Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1151 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by moonca »

A zasto ne bi bojkotovali 'nase' proizvode (laHko ih je prepoznati) i natjerali 'nase' (narodom odabrane) da rade za dobobit cijele BiH ? :zoka:
Last edited by moonca on 19/10/2018 14:05, edited 1 time in total.
User avatar
petunija
Posts: 3047
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1152 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by petunija »

Dozer wrote:
Hakiz wrote: Ko će reći šta se mora bojkotovati, a šta i ne mora, ko je taj autoritet?
Ja! :lol:
Dijaspora, naravno
Mi budale pa nam oni moraju davati upute kako da živimo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1153 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

CPT wrote:
Svakako al ne mozes tako gledati na problem. On ima posao jer je Ante predaleko, nece da radi za taj novac ili je fantastican trgovac. Sve to nema veza sa problemom. Kad se nekome digne svakako moze ostati bez posla.

Na ekonomiju treba gledati "globalno" i kroz citavu drzavu i nikako kroz prizmu Muje iz Mostara. Tako nikad nigdje neces stici.
Ovo dođe kao kad bi u EU rekli: - bitni su ciljevi EU, a ovo pojedinačne države, ništa to.
Tu nacionalnu ekonomiju čini svaki pojedinac. Provođenjem mjera koje za posljedicu imaju otkaze nije riješenje. Pogotovo to nije riješenje u situaciji kada imaš visoku stopu nezaposlenosti.

Dosta se obični čovjek žrtvovao u ovoj državi. Mnogi je ostao teški invalid, o poginulima da ne pričam.
Ni fala. Bježi.
Najbolje se ispaliti.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1154 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by CPT »

petunija wrote:
Dozer wrote:
Hakiz wrote: Ko će reći šta se mora bojkotovati, a šta i ne mora, ko je taj autoritet?
Ja! :lol:
Dijaspora, naravno
Mi budale pa nam oni moraju davati upute kako da živimo.
pa probleme koje ste imali tj. imate, zar nisu to do vas?
zar nemate zbog toga OHR? kad smo vec kod toga ...
Hakiz
Posts: 40665
Joined: 30/07/2015 20:01

#1155 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

CPT wrote:
petunija wrote: Dijaspora, naravno
Mi budale pa nam oni moraju davati upute kako da živimo.
pa probleme koje ste imali tj. imate, zar nisu to do vas?
zar nemate zbog toga OHR? kad smo vec kod toga ...
Ako ti već nisi "Mi" šta radiš na ovoj temi?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1156 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by CPT »

Tomahawk11 wrote:
CPT wrote:
Svakako al ne mozes tako gledati na problem. On ima posao jer je Ante predaleko, nece da radi za taj novac ili je fantastican trgovac. Sve to nema veza sa problemom. Kad se nekome digne svakako moze ostati bez posla.

Na ekonomiju treba gledati "globalno" i kroz citavu drzavu i nikako kroz prizmu Muje iz Mostara. Tako nikad nigdje neces stici.
Ovo dođe kao kad bi u EU rekli: - bitni su ciljevi EU, a ovo pojedinačne države, ništa to.
Tu nacionalnu ekonomiju čini svaki pojedinac. Provođenjem mjera koje za posljedicu imaju otkaze nije riješenje. Pogotovo to nije riješenje u situaciji kada imaš visoku stopu nezaposlenosti.

Dosta se obični čovjek žrtvovao u ovoj državi. Mnogi je ostao teški invalid, o poginulima da ne pričam.
Ni fala. Bježi.
Najbolje se ispaliti.
Tako i funkcionise EU i nekad tj. cesto se zbog interesa gazi clanice. Pogotovo manje clanice. Zbog interesa ostalih su nagazili Orbana.
To gledanje preko Muje prakticira i Trump pa se bas i nije pokazalo. Pa tako zbog hiljada rudara propada par stotina hiljada farmera soje. Al vazno da rudar ima posao.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1157 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by CPT »

Hakiz wrote:
CPT wrote:
petunija wrote: Dijaspora, naravno
Mi budale pa nam oni moraju davati upute kako da živimo.
pa probleme koje ste imali tj. imate, zar nisu to do vas?
zar nemate zbog toga OHR? kad smo vec kod toga ...
Ako ti već nisi "Mi" šta radiš na ovoj temi?
ja nigdje nisam pravio razliku, siguro si procitao sta pise u postu na koji sam replicirao?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1158 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Fudo387 »

petunija wrote:
Dozer wrote:
Hakiz wrote: Ko će reći šta se mora bojkotovati, a šta i ne mora, ko je taj autoritet?
Ja! :lol:
Dijaspora, naravno
Mi budale pa nam oni moraju davati upute kako da živimo.
Ne treba generalizirati, ima nas koje je bas briga sta cete kupovati, bojkotovati, birati...
Et, sretno, i zBismiletom.
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1159 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Dozer »

petunija wrote:
Dozer wrote:
Hakiz wrote: Ko će reći šta se mora bojkotovati, a šta i ne mora, ko je taj autoritet?
Ja! :lol:
Dijaspora, naravno
Mi budale pa nam oni moraju davati upute kako da živimo.
Ovaaaaj...ja ti nisam dijaspora :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1160 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

CPT wrote:
Tako i funkcionise EU i nekad tj. cesto se zbog interesa gazi clanice. Pogotovo manje clanice. Zbog interesa ostalih su nagazili Orbana.
To gledanje preko Muje prakticira i Trump pa se bas i nije pokazalo. Pa tako zbog hiljada rudara propada par stotina hiljada farmera soje. Al vazno da rudar ima posao.
Iz koje pozicije ti gledaš?
Običnog čovjeka ili političara, nekog ekonomskog analitičara?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1161 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

petunija wrote:
Dozer wrote:
Hakiz wrote: Ko će reći šta se mora bojkotovati, a šta i ne mora, ko je taj autoritet?
Ja! :lol:
Dijaspora, naravno
Mi budale pa nam oni moraju davati upute kako da živimo.

Dijaspora vam kriva za stanje u državi :izet: , a tolika nezainteresovanost vlada u zemlji, da se grčevito držite za Gavrilovićev narezak, a ne "możete" da pronadjete alternativni (iz domaće proizvodnje)
U EU kad prispiju proizvodi recimo, domaćih poljoprivrednika, oni od vlada traže sigurnost, da ih uvoz neće kao prodavce u domovini ugrožavati..
Obzirom da naši proizvodjači u BiH imaju vladu koju VI birate, pa pravite greške non - stop...Makar se gradjanski, moralno i ajmo reći patriotski osvijestite, pa zamijenite nešto iz uvoza i drage "Lijepe naše" domaćim.
Potaknućete pozitivne promjene u državi i društvu...

I nemojte plakati za Mercatorom... otužno je..

Bingo je najpreči. Kakav god bio.

I ovo nije upustvo... Nikakvo... za život..

Nego logika.. Kad se već pozivaš na BiH kao mjesto življenja.
Last edited by SaraFina on 19/10/2018 14:20, edited 2 times in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1162 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by CPT »

Tomahawk11 wrote:
CPT wrote:
Tako i funkcionise EU i nekad tj. cesto se zbog interesa gazi clanice. Pogotovo manje clanice. Zbog interesa ostalih su nagazili Orbana.
To gledanje preko Muje prakticira i Trump pa se bas i nije pokazalo. Pa tako zbog hiljada rudara propada par stotina hiljada farmera soje. Al vazno da rudar ima posao.
Iz koje pozicije ti gledaš?
Običnog čovjeka ili političara, nekog ekonomskog analitičara?
Ne mozes na ekonomiju gledati (samo) iz pozicije "obicnog covjeka".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1163 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by insomnia78 »

Tomahawk11 wrote:
CPT wrote:
Svakako al ne mozes tako gledati na problem. On ima posao jer je Ante predaleko, nece da radi za taj novac ili je fantastican trgovac. Sve to nema veza sa problemom. Kad se nekome digne svakako moze ostati bez posla.

Na ekonomiju treba gledati "globalno" i kroz citavu drzavu i nikako kroz prizmu Muje iz Mostara. Tako nikad nigdje neces stici.
Ovo dođe kao kad bi u EU rekli: - bitni su ciljevi EU, a ovo pojedinačne države, ništa to.
Tu nacionalnu ekonomiju čini svaki pojedinac. Provođenjem mjera koje za posljedicu imaju otkaze nije riješenje. Pogotovo to nije riješenje u situaciji kada imaš visoku stopu nezaposlenosti.

Dosta se obični čovjek žrtvovao u ovoj državi. Mnogi je ostao teški invalid, o poginulima da ne pričam.
Ni fala. Bježi.
Najbolje se ispaliti.
Pa uvijek se mogla okusati sreca kod komsija
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1164 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

CPT wrote:
Ne mozes na ekonomiju gledati (samo) iz pozicije "obicnog covjeka".
Mujo ni ne gleda na taj način na ekonomiju.
Jasno je meni da će veliki brat žrtvovati Muju ako bude trebalo.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1165 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by CPT »

Tomahawk11 wrote:
CPT wrote:
Ne mozes na ekonomiju gledati (samo) iz pozicije "obicnog covjeka".
Mujo ni ne gleda na taj način na ekonomiju.
Jasno je meni da će veliki brat žrtvovati Muju ako bude trebalo.
Mujo u citavoj prici nije bitan. Ako posao nema zbog svoje sposobnosti svakako je nahebao. Ako posao imao zbog toga sto Ante nece da radi tako daleko ili za takav novac onda je siguran.
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1166 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Dozer »

SaraFina wrote: Bingo je najpreči. Kakav god bio.
Vala, ja ne znam sta fali Bingu... Nekada isao u Interex, a Mercator i Konzum mi nisu bili interesantni jer su bili prilicno skuplji, a tako je i danas, samo sto sada idem u Bingo, a Mercator mi je ponekad na meniju samo radi voca i povrca. Tu im je asortiman bolji nego u Bingu.

A testirao sami h sve, na rutiniranoj kupovini (standardna kupovina istih artikala i isti kolicina).
Odnos je otprilike ovakav:
Bingo najjeftiniji.
Konzum skuplj za 10-15%.
Mercator skuplji za 15-20%.

Logika kupovine u Mercatoru ili Konzumu je... Sta tacno? "Ugodjaj" ambijenta...?

I, da budemo nacisto - da je Mercator jeftiniji od Binga, kupovao bih tamo. Kako rekoh - patriota sam samo prema vlastitom novcaniku.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1167 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

Tomahawk11 wrote:
CPT wrote:
Ne mozes na ekonomiju gledati (samo) iz pozicije "obicnog covjeka".
Mujo ni ne gleda na taj način na ekonomiju.
Jasno je meni da će veliki brat žrtvovati Muju ako bude trebalo.

Mujo je kamikaza... Sam se uhaka...Veliki brat nema ništa s tim... Mujo ne posjeduje trunku logičkog, gradjanskog i savjesnog razmišljanja a Mujo ne voli ni kritiku...Naprotiv! Od samokritike takodjer je operisan!

Nemoj biti kao Mujo!

Izdigni se iz lika o kojem se pričaju vicevi!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1168 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

CPT wrote: Mujo u citavoj prici nije bitan. Ako posao nema zbog svoje sposobnosti svakako je nahebao. Ako posao imao zbog toga sto Ante nece da radi tako daleko ili za takav novac onda je siguran.
Ako si ti Mujo, je li onda bitan?
Ili si spreman žrtvovati se za viši cilj?
Reći ćemo da si dobio posao na konkursu, sve po pravilu.
Sad ga trebaš izgubiti, smanjio s promet, bojkotuju se proizvodi, reže se kadar, Mujo višak.
Mujo kući tužan ženi i djeci.
Ima građevina na Tibri...uh, pa i to je anamo oni. Treba i stanove bojkotovati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1169 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

SaraFina wrote:
Mujo je kamikaza... Sam se uhaka...Veliki brat nema ništa s tim... Mujo ne posjeduje trunku logičkog, gradjanskog i savjesnog razmišljanja a Mujo ne voli ni kritiku...Naprotiv! Od samokritike takodjer je operisan!

Nemoj biti kao Mujo!

Izdigni se iz lika o kojem se pričaju vicevi!
Da mu promijenim ime, nije mi bio cilj da Bošnjak bude lik o kojem se pričaju vicevi :)

Šta si ti prvo tražila na pomen da se vratiš ovamo?
User avatar
Dozer
Posts: 28405
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1170 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Dozer »

Kako god i gdje god se okrenes - "oni".
Polako, nadoci cete na ono sto vec rekoh - ako bi se krenulo bojkotovati sve sto nije bosnjacko (ne bosansko, jer je ovdje ocito stvar u necemu drugom), za 5 dana bi bili i gladni, i zedni, i goli i bosi, i na ulici, i bez auta :lol:
Last edited by Dozer on 19/10/2018 14:29, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1171 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

Dozer wrote:
SaraFina wrote: Bingo je najpreči. Kakav god bio.
Vala, ja ne znam sta fali Bingu... Nekada isao u Interex, a Mercator i Konzum mi nisu bili interesantni jer su bili prilicno skuplji, a tako je i danas, samo sto sada idem u Bingo, a Mercator mi je ponekad na meniju samo radi voca i povrca. Tu im je asortiman bolji nego u Bingu.

A testirao sami h sve, na rutiniranoj kupovini (standardna kupovina istih artikala i isti kolicina).
Odnos je otprilike ovakav:
Bingo najjeftiniji.
Konzum skuplj za 10-15%.
Mercator skuplji za 15-20%.

Logika kupovine u Mercatoru ili Konzumu je... Sta tacno? "Ugodjaj" ambijenta...?

I, da budemo nacisto - da je Mercator jeftiniji od Binga, kupovao bih tamo. Kako rekoh - patriota sam samo prema vlastitom novcaniku.

Iskreno ni ja ne razumijem zašto je taj Bingo, neki kao nižerazredni trgovački centar...
Po policama i u frižideru isti proizvodi... Kao i u prestižnom Konzumu..
Za voće i povrće ne znam...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1172 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

To sam Bingom i Konzumom je preseravanje.
Iako mi je Konzum na ruku, često odem do Binga, iste proizvode plaćam manje.
Povrće je užasno kao i u Konzumu i to ne uzimam tamo.
Od voća banane.
Last edited by Tomahawk11 on 19/10/2018 14:30, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1173 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

Tomahawk11 wrote:
SaraFina wrote:
Mujo je kamikaza... Sam se uhaka...Veliki brat nema ništa s tim... Mujo ne posjeduje trunku logičkog, gradjanskog i savjesnog razmišljanja a Mujo ne voli ni kritiku...Naprotiv! Od samokritike takodjer je operisan!

Nemoj biti kao Mujo!

Izdigni se iz lika o kojem se pričaju vicevi!
Da mu promijenim ime, nije mi bio cilj da Bošnjak bude lik o kojem se pričaju vicevi :)

Šta si ti prvo tražila na pomen da se vratiš ovamo?

Ma kakvo ime. Svijest i razmišljanje :D
Tražila sam....
Da se uhljebim u tvom slučaju, obzirom da šerijat ne vlada i ne mogu ti biti skvo 2 :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1174 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by CPT »

Tomahawk11 wrote:
CPT wrote: Mujo u citavoj prici nije bitan. Ako posao nema zbog svoje sposobnosti svakako je nahebao. Ako posao imao zbog toga sto Ante nece da radi tako daleko ili za takav novac onda je siguran.
Ako si ti Mujo, je li onda bitan?
Ili si spreman žrtvovati se za viši cilj?
Reći ćemo da si dobio posao na konkursu, sve po pravilu.
Sad ga trebaš izgubiti, smanjio s promet, bojkotuju se proizvodi, reže se kadar, Mujo višak.
Mujo kući tužan ženi i djeci.
Ima građevina na Tibri...uh, pa i to je anamo oni. Treba i stanove bojkotovati.
Za drzavu, nisi. Ja se nisam spremanm voziti 150km na posao sto znaci da mi drzava mora osigurati helikopter ili kako vec.

Mujo ako je sposoban (a kazes da je dobio posao zbog toga) nece imati problema u svakom slucaju. Pogotovo u toj bransi. Sposobni trgovci se kradu i ne izbacuju. Ako je dobio posao zbog kvote, svakako bi ostao bez njega. Ako se Muji smanjio promet, Smaji ce se povecati. Moze Mujo i kod njega raditi (isti) posao?

Tom logikom je isao i Trump, rezultat je rekordan minus drzave. A nakon izbor sjeckanje temelja socialne drzave. A sve da se "udovolji" Mujo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1175 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

SaraFina wrote:
Ma kakvo ime. Svijest i razmišljanje :D
Tražila sam....
Da se uhljebim u tvom slučaju, obzirom da šerijat ne vlada i ne mogu ti biti skvo 2 :D
E isto tako Mujo ne da svoj posao za cijenu nekog bojkota. Ili da i njega uhljebimo, onda bi i on bio saglasan :D
Locked