Ibrahim Rugova sahranjen

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Je´l Ibrahim Rugova bio dobar politicar?

Jeste
15
68%
Nije
7
32%
 
Total votes: 22

mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#1 Ibrahim Rugova sahranjen

Post by mr__bosnjak »

Image

Neka mu je rahmet, borio se za svoj narod i domovinu bez da upotrebljava nasilje...

Eh da smo mi imali ovake politicare...
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#2

Post by gavrilo »

domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#3 Re: Ibrahim Rugova sahranjen

Post by zavrzlama »

mr__bosnjak wrote:Image

Neka mu je rahmet, borio se za svoj narod i domovinu bez da upotrebljava nasilje...

Eh da smo mi imali ovake politicare...
Imamo mi takvih na pretek.

Bore se za svoj narod a ko jebe ona ostala dva. :-D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#4

Post by mr__bosnjak »

gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
Ta ista Srbija koja je 800.000 njegovih sunardnika protjerala, ta ista Srbija koja je vrsila teror nad njegovim narodom i zabranjivala mu svako pravo. Znas li da je srpska vojska bacala gas na skole gdje su bila albanska djeca. Tú nije moglo biti UCK. Bilo je zlocina i sa albanske strane i neznam ako su bili pojedinacni ili isplanirani ali Srbija je jasno rekla da hoce Kosovo bez Albanaca i nemoguce je onda za predstavnika tih istih Albanaca da se sad za Srbiju bori. I napominjem da nije ikada bio za nasilno rjesenje nego za cisto politicke pregovore. Bio je mudar i dobio je Kosovo koje ce vjerovatno postat nezavisno. A ovdje... Samo kazem da je bio Alija Izetbegovic ko on, dalje bi dospjeli.
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#5

Post by Nesferatu »

gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
A, znas li ti sto je Rugova uvijek nosio svileni sal?

Jer su mu Srbi oca sa salom zadavili kad mu je bilo 2 mjeseca.

Toliko o domovini Srbiji i potrebi da se bori za nju.
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#6

Post by MRAVOJED »

gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
auu crni gavrilo
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#7

Post by zavrzlama »

Nesferatu wrote:
gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
A, znas li ti sto je Rugova uvijek nosio svileni sal?

Jer su mu Srbi oca sa salom zadavili kad mu je bilo 2 mjeseca.

Toliko o domovini Srbiji i potrebi da se bori za nju.
Po tvome znaci,nekom srbinu u bIH kome je hrvat ili musliman zadavio salom oca treba da ,ne priznaje drzavu BIH zbog toga.Ako iko treba a podrzava ,da kosovo ostane u sastavu scg smo mi bosanci,jer samostalno kosovo je odmah ,slaba pozicija BIH.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8

Post by Edin H. »

Ibrahim je bio dobar covjek i zao mi je sto je umro.

Politicki ova zadnja konstatacija je apsolutno tacna.
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#9 Re: Ibrahim Rugova sahranjen

Post by ak-47 »

mr__bosnjak wrote:Image

Neka mu je rahmet, borio se za svoj narod i domovinu bez da upotrebljava nasilje...

Eh da smo mi imali ovake politicare...
Kakav rahmet pa on je katolik :D :D
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#10

Post by Nesferatu »

zavrzlama wrote:
Nesferatu wrote:
gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
A, znas li ti sto je Rugova uvijek nosio svileni sal?

Jer su mu Srbi oca sa salom zadavili kad mu je bilo 2 mjeseca.

Toliko o domovini Srbiji i potrebi da se bori za nju.
Po tvome znaci,nekom srbinu u bIH kome je hrvat ili musliman zadavio salom oca treba da ,ne priznaje drzavu BIH zbog toga.Ako iko treba a podrzava ,da kosovo ostane u sastavu scg smo mi bosanci,jer samostalno kosovo je odmah ,slaba pozicija BIH.

A, sto bi to samostalno Kosovo bila slaba pozicija BiH?

Nije 43% nezaposlenost, slaba pozicija BiH, nije 1 milion emigranata slaba pozicija BiH, nije 100.000 ubijenih slaba pozicija BiH, nije 60% budzeta koje trosi administracija slaba pozicija BiH. Nisu ratni zlocnici koji nisu uhvaceni slaba pozicija BiH. Al' jest istupanje Kosova slaba pozicija BiH.

Odkud ti to? De ti meni objasni.

A, sto se tice udavljenih, dokle god davitelji su zidari drzavotvornosti, normalno je da ce svaki covjek gnusati se prema istoj.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11

Post by Edin H. »

Pa nije bas toliko komplikovano ako zelis da o tome razmisljas iz drugog ugla.

Cime mozes sprijeciti bosanske Srbe i Hrvate da traze otcepljenje ukoliko se Albancima da pravo otcepljenja od matice Srbije?

Uzgred o ovome se uveliko suska u srpskim medijima.
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#12

Post by ak-47 »

mr__bosnjak wrote:
gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
Ta ista Srbija koja je 800.000 njegovih sunardnika protjerala, ta ista Srbija koja je vrsila teror nad njegovim narodom i zabranjivala mu svako pravo. Znas li da je srpska vojska bacala gas na skole gdje su bila albanska djeca. Tú nije moglo biti UCK. Bilo je zlocina i sa albanske strane i neznam ako su bili pojedinacni ili isplanirani ali Srbija je jasno rekla da hoce Kosovo bez Albanaca i nemoguce je onda za predstavnika tih istih Albanaca da se sad za Srbiju bori. I napominjem da nije ikada bio za nasilno rjesenje nego za cisto politicke pregovore. Bio je mudar i dobio je Kosovo koje ce vjerovatno postat nezavisno. A ovdje... Samo kazem da je bio Alija Izetbegovic ko on, dalje bi dospjeli.
Alija je bio pet puta bolji i pametniji politicar od Rugove i izvuko je iz neuporedivo teze pozicije vise nego Ibro :x :x Kosovo jos nije nezavisno a nevjerujem ni da ce ikad biti nezavisno a Bosna je nezavisna i nepodijeljena a nezaposlenosti ima i na kosovu vise nego kod nas pa sta
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#13

Post by zavrzlama »

Nesferatu wrote:
zavrzlama wrote:
Nesferatu wrote: A, znas li ti sto je Rugova uvijek nosio svileni sal?

Jer su mu Srbi oca sa salom zadavili kad mu je bilo 2 mjeseca.

Toliko o domovini Srbiji i potrebi da se bori za nju.
Po tvome znaci,nekom srbinu u bIH kome je hrvat ili musliman zadavio salom oca treba da ,ne priznaje drzavu BIH zbog toga.Ako iko treba a podrzava ,da kosovo ostane u sastavu scg smo mi bosanci,jer samostalno kosovo je odmah ,slaba pozicija BIH.

A, sto bi to samostalno Kosovo bila slaba pozicija BiH?

Nije 43% nezaposlenost, slaba pozicija BiH, nije 1 milion emigranata slaba pozicija BiH, nije 100.000 ubijenih slaba pozicija BiH, nije 60% budzeta koje trosi administracija slaba pozicija BiH. Nisu ratni zlocnici koji nisu uhvaceni slaba pozicija BiH. Al' jest istupanje Kosova slaba pozicija BiH.

Odkud ti to? De ti meni objasni.

A, sto se tice udavljenih, dokle god davitelji su zidari drzavotvornosti, normalno je da ce svaki covjek gnusati se prema istoj.
U nekom pravednom svijetu,odbraniti ideju BIH i ukazati i dokazati ko je agresor i zasto se vodio rat u BIH bi bilo lako.Medutim u ovakvom ludom okruzenju i sa odnosom snaga,i licimjernom medunarodnom zajednicom,nama Bosancima i Hercegovcima je koristiti sva moguca sredstva da spasimo svoju drzavu.Da pitaju sutra siptare dali bi zrtvovali BIH da dobiju nezavisnost,sigurno bi rekli ne hvala mi postujemo BIH i njenu drzavnost...malo morgen.
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#14

Post by Nesferatu »

Cime mozes sprijeciti bosanske Srbe i Hrvate da traze otcepljenje ukoliko se Albancima da pravo otcepljenja od matice Srbije?
Ama, nicim.

I mi cemo se pripojiti odmah Turskoj, zajedno sa Sandzakom, Kosovom, Albanijom, dijleom Makedonije i Bugarske, i cime ce to oni nas zaustaviti na ne napravimo jednu zelenu transferzalu ovuda? Jel ti mislis da je Europa i svijet, bas toliko blesav, ha?

A, sto se tice Srpskih medija, to su oni isti koji su trebali u Sarajevu uci negdje u Julu 1992-ge godine, jel? To su ti. Pa cekamo ih evo ima vec jedno, 14 godina. Gdje su trobojnice i lipicaneri Srpske kraljevske vojske.

RS nije istupio kad smo se od tenkova branili gurabijiama. Nisu znali ni muda imali tad. Da vidimo, sta li se je to promjenilo danas.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#15

Post by zavrzlama »

Cime mozes sprijeciti bosanske Srbe i Hrvate da traze otcepljenje ukoliko se Albancima da pravo otcepljenja od matice Srbije?


Srbi u BIH nece zasigurno trazit odcjepljenje od bIH,a razlog je sto imaju pola drzave pod svojom kontrolom,i znaju da trazenjem razlaza bi ili mirnim ili ratnim putem izgubili pola sto sad imaju.Hrvati su druga prica ,posto sva moc i kapital hrvata je u hercegovini ,ne bi se zacudio da oni dole u hercegovini ,ono malo kamenjara pripoje hrvatskoj,ali i to pada u vodu jer sve vise stranaka sa hrvatskim predznakom se osvijestilo.
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#16

Post by Nesferatu »

Mene je nesto hastra ovih Kineza.

Kazu i oni ce da se odvoje. Bice Republjik Rajlovec! I do njega SAO Ilidza-Sandzak. Do tih je naka Crpcko Capajebo a.k.a. Lukovica. I ti su nezavisni od pamtivEka. Onda ima Humsko Brdo. Odatle su velikim genocidom ocerali cigane cergase, i oni sad traze povrat svoje zemlje.
Saneri iz Sutjerske porucuju, ovo je nase. Uhljupi sa Logavine kaju, da oni ne fermaju ono predsjednistvo, a Sedrenik je odavno prihvatio da je to Turska i trebce uskoro viza za 174-tu zemlju da se u nju unide, a to ce biti Sedrenik vise Trebevica.

Uglavnom jos malo, United States of Bosnia.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#17

Post by kekec »

Ibrahim Rugova sahranjen
Bilo bi bolje da je umro prije 25 godina.
Danas bi mnogi bili zivi, a svi mnogo rahatniji. :roll:
El-Baklawa
Posts: 250
Joined: 14/01/2006 02:55

#18

Post by El-Baklawa »

mensecini da nije bio na tabutu... :shock:...
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#19

Post by Nesferatu »

Kekec, de malo elaboriraj na tu tezu.

Koliko je meni poznato, a Kosovo mi je relativno nepoznat kraj, Ibrahima su zvali Kosovskim Ghandijem, tako da mi nije bas jasno, odkud to da dovodis njega u direktnu vezu sa stradalnicima. Sto se tice rahatluka, tu si vjerovatno u pravu.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#20

Post by gavrilo »

Nesferatu wrote:I mi cemo se pripojiti odmah Turskoj, zajedno sa Sandzakom, Kosovom, Albanijom, dijleom Makedonije i Bugarske, i cime ce to oni nas zaustaviti na ne napravimo jednu zelenu transferzalu ovuda? .
a sta te drzave imaju sa turskom... ili sta bosnjaci imaju sa turskom :?
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#21

Post by gavrilo »

mr__bosnjak wrote:
gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
Ta ista Srbija koja je 800.000 njegovih sunardnika protjerala, ta ista Srbija koja je vrsila teror nad njegovim narodom i zabranjivala mu svako pravo. Znas li da je srpska vojska bacala gas na skole gdje su bila albanska djeca. Tú nije moglo biti UCK. Bilo je zlocina i sa albanske strane i neznam ako su bili pojedinacni ili isplanirani ali Srbija je jasno rekla da hoce Kosovo bez Albanaca i nemoguce je onda za predstavnika tih istih Albanaca da se sad za Srbiju bori. I napominjem da nije ikada bio za nasilno rjesenje nego za cisto politicke pregovore. Bio je mudar i dobio je Kosovo koje ce vjerovatno postat nezavisno. A ovdje... Samo kazem da je bio Alija Izetbegovic ko on, dalje bi dospjeli.
bosnjak... mani se supljih prica. imas iste take srceparajuce pricice albanske represije nad srpskm stanovnistvom tokom autonomije.

da su albanci kao madjari mnogo sto sta bi bilo lakse
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#22

Post by gavrilo »

MRAVOJED wrote:
gavrilo wrote:domovina mu je srbija... nesto se ne sjecam da se borio za nju :D
auu crni gavrilo
sta ?
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#23

Post by Ahmmed »

Gavrilo,

U Turskoj nas ima više nego u BiH,barem dva puta,tako da je Turska najveća bošnjačka država na svijetu :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#24

Post by zavrzlama »

Ahmmed wrote:Gavrilo,

U Turskoj nas ima više nego u BiH,barem dva puta,tako da je Turska najveća bošnjačka država na svijetu :D
e to "bosnjaci ' i j..e ono za sta se zalazu Bosanci i Hercegovci.
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#25

Post by Nesferatu »

gavrilo wrote:
Nesferatu wrote:I mi cemo se pripojiti odmah Turskoj, zajedno sa Sandzakom, Kosovom, Albanijom, dijleom Makedonije i Bugarske, i cime ce to oni nas zaustaviti na ne napravimo jednu zelenu transferzalu ovuda? .
a sta te drzave imaju sa turskom... ili sta bosnjaci imaju sa turskom :?
Pa, sta to ima RS sa Srbijom?

Je li tebi Gavro jasno, da s ovu stranu Drine nije nikad i nece nikad biti Srbija? A, ako ce biti, jasno je da onda nema Bosne. Pa kad nema Bosne,
neka bude Turska, pa makar na silu, ne sto oni toliko Bosancima pasu, vec sto toliko Srbiji a niti Europi ne pasu. A, Europa je preca, sama sebi, nego Srbima i Srbiji. Zato, mozes macku o rep objesiti ideju o odvajanju RS-a. Ne zato sto to Bosanci ne zele, vec zato sto Europa nije luda da stvara krnju drzavu koja nikad ekonomski ne moze zazivjeti i koja ce biti muslimanska 90% i imati razloge, da se radikalizira. Pazi. Sarajevo je Europski Jeruzalem. To je grad gdje se sudaraju mnoge kulture i strane svijeta. Al' svijet nece dozvoliti da se od Bosne stvara Palestina. Nece. I zato ce natjerati nas da zivimo zajedno, kako god. htjeo to najgori cetniki ili balija ili ne. Njih ne interesuje, koliko to iko osim njima samima pase i sjedi. A, kome se to ne svidja, moze samo da ide tamo gdje misli da mu je bolje, drugog tjerati ne smije i nece.

Sto se tice Madjarske manjine, nije bas sve u tome da su Madjari drukciji od Albanaca, vec su i Vojvodani drukciji od ostalih Srba. Narucito Kosovskih Srba, Kninskih Srba i dijela Bosanskih Srba kao i Crnogoraskih "Srba" kojima je ideal Ravne Gore jos uvijek k srcu. Ja nisam vecu gospodu od Vojvodana nigdje vidjeo. A, vidis kako to ima svoje rezultate, tj. omogucuje ljudima da zive jedni pored drugih, i to na jednoj granici uz preostale "Hrvatske" Srbe , na drugu stranu, pored radikalizirane Srbije.
Post Reply