Idem i ja u dijasporu, ubrzo ^^

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#1 Idem i ja u dijasporu, ubrzo ^^

Post by Zatamnjena stakla »

Eto ako ima kakav fin dijasporac iz Njemačke, Austrije ili Švice a mogu i ostale zemlje da pomognu bratu u traženju posla ili ako imaju nekog poznanika da mi ili nam pomogne.

Evo ja prvi, 21 godina. Govorim njemački odlično i engleski vrlodobro. Cilj otići iz BiH pod svaku cijenu. Rodbina ne pomaže ili neće šta ja znam. Ne molim ih :mrgreen:

Bujrum :mrgreen:
Last edited by Zatamnjena stakla on 16/10/2014 00:17, edited 1 time in total.
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#2 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by hodža »

+1

:mrgreen:
User avatar
OptimusPrime
Posts: 165
Joined: 06/08/2010 12:38

#3 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by OptimusPrime »

Lakse bi ti bilo naci kakvu dijasporku, oženit se, dobiti papire pa onda polako tražiti posao... Moja preporuka :)
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#4 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Tražim. Lijep, zgodan, imam zemlje. Ma dobar skroz :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81762
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Truba »

eee šta ih se s foruma udalo na zapad
bilo žensko bilo muško
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#6 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Evo ja se ne mogu udat :lol:
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#7 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by amra67 »

Zatamnjena stakla wrote:Evo ja se ne mogu udat :lol:
Nije ni cudo? Pa niko te ne vidi kroz zatamljena stakla ..
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#8 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Kad sam lep ne moraš me gledat :skoljka:
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#9 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by forel »

Zatamnjena stakla wrote:Kad sam lep ne moraš me gledat :skoljka:
Jel' bukvano :P :D
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#10 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Da :sax:
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#11 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by forel »

Zatamnjena stakla wrote:Da :sax:
Nista, onda probaj nac decka sad ti je to moderno u EU :D :D :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#12 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Imam dečka, pozz!

Sa moooog!
User avatar
Kuna
Posts: 167
Joined: 28/06/2012 09:20

#13 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Kuna »

Zatamnjena stakla wrote:Eto ako ima kakav fin dijasporac iz Njemačke, Austrije ili Švice a mogu i ostale zemlje da pomognu bratu u traženju posla ili ako imaju nekog poznanika da mi ili nam pomogne.

Evo ja prvi, 21 godina. Govorim njemački odlično i engleski vrlodobro. Cilj otići iz BiH pod svaku cijenu. Rodbina ne pomaže ili neće šta ja znam. Ne molim ih :mrgreen:

Bujrum :mrgreen:



Pozdrav, nisam citao postove, ali otprilike ti mogu reci sta bi mogao uraditi da pronadjes posao. Imas stranicu Eures job i tamo trazi, ucitaj svoj CV i udri, poznajem dvije osobe koje su otisle tamo preko Euresa, ali za bilo kakv posao da bi konkurisao moras taj njemacki imati na papiru tj. Goethe ili Ösd certifikat minimalno B1/B2 (zavisi od posla,poslodavca i pokrajine)
Nadam se da ce ti sta pomoci. :)
Hordas_Istok
Posts: 39
Joined: 17/06/2014 13:20

#14 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Hordas_Istok »

imal kakva dama da me ozeni, Allaha mi kuham, perem usisavam pospremam :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#15 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by ćiribiribela »

Evo mozda vam ovo pomogne

http://www.jobstep.ba
User avatar
Kuna
Posts: 167
Joined: 28/06/2012 09:20

#16 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Kuna »

ćiribiribela wrote:Evo mozda vam ovo pomogne

http://www.jobstep.ba

Svaka tebi čast što želiš pomoći. Nemoj me pogrešno shvatiti ali ja mislim da nije pametno, a i praksi se pokazalo da ne treba ići preko naših "posrednika" jer svako može sebi naći posao ako ima potrebne kvalifikacije koje se traže. "Naši" su ba lopovi i svašta muljaju, oni dok uzmu lovu za tebe ti jedva da preživiš, zato pamet u glavu.
https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&catId=482
I da, zaboravio sam reći a mislim da svi znate da treba dosta vremena i para dok se srede papiri, o njemačkom mislim da ne treba ni pričati.
Pozdrav ;)
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#17 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by paladinka »

Mozes za pocetak traziti neki sezonski posao, recimo za zimsku sezonu bi sad trebalo poceti traziti, potrazi gdje su veliki zimski centri , pa se raspitaj po hotelima , restoranima, u zimskoj sezoni trebaju oni puno radnika, za pocetak nije ni to lose, ako nadjes nesto odes par mjeseci i vec si u matrixu. U to vrijeme ces sigurno upoznati dosta strankinja. Odradis sezonu, vratis se i imas makar financijsku podlogu za par mjeseci, makar stres manje, a i imas lovu da si upises kurs za njemacki ili pogledas kakve radne snage hvali po Austriji , Njemackoj pa upises kurs za takav jedan zanat.
Ili nadji ove njemacke portale za upoznavanje pa ozezi :-)
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#18 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Ovako braćo moja. U septembru polažem na Goethe Institutu za B2 pa da to prvo riješim onda ćemo dalje. Završena hotelsko-turistička škola sa jednim kursem koji su držali francuzi koji vrijedi kao još jedna srednja ugostiteljska škola. Znači tražim hotel da radim kao recepcioner al' ako bude šta ostalo ne bih odbio. Dojč špreham perfektno a engleski dobro.

Hvala na informacijama prethodna dva-tri posta. Živi bili vi meni, čuvajte se. Ako ima još neko bilo kakvih informacija ili pak slučajno poznanika da nam svima bude lakše neka slobodno javi ili postavi na ovu temu.

LG

:sax:
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#19 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by paladinka »

http://www.job-hotel.eu evo jedna stranica za trazenje posla u gastronomiji.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#20 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Danke.

Usput poslat biografiju ^^
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#21 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by groove »

Zatamnjena stakla wrote:Ovako braćo moja. U septembru polažem na Goethe Institutu za B2 pa da to prvo riješim onda ćemo dalje. Završena hotelsko-turistička škola sa jednim kursem koji su držali francuzi koji vrijedi kao još jedna srednja ugostiteljska škola. Znači tražim hotel da radim kao recepcioner al' ako bude šta ostalo ne bih odbio. Dojč špreham perfektno a engleski dobro.

Hvala na informacijama prethodna dva-tri posta. Živi bili vi meni, čuvajte se. Ako ima još neko bilo kakvih informacija ili pak slučajno poznanika da nam svima bude lakše neka slobodno javi ili postavi na ovu temu.

LG

:sax:
jesi li razmisljao da trazis ausbildung u gastronomiji?
zale se po njemackoj da ne mogu naci dovoljno ljudi.
dobijes vizu koliko traje obuka, znaci 3 - 3,5 godine.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#22 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Vjeruješ da nisam tražio. Sada ću na fakultet, turizam i hotelijerstvo pa možda iduće godine. Ne bi bilo loše s tim da se zna njemački i engleski a treći polako učiti.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#23 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by Zatamnjena stakla »

Da vas obavijestim :lol:

Znači iduće godine aBd u Berlin na studiranje. Pružila se oprtjuniti s toga ove godine nisam htio pare na privatni faks bacat'.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#24 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by paladinka »

Cestitam :-)
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#25 Re: Dijaspora hilfe, tražim pos'o.. pomagajte!

Post by detroit-mercy »

Zatamnjena stakla wrote:Eto ako ima kakav fin dijasporac iz Njemačke, Austrije ili Švice a mogu i ostale zemlje da pomognu bratu u traženju posla ili ako imaju nekog poznanika da mi ili nam pomogne.

Evo ja prvi, 21 godina. Govorim njemački odlično i engleski vrlodobro. Cilj otići iz BiH pod svaku cijenu. Rodbina ne pomaže ili neće šta ja znam. Ne molim ih :mrgreen:

Bujrum :mrgreen:
Evo ovako, da ti baja nesto kaze. Plan A,sada je pocetak Oktobra, pomalo se pripremaj za izbore, izadji glasaj i tako to. U medjuvremenu, malo proradi na sebi, kondicija, teretana, folovi golovi. Proradi na imageu, garderobi, spici i lagano zagrijavanje (short term goal). Za dva mjeseca eto nam Decembra i drage nam dijaspore iz Austrije, Svice, Dzermanije, ti posto is ispunio ovaj svoj short term goal (za pretpostaviti) baci se na lovljenje ovih kokica sa strane (lahko ih je prepoznati). Zapocni neku vezicu, natjeraj je da se zaljubi do usiju (midterm goal) i kad se varati kuci da pocne raditi na papirima (long term goal). Recept je tako jednostavan, vec je upalio kod tolikih da ne vidim zasto ne bi i kod tebe :mrgreen: .
Plan B, ako ne upali plan A, onda cekaj ljeto, tad dolaze Amerikanke, Kanadjanke i Australke, pa svo ovo iz plana A ponovis :mrgreen: . Od drugi put bi moralo upalit.
Post Reply