dok ti organiziras svoju anketu, prodje maca s kolacima[/quote]




Sunce moje drago, procitaj sve sta pise. KARTE U PRETPRODAJU PO JEFTINIJOJ CIJENI. i DA ORGANIZATOR PUNUDI 4 BANDA ILI IZVODACA(a to se podrazumjeva da je band na turneji, neces sad zavati nekoga ko se odmara od turneje koja je trajala mjesecima i mjesecima)

i komentar na ovo sto je boldirano

BANDOVI ILI IZVODAC UNAPRIJED OBJAVE DATUME ZA TURNEJU I ORGANIZATOR TO TREBA DA PRATI AKO ZELI DA SE BAVI OVIM POSLOM. STO OCIGLEDNO TI NE ZNAS.
Zaya
Posts: 56
Joined: 28/10/2007 20:41

#209 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Zaya »

U Americi svaki dan protesti (mirni i ne bas mirni...) protiv homoseksualaca, protiv stranaca, protiv abortusa.. pa eto Iggy zivi tamo, zar ne..

ali eto... mozda ce biti nesto i dobro u svemu... mozda Ceca i co. zbog "ruzne medijske slike Sarajeva" nece vise doci :roll:
bloncaric10040
Posts: 28
Joined: 15/06/2008 15:41
Contact:

#210 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by bloncaric10040 »

Universal wrote:
bloncaric10040 wrote:Znam da rizikujem ban ali ti moram reći ovo: Ne seri Boga ti!
Kakva se krivica baca na agenciju?? Ko je onda kriv za otkazivanje koncerta??
Uhvatili ste se prošlosedmičnih dešavanja, na najjadniji mogući način, da bi opravdali otkazivanje koncerta a svi znaju koji je jedini razlog, a to je mala prodaja ulaznica!

Zgadili ste mi se vjeruj mi!
Jel imas kartu za koncert? Jesi je kupio u pretprodaji? Ili ti je zao sto tek sada neces moci potrositi novac?
Sad si bar ustedio.....
Na vecini koncerata, da, pa cak i u HR, karte su kupuju unaprijed.... zna se i zasto.....
Bas me interesira, od svih vas ovdje koji napadate art-zone, koliko vas zaista ima karte i koliko vas zaista bude doslo na prodajna mjesta po povrat novaca?
Najlakse je napasti... da oni su krivi jer vi necete moc potrosit novac. Odlicno!
Ajmo ga zajedno trosit na ispravljanje svega onoga sto niej dobro, a ovo otkazivanje koncerta je cini mi se najmanji problem koji stoji pred vama.



nema to veze, organizator bi trebao mjeces dva prije koncerta staviti u prodaju karte po jeftinijoj cijeni jer ce tako biti bolja prodaja karata. pogledaj kako se to radi u Hrvatskoj. U Becu je za Madonnin koncert karata u pocetku bila 109 EURA a kasnije su je spustili na 99, sigurno su vidjeli da da je slaba prodaja ulazinica.
I jos nesto ja predlazem da organizatori buducih koncerata urade neku vrstu ankete. npr koga zelite da cujete i vidite u Sarajevu i ponude 4 banda ili izvodaca. koji band bude imao najmanje 2000 glasova taj band dovedu pa makar i u dom mladih. i tacka.[/quote]

Sunce, karte jesu bile u pretprodaji!!!!!
Gdje si ti bio?
Sto se ankete tice, ne ide to bas tako....
U trenutku kad je neki band na turneji, onda tek mozes organizirati njegov dolazak, ... dok ti organiziras svoju anketu, prodje maca s kolacima[/quote]




Sunce moje drago, procitaj sve sta pise. KARTE U PRETPRODAJU PO JEFTINIJOJ CIJENI. i DA ORGANIZATOR PUNUDI 4 BANDA ILI IZVODACA(a to se podrazumjeva da je band na turneji, neces sad zavati nekoga ko se odmara od turneje koja je trajala mjesecima i mjesecima)

i komentar na ovo sto je boldirano

BANDOVI ILI IZVODAC UNAPRIJED OBJAVE DATUME ZA TURNEJU I ORGANIZATOR TO TREBA DA PRATI AKO ZELI DA SE BAVI OVIM POSLOM. STO OCIGLEDNO TI NE ZNAS.[/quote]


pa ako su po jeftinijoj cijeni... sto se onda cekalo sa kupovinom karata na dan koncerta??
Objasni mi to molim te, znaci na dan koncerta ce bit skuplje ili jos jefitnije? Matematika je strasna stvar, sve je u brojkama,
Ima nas koji smo htjeli doci iz Zagreba, Dubrovnika, ostalih gradova, sta bi mi sad trebali rec?

Art ZOne i dalje odgovorno tvrdim nije zasluzio ovakav tretman, i to od vas, njihovih sugradjana...
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#211 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by neshto »

bloncaric10040 wrote: pa ako su po jeftinijoj cijeni... sto se onda cekalo sa kupovinom karata na dan koncerta??
Objasni mi to molim te, znaci na dan koncerta ce bit skuplje ili jos jefitnije? Matematika je strasna stvar, sve je u brojkama,
Ima nas koji smo htjeli doci iz Zagreba, Dubrovnika, ostalih gradova, sta bi mi sad trebali rec?

Art ZOne i dalje odgovorno tvrdim nije zasluzio ovakav tretman, i to od vas, njihovih sugradjana...[/b]
šta bi vi sad trebali reć?
pa ono šta ste vi iz art zona napisali, šta drugo?
ne da je koncert propao jer ste totalne amaterčine već zato što je u sarajevu teška sigurnosna situacija, eto šta.

mislim nije tragično što ste se precjenili sa zetrom i atraktivnošću izvođača, stvarno to se dešava svima, čudan je sarajevo grad. ali činjenica da se vadite na sigurnosnu situaciju je žalosna! koliko god su vehabije krive u zadnje vrijeme da sarajevo izgubi sjaj e vi ste to dadatno udvostručili definitivno!

zar taj neko ko je pisao izjavu za javnost nije mogao naslutiti da će to mediji prenijeti i naravno preuveličati?
ne znam više ni šta da mislim o art zone. u prvi mah sam pomislio "naivno" al brate nije čim niste promjenili izjavu a imali ste vremna...
bloncaric10040
Posts: 28
Joined: 15/06/2008 15:41
Contact:

#212 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by bloncaric10040 »

neshto wrote:
bloncaric10040 wrote: pa ako su po jeftinijoj cijeni... sto se onda cekalo sa kupovinom karata na dan koncerta??
Objasni mi to molim te, znaci na dan koncerta ce bit skuplje ili jos jefitnije? Matematika je strasna stvar, sve je u brojkama,
Ima nas koji smo htjeli doci iz Zagreba, Dubrovnika, ostalih gradova, sta bi mi sad trebali rec?

Art ZOne i dalje odgovorno tvrdim nije zasluzio ovakav tretman, i to od vas, njihovih sugradjana...[/b]
šta bi vi sad trebali reć?
pa ono šta ste vi iz art zona napisali, šta drugo?
ne da je koncert propao jer ste totalne amaterčine već zato što je u sarajevu teška sigurnosna situacija, eto šta.

mislim nije tragično što ste se precjenili sa zetrom i atraktivnošću izvođača, stvarno to se dešava svima, čudan je sarajevo grad. ali činjenica da se vadite na sigurnosnu situaciju je žalosna! koliko god su vehabije krive u zadnje vrijeme da sarajevo izgubi sjaj e vi ste to dadatno udvostručili definitivno!

zar taj neko ko je pisao izjavu za javnost nije mogao naslutiti da će to mediji prenijeti i naravno preuveličati?
ne znam više ni šta da mislim o art zone. u prvi mah sam pomislio "naivno" al brate nije čim niste promjenili izjavu a imali ste vremna...
odavde mi se cinis inteligentnim.... pa cu jos jednom pokusat obrazlozit zasto mislim da se laje na krivo drvo.....
bili mi iz art-zona amateri ili ne, to ne mjenja cinjenicu da je art-zone uspjesno odradio niz koncerata i manifestacija, i da ste vi skupa bili zadovoljni, usprkos visim ili visokim cijenama ulaznica.
Cinejnica je isto tako da masa ljudi koja je "htjela" doci na koncert, nije htjela kupiti karte u pretprodaji, kad su neko rece, jeftinije. CInjenica je isto tako da je art-zone dao sve od sebe dva mjeseca ranije. Ja sam 15.8. dosla iz Cavtata u Sarajevo, i vidjela silne bill-boardove na putu do Sarajeva, silne plakate u samom gradu....
znaci da se art-zone potrudio da obavi svoj dio posla, odradio ga je kako spada, kao i svaki put do sada..... Nazalost, svi oni koji su htjeli doci na koncert, ovdje govore da su htjeli kupiti kartu na dan koncerta...
oprosti meni je to toliko prozirno!!
Ponavljam po treci put, i nije mi tesko ponovit jos hiljadu puta....
ART ZONE NIJE NICIME ZASLUZIO OVAKAV TRETMAN
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#213 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Neelix »

evo sad na tvsa, nasa Tisina prvo kaze kako je glavni razlog otkazivanja ruzna slika bla bla :lol: a onda kao SPOREDNI razlog je i to sto je zetra jedina dvorana koja odgovara tehnickim zahtjevima benda bla bla, na kraju novinarka rece da je u telefonskom razgovoru s njima dobila info da je razlog slaba prodaja karata :D
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#214 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Tisina »

Neelix wrote:evo sad na tvsa, nasa Tisina prvo kaze kako je glavni razlog otkazivanja ruzna slika bla bla :lol: a onda kao SPOREDNI razlog je i to sto je zetra jedina dvorana koja odgovara tehnickim zahtjevima benda bla bla, na kraju novinarka rece da je u telefonskom razgovoru s njima dobila info da je razlog slaba prodaja karata :D
nek komsiji crkne krava jelde
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#215 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by neshto »

bloncaric10040 wrote:
neshto wrote:
bloncaric10040 wrote: pa ako su po jeftinijoj cijeni... sto se onda cekalo sa kupovinom karata na dan koncerta??
Objasni mi to molim te, znaci na dan koncerta ce bit skuplje ili jos jefitnije? Matematika je strasna stvar, sve je u brojkama,
Ima nas koji smo htjeli doci iz Zagreba, Dubrovnika, ostalih gradova, sta bi mi sad trebali rec?

Art ZOne i dalje odgovorno tvrdim nije zasluzio ovakav tretman, i to od vas, njihovih sugradjana...[/b]
šta bi vi sad trebali reć?
pa ono šta ste vi iz art zona napisali, šta drugo?
ne da je koncert propao jer ste totalne amaterčine već zato što je u sarajevu teška sigurnosna situacija, eto šta.

mislim nije tragično što ste se precjenili sa zetrom i atraktivnošću izvođača, stvarno to se dešava svima, čudan je sarajevo grad. ali činjenica da se vadite na sigurnosnu situaciju je žalosna! koliko god su vehabije krive u zadnje vrijeme da sarajevo izgubi sjaj e vi ste to dadatno udvostručili definitivno!

zar taj neko ko je pisao izjavu za javnost nije mogao naslutiti da će to mediji prenijeti i naravno preuveličati?
ne znam više ni šta da mislim o art zone. u prvi mah sam pomislio "naivno" al brate nije čim niste promjenili izjavu a imali ste vremna...
odavde mi se cinis inteligentnim.... pa cu jos jednom pokusat obrazlozit zasto mislim da se laje na krivo drvo.....
bili mi iz art-zona amateri ili ne, to ne mjenja cinjenicu da je art-zone uspjesno odradio niz koncerata i manifestacija, i da ste vi skupa bili zadovoljni, usprkos visim ili visokim cijenama ulaznica.
Cinejnica je isto tako da masa ljudi koja je "htjela" doci na koncert, nije htjela kupiti karte u pretprodaji, kad su neko rece, jeftinije. CInjenica je isto tako da je art-zone dao sve od sebe dva mjeseca ranije. Ja sam 15.8. dosla iz Cavtata u Sarajevo, i vidjela silne bill-boardove na putu do Sarajeva, silne plakate u samom gradu....
znaci da se art-zone potrudio da obavi svoj dio posla, odradio ga je kako spada, kao i svaki put do sada..... Nazalost, svi oni koji su htjeli doci na koncert, ovdje govore da su htjeli kupiti kartu na dan koncerta...
oprosti meni je to toliko prozirno!!
Ponavljam po treci put, i nije mi tesko ponovit jos hiljadu puta....
ART ZONE NIJE NICIME ZASLUZIO OVAKAV TRETMAN
ja nigdje ne kažem da se niste potrudili, sarajevo jednostavno nema publiku za veće bendove tog žanra ali opet pričaš u prazno!

moj post se odnosio na činjenicu da ste kao glavni razlog otkazivanja stavili sigurnosnu situaciju.
par puta sam te ja kao i ostali pitao i uvjek neka izvlakuša bez konkretnog argumenta, očigledno ste svjesni šta ste napravili al sad nema nazad.

dajte neki demant nešto dok još ima vremena jer fakat ovo ode predaleko.
onda ću ja a vjerujem i mnogi drugi povuć sve šta sam rekao protiv ART ZONE
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#216 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Neelix »

Tisina wrote:
Neelix wrote:evo sad na tvsa, nasa Tisina prvo kaze kako je glavni razlog otkazivanja ruzna slika bla bla :lol: a onda kao SPOREDNI razlog je i to sto je zetra jedina dvorana koja odgovara tehnickim zahtjevima benda bla bla, na kraju novinarka rece da je u telefonskom razgovoru s njima dobila info da je razlog slaba prodaja karata :D
nek komsiji crkne krava jelde
ne kontam :?

da ne bude zabune, nije mi nimalo drago sto je koncert otkazan, naprotiv. ali ono "objasnjenje" je krajnje licemjerno, nisko, preofirno. I ne kontam kakve veze oni dogadjaji imaju sa koncertom, jel' to Iggy gay??

Cak je i MUP izdao saopstenje u kojem se kaze da apsolutno nema sigurnosnih prepreka za odrzavanje koncerta.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#217 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Maraschino »

Tisina wrote:
Neelix wrote:evo sad na tvsa, nasa Tisina prvo kaze kako je glavni razlog otkazivanja ruzna slika bla bla :lol: a onda kao SPOREDNI razlog je i to sto je zetra jedina dvorana koja odgovara tehnickim zahtjevima benda bla bla, na kraju novinarka rece da je u telefonskom razgovoru s njima dobila info da je razlog slaba prodaja karata :D
nek komsiji crkne krava jelde

nek si im se nagovorila :wink:

p.s. BHTV
bloncaric10040
Posts: 28
Joined: 15/06/2008 15:41
Contact:

#218 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by bloncaric10040 »

bloncaric10040 wrote: odavde mi se cinis inteligentnim.... pa cu jos jednom pokusat obrazlozit zasto mislim da se laje na krivo drvo.....
bili mi iz art-zona amateri ili ne, to ne mjenja cinjenicu da je art-zone uspjesno odradio niz koncerata i manifestacija, i da ste vi skupa bili zadovoljni, usprkos visim ili visokim cijenama ulaznica.
Cinejnica je isto tako da masa ljudi koja je "htjela" doci na koncert, nije htjela kupiti karte u pretprodaji, kad su neko rece, jeftinije. CInjenica je isto tako da je art-zone dao sve od sebe dva mjeseca ranije. Ja sam 15.8. dosla iz Cavtata u Sarajevo, i vidjela silne bill-boardove na putu do Sarajeva, silne plakate u samom gradu....
znaci da se art-zone potrudio da obavi svoj dio posla, odradio ga je kako spada, kao i svaki put do sada..... Nazalost, svi oni koji su htjeli doci na koncert, ovdje govore da su htjeli kupiti kartu na dan koncerta...
oprosti meni je to toliko prozirno!!
Ponavljam po treci put, i nije mi tesko ponovit jos hiljadu puta....
ART ZONE NIJE NICIME ZASLUZIO OVAKAV TRETMAN
ja nigdje ne kažem da se niste potrudili, sarajevo jednostavno nema publiku za veće bendove tog žanra ali opet pričaš u prazno!

moj post se odnosio na činjenicu da ste kao glavni razlog otkazivanja stavili sigurnosnu situaciju.
par puta sam te ja kao i ostali pitao i uvjek neka izvlakuša bez konkretnog argumenta, očigledno ste svjesni šta ste napravili al sad nema nazad.

dajte neki demant nešto dok još ima vremena jer fakat ovo ode predaleko.
onda ću ja a vjerujem i mnogi drugi povuć sve šta sam rekao protiv ART ZONE[/quote][/quote]

Od cega se ja to izvlacim? Demanti cega? Da je sigurnosna situacija teska? Da su ljudi pretuceni? Da su ljudi praceni? Da se ljude zastrasuje? Da policija nije radila svoj posao? Da isto tako art-zone, a ni policija, ne moze pruziti potpunu zastitu posjetiocima manifestacija u gradu?
Sta da demantiram? Koji dio?
Cak i da te Art-zone recimo poslusa, kakovu sliku bi to dalo o njima? Da su neozbiljni, neodgovorni,....
Dosadasnja iskustva i organizacija njihovih koncerata daje upravo suprotnu sliku!
Art zone nije nicija prcija da se mozemo tako zafrkavati. Ako su odredjene obavijesti date, onda je to to.
KO vjeruje, u redu, ko ne, opet u redu....

Jedino cu te ispravit, ja nemam veze s Art-zone-om, nisam njihov zaposlenik, uposlenik, vanjski suradnik, ili kako god to nazvali.... Ja samo postujem njihov rad i trud....
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#219 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Tisina »

Neelix wrote:
Tisina wrote:
Neelix wrote:evo sad na tvsa, nasa Tisina prvo kaze kako je glavni razlog otkazivanja ruzna slika bla bla :lol: a onda kao SPOREDNI razlog je i to sto je zetra jedina dvorana koja odgovara tehnickim zahtjevima benda bla bla, na kraju novinarka rece da je u telefonskom razgovoru s njima dobila info da je razlog slaba prodaja karata :D
nek komsiji crkne krava jelde
ne kontam :?

da ne bude zabune, nije mi nimalo drago sto je koncert otkazan, naprotiv. ali ono "objasnjenje" je krajnje licemjerno, nisko, preofirno. I ne kontam kakve veze oni dogadjaji imaju sa koncertom, jel' to Iggy gay??

Cak je i MUP izdao saopstenje u kojem se kaze da apsolutno nema sigurnosnih prepreka za odrzavanje koncerta.
dragi prijatelju nisam ni ja gay
pa su me ganjali i vikali za mnom neku noc Ubij je, prijatelje koji nisu gay izdegenecili, jedog gotovo na smrt, a policija je hlado konstatovala: ccccc .. i nista nije uradila po tom pitanju, niti reagovala, niti zastitila niti uhvatila pocinitelje...
iskreno ja vise ni za sebe samu ne mogu da ganrantujem sigurnost...bez nekog posebnog razloga da sam se bilo kome zamjerila?

licno nismo nista sugerirrali ali je cinjenica da je slika kakva jeste obisla svijet....Mada se Art Zone trudi maksimalno da popravi tu sliku ( remember Jamiroquai, ADF, LOTD, Maksim Mrvica, James Blunt, Tito i Taratula niko se nicega od ovoga ne sjeti kad je u pitanju iskustvo i pozitivna slika Sarajeva koju neko kreira?).
Cinjenica je i da je prodaja karata losa, oboje je navedeno u izjavi, kao sto i jeste, ni jedno ni drugo nije laz.
ovo nema veze ni sa kakvim interesom festivala ili bilo koje stranke?
zar mislite da vama moze biti vise kivo nego meni sto nema ovog koncerta :((((
jedino sto mozemo da pokusamo i dalje da se borimo da kreiramo sto boji kultrni zivot u ovom gradu a to vjerujte nije nimalo lako. Koliko se jos agencija bori za ovakve stvari u BiH?
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#220 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Murisno1 »

Ma dajte ljudi .. sta laprdate.
Kakva ruzna slika o Sarajevu ..

Nije bilo para od prodaje ulazanica
- Iggy otkazo koncert
- nema para
- taman razlog "ruzna slika obisla svijet!"
- sve je lova
- jos im se sad trebamo ulizivati "...pa de molim te odrzi koncert!"
- Ma ko te j.be - idi sviraj gdje ima para i to je to ...

Sad treba slusati kako je Sarajevo prdina bara sto neko nece da odradi koncert!
...e levata mati mila ...
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#221 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by neshto »

ja nigdje ne kažem da se niste potrudili, sarajevo jednostavno nema publiku za veće bendove tog žanra ali opet pričaš u prazno!

moj post se odnosio na činjenicu da ste kao glavni razlog otkazivanja stavili sigurnosnu situaciju.
par puta sam te ja kao i ostali pitao i uvjek neka izvlakuša bez konkretnog argumenta, očigledno ste svjesni šta ste napravili al sad nema nazad.

dajte neki demant nešto dok još ima vremena jer fakat ovo ode predaleko.
onda ću ja a vjerujem i mnogi drugi povuć sve šta sam rekao protiv ART ZONE
[/quote]

Od cega se ja to izvlacim? Demanti cega? Da je sigurnosna situacija teska? Da su ljudi pretuceni? Da su ljudi praceni? Da se ljude zastrasuje? Da policija nije radila svoj posao? Da isto tako art-zone, a ni policija, ne moze pruziti potpunu zastitu posjetiocima manifestacija u gradu?
Sta da demantiram? Koji dio?
Cak i da te Art-zone recimo poslusa, kakovu sliku bi to dalo o njima? Da su neozbiljni, neodgovorni,....
Dosadasnja iskustva i organizacija njihovih koncerata daje upravo suprotnu sliku!
Art zone nije nicija prcija da se mozemo tako zafrkavati. Ako su odredjene obavijesti date, onda je to to.
KO vjeruje, u redu, ko ne, opet u redu....

Jedino cu te ispravit, ja nemam veze s Art-zone-om, nisam njihov zaposlenik, uposlenik, vanjski suradnik, ili kako god to nazvali.... Ja samo postujem njihov rad i trud....[/quote][/quote]

čekaj, dakle igijev koncert je u okviru Queer festivala il šta drugo da zaključim iz ovoga majke ti?
niste imali prijetnje dakle nemate pravo kaljati obraz grada i države jer ste PI*KE!!!
trebamo se sad zbog jebenih par vehabija i bajrama svi povući u mišje rupe... koji sam glupan, još povjerovah na momenat da je to razlog otkazivanja a ne lova, ufff...

ako nisi dio tima onda ih očito i predobro poznaješ pa ih zamoli nek pogledaju ovu temu pa nek vidi šta 90% posjetilaca o njima misli...
Last edited by neshto on 29/09/2008 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#222 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by kirby »

ma sve su krivi ovi iz agencije.zato nam niko od poznatijih faca ne dolazi,a i oni sto dodju, vise to urade iz merhametluka nego iz zelje da nesto zarade.
ali drzi se sarajevo.dok je cece,dare,mare i inih bit ce koncerata i festi.
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#223 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Better Man »

Otkazivanje koncerta je još jedan poraz Sarajeva i dokaz da rođene Sarajlije više ne stanuju tu, već da su grad okupirali Sandžaklije i istočna Bosna i sl. kojima je životni san bio da iz svoje vukojebine dođu u grad. Što se tiće vadione Art-Zone-a na sigurnosnu situaciju je čista ubleha i samo lud bi u to povjerovao, jer se zna da je u pitanju slaba prodaja karata. Ali šta češ kad svijet više voli Cece, Seke Mitre, Šabane, Sinane i ostalo smeće! Građani Sarajeva su zaslužili da ih mlate Vehabije i ostala doseljenička bagra, kad nisu u stanju tim istim vehabijama i doseljeničkoj bagri reči dosta i protjerati ih iz Sarajeva.
Last edited by Better Man on 29/09/2008 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#224 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by vee-jay »

Iggy je ziva legenda rock 'n' rolla koja je u svojim mladjim godinama uvijek pomalo nekada provodio noci sa David Bowiem i Lou Reedom.

Bilo je svacega...

I am the world's forgotten boy
The one who's searchin',
Searchin' to destroy

Jednom sam ga uzivo vido. Hell yeah.

:evil: :evil: :evil:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#225 Re: Iggy Pop - Sarajevo!

Post by Neelix »

sve ti ja to vjerujem, ali opet ne kontam u kakvoj je to relaciji sa koncertom? jesul vam bradonje prijetile? jel vam neko slao poruke, jel iko u javnost istupio protiv koncerta? Evo i MUP je rekao da nema sigurnosnih prepreka?

OK, ne ide prodaja, na vrijeme ste objavili da koncerta nema, ljudima vratili pare, niko ne bi ni rijeci protiv firme rekao, siguran sam. Ne kontam uopste potrebu da se pravdate? niste ni prvi ni zadnji kojima se takve stvari desavaju.

ali ovakvim saopstenjem, nekakvim supljim pricama o odaslanim slikama, wtf :?... samo ste se ukopali, bez ikakve potrebe.
Post Reply