Idealna žena - domaćica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Jay Gatsby

#76 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Jay Gatsby » 29/03/2012 18:14

Baudelaire wrote:
MedenoSrce wrote:Realno, odakle zna da joj neće trebati, ipak je njen posao da odgaja tu djecu.
Dakle, ja sam protiv neobrazovanih, neambicioznih i sve ostale nežene koje odgajaju buduće generacije.
Znanje nikome nije odmoglo, druga je stvar što "pojedinci" žele domaćicu ostaviti neukom.
Ja ti kažem, tražit ću obrazovanu ženu koja će mi biti jednaka u svakom pogledu. Međutim, smatram da nekom ko je već odlučio da život posveti djeci i domu u potpunosti, PhD ne treba.
Bolonjski PhD je tri godine i 20.000 maraka. Ko ima želje, vremena i novca da ih investira (tek tako)... samo naprijed.

MedenoSrce

#77 Re: Idealna žena - domaćica

Post by MedenoSrce » 29/03/2012 18:24

Novac investiran u znanje nikada nije tek tako.
Novac investiran u svadbu je tek tako.

Michun

#78 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Michun » 29/03/2012 18:26

tumbelina wrote:
Michun wrote:
tumbelina wrote:timbelina ne zna da citira :D
citirala haznadara prvi post a njen je drugi.

hehe, jest da nemam hiljade postova, ne znači da ne znam citirati :))) ostavih slučajno i svoj prošli post...
Nemoj se ljutit' ali ne znas. Naucices :) I sam danas naucila nesto novo.
Kao dokaz prilazem tvoj post.
valja li sad :D
e stvarno neki ljudi forum shvataju preozbiljno... j**o temu, bitno je ispast pametan pa kako god... hajde rekoh da se i ja u neku diskusiju uključim, ali fakat izgubljeno vrijeme, bolje mi je ako već uhvatim slobodnog vremena nešto korisno radit', pa makar trbušnjake...
E vako, posto ti nisi skontala da ja ''branim'' tvoj stav od havane time sto sam napisala da ne znas citirat i stavila :D onda mozda bolje te trbusnjake da radis.

Alhemicarkaa

#79 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Alhemicarkaa » 29/03/2012 18:30

male_okice wrote:Ne razumijem uopste smisao zasto traziti u necemu idealnost, nema idealnih muskaraca a ni zena sve je to u 5dkg. a jos manje razumijem zasto bi idealna zena trebala biti domacica? Hajd na stranu svu tu pricu o tome da ce muz nju zlostavljati ovako ili onako, ali hajmo malo biti realni: zena koja ima 2 male djece kuci prvo ne moze ona stici uraditi sve kucanske poslove po redu jer u medjuvremenu treba djecu presvlaciti, hraniti, uspavati i hajd kad to sve uradis i opet se posvetis rucku opet ce se jedno probuditi i nesto dirnuti prosuti itd.
Ko kaže da ne može? Zašto? Prvo, žena u tome nije sama, valjda tu ima i neki otac te dijece, ili je on samo saksija? Drugo, uz dobru organizaciju vremena može. Ponavljam što sam već rekla, moja mama je radila vrlo odgovoran i težak posao (morala je biti dostupna 24h dnevno) imala dvoje dijece sa razlikom od dvije i po godine i sve je stizala. Jednom sedmično smo išli ili u kino, ili u pozorište, naveće smo gledali film uz palačinke, vikendom se obavezno išlo negdje na izlet, uvijek smo imali kompletan ručak, supa, glavno jelo, salata, vrlo zdravo se hranili, sa nama radila zadaće i učila, razgovarala sa nama o svemu i svačemu, kuća bila tiptop izuzev naše sobe (to je jedino rekla da je naša odgovornost). Kad sam je pitala kako je stizala, kratko mi je rekla - spavala sam manje od 6 sati dnevno, ručak je kuhala u pet ujutro. Da kucnem u drvo, sa svojih 60 godina je još uvijek jako vitalna i puna snage, i sad mi pomaže kad god i koliko god stigne. Ne govorim ni o kakvoj super ženi (mada za mene to jeste), već o običnoj, prosječnoj ženi, kakve su i bile sedamdesetih i osamdesetih.
I dalje tvrdim da je moja mama sa nama provodila više vremena u razgovoru i bila posvećenija nego neke žene koje su bile domaćice (da se ne misli da tvrdim da su domaćice neposvećene djeci, samo tvrdim da posvećenost djeci i vrijeme provedeno s njima nema veze sa tim da li je žena domaćica ili ne, ko se zna organizovati, sve može stići).

Baudelaire

#80 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Baudelaire » 29/03/2012 18:30

MedenoSrce wrote:Novac investiran u znanje nikada nije tek tako.
Ma ovaj jeste tek tako :D Mene bi ubilo da kući sjedim sa diplomom sa kojom mogu naći posao, a neću. Ubilo bi me.

tumbelina

#81 Re: Idealna žena - domaćica

Post by tumbelina » 29/03/2012 18:32

valja li sad :D
e stvarno neki ljudi forum shvataju preozbiljno... j**o temu, bitno je ispast pametan pa kako god... hajde rekoh da se i ja u neku diskusiju uključim, ali fakat izgubljeno vrijeme, bolje mi je ako već uhvatim slobodnog vremena nešto korisno radit', pa makar trbušnjake...[/quote]
E vako, posto ti nisi skontala da ja ''branim'' tvoj stav od havane time sto sam napisala da ne znas citirat i stavila :D onda mozda bolje te trbusnjake da radis.[/quote]

hajd' dobro, neka bude tvoja zadnja, a sad popusti, pa nije to tema emisije :)

dječak sa šibicama

#82 Re: Idealna žena - domaćica

Post by dječak sa šibicama » 29/03/2012 18:40

Kad smo vec kod diskriminacije, sto nebi ja bio domacin, recimo, ona bogata, puna para, neka Ivana Tramp, imamo poslugu, vrtlarICU, cistacICU bazena, vaspitacicu djece, ja sjedim kod kuce ko domacin i radim, sta ja znam, kako se to zove, kad si domacin i nista ne radis? :lol:

JThomas

#83 Re: Idealna žena - domaćica

Post by JThomas » 29/03/2012 18:42

pa domaćin, pravi domaćin, hadžija, eto :mrgreen:

Baudelaire

#84 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Baudelaire » 29/03/2012 18:45

Pravi domaćin mora uvijek rakije imati :D

dječak sa šibicama

#85 Re: Idealna žena - domaćica

Post by dječak sa šibicama » 29/03/2012 18:50

E nema tog filma u ponudi, natjerala bi ona mene da klofam cilime svaki dan :D

Salu na stranu, sve je to lijepo, biti domacica, ali nekako mislim da zena koja nema svoja primanja, ima negdje u sebi onaj osjecaj manje vrijednosti, mislim, jebes ti to kad ti nemas svoj stekic. Ono, za neka svoja mala zadovoljstva.

Jedino ako je muz neki super ljud koji ce ti dati platu na raspolaganje, ili ako si dovoljno sposobna vjestica da mu je izmuzes cijelu :D ali takve su vec van ranga "idealna zena" :D

Ma uvijek je tu, bar u trenucima svadje, prisutna ona recenica "ovo sam ja sve kupio" ili "dok ja hranim porodicu" i slicno.

Michun

#86 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Michun » 29/03/2012 18:55

Ne patim ja da moja bude zadnja. Svi nadrndani jbte ko da atome razbijaju.
A na temu...mislim da biti domacica samo je potesko. Kad djeca odu ostane praznina, ne zivimo mi u zemljama gdje zena i sa 45 moze izvuci taj phd i reci e ja bi sad malo radila. Sa 45 bi trebala da ima 25 god staza :)

Baudelaire

#87 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Baudelaire » 29/03/2012 18:55

Ja mislim da nikad ne možemo ljude do kraja upoznati. A i emocije s vremenom izblijede, čak se totalno promijene. Pa neko kome si nekad slijepo vjerovao i ko ti je nekad slijepo vjerovao sad hoće da te uništi. Lično imao jedan takav primjer u bližoj porodici. Zato je dobro da si finansijski neovisan/neovisna.

zahvalan

#88 Re: Idealna žena - domaćica

Post by zahvalan » 29/03/2012 19:03

jedan moj udao se kako mi govorimo al on zivi bolje nego svi mi sto radimo (od malih nogu)

Ko moze nek se uda (mislim na muski dio) :lol: :thumbup:

Ja sam mogao prije par godina,ali nije mi se mlada svidjala jbg takav sam. Mada Babuka joj je imao Nekakve kompanije po inostranstvu cini mi se po Libiji uglavnom bila je Super Rich

Nismo svi kao onaj Fikret pa da uhvatimo bogatu Koku :lol: :lol: :lol:

A idealna zena ,ma brate samo da je iskrena i normalna (ne volim osobe koje me lazu) :dance:

E&E

#89 Re: Idealna žena - domaćica

Post by E&E » 29/03/2012 19:08

Idealna žena: Nijema nimfomanka čiji otac ima vlastitu kafanu :D

tumbelina

#90 Re: Idealna žena - domaćica

Post by tumbelina » 29/03/2012 19:38

Michun wrote:Ne patim ja da moja bude zadnja. Svi nadrndani jbte ko da atome razbijaju.
A na temu...mislim da biti domacica samo je potesko. Kad djeca odu ostane praznina, ne zivimo mi u zemljama gdje zena i sa 45 moze izvuci taj phd i reci e ja bi sad malo radila. Sa 45 bi trebala da ima 25 god staza :)
ma ne patim ni ja, sorry... a znaš kakva sam ti ja, ja sad izašla da prošetam a sve mi krivo što se 'zakačih' vala isto k'o da sam se pravo s nekim posvađala...

Dunjaa

#91 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Dunjaa » 29/03/2012 19:43

.
Last edited by Dunjaa on 31/05/2012 10:14, edited 1 time in total.

Capajebo

#92 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Capajebo » 29/03/2012 19:46

Dunjaa wrote:Idealna bosanska žena:Na oko tanka na opip debela, ne smije žuljati muža. Može položiti sijeno i vozački. Da ima posao, ali da je na bolovanju ili čekanju. Treba biti visoka, ali niža od muža.Mora biti i pametnija od muža, ali to ne smije pokazati. Treba znati i bez šećera skuhati slatku kavu. Treba moći u isto vrijeme i dojiti, kuhati, prati i peglati.Da navija za koga i muž. Da radi više od muža, ali da manje zaradjuje ali i da donosi više u kuću !
Image

Jay Gatsby

#93 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Jay Gatsby » 29/03/2012 20:06

MedenoSrce wrote:Novac investiran u znanje nikada nije tek tako.
Ovisi od prioriteta. Ako čovjek želi i živi porodični život, djecu, stan, auto... pitanje korištenja vremena i novca postaje komplicirano. Ko ima složene pare, priča je druga.

Moja dobra prijateljica je odustala od MA studija (zbog novca i praktične nemogućnosti korištenja te diplome u daljem radu) i rodila je drugo dijete. Neke druge prijateljice opet imaju PhD i žive same. I sve kažu da su sretne i zadovoljne, a to je najvažnije.

admin-x
Forum administrator

#94 Re: Idealna žena - domaćica

Post by admin-x » 29/03/2012 21:04

test

potočanka

#95 Re: Idealna žena - domaćica

Post by potočanka » 29/03/2012 21:11

Mis mekinjas wrote:Šta još mora biti osim da bude domaćica.... :roll:
Sve je ovo divno, ali brate nije kompletna osoba.... Ako ona misli da je super, čitav dan kuhati, peglati, ništa ne raditi, a ne osjećati se korisno ni društveno, ni intelektualno, svaka čast.

Ja sam isto domaćica, perem, peglam, kuham, volontirala sam redovno, imam milion stvari koje me zanimaju, kojima se bavim, radim, i sumnjam da bi me samo zadovoljilo da budem domaćica... :roll:

Zar da ostarim, i čekam da mi djeca daju pare, za život? :? :? :? :-? :roll:
:thumbup: :roll:

ja isto tako radim, perem, peglam, kuham, čistim, učim, čitam, pišem, bavim se sportom i još milion drugih stvari i mogla bih još, znači lafo ta "idealna žena I domaćica" a ustvari sam samo ženska osoba a ne ta feministkinja :-) k'o i masa drugih :roll:
priča da se ne može sve stići, i raditi i biti domačica i djecu odgajati je šuplja totalno :-)
svaka čast ovima koje ne rade svojom voljom nego su "domaćice" pa makar bile i iz imućnih porodica :-)

zahvalan

#96 Re: Idealna žena - domaćica

Post by zahvalan » 29/03/2012 21:20

E&E wrote:Idealna žena: Nijema nimfomanka čiji otac ima vlastitu kafanu :D
:lol: :lol: :lol:
:lol:

samo da nije kakva budala,sve ostalo se da srediti :D

zahvalan

#97 Re: Idealna žena - domaćica

Post by zahvalan » 29/03/2012 21:30

Lady Amalthea wrote:Pozdrav. Evo iskustva jedne „domacice“ koja u biti to i nije. Prije bih mogla reci full time mum sa radnim vremenom 24/7 :D
Ista sam vec cijele tri godine, sticajem okolnosti tj. dvije trudnoce zaredom.
Da mi je neko rekao da cu prestati raditi i biti kuci sa djecom, prije neke tri godine, grohotom bih se nasmijala. Radila sam terenski posao, nikada na jednom mjestu i cak mi je i kancelarijski posao djelovao poput zatvora. Najvaznija bila moja neovisnost, narocito finansijska, mislila sam da su nezaposlene zene zatucane, nemaju pojma o stvarno zivotu tamo „vani“ i da uglavnom pricaju o djeci. Dosta osoba koje me poznaju kazu da nikada nisam djelovala kao majcinski tip, ali sve se promijenilo kada sam postala mama. Tada su se sve kockice drugacije poslozile.
Ne osjecam se uskracenom ni za sto. Mislim da je velika prednost sto sam u prilici biti mama svojoj djeci, biti tu za njih, izvoditi ih skoro svakodnevno, ne propustiti prve rijeci, korake... Ponekad imam osjecaj da sa njima i ja nadoknadjujem ratom izgubljeno djetinjstvo :)
Ne robujem kuci, niti kucanskim poslovima, na njih prosjecno utrosim vremena koliko i neko ko radi „puno radno vrijeme“, ne stizem niti zelim, navikli smo zivjeti u, kako ga zovemo „kreativnom haosu“, mislim da je bitnije utrositi vrijeme na druzenje, izlazak sa djecom ili bez djece od kristalno cistih prozora.Takodje, mislim da vise knjiga nisam procitala niti filmova pogledala kao za ove tri godine. Stvar organizacije :)
Opet, trudim se da djeci svakodnevno pruzim zdrav kuhani obrok, pastete salame i sl ne dolaze u obzir, sto mi uopce ne pada tesko jer volim da kuham.
Sa druge strane, ne smatram se super mamom, nekada pomislim da bih radije pobjegla u rudnik barem na jedan dan da se psihicki odmorim, ali sretna sam i zahvalna sto finansijska situacija ne zahtijeva trenutno moje zaposlenje, niti osjecam bilo kakvu frustraciju sto „ne donosim“ platu u kucu, oboje smatramo da podjednako radimo, i suprug i ja.
Cinjenica je i da mi nekada nedostaje moj stari posao, nedostaje mi i druzenje sa radnim kolegama, te opcenito sa odraslim osobama, ali opet bih isto, sto ne znaci da se nekada mozda necu traziti novi posao.
Ovo je moje licno misljenje i na kraju moj izbor, za sada, svakako :)
:thumbup: Hvala bogu pa ima i ovakvih zena.......

Alhemicarkaa

#98 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Alhemicarkaa » 29/03/2012 21:35

Lady Amalthea wrote:Pozdrav. Evo iskustva jedne „domacice“ koja u biti to i nije. Prije bih mogla reci full time mum sa radnim vremenom 24/7 :D

Ne osjecam se uskracenom ni za sto. Mislim da je velika prednost sto sam u prilici biti mama svojoj djeci, biti tu za njih, izvoditi ih skoro svakodnevno, ne propustiti prve rijeci, korake... Ponekad imam osjecaj da sa njima i ja nadoknadjujem ratom izgubljeno djetinjstvo :)
Meni je grozno što se potencira da žene koje su domaćice imaju priliku biti majka svojoj djeci, biti tu za njih. Je li to žene koje rade nemaju priliku biti majka svojoj djeci? Je li to znači da su loše majke?
Zanimanje svake majke je posao sa radnim vremenom od 24/7. To što ti dijete nije pred očima 24/7 ne umanjuje tu važnost. U krajnjoj liniji, svaka domaćica koja kaže da joj je dijete 24/7 pred očima laže, dijete ide i u obdanište, i u školu.

HAVANA

#99 Re: Idealna žena - domaćica

Post by HAVANA » 29/03/2012 21:37

Sjooo ,sad sam skonto da mi je zena pravo zajebana.Ona to sve stigne,saso mange...poso,djeca,kuca,muz... :D
Vrijedna na poslu,domacica u kuci,u krevetu ups :cry: :lol:

Capajebo

#100 Re: Idealna žena - domaćica

Post by Capajebo » 29/03/2012 21:40

Alhemicarkaa wrote:

Meni je grozno što se potencira da žene koje su domaćice imaju priliku biti majka svojoj djeci, biti tu za njih. Je li to žene koje rade nemaju priliku biti majka svojoj djeci? Je li to znači da su loše majke?
Zanimanje svake majke je posao sa radnim vremenom od 24/7. To što ti dijete nije pred očima 24/7 ne umanjuje tu važnost. U krajnjoj liniji, svaka domaćica koja kaže da joj je dijete 24/7 pred očima laže, dijete ide i u obdanište, i u školu.
Ja kolko sam primjetio to niko ovde nije rekao , jednostavno kad zena ne radi , moze se vise skoncentrisati na dijete , dok zena koja radi se umori na poslu , pa ne moze se u potpunosti posvetiti djetetu , koliko bi ona htjela , kad je kuci .

Post Reply