Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#5251 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by jednonogi_Jack »

foxlife wrote: 26/07/2021 11:57 doduse sada kad skontam nista vise mi ne pada na pamet sto se tice hr proizvoda da koristim tako cesto kao sto je slucaj sa cedevitom
:thumbup: :lol:
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#5252 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by stubrijez »

konektovan wrote: 26/07/2021 12:03
stubrijez wrote: 26/07/2021 11:53

Naravno,
plus hranis neradnike. Samo nije tema to, vec bojkot hrvatskih proizvoda, sama po sebi je bas ono fasisticka bez ikakvog obrazlozenja iz ciste mrznje i zlobe... bezveze. Klasika... Ovaj biser sto je pokrenuo i napisao IDEMO neka ide sam, bolje da je napisao idemo bojkotovati izbore!
Bojkot je legalan i legitiman i nema ništa loše u njemu, nije ni fašistički ni iz mržnje....ali zbog politike Hrvtaske, zadnjih godina posebno, mozemo se odreći nekih njihovih proizvoda u kojima imamo domaću alternativu.
E vidis bas zbog politike Bosne ja se odricem BH proizvoda, vise mi steti BH politika nego Hrvatska politika i tako svima, samo svijet nikako da nadodje. A kome koristi to se isto jako dobro zna.
User avatar
konektovan
Posts: 40082
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5253 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by konektovan »

stubrijez wrote: 26/07/2021 12:26
konektovan wrote: 26/07/2021 12:03

Bojkot je legalan i legitiman i nema ništa loše u njemu, nije ni fašistički ni iz mržnje....ali zbog politike Hrvtaske, zadnjih godina posebno, mozemo se odreći nekih njihovih proizvoda u kojima imamo domaću alternativu.
E vidis bas zbog politike Bosne ja se odricem BH proizvoda, vise mi steti BH politika nego Hrvatska politika i tako svima, samo svijet nikako da nadodje. A kome koristi to se isto jako dobro zna.
Pa nisam toliki mazohista, i nasih proizvoda se odricem ako ne zadovoljavaju moje kriterije...
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#5254 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by stubrijez »

Najbolje da bojkotujemo hrvacke i bosanske a kupujemo srpske... :lol: :lol: :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#5255 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by foxlife »

Ma kupujem sta mi se svidja jednostavno ne gledam gsdje se proizvodi
Al ako kupujem vodu koja je ista gdje god da se proizvodila gledam da bude bih
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#5256 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by belfy »

high_volume wrote: 25/07/2021 19:25
Hakiz wrote: 25/07/2021 19:24

Možda ima posao za njega.
Nemam pojma, ali čovjek stalno pita "lijeva pitanja", ništa u vezi teme
zasto ovdje odgovaras na pitanja koja sam postavio nekom drugom, a ne odgovoris na ona gdje tebe direktno pitam?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#5257 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by @mba »

stubrijez wrote: 26/07/2021 11:41
@mba wrote: 24/07/2021 19:57


a ja sam misljenja da ode dosta miliona eura godisnje u hrvatsku od bosanske dijaspore, moji naravno ne vec odavno!
Svako ima svoje misljenje... ja recimo mislim da je bosnjo bosnjo gdje god da zivi. Sve je to prijatelju sitno tu je najveca lova visoki i nauticki turizam, brodovi, jahte, zakup marine i zanivljanje po otocima, ono sto prosjecan turist ja i ti ne vidimo. Ovo ostalo ti je sve da se oberu mrvice...Bilo kako bilo, tvrdim da Hrvatska ima jednu od najljepsih obala u Evropi i ogroman potencijal koji tek treba iskorititi dok plate ovo sto su se zaduzili.

pa dobro sada „najljepsa obala u evropi“ nebi se bas slozio, neznam sa kojim si obalama imao priliku da usporedis, eto recimo sardinija je daleko ljepsa, pa jonsko more, egejska obala su puno puno ljepsi!

ja ih zaobilazim vec preko 15 godina, i ne namjeravam ici tamo ikada vise!

ali to je opet kazem stvar pojedinca!
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#5258 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by stubrijez »

@mba wrote: 11/08/2021 13:27
stubrijez wrote: 26/07/2021 11:41

Svako ima svoje misljenje... ja recimo mislim da je bosnjo bosnjo gdje god da zivi. Sve je to prijatelju sitno tu je najveca lova visoki i nauticki turizam, brodovi, jahte, zakup marine i zanivljanje po otocima, ono sto prosjecan turist ja i ti ne vidimo. Ovo ostalo ti je sve da se oberu mrvice...Bilo kako bilo, tvrdim da Hrvatska ima jednu od najljepsih obala u Evropi i ogroman potencijal koji tek treba iskorititi dok plate ovo sto su se zaduzili.

pa dobro sada „najljepsa obala u evropi“ nebi se bas slozio, neznam sa kojim si obalama imao priliku da usporedis, eto recimo sardinija je daleko ljepsa, pa jonsko more, egejska obala su puno puno ljepsi!

ja ih zaobilazim vec preko 15 godina, i ne namjeravam ici tamo ikada vise!

ali to je opet kazem stvar pojedinca!
...jedna od najljepsih sam napisao. Bio sam na nekim morima i okeanima nista previse, dovoljno za uporedbu a i popularnost im govori u korist sto jest jest. Cistoca i kvalitet zraka i vode extra. E sad ima i ona... ljepota je u oku posmatraca.
Klemi
Posts: 3
Joined: 22/10/2023 11:58

#5259 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Klemi »

Zhk drugi najrazvijeniji u federaciji. Impresivno, ne znam kako ali ljudi su uspjeli uzeti zastupništva od igle do lokomotive. Bilo da kupujete prehrambene artikle,kućne potrepštine, mašine,ili automobile velika vjerovatnoća je da će uvoznik i distributer biti fitma iz zapadne Hercegovine. Kad se tome dodaju kladionice i par proizvodnih firmi rezultati su vidljivi. Za to vrijeme Bošnjaci kopaju ćumur i takmiče se čiji su ćevapi bolji, a Srbi sijeku šumu i uzgajaju krompir.
Jos da dodam neka Dara iz Posusja(koja nema ni web stranice) kupila Pak centar
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#5260 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by parappa »

Klemi wrote: 12/11/2023 08:31 Zhk drugi najrazvijeniji u federaciji. Impresivno, ne znam kako ali ljudi su uspjeli uzeti zastupništva od igle do lokomotive. Bilo da kupujete prehrambene artikle,kućne potrepštine, mašine,ili automobile velika vjerovatnoća je da će uvoznik i distributer biti fitma iz zapadne Hercegovine. Kad se tome dodaju kladionice i par proizvodnih firmi rezultati su vidljivi. Za to vrijeme Bošnjaci kopaju ćumur i takmiče se čiji su ćevapi bolji, a Srbi sijeku šumu i uzgajaju krompir.
Jos da dodam neka Dara iz Posusja(koja nema ni web stranice) kupila Pak centar
Pa nije neka naučna fantastika... Hrvatska je već godinama u EU. Većina stranih firmi je otvorila prvo zastupnišvo u Hrvatskoj ... onda te firme strancima nude da budu zastupnici i u susjednoj BiH. Stranci normalno kažu "da" jer neće da sami traže nove partnere u njima nepoznatoj državi... a nesposobni Bošnjaci i Srbi u BiH samo još više guraju strane firme prema zapadnoj Hercegovini.

Ovo je dugogodišnji proces. Neće stranac zbog par procenata promijeniti uvoznika tj zastupnika u BiH...ali treba se nametati... nekad će doći do nekog spora sa Hercegovcima i treba strancima dati do znanja da postoji alternativa.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5261 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by _BataZiv_0809 »

Klemi wrote: 12/11/2023 08:31 Zhk drugi najrazvijeniji u federaciji. Impresivno, ne znam kako ali ljudi su uspjeli uzeti zastupništva od igle do lokomotive. Bilo da kupujete prehrambene artikle,kućne potrepštine, mašine,ili automobile velika vjerovatnoća je da će uvoznik i distributer biti fitma iz zapadne Hercegovine. Kad se tome dodaju kladionice i par proizvodnih firmi rezultati su vidljivi. Za to vrijeme Bošnjaci kopaju ćumur i takmiče se čiji su ćevapi bolji, a Srbi sijeku šumu i uzgajaju krompir.
Jos da dodam neka Dara iz Posusja(koja nema ni web stranice) kupila Pak centar
Nisu nikad imali vizni rezim sa EU. Mogli su hodat i dovlacit robu kako im se cefne. A Bosnji trebala viza za Sloveniju.
Tako su njihove firme i nastale, mahom se razvile od ratnog sverca, preko nemogucnosti drugih da to rade.
konami666
Posts: 2434
Joined: 11/05/2015 21:57

#5262 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by konami666 »

Cuj bojkotirati jedine proizvode koji valjaju u Bosni :-)
Razumijem vodu ali za ovo ostalo…
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5263 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by muha_sa »

_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2023 09:03
Klemi wrote: 12/11/2023 08:31 Zhk drugi najrazvijeniji u federaciji. Impresivno, ne znam kako ali ljudi su uspjeli uzeti zastupništva od igle do lokomotive. Bilo da kupujete prehrambene artikle,kućne potrepštine, mašine,ili automobile velika vjerovatnoća je da će uvoznik i distributer biti fitma iz zapadne Hercegovine. Kad se tome dodaju kladionice i par proizvodnih firmi rezultati su vidljivi. Za to vrijeme Bošnjaci kopaju ćumur i takmiče se čiji su ćevapi bolji, a Srbi sijeku šumu i uzgajaju krompir.
Jos da dodam neka Dara iz Posusja(koja nema ni web stranice) kupila Pak centar
Nisu nikad imali vizni rezim sa EU. Mogli su hodat i dovlacit robu kako im se cefne. A Bosnji trebala viza za Sloveniju.
Tako su njihove firme i nastale, mahom se razvile od ratnog sverca, preko nemogucnosti drugih da to rade.
Preduhitrio si me :D
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#5264 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by mali_balon »

_BataZiv_0809 wrote: 12/11/2023 09:03
Klemi wrote: 12/11/2023 08:31 Zhk drugi najrazvijeniji u federaciji. Impresivno, ne znam kako ali ljudi su uspjeli uzeti zastupništva od igle do lokomotive. Bilo da kupujete prehrambene artikle,kućne potrepštine, mašine,ili automobile velika vjerovatnoća je da će uvoznik i distributer biti fitma iz zapadne Hercegovine. Kad se tome dodaju kladionice i par proizvodnih firmi rezultati su vidljivi. Za to vrijeme Bošnjaci kopaju ćumur i takmiče se čiji su ćevapi bolji, a Srbi sijeku šumu i uzgajaju krompir.
Jos da dodam neka Dara iz Posusja(koja nema ni web stranice) kupila Pak centar
Nisu nikad imali vizni rezim sa EU. Mogli su hodat i dovlacit robu kako im se cefne. A Bosnji trebala viza za Sloveniju.
Tako su njihove firme i nastale, mahom se razvile od ratnog sverca, preko nemogucnosti drugih da to rade.
Dok je bosnjo ratovo ercegovci gradili biznis.....dogatili se preko bosnjinij ledja, uzimao se procenat naoruzanja (tako je bila moguca oluja) a svaki konvoj humanitarne je isto bio oporezovan procentom, pa i obicna roba za trgovine je bila oporezovana
..predstavnici svega i svacega bili u heecegovini tek tamo 2000ij dolazili u sarajevo....pa evo najveci distributeri su iz ercegovine.....
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5265 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by muha_sa »

mali_balon wrote: 12/11/2023 09:28

Dok je bosnjo ratovo ercegovci gradili biznis.....dogatili se preko bosnjinij ledja, uzimao se procenat naoruzanja (tako je bila moguca oluja) a svaki konvoj humanitarne je isto bio oporezovan procentom, pa i obicna roba za trgovine je bila oporezovana
..predstavnici svega i svacega bili u heecegovini tek tamo 2000ij dolazili u sarajevo....pa evo najveci distributeri su iz ercegovine.....
:thumbup:

Kiseljak vazda bio rupetina u koji se išlo radi kiseljackih pogacica i usput da se naspe koja flaša izvorske mineralne :D bezvizni režim od rupetine napravio trgovacki centar nad centrima :D
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5266 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by NediM17 »

A disko klub Ekšisu u hotel Dalmaciji ? :lol:
Srušiše hotel.

https://artinfo.ba/index.php/vijesti/57 ... -kiseljaku

Evo kažu Robot ga renovira.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5267 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 12/11/2023 09:39 Kada zavist krene sto ljudi znaju.

Poceo ja zagledati auta po placevima po Sarajevu. Kad, idu savjeti. Nemoj kod naseg, hoce zafrkati. Najbolje onog nekog sa Pala, mislim da je Rasevic. I, naravno Kramara. Vidis, ima ogroman salon. To auta idu, ne isplati im se zafrkati...

I kad dobijes iste savjete od vise nepovezanih ljudi, sta da mislis o nama?
Ima i toga
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5268 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by muha_sa »

NediM17 wrote: 12/11/2023 09:37 A disko klub Ekšisu u hotel Dalmaciji ? :lol:
Srušiše hotel.

https://artinfo.ba/index.php/vijesti/57 ... -kiseljaku

Evo kažu Robot ga renovira.
Gazda Selver je iz tih krajeva--Duhri - prije Kiseljaka kad ideš iz Sa :D
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5269 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by NediM17 »

Sa ceste se vidi ogromno imanje gore u brdu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5270 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by muha_sa »

NediM17 wrote: 12/11/2023 09:50 Sa ceste se vidi ogromno imanje gore u brdu.
:D

Ja ogradu od inoxa zavarivo u radionici--al nisam išo na montažu :D
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5271 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by mayab »

Uz to, ovi u zapadnoj Hercegovini bolje povezani sa EU , autoput im pod nosom , neće robu avionima dovlačiti
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#5272 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by bavi »

konami666 wrote: 12/11/2023 09:04 Cuj bojkotirati jedine proizvode koji valjaju u Bosni :-)
Razumijem vodu ali za ovo ostalo…
:D :D :D jedine koje valjaju veliš? pa sav otpad sto se ne proda u evropi završi u istočnom bloku :D radije kupim arix za 10 km nego persil od 20km bog te pito koje kvalitete. meni je draze da senad ima :D
Locked