Ibran Mustafic dobio batine

Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#1 Ibran Mustafic dobio batine

Post by Incub »

Evo dosla nam je i ta vijest.
Nije ni cuo za Ibricu da dobije,samo sto ce on ovo iskoristiti da se iseli u inostranstvo.
Njemu su sad ljudska prava ugrozena jer zaboga on je pisac knjige.Znaci ima osnova da ga Evropa zastiti.
Knjigu nisam citao a sigurno da ima dijelova istine.
Komentarisem samo Ibricu jer je toliko safova promjenio jos samo sa Dodikom nije strategiju razradjivao...
Cuvaj se Ibro ovo ti je zadnja sansa da pobjegnes iz anonimnosti
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#2 Re: Ibran Mustafic dobio po .icki

Post by fukara_tz »

U Srebrenici pretučen Ibran Mustafić

Ibran Mustafić, autor knjige „Planirani haos“ pretučen je sinoć u centru Srebrenice. Mustafića je napala grupa mladića i nanijela mu teže povrede po glavi i tijelu, zbog čega je morao potražiti liječnićku pomoć u srebreničkom Domu zdravlja. Mustafić je potvrdio da su mu, njemu nepoznati mladići prijetili, a poslije svađe su ga i napali. U njegovom društvu bio je i Ćamil Duraković, predsjednik prvobitnog Inicijativnog odbora za iseljavanje Srebreničana koji je zadobio nekoliko udaraca. Mustafić je nedavno objavio knjigu „Planirani haos“ u kojoj je objelodanio niz svjedočenja iz ratnog perioda, od kojih su mnoga, po mišljenju aktera, netačna i proizvoljna. Zbog tih navoda, Mustafiću su više puta stizale prijetnje, a već drugi put dobija batine. Bošnjaci iz Srebrenice, uglavnom su ogorčeni na sadržaj knjige, dok je Srbi koriste za potkrepljivanje svojih tvrdnji i prilažu kao dokaz za zločine koje su Bošnjaci činili nad njima tokom ratnog perioda.(fena)
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#3 Re: Ibran Mustafic dobio po .icki

Post by Air Ramiz »

Kako se zvao onaj placenik iz Maglaja sto je uvjek nosio suncane naocale, napisao je knjigu o "terorizmu u BiH" i zalagao se za ostanak Polcije RS-a, jer ako bi se ta policija (koja je pocinila genocid) rasformirala onda bi se kao "stvorila bjela Al Kaida". Bio je jedno vrijeme zvjezda svih medija u Srbiji i RS-u, zajedno sa Esadom Hecimovicem iz DANA. Ali ne mogu da mu se sjetim imena?
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#4 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by signature »

da nije Dzevad Galijasevic!!!
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#5 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Air Ramiz »

signature wrote:da nije Dzevad Galijasevic!!!

E svaka čast, to je taj lik...Jasno mi je da se takva sorta lako potplati da bi propagirali određene ideje, Babo nije ni prvi ni posljednji plaćenik iz reda Bošnjaka, ali mi nije jasno da nisu svjesni da na taj način ne pljuju samo po žrtvama, nego po sebi samima. Srpska propaganda će iskoristiti bilo kakvu šansu da događaje krivo predstavi, pa tako i Ibranovo "štivo". Taman će neki četnik voljeti Dževada što on zastupa tezu da će se u BiH pojaviti bjela alkaida ako se ukine Karadžićeva policija (jer oni već odavno rade na toj propagandi), nego će ga iskorištavat dok im odgovara, a onda će završit kao i Babo kojeg je Tuđman štitio, pa na kraju Babo završi na robiji u lijepoj njegovoj. Ista stvar i sa Ibranom. Meni je taj lik fakat smješan, pogotovo kad se izblamirao onda kad je Klinton dolazio u Srebrenicu, zaletio se za mikrofon i počeo da se dere ko zadnji čoban. Ali protiv sam da mu se svete fizičkim napadom. Postoji sud, procedura, ako je neko oklevetan ima brate zakonski način da se s njim obračuna, a dovoljno je što ga sami Bošnjaci iz Srebrenice preziru.
User avatar
dino_Ze
Posts: 26
Joined: 13/09/2007 21:47
Location: Zenica

#6 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by dino_Ze »

Ma kakav sud neka su ga prebili, tako treba i ove sve politicare kad god nesto izglasaju glupo, malo po labrnji
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#7 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by signature »

dino_Ze wrote:Ma kakav sud neka su ga prebili, tako treba i ove sve politicare kad god nesto izglasaju glupo, malo po labrnji
protiv sam da svaka fukara uzima sebi pravo da dijeli pravdu po svom shvatanju i nahodjenju.zasto su onda sudske institucije,tuzilasta i drugi bakraci.ako bi tako svako radio sto mu se kod nekog nesvidja onda bi bili jalijaski narod koji ne cijeni ni drzavu ni njezine institucije,pa kakve god da su.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#8 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Bosanac sa dna kace »

.....sto je svijet spreman prodat i dupe za veceru :skoljka:
boca junior
Posts: 42
Joined: 11/04/2008 18:18

#9 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by boca junior »

nekad istina boli vise od batina.
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#10 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by lahor »

boca junior wrote:nekad istina boli vise od batina.
Lazi ovog hohsteplera nemaju nikakve veze sa istinom kad se zna ko kroji tu njegovu istinu.Danas je na vijestima bn televizija uz ozloglasenog cetnickog vladiku glavna zvijezda Ibrica Mustafic.Fali mu jedno staklo na suncanim napcalima a brnjica mu je pocrvenila od batina. :oops:
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#11 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by nedim01 »

pretukli ga kriminalci nasera orica. tako to ide. naser se zlikovac. sto bi rekli, covjek ima certifikat da je zlocinac. svi iz srebrenice izasli siromasni i pobijenih familija, a njemu nista.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#12 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Air Ramiz »

nedim01 wrote:pretukli ga kriminalci nasera orica. tako to ide. naser se zlikovac. sto bi rekli, covjek ima certifikat da je zlocinac. svi iz srebrenice izasli siromasni i pobijenih familija, a njemu nista.
Naser nema certifikat da je zlocinac. Oslobodjen je svih optuzbih koje su ga teretile da je naredio ili izvrsio neki zlocin. Dobio je 2 godine zatvora zato sto nije uspio uspostaviti kontrolu nad odredjenim vojnicima/policajcima u Srebrenici koji su ubili 5 srpskih zarobljenika u razdoblju od nekoliko mjeseci.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#13 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by in33sa »

Meni se Srebrenicani hvalili kako je Naser poklao Kravice, onako u horu "srpska kokos nije ostala ziva", punih usta ponosa. I jos se pohvalise sa nekakvim Zulfom Tursunovicem, kao on je bio glavni na prijekom sudu i volio je Srbe osuditi na smrt.

Bice da su lagali.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#14 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Air Ramiz »

in33sa wrote:Meni se Srebrenicani hvalili kako je Naser poklao Kravice, onako u horu "srpska kokos nije ostala ziva", punih usta ponosa. I jos se pohvalise sa nekakvim Zulfom Tursunovicem, kao on je bio glavni na prijekom sudu i volio je Srbe osuditi na smrt.

Bice da su lagali.
Bice da je Hag zakljucio drugacije:

http://www.sense-agency.com/en/stream.p ... 8198&kat=3

As for the destruction in Kravica village, the ICTY judgment in the Naser Orić case states that the prosecution failed to present convincing evidence that the Bosnian forces were responsible for it, because the Serb forces used artillery in the fighting in the villages surrounding Srebrenica; in the case of the village of Bjelovac, Serbs even used warplanes.
Đavolčić
Posts: 2
Joined: 03/03/2008 19:35
Location: Zvornik

#15 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Đavolčić »

Vidi,vidi kako vas boli istina. :lol: Kad neko od vaših kaže nešto što nije po vašoj volji odmah je izdajnik a naši Čeda,Kandićka i sl su hrabri pojedinci koji govore istinu.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#16 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Maraschino »

Đavolčić wrote:Vidi,vidi kako vas boli istina. :lol: Kad neko od vaših kaže nešto što nije po vašoj volji odmah je izdajnik a naši Čeda,Kandićka i sl su hrabri pojedinci koji govore istinu.
istina ne boli nikoga , :(

boli , kleveta , laz, insinuacije... :oops:
Đavolčić
Posts: 2
Joined: 03/03/2008 19:35
Location: Zvornik

#17 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Đavolčić »

Maraschino wrote:
Đavolčić wrote:Vidi,vidi kako vas boli istina. :lol: Kad neko od vaših kaže nešto što nije po vašoj volji odmah je izdajnik a naši Čeda,Kandićka i sl su hrabri pojedinci koji govore istinu.
istina ne boli nikoga , :(

boli , kleveta , laz, insinuacije... :oops:
A kako to da je sve što ide u prilog tome da se čuje i vidi i druga strana Srebrenice kleveta,laž insinuacija,a sve što vi govorite čista istina?!
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#18 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by signature »

lahor wrote:
boca junior wrote:nekad istina boli vise od batina.
Lazi ovog hohsteplera nemaju nikakve veze sa istinom kad se zna ko kroji tu njegovu istinu.Danas je na vijestima bn televizija uz ozloglasenog cetnickog vladiku glavna zvijezda Ibrica Mustafic.Fali mu jedno staklo na suncanim napcalima a brnjica mu je pocrvenila od batina. :oops:
Mustafić: Napali su me oni koje sam prozvao u knjizi "Planirani haos"

Ibran Mustafić, autor knjige „Planirani haos“ pretučen je sinoć u centru Srebrenice. Mustafića je napala grupa mladića i nanijela mu teže povrede po glavi i tijelu, zbog čega je morao potražiti liječnićku pomoć u srebreničkom Domu zdravlja.

„Bio sam u diskoteci, otišao kući i poslije se vratio. Prilikom izlaska iz auta, napala su me četiri mladića. Ovo je smišljen napad na mene i čuo sam da je neko platio 5.000 maraka da me ovi momci likvidiraju. Srećom, izbjegao sam najgore. Ovo je nastavak „Planiranog haosa“ na moju ličnost koji je započeo još u toku rata kada je na mene izvršen atentat", izjavio je za FENU Ibran Mustafić.

Mustafić je nedavno objavio knjigu „Planirani haos“ u kojoj je objelodanio niz svjedočenja iz ratnog perioda, od kojih su mnoga, po mišljenju aktera, netačna i proizvoljna. Zbog tih navoda, Mustafiću su više puta stizale prijetnje, a već drugi put fizički napadnut.
„Ovo su učinili oni koji su pogođeni i koje sam prozvao u svojoj knjizi. Njima smeta istina. Ja vjerujem u pravdu i vlast i nadam se da će policija utvrditi identitet napadača, kaže Mustafić.
Bošnjaci iz Srebrenice, uglavnom su ogorčeni na sadržaj Mustafićeve knjige „Planirani haos“ dok je Srbi koriste za potkrepljivanje svojih tvrdnji i prilažu kao dokaz za zločine koje su Bošnjaci činili nad njima tokom ratnog perioda.

Objavljeno 26.04.2008. u 13:58
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#19 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by signature »

Đavolčić wrote:Vidi,vidi kako vas boli istina. :lol: Kad neko od vaših kaže nešto što nije po vašoj volji odmah je izdajnik a naši Čeda,Kandićka i sl su hrabri pojedinci koji govore istinu.
ovo su raliciti slucajevi i vrijeme dogadjanja.
Ponekad s'proljeca
Posts: 587
Joined: 28/02/2008 12:50

#20 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Ponekad s'proljeca »

Sve izdajnike i defteiste po kratkom postupku!!!!

Sad bi i Jevreji trebali svoje suditi kada su prilikom bijega iz Dahau-a ubili kojeg svabu, hajde molim te!!!!

Zna se ko je bio napadnut , a ko je bio agresor, nema perfektnih ratova, trebali su srbe gadjati halvom i baklavom, jasta!!!
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#21 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by bice_bice »

ako cete i meni otvorit temu, odo i ja primit batine
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#22 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by Maraschino »

Đavolčić wrote:
Maraschino wrote:
Đavolčić wrote:Vidi,vidi kako vas boli istina. :lol: Kad neko od vaših kaže nešto što nije po vašoj volji odmah je izdajnik a naši Čeda,Kandićka i sl su hrabri pojedinci koji govore istinu.
istina ne boli nikoga , :(

boli , kleveta , laz, insinuacije... :oops:
A kako to da je sve što ide u prilog tome da se čuje i vidi i druga strana Srebrenice kleveta,laž insinuacija,a sve što vi govorite čista istina?!
Valjda ICTY ima najvise podataka o dogadjajima u i oko Srebrenice
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#23 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by cyprus »

Ponekad s'proljeca wrote:Sve izdajnike i defteiste po kratkom postupku!!!!
Sad bi i Jevreji trebali svoje suditi kada su prilikom bijega iz Dahau-a ubili kojeg svabu, hajde molim te!!!!

Zna se ko je bio napadnut , a ko je bio agresor, nema perfektnih ratova, trebali su srbe gadjati halvom i baklavom, jasta!!!
Zavisi kojeg švabu i u kojim okolnostima.
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#24 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by signature »

cyprus wrote:
Ponekad s'proljeca wrote:Sve izdajnike i defteiste po kratkom postupku!!!!
Sad bi i Jevreji trebali svoje suditi kada su prilikom bijega iz Dahau-a ubili kojeg svabu, hajde molim te!!!!

Zna se ko je bio napadnut , a ko je bio agresor, nema perfektnih ratova, trebali su srbe gadjati halvom i baklavom, jasta!!!
Zavisi kojeg švabu i u kojim okolnostima.
nisu ni sve svabe fasisti
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#25 Re: Ibran Mustafic dobio batine

Post by turban »

Napisao bih nesto iz prve ruke ali necu.Vidim kace se odmah... 8-)

p.s
Onaj ko nije bio u Srebrenici nemoze ni komentarisati ovo sve vezano za Mustafica pa i cjelu tragediju nas Srebrenicana.Bolje je da neki otsute... :arrow:
Post Reply