Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1351 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by pustopoljina »

Rugafet wrote:
Nivelacija wrote:
Ne mogu. Sve nas je kvalitetnije i cjenovno povoljnije, nego ja to onako iz inata necu da kupujem domace nego preferiram strano.
pa znam da ne mozes, nego samo sam te citirao da ovakve gluposti ne prolaze neopazeno ;-)
Tako je. Podravka se nalazi pred bankrotom, ne moze vise da nam uvaljuje nekvalitetne proizvode tako da ce zahvaljujuci tome kvalitet domacih proizvoda konacno doci do izrazaja a time i do nasih frizidera.
CPT wrote:
Rugafet wrote:Pisao sam vec, kojom logikom je milijeko iz Tuzle skuplje od mlijeka iz Zagreba u toj istoj Tuzli? I sto bi ja onda kupovao domace ako mi je skuplje i time nepovoljnije za moj kucni budzet.
Logika price je da ti nisi cuo za subvencije.
Logika mi je da me subvencije kao potrosaca apsolutno ne zanimaju, kada udjem u market jedino sto me zanimaju su cijene. Mlijeko sam samo naveo kao primjer, idem pored polica vidim mlijeko 1.25 KM iz kalesije, proizvedeno 2,5 kilometra od marketa na biciklu ga dovlace, do njega mlijeko iz dukata 1.15 KM proizvedeno 5 sati voznje od marketa, uvezeno kamionom iz druge drzave. Isti slucaj sa argetom 1.40KM perfeta kosta isto a pravi se iza ugla, podravkin kecap razvaljuje a kosta 5kf skuplje od bonita (prnjavor) itd itd[/quote]
To sto ti radis jeste ugodno, ali i kratkovidno. Sjeces svom djetetu granu na kojoj "sjedi".
A neke jabuke iz chilea ili krompir iz egipta...jesu jeftinije od stajerskih (za mene =domacih) jabuka i krompira, ali nisu bolje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1352 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by moonca »

insomnia78 wrote:Imas li djece? Ja imam
Da ne nagadjam, sta hoces reci?
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#1353 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MaxPayne »

Bonito dosta bolji od zvijezdinog ketchupa.Finansiraš metak ali barem dio vraćaš u budžet.Ima Heinz koji se proizvodi u Poljskoj,valja li šta?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1354 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by insomnia78 »

moonca wrote:
insomnia78 wrote:Imas li djece? Ja imam
Da ne nagadjam, sta hoces reci?
Samo odgovori na pitanje.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1355 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by pustopoljina »

moonca wrote:
insomnia78 wrote:Imas li djece? Ja imam
Da ne nagadjam, sta hoces reci?
Da danasnji obavijesteni roditelji tim "namirnicama" ne hrane ni nezeljenu djecu :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1356 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by moonca »

insomnia78 wrote:
moonca wrote:
insomnia78 wrote:Imas li djece? Ja imam
Da ne nagadjam, sta hoces reci?
Samo odgovori na pitanje.
Sad ja tebi moram napisati da se ponasas kao cetverogodisnjak...Sta ti je problem.
:run:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1357 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by moonca »

pustopoljina wrote:
moonca wrote:
insomnia78 wrote:Imas li djece? Ja imam
Da ne nagadjam, sta hoces reci?
Da danasnji obavijesteni roditelji tim "namirnicama" ne hrane ni nezeljenu djecu :-)
:-D
..e, bas ...znam takve ...traje to par godina -- :-)
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#1358 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by swanfilter »

A, sta cemo sa Meggle? Uprava, distribucija u Posusju, a proizvodnja u Bihacu ...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1360 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by vjesticanametli »

Nema ih nisu jeli ...pomrli :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1361 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by triconja »

vjesticanametli wrote:Nema ih nisu jeli ...pomrli :mrgreen:
Samo grah iz nemile od sad se jede :lol: :lol: :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1362 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by vjesticanametli »

S vitaminima od onih poplava :skoljka:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#1363 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Better Man »

Thorgerson wrote:I koje slatkise kupovati.

Mislim ne kupujem ni hrvatske slatkise, ali evo...koje?

Makzara cokoloada 3 KM...a i ona je opet uvezena, istopljena ovdje i zapakovana.

Pa mi nemamo iole normalne cokolade ili slatkisa, bombona... I ako ima onda je to nesto rucno pravljeno, nesto specijalno i kosta min duplo vise od ostalih proizvoda. Ok, meni nije problem evo da platim i vise, ali da dobijem nesto za to. Ali ne doobijem nista, kupio nekoliko tih makŽara cokolada, nigdje veze. Nista specijalno i posebno da kosta 3 ili 3,50 KM. Hvala, nikad vise.

Uzimao sam neke kentove cokolade, opet oni su prejeftini...vispak, ne svidja mise ...isto ko da margarin grizem.

Mislim je li toliko tesko napraviti obicnu jebenu cokoladu, pa iskopiraj ako ne znas.... :roll:

Ako stvarno neko ima nekih prijedloga, volio bih da vidim i da probam...
Kakva BiH i čokolade. Ko hoće kvalitetnu čokoladu, ona uzima oono što valja, a zna se da su Švicarska i Belgija tu glavni za dobre čokolade. I to Lindt Švicarska i Godiva Belgija. Da sad ne spominjem još neke zemlje, koje rade vrhunske čokolade. Nije mi žao za dobru čokoladu platit i više novca.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#1364 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Better Man »

CPT wrote:
mk ultra wrote:koliko znam one u plastičnim su sa 3% lješnjaka za BiH tržište i jeftinije su dosta, ispod 7KM/kg

ove u staklenim su identične
oboje je lose i "malo", postoje jeftniji i kvalitetniji namazi tako da sigurno ne rade dumping sa ovom cijenom...
Ma, obično smeće. Nema se uzeti kod nas i ko zna da li će ikada biti, ali ko hoće dobra Namaz nek proba nabaviti Lind-tov namaz. Sadrži 40% lješnjaka, a ima i od čiste čokolade i to tamne.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#1365 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Better Man »

Rugafet wrote:
Nivelacija wrote:
Ne mogu. Sve nas je kvalitetnije i cjenovno povoljnije, nego ja to onako iz inata necu da kupujem domace nego preferiram strano.
pa znam da ne mozes, nego samo sam te citirao da ovakve gluposti ne prolaze neopazeno ;-)
Tako je. Podravka se nalazi pred bankrotom, ne moze vise da nam uvaljuje nekvalitetne proizvode tako da ce zahvaljujuci tome kvalitet domacih proizvoda konacno doci do izrazaja a time i do nasih frizidera.
CPT wrote:
Rugafet wrote:Pisao sam vec, kojom logikom je milijeko iz Tuzle skuplje od mlijeka iz Zagreba u toj istoj Tuzli? I sto bi ja onda kupovao domace ako mi je skuplje i time nepovoljnije za moj kucni budzet.
Logika price je da ti nisi cuo za subvencije.
Logika mi je da me subvencije kao potrosaca apsolutno ne zanimaju, kada udjem u market jedino sto me zanimaju su cijene. Mlijeko sam samo naveo kao primjer, idem pored polica vidim mlijeko 1.25 KM iz kalesije, proizvedeno 2,5 kilometra od marketa na biciklu ga dovlace, do njega mlijeko iz dukata 1.15 KM proizvedeno 5 sati voznje od marketa, uvezeno kamionom iz druge drzave. Isti slucaj sa argetom 1.40KM perfeta kosta isto a pravi se iza ugla, podravkin kecap razvaljuje a kosta 5kf skuplje od bonita (prnjavor) itd itd[/quote]

Taj Dukat nije iz Hrvatske, već iz BiH. Piše na Etiketi. Argeta je iz Hadžića i nema nikakve veze sa legendarnom originalnom Argetom iz Slovenije. Ni po ukusu, niti po kvaliteti.
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1366 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by mk ultra »

swanfilter wrote:A, sta cemo sa Meggle? Uprava, distribucija u Posusju, a proizvodnja u Bihacu ...
Moramo naci bosnjaka sa teretnim vozilom da ode do bihaca po Belami

Ima mi99, milkos, poljorad, noćko, domace blago, agromilk konjic itd. Ako nista ima tu opcija milion :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1367 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by insomnia78 »

I dalje niste pronasli bitniji proizvod od jebene pastete. Joj kako cemo bez pastete
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1368 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by mk ultra »

insomnia78 wrote:I dalje niste pronasli bitniji proizvod od jebene pastete. Joj kako cemo bez pastete
Kredit jebo ga ti, iphone i auto :mrgreen:

Nazalost, nije zajebancija
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#1371 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

Better Man wrote:
Thorgerson wrote:I koje slatkise kupovati.

Mislim ne kupujem ni hrvatske slatkise, ali evo...koje?

Makzara cokoloada 3 KM...a i ona je opet uvezena, istopljena ovdje i zapakovana.

Pa mi nemamo iole normalne cokolade ili slatkisa, bombona... I ako ima onda je to nesto rucno pravljeno, nesto specijalno i kosta min duplo vise od ostalih proizvoda. Ok, meni nije problem evo da platim i vise, ali da dobijem nesto za to. Ali ne doobijem nista, kupio nekoliko tih makŽara cokolada, nigdje veze. Nista specijalno i posebno da kosta 3 ili 3,50 KM. Hvala, nikad vise.

Uzimao sam neke kentove cokolade, opet oni su prejeftini...vispak, ne svidja mise ...isto ko da margarin grizem.

Mislim je li toliko tesko napraviti obicnu jebenu cokoladu, pa iskopiraj ako ne znas.... :roll:

Ako stvarno neko ima nekih prijedloga, volio bih da vidim i da probam...
Kakva BiH i čokolade. Ko hoće kvalitetnu čokoladu, ona uzima oono što valja, a zna se da su Švicarska i Belgija tu glavni za dobre čokolade. I to Lindt Švicarska i Godiva Belgija. Da sad ne spominjem još neke zemlje, koje rade vrhunske čokolade. Nije mi žao za dobru čokoladu platit i više novca.
Lindt. 9 KM u Sarajevu. Ista 2,35 Eura na aerodromu u Minhenu. Prije treba bojkotovati ove što uzmu 100 % maržu odakle god da su.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1372 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote:
Lindt. 9 KM u Sarajevu. Ista 2,35 Eura na aerodromu u Minhenu. Prije treba bojkotovati ove što uzmu 100 % maržu odakle god da su.
Bila jednom na akciji u Bingu i to na kasi prodavale... mala 100 gr sa lješnacima. Skoro 5 ili 6 KM...
Možeš veliku milku uzeti...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1373 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bodkin »

Better Man wrote:
Thorgerson wrote:I koje slatkise kupovati.

Mislim ne kupujem ni hrvatske slatkise, ali evo...koje?

Makzara cokoloada 3 KM...a i ona je opet uvezena, istopljena ovdje i zapakovana.

Pa mi nemamo iole normalne cokolade ili slatkisa, bombona... I ako ima onda je to nesto rucno pravljeno, nesto specijalno i kosta min duplo vise od ostalih proizvoda. Ok, meni nije problem evo da platim i vise, ali da dobijem nesto za to. Ali ne doobijem nista, kupio nekoliko tih makŽara cokolada, nigdje veze. Nista specijalno i posebno da kosta 3 ili 3,50 KM. Hvala, nikad vise.

Uzimao sam neke kentove cokolade, opet oni su prejeftini...vispak, ne svidja mise ...isto ko da margarin grizem.

Mislim je li toliko tesko napraviti obicnu jebenu cokoladu, pa iskopiraj ako ne znas.... :roll:

Ako stvarno neko ima nekih prijedloga, volio bih da vidim i da probam...
Kakva BiH i čokolade. Ko hoće kvalitetnu čokoladu, ona uzima oono što valja, a zna se da su Švicarska i Belgija tu glavni za dobre čokolade. I to Lindt Švicarska i Godiva Belgija. Da sad ne spominjem još neke zemlje, koje rade vrhunske čokolade. Nije mi žao za dobru čokoladu platit i više novca.
Ko bolan u bih kupuje godivu na dnevnoj bazi. Pa nije cak ni dobra toliko. Cuj godiva
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#1374 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote:
Hakiz wrote:
Lindt. 9 KM u Sarajevu. Ista 2,35 Eura na aerodromu u Minhenu. Prije treba bojkotovati ove što uzmu 100 % maržu odakle god da su.
Bila jednom na akciji u Bingu i to na kasi prodavale... mala 100 gr sa lješnacima. Skoro 5 ili 6 KM...
Možeš veliku milku uzeti...
Meni je Milka loša. Preslatka. Razumijem zašto je ljudi vole, ali to je stvarno donja granica podnošljive čokolade. Čak mi je rumunska Anidor bolja od Milke. Tako da ću radije dati 2,5 KM za Anidor nego 1,5 KM za Milku. Doduše, ima sada pristojan izbor čokolada za pristojan novac.

Međutim, bezobrazno je kako nas pljačkaju sa iole kvalitetnijim proizvodima.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1375 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote:
MarlboroGold wrote:
Hakiz wrote:
Lindt. 9 KM u Sarajevu. Ista 2,35 Eura na aerodromu u Minhenu. Prije treba bojkotovati ove što uzmu 100 % maržu odakle god da su.
Bila jednom na akciji u Bingu i to na kasi prodavale... mala 100 gr sa lješnacima. Skoro 5 ili 6 KM...
Možeš veliku milku uzeti...
Meni je Milka loša. Preslatka. Razumijem zašto je ljudi vole, ali to je stvarno donja granica podnošljive čokolade. Čak mi je rumunska Anidor bolja od Milke. Tako da ću radije dati 2,5 KM za Anidor nego 1,5 KM za Milku. Doduše, ima sada pristojan izbor čokolada za pristojan novac.

Međutim, bezobrazno je kako nas pljačkaju sa iole kvalitetnijim proizvodima.
Ma ja to onako poredim. Nisam ni ja ljubitelj milke. Više volim one tamne sa narandžom, brusnicom i slično.
Ako mi se jede neka slađa uzmem onu neku bijelu sa bademima (možda su i pistacije)... jest oko 2,50KM, ali mi pravo legne s vremena na vrijeme.
Međutim te Lindtove su preskupe...
Locked