Idemo pred skupštinu!

Post Reply
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1901

Post by Liberalism »

znate li vi kuda idete...

svakih 7 dana odlazite u krajnosti u krajnost

Nego sta bi s bolonjcima?
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#1902

Post by bpsang »

Liberalism
Alo momak
izgleda da nisi dobro doruckovao...
imas ocito problema :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1903

Post by Liberalism »

:-) :-) :-)

ocigledno da ti samo razmisljas o nekim egzistencijalnim potrebama. zakasnio si jedno 50.000 godina :) :) :)

A i tebi se nisam nikad obracao, pa zato nemas razloga da se ti obracas meni. Pozdrav
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#1904

Post by justika_sa »

spot je fenomenalan!!!

govori puno više nego što dosta sada jeste ali nadajmo se da će nekad biti... doista je fenomenalan...

subotnja akcija - svaka čast!!!

studentski protesti... vjerujejem da je podrška koju dajete studentima ispravna... ali ne kontam ko su studenti koji traže septembarski rok... jer ja ih znam mnogo... onih koji studiraju po bolonji i nemaju sept. rok jer su imali mnoštvo testova, rokova itd itd.. i ti ne protestiraju... takodjer znam one koji nisu po bolonji i koji polažu ispite ovih dana... ni oni ne protestiraju... ko protestira? sorry na gnjavaži ali mi fakat nije jasno...

posljednje... nadam se da ste odrasli i ispravili stav povodom izbora...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1905

Post by mIRCerka »

14/09/2006

Aktivisti Pokreta DOSTA! u subotu daruju krv!

Aktivisti pokreta Dosta! nakon redovnog podnevnog subotnjeg okupljanja na platou ispred Zajedničkih institucija na Marijin dvoru u Sarajevu, umjesto u protestnu šetnju kroz centar grada, odlučili su organizirati šetnju do Zavoda za transfuziologiju gdje će dobrovoljno dati krv.

- Odlučili smo se za ovaj potez kako bismo pokazali da je bez obzira na sve što se dešava u našem društvu i dalje ostalo solidarnosti. Pozivamo građane koji žele dati krv da nam se pridruže, ako ne na platou, onda da bar dođu u što većem broju pred Zavod za transfuziologiju i daju krv te na taj način spasu mnoge živote. Pozivamo i sve političare da umjesto šuplje priče i nacionalne retorike konačno urade i nešto konkretno za građane Bosne i Hercegovine, pa makar to bilo i pred izbore, i daruju svoju krv, jer darovana krv je uvijek potrebna – poručuju iz pokreta DOSTA! Okupljanje na platou je zakazano kao i svake subote u 12 sati odakle se pola sata kasnije kreće prema Zavodu za transfuziologiju.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1906

Post by Liberalism »

Stocar ne .eri

ako kazes studenti onda se misli na sve studente ekonomskog fakulteta.

A 90 % svih studenata ekonomskog fakulteta su i imali septembarski studentski rok.

Od oko 5000 studenata, kao strajkovalo je njih 500 koji studiraju potpuno po bolonji.

Majku mu zar niko od 500 studenata po bolonji nije uspio dati sve ispite u normalnom roku (za bolonjeje to do juna jer studenti polazu ispite tokom predavanja, a ostali studenti tek nakon predavanja), zar su svi toliki idioti?

Normalno da nisu i znaci da niti 10% studenata (manji broj od 500) trazi septembarski rok. I zato stocar pocinjes i ti da se sluzis generalizacijama kao i ovi politicari koji su ovu zemlju odveli u p.m.

Usput, na kraju ce sipasti da ste vise studentima ekonomije vi iz pokreta dosta napravili stete nego koristi. Al da bi vi to skontali trebali bi skolu zavrsiti :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1907

Post by Liberalism »

Stocar ne .eri

ako kazes studenti onda se misli na sve studente ekonomskog fakulteta.

A 90 % svih studenata ekonomskog fakulteta su i imali septembarski studentski rok.

Od oko 5000 studenata, kao strajkovalo je njih 500 koji studiraju potpuno po bolonji.

Majku mu zar niko od 500 studenata po bolonji nije uspio dati sve ispite u normalnom roku (za bolonjeje to do juna jer studenti polazu ispite tokom predavanja, a ostali studenti tek nakon predavanja), zar su svi toliki idioti?

Normalno da nisu i znaci da niti 10% studenata (manji broj od 500) trazi septembarski rok. I zato stocar pocinjes i ti da se sluzis generalizacijama kao i ovi politicari koji su ovu zemlju odveli u p.m.

Usput, na kraju ce sipasti da ste vise studentima ekonomije vi iz pokreta dosta napravili stete nego koristi.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1908

Post by Liberalism »

Ako vec govoris nekome da nezna sta govori, a u pitanju je drustvena oblast od značaja za vrlo mali broj osoba kao što su septembarski rok za polaganje ispita na fakultetu, red bi bio da ti kazes sta znas o tome.

Al ti ni rijeci o septembarskim rokovima nisi rekao, osim sto se krijes iza izjava pokreta DOSTA.

Bar se odluucite sta hocete, prije podne napadate one koji ne postuju zakone koji su nedavno doneseni od strane politicara (zakon o visokom obrazovanju u sarajevu je nedavno donesen i po mnogim ekspertskim misljenjima on je u suprotnosti sa reformama u oblasti obrazovanja),

a poslije podne napadate te iste političare, citat dosta:

Pozivamo i sve političare da umjesto šuplje priče i nacionalne retorike konačno urade i nešto konkretno za građane Bosne i Hercegovine, pa makar to bilo i pred izbore, i daruju svoju krv, jer darovana krv je uvijek potrebna – poručuju iz pokreta DOSTA!

Pa ti isti sto ih pozivate da urade nesto konkretno su nedavno usvojili zakon o visokom obrazovanju na nivou kantona. Al po vama oni samo šupljiraju i ako su takvi onda nikako nisu mogli donijeti kvalitetan zakon.

Al to vama ne smeta, zar ne, bitno je da 'narod' ne konta :-) :-) :-)

Zato nemoj meni tog supljaka tipa ne znas o chemu govoris. To mozes laicima prosipati (s kakvim se vjerovatno samo i druzis) :D :D :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#1909

Post by horns&drums »

Stocko, moj doprinos temi, nemoj me izbriati:

kolko nisko idemo, može li uopće niže
možda nam se dig'o zanos al standard nam se ne diže
dani ponosa i slave… i minusa na tekućem
mi ne živimo, mi preživljavamo
šta ostavljamo našem budućem naraštaju?
dugove, račune,
rate kredita nas guše a nemamo ni kune
kombiniramo kako odgodit plaćanje bar za desetak dana
jebo život kad na karticu se kupuje hrana
di smo sad
stara štednja se otopila
ošla na ono bitno: pojela se i popila
bez svega smo ostali, prenaglo nas je pogodilo
ko uopće zna što se to prek noći dogodilo


koga da pitam brate ko će mi dat odgovore
reci bilo šta osim da je moglo biti gore



sve te tisuće, hiljadarke, konjanici i rudari
stavljani davno na stranu za neki san da se ostvari
nestali u brojkama
brojke ko snijeg okopnile
dok mi smo preživljavali životne stvari poskupile
i di smo sad?
napokon mirni,
napokon slobodni,
napokon u svojoj državi
al sad smo siromašni
dali smo svoje snove za ovu zemlju i nije nam žao
al usput se našao domoljub veći od nas pa pokrao sav višak
radili al nisu nas cijenili
mjesecima čekali da plate trud što smo uložili
di smo sad?
opet sve ispočetka
za kolko nisko idemo od ponedeljka do petka
kolko danas vrijedi naš rad
imali smo sad nemamo
di smo sad



Samo živimo iz dana u dan
i svaki san davno nestao je izbrisan…
Koga da pitam brate, tko će mi dat odgovore
reci bilo šta osim da je moglo biti gore



i di smo sad (di smo)
još čekamo bolje sutra
možda naivno se nadamo istim stvarima
dok iznutra cijeli sistem zakazuje
nema pravde da nas štiti,
nema poštene vlasti
sve sami konvertiti
obećanja su jeftina a život je tako skup
pa su uzor kriminalci
šta ćeš nije narod glup
hoće standard,
hoće lovu,
hoće živit,
hoće sve
a to čekaju
i čekaju
i čekaju
i popizde
jer nema smisla, režije su visoke, minus je preduboko
sve to traje predugo
narod puk'o
jedni kukaju što jučer bilo bolje je neg danas
drugi divljaju galame dok ih puca nacionalni zanos
i... pitam te... pitam te...
di smo sad
dalje radimo na crno ispod cijene al' do kad
ko će vratit dostojanstvo, ko će platit punu cijenu
dat nam tol'ko kol'ko vrijedimo da stvari jednom krenu
više gubimo strpljenje samo brojimo probleme
sve što imali smo nemamo i teško nam je breme
pa na kraju svatko zapita se «kolko nisko spao sam»
pa kako onda ostat ponosan....


i reci mi sa smo mogli promijeniti svijet
reci mi molim te
i da će djeca što dolaze imat nasljeđe za ponijet

i reci mi da nismo sve dobro uništili
reci mi molim te
i da ću moći mirno spavati od savjesti

reci mi da možemo izgraditi, da još nije prekasno
i ako zakažem daj mi snage stvorit nešto prekrasno

i već sutra volio bih otvoriti oći pa da budem zahvalan
al ne mogu pa stisnem zube i hodam iz dana u dan
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#1910

Post by justika_sa »

vidim da su ovdje zainteresirani samo za prepucavanje a ne za konkretne odgovore...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#1911

Post by horns&drums »

justika_sa wrote:vidim da su ovdje zainteresirani samo za prepucavanje a ne za konkretne odgovore...
Nista novo na ovom forumu :D:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1912

Post by mIRCerka »

a oni dobili septembarski rok...ako se ne varam, od 19. do 30. septembra... :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1913

Post by Liberalism »

stochar wrote: Legendo, to nije bilo nedavno nego je Zakon o VO KS donesen 1999. godine (Sluzhbene novine Knatona Sarajevo 17/99). Nije nimalo savrshen, ima veliki broj loshih odredaba i treba ga mijenjati. Dok se ne donese drzhavni zakon, on je na snazi kakav god bio i sto se tice studenata Ekonomije, njegovo neprovodjenje bi ih u konkretnom sluchaju oshtetilo, a kada debili koji supljiraju u parlamentu, samo nam prave stetu i pricaju o ugrozenosti napokon donesu DRZHAVNI zakon, tada ce se U CIJELOSTI sprovesti BOLONJSKA DEKLARACIJA koja predstavlja napredak i protiv koje nisu ni studenti ni pokret Dosta! sto smo obrazlozhili u saopshtenju koje ti ochito nisi prochitao! misli malo i svojom glavom, nemoj da dekan i rukovodstva stranaka misle umjesto tebe. gledaj, chitaj, misli! :)
kad shvatis da je Zakon o dopunama i izmjenama Zakona isto sto i sam Zakon, onda ces mozda malo bolje razumjeti stvari (ocito da ti pravo ne ide od ruke).

Zakon je donesen 1999 ok, ali tada u BiH niko i nije znao za Bolonju izuzev sto je ponego govorio o nekakvom sistemu kredita.

Ako je zakon donesen 1999, i ako univerzitet radi po zakonu, to znaci da bi protiv zakonite bile sve aktivnosti univerziteta u uspostavljanju kreditnog sistema i studiranja po bolonji.

Sto nije tacno, jer je kantonalna skupstina u medjuvremenu donijela brojne Zakone o izmjenama i dopunama Zakona o Viskom obrazovanju.

Tako je donesen Zakon o izmjenama zakona za krediti sistem, te za stvaranje uslova za pohađenje studenata po bolonjskom procesu.

To nije Stochar bilo 1999, vec u u 2005. godini, tako da je to za mene nedavno. Za vise informacija pogledaj zvanicnu stranicu kantona sarajevo (ako vec niste jer bi s obzirom kojom temom se bavite).

Al necu vise da vas napadam, svakako ste isli da dajete krv :-) :-)

Sreca ja imam A+ a te a te krvne grupe niti u najtezim danima rata nije nedostajalo. :-) :-) :-)
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1914

Post by Liberalism »

Gledate li madjarsku TV?

Mozda sta pokret dosta nauci, osim darivanja krvi
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#1915

Post by bpsang »

Liberalism wrote:Gledate li madjarsku TV?

Mozda sta pokret dosta nauci, osim darivanja krvi
sta si ti zadnji put darivao sem tih izvaljotina
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1916

Post by Liberalism »

Neznam odakle si shvatio da se ja bavim humanitarnim radom?

:-)

Po tebi ova tema bi trebala biti prebacena na humanitarne akcije :-D :-D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1917

Post by mIRCerka »

Liberalism wrote:Gledate li madjarsku TV?

Mozda sta pokret dosta nauci, osim darivanja krvi
i sta su uspjeli? NISTA...osim sto su pohapseni, napravili ogromnu materijalnu stetu koju ce oni na kraju platiti, ON je i dalje VLAST....

mogao bi ti nesto konkretno napraviti, dici guzu :D a ne samo gledati TV i kao ona dvojica iz Muppets sa balkona brabonjati :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1918

Post by Liberalism »

Koliko ja razumijem komunikaciju, razmjenom informacija nije moguće ama bas nista konkretno napraviti. Nije internet traktor pa da sa njim izvlacis balvane.

da bi se nesta konkretno napravilo potreban je fizicki napor, odnosno fizicki rad, inace bi se koristio samo riječ 'napraviti'. nebi da duljim, samo cu parafrazirati mudru poslovicu 21 stoljeca: 2+2 nije 5,vec da je 5-2=7, a kad to naucis bit će ti krivo što ranije nisi shvatio da zivis u 21 stoljecu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1919

Post by mIRCerka »

Liberalism wrote:Koliko ja razumijem komunikaciju, razmjenom informacija nije moguće ama bas nista konkretno napraviti. Nije internet traktor pa da sa njim izvlacis balvane.

da bi se nesta konkretno napravilo potreban je fizicki napor, odnosno fizicki rad, inace bi se koristio samo riječ 'napraviti'. nebi da duljim, samo cu parafrazirati mudru poslovicu 21 stoljeca: 2+2 nije 5,vec da je 5-2=7, a kad to naucis bit će ti krivo što ranije nisi shvatio da zivis u 21 stoljecu.
sjedi 5 :D cas matematike mi nije potreban, pitaj prof. Kostic sto sada predaje na PMFu kako mIRCi rastura :D pogotovo sabiranje :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1920

Post by Liberalism »

Ili da ti ekonomija i politika nije jaca strana
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#1921

Post by jaca78 »

Liberalism wrote:Gledate li madjarsku TV?

Mozda sta pokret dosta nauci, osim darivanja krvi

da si dosao prosle subote i dao krv zajedno sa svima nama osjetio bi nesto jako dobro i ne bi mislio da je to nesto bezveze

zao mi je sto si uskracen za takav osjecaj i sto ti ne preostaje nista drugo nego da pljujes po svemu i svima
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1922

Post by mIRCerka »

jaca78 wrote:
Liberalism wrote:Gledate li madjarsku TV?

Mozda sta pokret dosta nauci, osim darivanja krvi

da si dosao prosle subote i dao krv zajedno sa svima nama osjetio bi nesto jako dobro i ne bi mislio da je to nesto bezveze

zao mi je sto si uskracen za takav osjecaj i sto ti ne preostaje nista drugo nego da pljujes po svemu i svima
od filozofiranja se nema vremena za to..
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1923

Post by Liberalism »

jaca78 wrote:
Liberalism wrote:Gledate li madjarsku TV?

Mozda sta pokret dosta nauci, osim darivanja krvi

da si dosao prosle subote i dao krv zajedno sa svima nama osjetio bi nesto jako dobro i ne bi mislio da je to nesto bezveze

zao mi je sto si uskracen za takav osjecaj i sto ti ne preostaje nista drugo nego da pljujes po svemu i svima
Samo sa vama se izgleda moze osjetiti nesto jako dobro :-) :-) Mora da dobru muziku slusate :shock: :shock: :-) :-)
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#1924

Post by klif »

Usudio bih se reci jako dobru muziku:

http://www.youtube.com/watch?v=pEdOXNH2n1k
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#1925

Post by Liberalism »

Mora bas da ovu muziku slusate, kad vas je ona inspirisala da se bavite humanitarnim radom. :-) :-)

Shvatate li?
Post Reply