Ibiza ili Fabia ???!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#1 Ibiza ili Fabia ???!

Post by laky_Sa »

zdravo narode... brat zeli da kupi autic do 12.000 KM i dvoumi se izmedju ibize 2000 - 2001 1.9 tdi ili fabie tdi ili sdi... ni on a ni ja nismo vozili ta auta tako da ne znamo sta je "bolje" opcenito... pa molimo za savjete i misljenja :D
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#2

Post by Smartex »

Ja bi dao prednost Fabi, jeftijije odrzavanje i ima dijelova
didierdase
Posts: 35
Joined: 30/10/2007 20:25
Location: GLOBALNO SELO

#3

Post by didierdase »

probao sam ifabiu i seata. S moje strane gledista Fabia mnogo bolja. Ubiti su ti auta sa istim motorima. Unutasnjost fabie mi je bolja, a neznam zasto. U krivinama je jako stabilna, mozes je valjati po krivinama u punom gasu. Muzika u fabii pristojna ozvucenje taman. SEAT mi se svidio na prvu medutim ovog kojeg sam ja probao i ako je tek dosao iz Njemacke nije mi legao. DEfinitvno FABIA s tim da ja prefriram benzince. Dizele ne vozim
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#4 Re: Ibiza ili Fabia ???!

Post by nikad_izvini »

laky_Sa wrote:zdravo narode... brat zeli da kupi autic do 12.000 KM i dvoumi se izmedju ibize 2000 - 2001 1.9 tdi ili fabie tdi ili sdi... ni on a ni ja nismo vozili ta auta tako da ne znamo sta je "bolje" opcenito... pa molimo za savjete i misljenja :D
Iskreno.Smeća su oba vozila u odnosu na cijenu.Barem po meni.Seat je čudni eksperiment pa se tako i ponaša(kvarljiv,barem po mom iskustvu),dok Fabia (TDI,nisi napisao motor) skoro da neće da ide uzbrdo sa upaljenom klimom i četiri osobe u vozilu.
Za te pare preporučujem Ford Focusa,Astru C-benzinci(zbog izdržljivosti motora i NEKVALITETNOG goriva,sa dizelom pogotovo imaš problema ako se gdje zajebeš).Malo više troše,ali neuporedivi sa ovim smećem.Ali,to je sve od čovjeka do čovjeka.
Toyote su dobre,ne znam kako se kreću cijene.
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#5 Re: Ibiza ili Fabia ???!

Post by howyesno »

laky_Sa wrote:zdravo narode... brat zeli da kupi autic do 12.000 KM i dvoumi se izmedju ibize 2000 - 2001 1.9 tdi ili fabie tdi ili sdi... ni on a ni ja nismo vozili ta auta tako da ne znamo sta je "bolje" opcenito... pa molimo za savjete i misljenja :D
topla preporuka FORD FOCUS.

vozim ga vec 8 mjeseci i prezadovoljan sam.
mala potrosnja, odrzavanje povoljno auto je jedostavno predobar
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#6

Post by laky_Sa »

:sad:
auuu ocekivao sam totalno drugacije misljenje o ibizi... da ne lazem jako mi je lijepa unutra ima i finu opremu i jak motor u odnosu na fabie koje se kod nas prodaju (1.4, 1.2 MPI i SDI) , kao sto kazete tesko je naci TDI da valja...ali bitno mi je da znam da je fabia kvalitetnija...to je ono osnovno


a focus je odlicno auto medjutim problem je sto ih nema bas za 12 000 ('00,'01) i astre benz nisu lose to znam ali posto sam haman stalno u autu benzinac mi nebi bas dobro dosao...
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#7

Post by jasminasab »

Ibizu nisam vozila, ali Fabijom 1.9 TDI (full oprema) sam super zadovoljna. Stvarno leti. S njom (krcatom paketicima, al doslovno) smijem i po ledu na Breku i s Breke. :)
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#8

Post by alcho »

:lol: :lol:
Pa i treba da dobijes ovakve odgovore kad postavljas pitanja na forumu. Vidi ti samo strucnjaka :lol: "Seat je cudni expreiment" :lol: :lol: "Fabijini dijelovi jeftiniji" :lol: :lol:
Eee...razmisli samo o tome da ne znas ko se krije iza kojeg nicka i da ljudi koji su s ledja jednom vidjeli fabiju ili ibizu uzimaju sebi zapravo da glume autoritete u oblasti automobilizma.

Reci cu ti da fabiju nisam nikad vozio, ali da neces puno pogrijesiti ako izmes jedno ili drugo auto. Vosim seat ibizu i da uzimam novo auto, opet bih uzeio isto. Jeftini dijelovi, ne kvari se, dobar u krivinama i na uzbrdici...ali sigurno ni fabija nije daleko od toga...fakle sve ti je to "u 5 deka" :-D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#9

Post by johntra »

jasminasab wrote:Ibizu nisam vozila, ali Fabijom 1.9 TDI (full oprema) sam super zadovoljna. Stvarno leti. S njom (krcatom paketicima, al doslovno) smijem i po ledu na Breku i s Breke. :)
ti ko djed mraz :D

meni je samo ibiza ljepša i manje ih ima, pa bi zbog toga nju i kupio...naravno ako si već odlučio kupiti neko od ta dva auta....
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#10

Post by nikad_izvini »

alcho wrote::lol: :lol:
Pa i treba da dobijes ovakve odgovore kad postavljas pitanja na forumu. Vidi ti samo strucnjaka :lol: "Seat je cudni expreiment" :lol: :lol: "Fabijini dijelovi jeftiniji" :lol: :lol:
Eee...razmisli samo o tome da ne znas ko se krije iza kojeg nicka i da ljudi koji su s ledja jednom vidjeli fabiju ili ibizu uzimaju sebi zapravo da glume autoritete u oblasti automobilizma.

Reci cu ti da fabiju nisam nikad vozio, ali da neces puno pogrijesiti ako izmes jedno ili drugo auto. Vosim seat ibizu i da uzimam novo auto, opet bih uzeio isto. Jeftini dijelovi, ne kvari se, dobar u krivinama i na uzbrdici...ali sigurno ni fabija nije daleko od toga...fakle sve ti je to "u 5 deka" :-D
Seat jeste čudni eksperiment.Raspitaj se malo.Ne vjerujem im,zato što se kvare bez razloga.Bukvalno eksperimentišu na Seatu.
Zašto ovo znam,hm,radim sa vozilima.Ali molim te,ti znaš,đanđale vozač seata :-D
Majstore,ti poslušaj @alchu majstora s leđa,nema da fuliš :-D
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#11

Post by laky_Sa »

ma ne morate se prepucavat :D mene cisto samo interesuju misljenja i tako ako neko voza neko od ovih auta da mi kaze za dijelove i odrzavanje i tako te stvari jer tesko se odlucit... :roll:
npr. fabia je odlicna kad gledam strance i opremu al kod nas kad vidim one rupe iznad klime i ona ruzna plastika... to me najvise odbija od tog auta ... dok je ibiza sto se tice toga urednija, da se tako izrazim... ona crvena boja i board comp. sve to super izgleda... a sad ispade da je fabia kvalitetnija... pa sta da covjek radi :sad:
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#12

Post by Mislilac »

Primijetih šta većina misli:
Ne valja auto ispod 100 KS. To odmah nije auto. Vuče se ko' prebijena mačka..
S tim se ne bih složio. Ali eto, koliko ljudi-toliko mišljenja.

Moj izbor Fabia: robustan automobil, pristupačni dijelovi (i za Seata su), uglavnom - provjeren. Drži cijenu. Dakle, to je procjena prema metodu korisnosti. A iskreno - nije vala lijepa.. Karavan verzija je l+mnogo ljepša, a i korisnija.

Fensi-šmensi izbor: Seat ibiza - ono brati simpatičan, lijep, mladalački.. :-)
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#13

Post by laky_Sa »

ma ja fabia po vecini glasova ima prednost samo sto nije fensi :lol: i bitno mi je da joj i cijena ne pada sto kod ibize bas i nije slucaj...

ali jedno stoji ako ne nadjem 1.9 tdi sa solidnom opremom , jer ostale ne dolaze u obzir onda ide ibiza jbg :) u nadi da necu biti peh pa da me zapadne neka problematicna...

ipak ima neke koristi od ovog foruma :D

nego ako neko misli da grijesim 100% molim da me ispravi.. thx :-D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#14

Post by atko »

Sta god da kupis najvaznije je u kakvom je stanju auto (osim novog jel :D a novo se nikako ne isplati kod nas kupiti no to je druga tema)

A svaki je auto dobar ako mu das para koliko iste ;)
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#15

Post by and »

moje mišljenje je da su u 5 deka,ali da kod nas ima više fabia pa samim tim imaš veću mogućnost da nadješ dobro auto koje ima servisnu knjigu i koje je redovno servisirano.seati su uglavnom iz uvoza i teško ćeš naći auto da nije puno prešlo i da ima servisnu.(moje mišljenje)
seata nisam vozio,fabiu jesam i mogu reći da je to dobro auto koje ima nevjerovatno dobar mjenjač i servo.
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#16

Post by Smartex »

Ja sam ti expert sto se tice vozlila, prema tome fabia je definitivno bolja i to je to.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#17

Post by Mislilac »

Kontaj i da registracija i osiguranje za 1.9 nije baš jeftino.. Mene za tu kubikažu i gofište vozila iziđe oko 550 Km... E sad u SA kantonu malo manje, al' u par deka...

Bolja je opcija 1.4 motor, pa polako.. :-)
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#18

Post by laky_Sa »

:-D ocigledno je da je bolja kad 99% ljudi to govori i misli osim mene ... sutra cu naruciti da se dovuce pa vama nek ide na dushu ... lik koji je treba dovuci kaze do reg za 12 000, tdi, kakvu hoces da je presla do 100 000, ja mislim da bi to trebalo biti dobro :)
scooby_macan
Posts: 40
Joined: 20/01/2008 13:53
Location: sarajevo

#19

Post by scooby_macan »

laky_Sa wrote::-D ocigledno je da je bolja kad 99% ljudi to govori i misli osim mene ... sutra cu naruciti da se dovuce pa vama nek ide na dushu ... lik koji je treba dovuci kaze do reg za 12 000, tdi, kakvu hoces da je presla do 100 000, ja mislim da bi to trebalo biti dobro :)
12000????? Ako nije tajna odakle taj lik to dovlaci,jer za TDI fabiu koja je inace rijetka i da je presla samo 100 000 to je abnormalna cijena! :-)
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#20

Post by laky_Sa »

nije tajna lik je na Alipasinom polju... uglavnom uvozi iz Belgije i to peugeot auta ali ako moze nesto drugo dovuci nije mu mrsko... ako si bas zainteresovan javi mi se na mail i ja cu ti dati njegov broj :) a rijetka je samo kod nas koliko sam ja primjetio po oglasima
didierdase
Posts: 35
Joined: 30/10/2007 20:25
Location: GLOBALNO SELO

#21

Post by didierdase »

e to ti je vec glupost, dovlaciti fabiu iz vana. Pusis foru na motoru plus da je presla 120000 prodat ces je iduce godine. Uzmi fabiu odavde a seata iz vana.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#22

Post by and »

auta iz belgije ti nisu baš nešto,prvo ne vjerujem da ćeš naći auto ispod 100000,a drugo belgijanci nisu baš poznati po održavanju vozila po servisnim uputama proizvodjača.
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#23

Post by laky_Sa »

ma daj ba a mi kao jesmo jel ... nece ni on dovesti krs neki valjda... i meni ako se ne svidi i ne prodje na pregledu ( sto ce on tamo uraditi prvo i nazvati me) niko me ne moze natjerati da ga kupim !

a ustvari rekao sam da samo peugeot dovozi iz Belgije ne znam iz kojeg razloga...
laky_Sa
Posts: 64
Joined: 12/09/2007 13:51
Location: Sarajevo

#24

Post by laky_Sa »

ovo oko uvoza ja idem na svoju ruku jer uvjek se moze privatno iskopati neka zvijer :-D i imam povjerenja u covjeka ... nekako mi je najbitnije bilo misljenje domace publike :) vama hvala sto ste mi pomogli da izaberem nadam se pravi autic ;-)
bobsamir
Posts: 4
Joined: 25/01/2008 15:34

#25

Post by bobsamir »

Ovdje pricamo o potatos i potejtos. Ibiza i Fabia su dva "skoro" identična vozila. Ako hoćeš auto sa stilom kupiš sebi Seat-a. Ako hoćeš da u svom autu izgledaš kao radnik neke općine, komunalnog, telekoma i sl, kupiš sebi fabiu(malo f s razlogom). Imam Seat-a 1.4 TDI 06, u međuvremenu sam vozio fabiu 06 1.9 SDI i nisam bio zadovoljan fabiom zbog tromosti i zvukova iz unutrašnjosti. Naravno, svako vozilo koje se dobro održava je dobro vozilo.
Post Reply