Idemo pred skupštinu!

Post Reply
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#2151 Re: Idemo pred skupštinu!

Post by stochar »

uvjek dobar gost wrote:Krajnje je vrijeme da sami sebi pokažemo jesmo li još ljudi ili smo skroz izgubili sve odlike, pokažimo vampirima na vlasti barem mrvu dostojanstva, pokažimo im da ovako više ne može.... ukoliko nismo spremni i čekamo još nešto da nam se desi... ja se pitam šta se to desiti treba?
Pitam se koliko se mi još sageti možemo? Pitam se kadkad jesmo li zaboravili agresiju, ratna obećanja.. jesmo li zaboravili kako smo i koliko isčekivali ovaj kvazi mir u kojem danas životarimo, jesmo li zaboravili kako smo tada živili...?

Vidim oko sebe lažni sjaj, vidim dekoltee, gledam skupa auta sa jedne strane i vidim jad i bijedu sa druge strane, vidim raju navučenu na heroin, vidim apatiju i beznađe u očima ljudi... vidim sve sem sreće... vidim onaj privremeni zaborav koji se ostvaruje uz pomoć opskurne muzike bez kvaliteta, uz pomoć čašice špirita koi se pakuje u skupu ambalažu... znaju li svi ti da je jedan samo život.. da ga živimo upravo sada... znamo li ga cijeniti.. ili fakat iz svega što smo prošli ništa naučili nismo...
Nije pitanje jeli vrijeme da izađemo pred skupštinu... već je pitanje koliko nas izaći mora da bi se zvijeri na vlasti prepale..?
Oni žive sjajno, oni su se fakat borili za ovu i ovakvu zemlju.. oni su se i tokom agresije borili za svoje fildžan državice iz kojih bi mogli da kradu do besvjesti, kradu oni u glavnom iz javnih firmi, iz budžeta.. kradu iz naših usta... kradu i samo kradu, novac sav taj troše na sebe i svoje familije, ulažu u svoju pokretnu i nepokretnu imovinu....
Zbog njih se danas demobilisani borci ubijaju, zbog njih tim istim borcima nije priznat PTSP sindrom... zbog njih je cijela jedna il više generacija prepuštena sama sebi u beznađu da isti ti neljudi su sjebali tokom agresije generacije 74-77.. a i one malo starije il malo mlađe...
Pitanje je samo vremena, jer već dugo akcija ne izaziva nikakvu reakciju.. već dugo mi kao ljudi smo u trpnom stanju... pitanje je vremena....

Ovo kažem jer kad god maknem iz Sarajeva pa se u njega vratim... vidim da je to grad pun lažnog sjaja u zemlji punoj nepravde i nepismenosti...

Moja poruka im je ... ukoliko se ne boje svijeta i naroda, nek se boje barem boga u kojeg se toliko kunu....

Vrijeme je da se krene !!!!

P.S

Dabogda im penzije i plate koje će sebi povećati trebale za lijekova....
sta se od ovoga promijenilo? sta se pocelo mijenjati? nista!
Last edited by stochar on 28/09/2011 00:11, edited 1 time in total.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2152 Re: Idemo pred skupštinu!

Post by -LIBERO- »

Stochar,jesi to pokrenuo "Dosta 1990". To i Dosta dobio svoje izdanje brojke i slova 8-)
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#2153 Re: Idemo pred skupštinu!

Post by stochar »

-LIBERO- wrote:Stochar,jesi to pokrenuo "Dosta 1990". To i Dosta dobio svoje izdanje brojke i slova 8-)
ovo 1990 je u biti zajebancija na temu HDZ1990, ali u biti predstavlja aludiranje na ponovno pokretanje ideje Dosta!

izborili smo promjene, promjene su se desile - na gore. mislim da u duhu pokretas Dosta! treba reagovati!
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#2154 Re:

Post by stochar »

uvjek dobar gost wrote:Vodenjak je 100% u pravu... no pitanje je šta treba ljudima da se desi da bi malo mućnuli glavom... pitanje jel nas treba 100. da se žrtvuje ili da od nekog trovanja il gladi umre 25. ljudi... ili ili
Naravno to pitanje se može formulisati i na drugi način... jesu li ovi nepismeni ljudi što glasaju vrijedni žrtve... jesu li to zaslužili...??'

Ja kažem oni i nisu, ali vrijedna su djeca oko nas, djeca nisu ništa kriva, zbog njih se mi i moramo boriti... jer ako nećemo mi danas ta djeca hoće sigurno za nekih 10.tak godina....
Jer ova silna nepravda, aparthejd, silne laži i lopovluk....

Ne znam ja bih volio da svi ovi forumaši , a i svi ostali daju svoj doprinos rješavanju našeg zajedničkog problema.... ,a isti je nefunkcionalna država u kojoj živimo, sve skupa sa lopovima i krimosima koji je vode....

100. dana nove-stare vlasti ... opet ćemo pokušati... ,a tad je ja mislim da sviju nas... ili da osnujemo taj pokret Još.....

Vrijeme je da se krene !!!
Post Reply