Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#2951 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

Šta god da je, a nije lopata, činjenica je da su pustili u prodaju nedovršen, potencijalno opasan proizvod. Sreća pa sam primio antitetanus...

Ali, hoću reći da je to primjer onoga šta naše proizvode čini neatraktivnim i nekvalitatnim. Te finese, završna obrada, "civilizovanje" proizvoda.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2952 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Humljanin »

DaffyDuck wrote:
Humljanin wrote:
Još kad bi ona znala da i CM drže Hrvati...eee muko moja :jbt:
A to su ovi nasi bosanski, vi ih ne priznajete kao prave. Nemoj biti ljubomoran :D
Nema većih Hrvatina po mom skromnom mišljenju. :thumbup:
Agresovalo ih sa dvi strane, al se ne daju :wink:
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#2953 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by nepoznati988 »

Humljanin wrote:
DaffyDuck wrote:
Humljanin wrote:
Još kad bi ona znala da i CM drže Hrvati...eee muko moja :jbt:
A to su ovi nasi bosanski, vi ih ne priznajete kao prave. Nemoj biti ljubomoran :D
Nema većih Hrvatina po mom skromnom mišljenju. :thumbup:
Agresovalo ih sa dvi strane, al se ne daju :wink:
Zli alija?

Za tvoju info, prdnuli su u šišu.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2954 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

Humljanin wrote:
DaffyDuck wrote:
Humljanin wrote:
Još kad bi ona znala da i CM drže Hrvati...eee muko moja :jbt:
A to su ovi nasi bosanski, vi ih ne priznajete kao prave. Nemoj biti ljubomoran :D
Nema većih Hrvatina po mom skromnom mišljenju. :thumbup:
Agresovalo ih sa dvi strane, al se ne daju :wink:
agresovalo il trgovalo? :wink:
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2955 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

Laze ko kaze da nema izbora

GRICKALICE I ORAŠKASTI PLODOVI, BOSNA I HERCEGOVINA


ImageBueno (s.t.o. Bueno - Tuzla)


ImageCorn Flips (Majevica d.d. - Srebrenik)


ImageGreen Farm (Euro Stil - Doboj)


ImageBony (Hoše Komerc d.o.o. - Sarajevo)


ImageKent (Kent d.d. - Visoko)


ImageKondisa (Kondisa d.o.o. - Sarajevo)


ImageMas (Spanish Market d.o.o. - Sarajevo)


ImageMaster (AS Group - Jelah)


ImageNapolino (Pak Rampart d.o.o. - Visoko)


ImageUnija Inn (Unija Inn d.o.o. - Travnik)


ImageSnack (Vispak d.d. - Visoko)


ImageTimi (Voćar d.o.o. - Gornji Rahić, Brčko)


I samo da se zna, ova i ostale liste sa domacim prozivodima koje sam postavio su sa Bosanske Historije .
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2956 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ommadawn »

Je li to pistacija raste i u Bosni ili se uvozi?
Ako se uvozi - ko je uvozi i odakle?
Laki77
Posts: 31
Joined: 17/01/2019 21:10

#2957 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Laki77 »

decembar2017 wrote:

I samo da se zna, ova i ostale liste sa domacim prozivodima koje sam postavio su sa Bosanske Historije .
zar je ludi Jack još živ

Image
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#2958 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Hakiz wrote:Zapakovano, ne vidi se.

Ne znam je li hercegovački, ali domaći meni više u kuću neće.
Vjerovao bih ti kada bi i tvoja supruga rekla isto. :oops: :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2959 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

Ommadawn wrote:Je li to pistacija raste i u Bosni ili se uvozi?
Ako se uvozi - ko je uvozi i odakle?
Potrazi pa procitaj deklaraciju :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2960 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ommadawn »

DaffyDuck wrote:
Ommadawn wrote:Je li to pistacija raste i u Bosni ili se uvozi?
Ako se uvozi - ko je uvozi i odakle?
Potrazi pa procitaj deklaraciju :D
Pa ne pozivam ja na bojkot niti učestvujem u istom.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2961 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

Ommadawn wrote:
DaffyDuck wrote:
Ommadawn wrote:Je li to pistacija raste i u Bosni ili se uvozi?
Ako se uvozi - ko je uvozi i odakle?
Potrazi pa procitaj deklaraciju :D
Pa ne pozivam ja na bojkot niti učestvujem u istom.
ne , ti si samo protiv njega i to iz dalekog rinkebija a prozivas @saru jer se zalaze za bojkot i to jer je dijasporka :-)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2962 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ommadawn »

decembar2017 wrote:
ne , ti si samo protiv njega i to iz dalekog rinkebija a prozivas @saru jer se zalaze za bojkot i to jer je dijasporka :-)
Jebo te više Rinkeby. Bliži si mu ti nego ja.
Mene bojkot ne tangira ali to što želim reći je ukoliko se jedna stvar poput bojkota (a bojkot nije mala stvar) hoće sprovesti, treba se sagledati kakve posljedice to može imati.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2963 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

Ommadawn wrote:
decembar2017 wrote:
ne , ti si samo protiv njega i to iz dalekog rinkebija a prozivas @saru jer se zalaze za bojkot i to jer je dijasporka :-)
Jebo te više Rinkeby. Bliži si mu ti nego ja.
Mene bojkot ne tangira ali to što želim reći je ukoliko se jedna stvar poput bojkota (a bojkot nije mala stvar) hoće sprovesti, treba se sagledati kakve posljedice to može imati.
Ko nam se to naljutio, vidis da sam pogodio u zicu :-D

tangira i te kako, da ne tangira ne nam se javljao iz rinkebija i lupao ko martin po divizji da strani proizvodjaci ne bi prodavali svoje produkte ako im distributeri nisu finansijeri hdz-a :lol: Kako si nam to ono opisao : jedan telefonski poziv i " Anto , jel ide prodaja " " ne ide" " Ok , odustajemo od trzista " :mrgreen:
Laki77
Posts: 31
Joined: 17/01/2019 21:10

#2964 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Laki77 »

Ommadawn wrote:
decembar2017 wrote:
ne , ti si samo protiv njega i to iz dalekog rinkebija a prozivas @saru jer se zalaze za bojkot i to jer je dijasporka :-)
Jebo te više Rinkeby. Bliži si mu ti nego ja.
Mene bojkot ne tangira ali to što želim reći je ukoliko se jedna stvar poput bojkota (a bojkot nije mala stvar) hoće sprovesti, treba se sagledati kakve posljedice to može imati.
kakve može imat
prosvjetli nas ti
može imat samo da će para bit više u bosanskim patriotskim firmama
a manje u hdz, rasturačima države, pa će se malo "možda" malo preispitat
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2965 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by uglavnomja »

kakvi strucnjaci - tak'a i ekonomija :-)


i
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2966 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ommadawn »

decembar2017 wrote:
Ommadawn wrote:
decembar2017 wrote:
ne , ti si samo protiv njega i to iz dalekog rinkebija a prozivas @saru jer se zalaze za bojkot i to jer je dijasporka :-)
Jebo te više Rinkeby. Bliži si mu ti nego ja.
Mene bojkot ne tangira ali to što želim reći je ukoliko se jedna stvar poput bojkota (a bojkot nije mala stvar) hoće sprovesti, treba se sagledati kakve posljedice to može imati.
Ko nam se to naljutio, vidis da sam pogodio u zicu :-D

tangira i te kako, da ne tangira ne nam se javljao iz rinkebija i lupao ko martin po divizji da strani proizvodjaci ne bi prodavali svoje produkte ako im distributeri nisu finansijeri hdz-a :lol: Kako si nam to ono opisao : jedan telefonski poziv i " Anto , jel ide prodaja " " ne ide" " Ok , odustajemo od trzista " :mrgreen:
Ma pogodio si ti da ne kažem u šta - ali ako ti je to taktika da šarmiraš @saru onda je to patetika, no psihologija ima svoja objašnjenja i za takve slučajeve.

Znaš li koliko je stranih ulagača napustilo BiH u zadnjih 10-12 godina?
I znaš li zašto?

I koliko tih artikala koje nam postavljaš ovdje kao alternativu se uopšte igdje izvozi i koliko je izvoz bitan za državnu ekonomiju?

Scenario sa Antom ti je spomenuo i @Hakiz a on za razliku od mene živi u Bosni i Hercegovini pa najbolje zna kako stvari stoje.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2967 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

Ledo kapri u casi sladoled, haman vise od 2 godine ga nema na nasem trzistu :(
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2968 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

Ommadawn wrote: Ma pogodio si ti da ne kažem u šta - ali ako ti je to taktika da šarmiraš @saru onda je to patetika, no psihologija ima svoja objašnjenja i za takve slučajeve.

Znaš li koliko je stranih ulagača napustilo BiH u zadnjih 10-12 godina?
I znaš li zašto?

I koliko tih artikala koje nam postavljaš ovdje kao alternativu se uopšte igdje izvozi i koliko je izvoz bitan za državnu ekonomiju?

Scenario sa Antom ti je spomenuo i @Hakiz a on za razliku od mene živi u Bosni i Hercegovini pa najbolje zna kako stvari stoje.
patetika je kada iz rinkebija ismijavas nekoga jer je dijasporac :D

I jesu li ti ulagaci napustili zemlju jer im distibuteri nisu finansijeri hdz-a pa da ima neke veze sa ovim sto ti tvrdis ?
Laki77
Posts: 31
Joined: 17/01/2019 21:10

#2969 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Laki77 »

nažalost, slabo je pameti još...

Uvoz u BiH i u 2018. veći od izvoza, gotovo tri milijarde KM potrošeno na hrvatsku robu

https://www.klix.ba/biznis/privreda/uvo ... /181226054

Bosna i Hercegovina protekle godine je mnogo više robe uvozila nego izvozila. Iako je, prema podacima Vanjskotrgovinske komore BiH, nastavljen pozitivan trend povećanja izvoza, zbog povećanja uvoza vanjskotrgovinski deficit nije smanjen.
Naša zemlja je u prvih 11 mjeseci 2018. godine ukupno izvezla robu u vrijednosti od 11 milijardi i 298 hiljada KM, a uvezla u vrijednosti od više od 18 milijardi KM. Podatke za cijelu godinu, odnosno mjesec decembar, Vanjskotrgovinska komora će imati u januaru 2019. godine.

U poređenju s 2017. godinom, izvoz u BiH je povećan za oko 860 miliona KM, ali je uvoz povećan za 1,1 milijardu KM.

Najviše izvozili u Njemačku


Što se tiče izvoza, najviše robe smo izvozili u Njemačku, u vrijednosti od 1,6 milijardi KM. Isto je bilo i 2017. godine kada smo u Njemačku izvezli robu u vrijednosti u 1,4 milijarde KM.

Zemlje u koje je BiH u 2018. izvozila više od milijardu KM robe su Hrvatska, Italija i Srbija. Među najvećim trgovinskim partnerima BiH, kada je riječ o izvozu, nalaze se i Slovenija, Austrija, Crna Gora, Turska, Mađarska, Holandija, Francuska i Češka.

Iz Vanjskotrgovinske komore BiH saznajemo kako je naša zemlja najviše izvozila sjedala, električnu energiju, aluminij u sirovim oblicima, obrađeno drvo, namještaj i dijelove namještaja, izolovanu žicu, koks i polukoks, obuću s vanjskim đonovima, konstrukcije, dijelove i pribor motornih vozila, dijelove obuće, toplo valjanu žicu od željeza, umjetni korung, šipke od željeza...

S druge strane, najviše smo uvozili naftnih ulja i ulja dobivenih od bitumenskih minerala i to u vrijednosti od 1.165.872 KM. Potom smo uvozili automobile i druga motorna vozila, kameni ugalj, lijekove, goveđu kožu, električne aparate za žičnu telefoniju, naftne plinove, električnu energiju, motorna vozila za prijevoz robe, čokoladu i ostale prehrambene proizvode koji sadrže čokoladu...

Zanimljivo je kako smo i prošle godine uvezli hljeba i peciva u vrijednosti od 129 miliona KM.

Najviše uvozili iz Hrvatske


Naša zemlja je u protekloj godini tradicionalno najviše uvozila robu iz Hrvatske, u vrijednosti od dvije milijarde i 887 hiljada KM. Roba iz Hrvatske uvozila se u Federaciju BiH gotovo pet puta više nego u manjem bh. entitetu. Tako je u FBiH iz Hrvatske uvezena roba u vrijednosti od dvije milijarde i 407 hiljada KM, a u RS-u 407 miliona KM.

Prošle godine imali smo gotovo istu situaciju s uvozom robe iz Hrvatske kada je samo za oko 100.000 KM manje uvezeno iz ove susjedne zemlje.

Kada je riječ o zemljama iz kojih je BiH najviše uvozila, na drugom mjestu je Srbija iz koje smo uvezli robu u vrijednosti od dvije milijarde i 430 hiljada KM te potom Njemačka iz koje smo uvezli 1,7 milijardi KM robe.

Više od milijardu KM robe BiH je uvezla i iz Slovenije i Italije, a među prvih 12 zemalja najvećih uvoznika u BiH smjestile su se i Rusija, Turska, Mađarska, Švicarska, Kina i Amerika. Iz ostalih zemalja svijeta, BiH je uvezla robu u vrijednosti od 3,4 miliona KM.

Agencija za statistiku BiH objavila je početkom decembra da je pokrivenost uvoza izvozom u 2018. iznosila 61,8 posto, dok je vanjskotrgovinski robni deficit iznosio šest milijardi i 770 miliona KM.

Izvoz u zemlje CEFTA-e je iznosio milijardu i 776 miliona KM, dok je uvoz iznosio dvije milijarde i 136 miliona KM.

Izvoz u zemlje EU je iznosio osam milijardi i 71 milion KM, dok je uvoz iznosio 10 milijardi i 709 miliona KM.
Laki77
Posts: 31
Joined: 17/01/2019 21:10

#2970 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Laki77 »

apropo rasprave o promjeni dilera

začas se to može desit, nažalost, ovaj primjer je kontra, domaća firma izgubila

“Marbo” preuzima distribuciju Pepsija za tržište BiH

https://www.biznisinfo.ba/marbo-preuzim ... ziste-bih/

Kompanija “Marbo” preuzeće distribuciju Pepsija za teritoriji Bosne i Hercegovine, a ovaj posao biće ozvaničen sutra.

Pepsi je donedavno punila “Sarajevska pivara“, a nakon isteka desetogodišnjeg ugovora, posao nije nastavljen pa se ovaj napitak vraća u okvire kompanije “PepsiCo Zapadni Balkan“, pišu Nezavisne novine.

Kako su ranije rekli u pivari, odluka o završetku saradnje donesena je obostrano i uz dogovor.

“Kompaniji ‘PepsiCo’ zahvaljujemo na dugogodišnjoj uspješnoj saradnji i želimo mnogo uspjeha na tržištu Bosne i Hercegovine”, poručili su tada iz “Sarajevske pivare”.

Inače, prestankom ove saradnje popularni napitak se prestao proizvoditi na teriotoriji Bosne i Hercegovine.

On se do 2010. pravio u Banjaluci, u “Fruktoni” kada je preduzeće propalo i izgubilo licencu.

“Marbo” posluje u okviru multinacionalne kompanije “PepsiCo”, a njegov portfelj čine brendovi Chipsy, Clipsy, Pardon i Gud, kao i ovsena kaša Quaker, a pridružena je i distribucija najvećih globalnih “PepsiCo” brendova u segmentu bezalkoholnih pića – Pepsi, Mirinda, Pepsi Black, 7Up i Lipton.

Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2971 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ommadawn »

decembar2017 wrote:
Ommadawn wrote: Ma pogodio si ti da ne kažem u šta - ali ako ti je to taktika da šarmiraš @saru onda je to patetika, no psihologija ima svoja objašnjenja i za takve slučajeve.

Znaš li koliko je stranih ulagača napustilo BiH u zadnjih 10-12 godina?
I znaš li zašto?

I koliko tih artikala koje nam postavljaš ovdje kao alternativu se uopšte igdje izvozi i koliko je izvoz bitan za državnu ekonomiju?

Scenario sa Antom ti je spomenuo i @Hakiz a on za razliku od mene živi u Bosni i Hercegovini pa najbolje zna kako stvari stoje.
patetika je kada iz rinkebija ismijavas nekoga jer je dijasporac :D

I jesu li ti ulagaci napustili zemlju jer im distibuteri nisu finansijeri hdz-a pa da ima neke veze sa ovim sto ti tvrdis ?
Kao prvo, ja nisam nikoga ismijavao jer je dijasporac - ja sam samo sarkasticno konstatovao da se poziva na nesto u jednoj zemlji dok onaj koji poziva na to boravi u drugoj i nece osjetiti ni prednosti ni posljedice neceg sto je u ovom slucaju bojkot.
Kao drugo, ja postavljam pitanje da li znas razlog zasto su strani ulagaci napustili BiH u zadnjih 10-12 godina.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2972 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by decembar2017 »

Ommadawn wrote: Kao prvo, ja nisam nikoga ismijavao jer je dijasporac - ja sam samo sarkasticno konstatovao da se poziva na nesto u jednoj zemlji dok onaj koji poziva na to boravi u drugoj i nece osjetiti ni prednosti ni posljedice neceg sto je u ovom slucaju bojkot.
Kao drugo, ja postavljam pitanje da li znas razlog zasto su strani ulagaci napustili BiH u zadnjih 10-12 godina.
Isto kao i ti u rinkebiju a protivis se bojkotu :-?

Koji god da je razlog nije sigurno jer im distributeri nisu finansijeri hdz-a.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#2973 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by musicman80 »

Dok firme u BIH ne pocnu proizvoditi robu koja je kvalitetom I cijenom konkurentna hrvatskim proizvodima, pogotovo konditorskim, ljudi ce kupovati ono sto je kvalitetnije. Tako je bilo I prije rata, tako je I sada.

Kada firme u BIH pocnu proizvoditi kvalitetne proizvode, od kvalitetnih sirovina, ne samo da ce potrosaci u BIH to prepoznati, nego ce se njihovi proizvodi traziti I van granica BIH.

Ovo sa bojkotom se pretvorilo u histeriju. Vecina nas kupuju domace proizvode, povrce I voce na pijacama, meso kod mesara, a ne u raznim trznim centrism, domaci sir ali postoji proizvodi koji kvalitetom ne zadovoljavaju, pogotovo ako uzmemo u obzir da nam je dostupna razna kvalitetna roba iz EU i regije. Nase firme moraju da nauce da budu konkurentne i na taj nacin da se probijaju na trzista. Šta ce biti kada jednom udjemo u EU I preplavi nas roba iz uvoza, hoce li nasi proizvodjaci moci da odgovore cijenom i kvalitetom.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2974 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Ommadawn »

decembar2017 wrote:
Ommadawn wrote: Kao prvo, ja nisam nikoga ismijavao jer je dijasporac - ja sam samo sarkasticno konstatovao da se poziva na nesto u jednoj zemlji dok onaj koji poziva na to boravi u drugoj i nece osjetiti ni prednosti ni posljedice neceg sto je u ovom slucaju bojkot.
Kao drugo, ja postavljam pitanje da li znas razlog zasto su strani ulagaci napustili BiH u zadnjih 10-12 godina.
Isto kao i ti u rinkebiju a protivis se bojkotu :-?

Koji god da je razlog nije sigurno jer im distributeri nisu finansijeri hdz-a.
Ja te pitam poznajes li razlog?
Laki77
Posts: 31
Joined: 17/01/2019 21:10

#2975 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Laki77 »

musicman80 wrote:Dok firme u BIH ne pocnu proizvoditi robu koja je kvalitetom I cijenom konkurentna hrvatskim proizvodima, pogotovo konditorskim, ljudi ce kupovati ono sto je kvalitetnije. Tako je bilo I prije rata, tako je I sada.

Kada firme u BIH pocnu proizvoditi kvalitetne proizvode, od kvalitetnih sirovina, ne samo da ce potrosaci u BIH to prepoznati, nego ce se njihovi proizvodi traziti I van granica BIH.

Ovo sa bojkotom se pretvorilo u histeriju. Vecina nas kupuju domace proizvode, povrce I voce na pijacama, meso kod mesara, a ne u raznim trznim centrism, domaci sir ali postoji proizvodi koji kvalitetom ne zadovoljavaju, pogotovo ako uzmemo u obzir da nam je dostupna razna kvalitetna roba iz EU i regije. Nase firme moraju da nauce da budu konkurentne i na taj nacin da se probijaju na trzista. Šta ce biti kada jednom udjemo u EU I preplavi nas roba iz uvoza, hoce li nasi proizvodjaci moci da odgovore cijenom i kvalitetom.
bla, bla, bla....
jesi nešto pametno reko...
problem je što kreteni uzimaju i onu robu za koju ne samo da ima domaća iste, nego i bolje kvalitete
najbolji primje je voda, kreten će uzet Janu, a tešanjska Oaza dobija svjetske nagrade
takvih primjera milion i na tome se poenta uglavnom ovdje svodi, da se kupuje domaće za proizvode koji su jednako ili neznatno slabije kvalitete od hrvatskih proizvoda, a naravno da u nekim proizvodima je teško dostići kvalitete uvoznog proizvoda
mada ja lično ću uzeti i nešto što je skuplje ili možda i lošije a da je domaće

Image
Locked