Ibrahim Djedović

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#1 Ibrahim Djedović

Post by Nele9 »

Ovog lika sam zapamtio po DNZ-ovim predizbornim skupovima. Znam nešto malo o njemu, da je bio kapetan I klase ili major bivše JNA. Da je u Kladušu došao ´91...
Njegov rodjak koji je rat proveo u kalesijskim Gazijama (241-a) se nije htio rukovati s njim poslije rata. Bilo je nešto kao: ˝Ibrahime, ako pružim ruku tebi, pružiću je i Karadžiću.˝
Ja nisam Krajišnik tako da ne znam ništa o njegovoj ulozi u AP Zapadna Bosna?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#2 Re: Ibrahim Djedović

Post by Hemel »

Nele9 wrote:Ovog lika sam zapamtio po DNZ-ovim predizbornim skupovima. Znam nešto malo o njemu, da je bio kapetan I klase ili major bivše JNA. Da je u Kladušu došao ´91...
Njegov rodjak koji je rat proveo u kalesijskim Gazijama (241-a) se nije htio rukovati s njim poslije rata. Bilo je nešto kao: ˝Ibrahime, ako pružim ruku tebi, pružiću je i Karadžiću.˝
Ja nisam Krajišnik tako da ne znam ništa o njegovoj ulozi u AP Zapadna Bosna?
on je praaaaaaaavo dobar... :-) :oops:

taj rodjak je bez (dijela)noge i zna kako je ostao bez iste a zna i koja je uloga ibrahimova bila u ratu...
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#3 Re: Ibrahim Djedović

Post by Nele9 »

Hemel wrote:
Nele9 wrote:Ovog lika sam zapamtio po DNZ-ovim predizbornim skupovima. Znam nešto malo o njemu, da je bio kapetan I klase ili major bivše JNA. Da je u Kladušu došao ´91...
Njegov rodjak koji je rat proveo u kalesijskim Gazijama (241-a) se nije htio rukovati s njim poslije rata. Bilo je nešto kao: ˝Ibrahime, ako pružim ruku tebi, pružiću je i Karadžiću.˝
Ja nisam Krajišnik tako da ne znam ništa o njegovoj ulozi u AP Zapadna Bosna?
on je praaaaaaaavo dobar... :-) :oops:

taj rodjak je bez (dijela)noge i zna kako je ostao bez iste a zna i koja je uloga ibrahimova bila u ratu...
Pa, koja?
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#5 Re: Ibrahim Djedović

Post by Nele9 »

Hvala. :-D
Dobro, kontam da je čovjek izdajica najgore vrste.
Ali ima li nešto konkretno...Šta je radio? Koja je bila njegova funkcija u toj tvorevini kulta izdajničke ličnosti?
I, koji je lik taj Kobac? Legija mi je poznat, ali o tom Kobcu nemam pojma.

Još jednom hvala
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#6 Re: Ibrahim Djedović

Post by Chloe »

Nele9 wrote:
Hvala. :-D
Dobro, kontam da je čovjek izdajica najgore vrste.
Ali ima li nešto konkretno...Šta je radio? Koja je bila njegova funkcija u toj tvorevini kulta izdajničke ličnosti?
I, koji je lik taj Kobac? Legija mi je poznat, ali o tom Kobcu nemam pojma.

Još jednom hvala
Bolje da ne znaš :twisted: .
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7 Re: Ibrahim Djedović

Post by It_is_a_Leclerc »

To je onaj smrdljivko što je došao iz Ključa na nogama od vjetra u Cazin, dobio sve - stan, počasti, kao vojno lice, a onda je upao u Pjanićima u onu kasarnu i prijetio da će pucati na "Alijinu vojsku" ? Ili sam ga pobrkao s nekim..
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#8 Re: Ibrahim Djedović

Post by Chloe »

:shock: :?


:facepalm:
Post Reply