Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5051 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH

Post by victom »

Maraschino wrote: 01/01/2020 23:28
victom wrote: 01/01/2020 23:20 kad je piva u pitanju, tu kod mene nema patriotizma...
Sarajevsko nekad valja, nekad ne valja... ne mogu ja po serijskim brojevima nabadati, kad su uboli, a kad nisu...
Ovo nekad valja nekad ne valja vazi za sva nasa piva. Nema konstante. Sjecam se sarajevskog kada je bilo dobro pa Preminger ali znas nije ovo pakovanje nego ono drugo, Tuzlansko kako kad a najvise da ne valja ni za ruke oprati.

Od ljetos pijem Ozujsko ali bas sa cejfom. Ukus dobar, pjene pola sata u casi i koliko god da pipijem(a popije se) ujutru sve top kao da nisam nista pio. To trazim.
Napravio izuzetak tamo negdje u oktobru i lokao tuzlansko pa poslije pan, ujutro ni mrtav ni ziv od rigoleta i glavobolje. Sto mi to treba.
Sarajevsko je valjalo kad je bilo u onih zelenim limenkama prije 10 godina.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:42, edited 2 times in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5052 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Maraschino »

tap3ah75 wrote: 02/01/2020 10:13 Ožujsko pivo je loše pivo.

Nema veze s patriorizmom i što je iz hr - kad je loše.
Koje je onda dobro ako je ovo lose?

Heineken, Bavaria, Pan...nemoj Staropramen, Stela ipak su to premium koje ne moze svako priustiti.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5053 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by JohnnyS »

Meni je Stella prvi izbor, Becks drugi, onda Žuja, ali bih najsretniji bio da se Efes krene opet uvoziti u nas
-takmac-
Posts: 218
Joined: 26/12/2019 07:21

#5054 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by -takmac- »

kad se već počelo o pivama
meni ubjedljivo najbolje

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5055 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Edin H. »

Nista to gore ne valja

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5056 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by spreca »

Image
vidi 387 :D
Image
a ovo pivo u prevodu znaci Kurac :lol: :lol:
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#5058 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

JohnnyS wrote: 02/01/2020 18:17 Meni je Stella prvi izbor, Becks drugi, onda Žuja, ali bih najsretniji bio da se Efes krene opet uvoziti u nas
Efes je loše pivo.
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#5059 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by parappa »

Ima tema o pivu... Trebalo bi ovo prebaciti.

Znači ništa bojkot ovih hrvatskih piva?
Svakako su sve pivare kupili stranci... Zato im je i lakše dokopati se našeg tržišta. Imaju lovu i marketing mašineriju iza sebe.
Ne kontam da niko od većih igrača neće da kupi ništa naše. Eto 4 veće pivare u BiH i sve u domaćim rukama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45219
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#5060 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Chmoljo »

Maraschino wrote: 02/01/2020 15:40
tap3ah75 wrote: 02/01/2020 10:13 Ožujsko pivo je loše pivo.

Nema veze s patriorizmom i što je iz hr - kad je loše.
Koje je onda dobro ako je ovo lose?

Heineken, Bavaria, Pan...nemoj Staropramen, Stela ipak su to premium koje ne moze svako priustiti.
Bez pšenice, nema dobre pive.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5061 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Maraschino »

Chmoljo wrote: 03/01/2020 00:47
Maraschino wrote: 02/01/2020 15:40


Koje je onda dobro ako je ovo lose?

Heineken, Bavaria, Pan...nemoj Staropramen, Stela ipak su to premium koje ne moze svako priustiti.
Bez pšenice, nema dobre pive.
Kako znati koja se zitarica koristi(hmelj, psenica ili nesto drugo)?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#5062 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by ultima_palabra »

Hakiz wrote: 02/01/2020 23:42
JohnnyS wrote: 02/01/2020 18:17 Meni je Stella prvi izbor, Becks drugi, onda Žuja, ali bih najsretniji bio da se Efes krene opet uvoziti u nas
Efes je loše pivo.
Sve su to losa piva.

Jedan Englez koji je dolazio u Bosnu uvijek je narucivao pivo, bez naglasavanja koje, iako je u tim lokalima znalo biti desetak razlicitih... vazda govorio “sve je to meni isto, jedan te isti lager”.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5063 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by drndalo »

parappa wrote: 03/01/2020 00:28 Ima tema o pivu... Trebalo bi ovo prebaciti.

Znači ništa bojkot ovih hrvatskih piva?
Svakako su sve pivare kupili stranci... Zato im je i lakše dokopati se našeg tržišta. Imaju lovu i marketing mašineriju iza sebe.
Ne kontam da niko od većih igrača neće da kupi ništa naše. Eto 4 veće pivare u BiH i sve u domaćim rukama.
Zasto bi kupovali domace male pivare kad jako blizu imaju vec velike pivare i slobodan uvoz ovamo uz samo 1% carinske evidencije za platiti? Ne moraju kupovati xxx radnika, postrojenja, lokacije, gdje je proizvodna cijena po jedinici proizvoda skuplja nego u njihovim velikim fabrikama?
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#5064 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by parappa »

drndalo wrote: 03/01/2020 20:50
parappa wrote: 03/01/2020 00:28 Ima tema o pivu... Trebalo bi ovo prebaciti.

Znači ništa bojkot ovih hrvatskih piva?
Svakako su sve pivare kupili stranci... Zato im je i lakše dokopati se našeg tržišta. Imaju lovu i marketing mašineriju iza sebe.
Ne kontam da niko od većih igrača neće da kupi ništa naše. Eto 4 veće pivare u BiH i sve u domaćim rukama.
Zasto bi kupovali domace male pivare kad jako blizu imaju vec velike pivare i slobodan uvoz ovamo uz samo 1% carinske evidencije za platiti? Ne moraju kupovati xxx radnika, postrojenja, lokacije, gdje je proizvodna cijena po jedinici proizvoda skuplja nego u njihovim velikim fabrikama?
Hvala drndalo. To je to.
Sve zemlje štite svoja tržišta carinama samo BiH ne.
Naprotiv, mi visokim carinama na sirovine čak još više doprinosimo da nam fabrike rade neprofitabilno.
Ovo naravno uz često loš menadžment.
Jeftinije pivo iz hrvatske ili srbije nego BH pivo.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5065 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by drndalo »

Gledaj o pivi znam ponesto, bio sam dosta blizu izvora jedno vrijeme...

Potpusali smo slobodno trziste, i carinama i drugim fiskalnim nametima ne smijemo stiti trziste, kao ni susjedi... Medjutim komsije/susjedi imaju zastitu u vidu nefiskalnih zjbncja...

Npr. Srbija ne priznaje ni jednu pato-fitolosku laboratoriju iz BiH, cak ni iz BL, pa je i Nektar u istoj situaciji kao i ostali iz BiH... To znaci da kamion sa pivom za Srbiju stane na granici, i tamo stoji dok se ne uzmu uzorci za laboratoriju u BGD, i dok se rezultati ne vrate na granicu da je sve OK. To traje par radnih dana, redovno zakaci vikend, pa bi kamion na granici trebao stajati 5-7 dana dok se ne dobiju papiri... Tek onda moze "slobodno" da se uveze u Srbiju.

Ko ima kamion koji koze da stoji 6 dana na granici "onako" i vozaca da se ubije tamo tih dana? Za to vrijeme taj kamion u BiH moze odraditi 5-6000 km...

Pivarski ceh u BiH relativno dobro saradjuje i Sarovicevo ministarstvo im je valjalo jako, jer su se htjeli mijesati u svoj posao... Akcize na pivo za domace pivare su bile mislim 10pf, ali ne na konto domacih jer bi to bilo diskriminatorski, nego su oni kao male pivare sa < x mil. hektolitara godisnje proizvodnje, a sve strane pivare su tretirali kao dijelove velikih grupacija, sto i jesu, i njima je akciza bila 15pf... Sad su mislim i nasi presli tu granicu x proizvodnje...
Last edited by drndalo on 03/01/2020 21:35, edited 3 times in total.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5066 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hajvan »

pa to je nedovosmisleno, ekonomski rat.

a vezano za pive, interesantni su mi ovi sto spominju jednu ili drugu industrijsku pivu kontra trece ili cetvrte


sve su to ista govna…
a ako cu jest (pit) govna, onda cu vlastito… pa necu tudje govno jest..fuj :lol:

salu na stranu,
samo mikro-pivare.
radije kupim jedno kvalitetno pivo, nego dvije/tri ove industrijske pishaline…
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#5067 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Heller »

Meni su opet te mikropive isto ko da se neko igro u 97% slučajeva
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#5068 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by parappa »

drndalo wrote: 03/01/2020 21:26 Gledaj o pivi znam ponesto, bio sam dosta blizu izvora jedno vrijeme...

Potpusali smo slobodno trziste, i carinama i drugim fiskalnim nametima ne smijemo stiti trziste, kao ni susjedi... Medjutim komsije/susjedi imaju zastitu u vidu nefiskalnih zjbncja...

Npr. Srbija ne priznaje ni jednu pato-fitolosku laboratoriju iz BiH, cak ni iz BL, pa je i Nektar u istoj situaciji kao i ostali iz BiH... To znaci da kamion sa pivom za Srbiju stane na granici, i tamo stoji dok se ne uzmu uzorci za laboratoriju u BGD, i dok se rezultati ne vrate na granicu da je sve OK. To traje par radnih dana, redovno zakaci vikend, pa bi kamion na granici trebao stajati 5-7 dana dok se ne dobiju papiri... Tek onda moze "slobodno" da se uveze u Srbiju.

Ko ima kamion koji koze da stoji 6 dana na granici "onako" i vozaca da se ubije tamo tih dana? Za to vrijeme taj kamion u BiH moze odraditi 5-6000 km...

Puvarski ceh u BiH relativno dobro saradjuje i Sarovicevo ministarstvo im je valjalo jako, jer su se htjeli mijesati u svoj posao... Akcize na pivo za domace pivare su bile mislim 10pf, ali ne na konto domacih jer bi to bilo diskriminatorski, nego su oni kao male pivare sa < x mil. hektolitara godisnje proizvidnje, a sve strane pivare su tretirali kao dijelove velikih grupacija, sto i jesu, i njima je akciza bila 15pf... Sad su mislim i nasi presli tu granicu x proizvodnje...
Razumijem tekst. dobro si objasnio nego možeš li mi reći gdje je taj izvor pive... Može i u pp :bih:

Kako je onda karlovačko u bingu 1,35 km a sarajevsko 1,30 npr.?
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5069 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hajvan »

Heller wrote: 03/01/2020 21:38 Meni su opet te mikropive isto ko da se neko igro u 97% slučajeva
slazem se, ne bas oko visokog procenta… al’, slazem se
od ovih bosanskih, sto sam probao, rijetko koja da je fula…

ima ih nekoliko sto su se bas izbirikali. :)
a ima i fin izbor uvoznih, mada (izbor) varira pa se cesto desi da piva koja vam je legla vise nije na trzistu.
al to nije tema ove emisije :)
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#5070 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Heller »

-takmac- wrote: 02/01/2020 12:46 i to je tačno
mislim da nije uspio šutnut još stari nesposobni menadžment iz pivare
Produžio je mandat tom starom menadžmentu. Ne bi rekao da su nesposobni, ipak je proizvodnja ljeti na maksimumu. Tek je sad opala. Znam da su kasnile plate prije ovog menadžmenta.

Znam da druge pivare daju kešove i uslovljavaju da nema piva osim njihovog plus još jedno po izboru. Uglavnom Tuzlansko je to jedno kod svakog. Pa i ja da sam ugostitelj i ljudi mi daju keš (i to rade) i ja bi izbacio sve. Meni gore što u pabovima gdje je piva osnova, nemaju Erdingera, Paulanera itd...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5071 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by drndalo »

dupli
Last edited by drndalo on 03/01/2020 21:53, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5072 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by drndalo »

parappa wrote: 03/01/2020 21:38
drndalo wrote: 03/01/2020 21:26 Gledaj o pivi znam ponesto, bio sam dosta blizu izvora jedno vrijeme...

Potpusali smo slobodno trziste, i carinama i drugim fiskalnim nametima ne smijemo stiti trziste, kao ni susjedi... Medjutim komsije/susjedi imaju zastitu u vidu nefiskalnih zjbncja...

Npr. Srbija ne priznaje ni jednu pato-fitolosku laboratoriju iz BiH, cak ni iz BL, pa je i Nektar u istoj situaciji kao i ostali iz BiH... To znaci da kamion sa pivom za Srbiju stane na granici, i tamo stoji dok se ne uzmu uzorci za laboratoriju u BGD, i dok se rezultati ne vrate na granicu da je sve OK. To traje par radnih dana, redovno zakaci vikend, pa bi kamion na granici trebao stajati 5-7 dana dok se ne dobiju papiri... Tek onda moze "slobodno" da se uveze u Srbiju.

Ko ima kamion koji koze da stoji 6 dana na granici "onako" i vozaca da se ubije tamo tih dana? Za to vrijeme taj kamion u BiH moze odraditi 5-6000 km...

Puvarski ceh u BiH relativno dobro saradjuje i Sarovicevo ministarstvo im je valjalo jako, jer su se htjeli mijesati u svoj posao... Akcize na pivo za domace pivare su bile mislim 10pf, ali ne na konto domacih jer bi to bilo diskriminatorski, nego su oni kao male pivare sa < x mil. hektolitara godisnje proizvidnje, a sve strane pivare su tretirali kao dijelove velikih grupacija, sto i jesu, i njima je akciza bila 15pf... Sad su mislim i nasi presli tu granicu x proizvodnje...
Razumijem tekst. dobro si objasnio nego možeš li mi reći gdje je taj izvor pive... Može i u pp :bih:

Kako je onda karlovačko u bingu 1,35 km a sarajevsko 1,30 npr.?
Kum mi je dosta dugo bio medju prva 3-4 covjeka jedne od 4 aktivne BiH pivare...

Prodajna cijena ne mora imati veze sa proizvodnom cijenom, ni sa akcizama, barem ne direktne... Neko mozda i sa 1.20 moze imati vrlo finu zaradu, ali ako misle da ce trziste to progutati i za 1.35, sto ne bi uzeli extra profit...?
-takmac-
Posts: 218
Joined: 26/12/2019 07:21

#5073 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by -takmac- »

sa teme
viewtopic.php?f=38&t=132475&p=16281474#p16281474
probook wrote: 16/02/2020 16:37
-takmac- wrote: 16/02/2020 10:48
Naslovnica wrote: 16/02/2020 10:39
Famoznih 24% posto potenciraš ti, stavljajući ono što je bošnjačko kao jedino ispravno, a za sve hrvatsko i srpsko želiš da propadne. Ti praviš granicu.
pravi si propagandista ustaško-četničke propgande
aaa vidiš kako znaš šta je srpsko i hrvatsko ?!?!? proivdan si samo tako
ali nekom drgom možeš prodat svoju lafinu, meni sigurno NE
pokaži mi tih 24% koje TI propagandom plasiraš, ja to nisam ni spomenuo
ja sam samo spomenuo opštine u kojima vlada HDZ dokazani rušitelj moje jedine domovine, još od UZPa pa sve do danas
i njegove glasače koji su uposlenici firmi koje su spomenute i NARAVNO da im želim što brzu propast kao i Aluminijumu, jer izvor "njihove moći" je upravo ekonomski, a dobijaju je iz "tvojih famoznih 24%" jer Bošnjacima tuše robu i od toga žive a rade sve da tim istim Bošnjacima unište državu, podijele po starom sporazmu iz 1991. i karađorđeva između krivoustog i krmka, kao i pijuna u BH Boban-Karadžić i Dodik-Ćović
Zasto se onda takvi kao ti, a kojih je nazalost vecina u ovoj naoacenoj drzavi, bune ako bi herceg bosna ili republika srpska krenule da se odcjepe?

U cemo bi bio problem? Ne zelis proizvode sa te teritorije, ne zelis da zivis sa tim narodom, ali opet bi da uzmes njihovu teritoriju?
opasno si polupo lončiće
1. ko će bolan da uzme čiju teritoriju ?!?!?
glupost prve klase, u nedostatku neceg pametnog izvrčes stvari i pišeš budalaštinje
2.ništa ja protiv nemam suživota sa drugim narodima, kad mogu u Švici živjet švabe, francuzi i italijani, ni ja s tim nemam problema, samo što tamo francuzima iz Ženeve ne pada na pamet da trkeljaju o nekom ocjepljenju, kao eto ti i hrvatsko-srpske politicke opcije od 1991. i krivoustog i krmka iz Karađorđeva, prrko Bobana-Karadžića, pa evo do Ćovića-Dodika
3. jedino tacno
da, savjetujem ali iskljucivo se obraćam Bošnjacima da ne kupuju robu od onih firmi u kojima rade zaposlenici koji glasaju za politicku partiju koja jaše 30 godina na stazama UZPa
to ti jedino tačno od svih nebuloza koje si naveo

dakle, BOJKOT svega što dolazi iz 15% crvenog područja BH koje je pod kontrolom Čovketa i adz-a


Image

Image

Image

Image
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#5074 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Leverage »

U Švicarskoj ne žive "Nijemci, Francuzi i Italijani", nego Švicarci koji govore njemački, francuski i italijanski jezik. Smatraju uvredom kad ih se poistovjećuje sa navedena tri naroda.

U Bosni i Hercegovini žive (u velikoj većini) Bošnjaci, Srbi i Hrvati. Ne smatraju uvredom nego insistiraju da ih se zove navedenim imenima.
Locked