I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je kriv?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

rajvoSa0

#1 I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je kriv?

Post by rajvoSa0 » 21/06/2013 13:50

BiH najsiromašnija, Luksemburg najbogatija evropska zemlja
http://www.klix.ba/biznis/privreda/bih- ... /130621030

Jutros citam vijesti na portalu, i naidjem na ovo, istrazivanje iz 2013.

Koliko znam, u YU je bilo poredjenje sa Italijom.. kasnije smo se stavljali u kos sa ostalim zemljama bivse YU u smislu "sve je to ista propast", a ipak nije, jer i od goreg postoji gore, a mi smo taj nivo presli, pa smo se onda mjerili sa jednom Albanijom,medjutim i ta zemlja je krenula naprijed, tako da smo danas sami, na evropskom dnu.

SiSaJuMe

#2 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by SiSaJuMe » 21/06/2013 15:04

Ko je kriv?: a kod drugi nego sam NAROD.

Zatamnjena stakla

#3 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by Zatamnjena stakla » 21/06/2013 15:07

Znamo, i šta sad?

Black swan

#4 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by Black swan » 21/06/2013 15:09

ništa...
biće gore ili bolje za 10%

i dalje je većini dobro...

Zatamnjena stakla

#5 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by Zatamnjena stakla » 21/06/2013 15:11

Kad raja skonta da nema za kafe i kladionice e onda će bit' belaj.

antimobbing
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#6 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by antimobbing » 21/06/2013 15:18

Sve je ljudski faktor i krizu izazivaju ljudi. Jednostavno, svi su psihički ili kao što je kod nas slučaj psiho-patološki identični lideru, koji se nalazi u vrhu jer jedan drugog prepoznaju i postavljaju na pozicije od vrha do dna http://sr.wikipedia.org/wiki/Psihopatija Ukoliko ne odgovaraš ovom psiho-patološkom profilu ''nisi za timski rad''. Psihopata Lepi Cane je bio jedan od najvećih psiho-patoloških generatora iza kojeg su na pozicijama ispod njega i dan danas ostali njegovi psihopatski-klonovi koji i dalje prave kolateralne štete narodu i državi BiH.
Last edited by antimobbing on 21/06/2013 15:23, edited 1 time in total.

Velkoski

#7 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by Velkoski » 21/06/2013 15:19

Ja sam kriv, ja sam uvijek kriv za sve. :(

miki.ba

#9 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by miki.ba » 21/06/2013 15:44

Nema više zajebancije tipa "jesi razvijen ko albanski turizam". :D

madner

#10 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by madner » 21/06/2013 15:52

Nidje veze no dobro.

Kada pocne ekonomska migracija u Albaniju mozemo pricat. :D

pirpa

#11 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by pirpa » 21/06/2013 15:55

SiSaJuMe wrote:Ko je kriv?: a kod drugi nego sam NAROD.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
miki.ba wrote:Nema više zajebancije tipa "jesi razvijen ko albanski turizam". :D
:lol: :lol: :lol: :lol:

Zviz
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#12 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by Zviz » 21/06/2013 15:56

Moze to jos siromasnije, nije dovoljno siromasna. Previse se ima, treba stegnuti na snitu kruha i sira dnevno. Bla bla bla bla... Sta da vam drugo kazem, drzava ciji narodi zele podjelu a suja je komad papira da nebude pocjepana nece NIKADA napredovati. Bolje da se podjelite pa svak svoj ugao nek odrzava a ne vako da se prepucavate i gurate jedni drugima krivicu kao izvinjene za propast. U stvari Bosne je podjeljena za one koji realno razmisljanju.

Yug

#13 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by Yug » 21/06/2013 15:57

Šta će se desiti sa BiH nakon što ostane jedina zemlja u regionu van EU?!

** No links ** - 21.06.2013 13:44
Sporazum sa Hrvatskom o nesmetanom prelasku granice bh. građana, tačnije putovanju u novu članicu Evropske unije samo sa biometrijskim pasošima, verifikovan je u posljednji momenat, pa su bar dilemu o odlasku na plavi Jadran žitelji BiH, za sada, riješili.
Međutim, pozivi Hrvata da se brčkamo u njihovom moru, kao i činjenica da Bosanci i Hercegovci po Evropi mogu putovanti bez viza, uz spasonosni biomentrijski pasoš, BiH neće spasiti od izolacije koja joj prijeti ako ostane jedina zemlja u regionu van Evropske unije. Posljedice će se taložiti godinama, a najjače će ih osjećati sami građani.
Jer nakon Hrvatske slijedi Srbija, koja uskoro dobija datum za pregovore, Crna Gora je već nadomak EU, Makedonija takođe bolje ‘kotira’ od BiH, a Slovenija je već odavno odmakla od ostatka regiona…
U prilog crnim konstatacijama ide gotovo sve što se događalo u BiH posljednje dvije decenije. Profesor sociologije i politički analitičar Slavo Kukić smatra da će građani platiti cijenu kao što su je plaćali i prethodnih četvrt vijeka:
- No, to je, nažalost, pa što god mi o tome mislili, ipak izbor tih istih građana. Što se, pak, pozicije BiH tiče, teorijski su moguća dva scenarija. Prvi je, što se mene lično tiče, manje vjerovatan – da bi ta činjenica, da, dakle, EU okružuje BiH, mogla poslužiti kao pozitivan motivator i domaćoj političkoj klasi, te da bi, sukladno tome, ona mogla odustati od etničkih busija i početi zajednički raditi na evropskoj budućnosti zemlje. Drugi, nažalost i vjerovatniji je scenario da domaća politička klasa ostane na dosadašnjim pozicijama, na istrajavanju na plemenskim matricama. U tom slučaju nam, naravno, prijeti opasnost da zaista ostanemo evropska crna rupa i da riskiramo demografsko pražnjenje intenzivnije i od ovog u prethodnih dvadesetak i više godina, kaže prof. Kukić.
Postoje li makar šanse da se BiH izvuče iz crne rupe Evrope?
Na ovo pitanje profesor na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Sarajevu Šaćir Filandra odgovara pozitivno, a nadu vidi u intelektualnim snagama ove zemlje:
- Ako bi se tražilo mjesto njihovog regrutiranja, gdje postoje u zametcima, onda su to akademski i intelektualni krugovi. U svim bosanskohercegovačkim narodima – na univerzitetima, akademijama i u umjetničkim krugovima – postoji jedna grupacija ljudi koja na drugačiji način razumijeva svijet, koja želi da ga artikuliše u skladu sa civilizacijskim standardima i da drugačije živi, pojasnio je nedavno prof. Filnadra za Radio Slobodnu Evropu, dodajući da je izrazito važno da se identičan glas čuje u Mostaru, Sarajevu ili u Banjaluci, bez obzira koliko taj glas bio usamljen.
- Toga nije bilo prije petnaest godina, a ako je i postojalo, nije se smjelo artikulisati. Danas je situacija ipak drugačija. Zaista postoji jedna mala, uska, intelektualna scena, koja je na istom istorijskom fonu, smatra Filandra
Banjalučki profesor političkih nauka Đorđe Vuković takođe se slaže sa ovakvim stavovima, podsjećajući da je prije nekoliko godina, čak nekoliko mjeseci, bilo nezamislivo da Srbi i Albanci sa Kosova sjednu za pregovarački sto i pruže jedni drugima ruku, a to se ipak desilo:
- Ko bi prije nekoliko godina povjerovao da će Nikolić, Vučić i Dačić biti ti koji će Srbiju povesti naprijed? Ko bi rekao da će Tači biti njihov sagovornik? Koliko god to nevjerovatno zvučalo, zar se i ovdje ne bi moglo dogoditi da sutra Dodik, Lagumdžija i Bakir Izetbegović budu partneri na evropskom putu? Mi živimo na Balkanu gdje ne važi nikakva logika, navodi prof. Vuković.
Šta se treba desiti pa da Dodik, Lagumdžija i Izetbegović postanu partneri koji će BiH okrenuti ka evropskom putu?
Značilo bi to da domaći lideri svoj politički kurs moraju zaokrenuti za čitavih 180 stepeni i napraviti potpuni obrat u društvenom djelovanju. Profesor Šaćir Filandra smatra da je i to moguće, ali…
- Potrebno je uraditi isto ono što je urađeno u Beogradu i na Kosovu – dobro zavrnuti jednu ruku, a u drugu dati dosta novca. To se čeka da Brisel uradi, kategorično pojašnjava Filandra.
Ako Brisel to ne uradi, ako ne bude novih snaga, ako sadašnji bh. lideri ne naprave zaokret, šta će se onda desiti?
Đorđe Vuković smatra da je u takav scenario ipak teško vjerovati i da Evropa neće dozvoliti da ima crnu rupu na Balkanu:
- Ako ima istine u tvrdnji da je međunarodna zajednica učestovala u razbijanju ovih prostora i održavanju zamrznutih konflikata, ne vjerujem da će od Bosne i Hercegovine napraviti crnu rupu i leglo za neke buduće razdore. Nama je zbog naše djece i zbog naših života važno da izađemo iz stanja zamrznutog konflikta. Sumnjam da će Bosna i Hercegovina ostati izolovano ostrvo, ako ni zbog čega drugog, onda bar zbog geostrateških i bezbjedonosnih interesa Evrope. Evropa jeste u teškoj krizi. Svjedoci smo da proživljava bankrot, ne samo finansijski, već i politički i moralni. Mnogi sumnjaju u njen opstanak, ali mi izbora nemamo, već da u takvoj Evropi tražimo utočište kako bismo dijelili zajedničku sudbinu sa većim narodima, jačim ekonomijama i sigurnijim sistemima, pojasnio je Vuković za Radio Slobodnu Evropu, dok profesor Filandra podvlači da u ovom trenutku “nikome ne odgovara da Bosna i Hercegovina postane rezervoar negativne energije i frustracija; zato nema dvojbe kada je u pitanju evropska budućnost BiH, postoji samo dvojba oko tempa ostvarenja tog puta”.
Kojim tempom će se ostvarivati evropski put Bosne i Hercegovine?
Ovo pitaje gotovo da nema odgovora… Kada je prošlog ljeta BiH u Briselu dobila jasno zacrtane smjernice ostvarivanja Mape puta, Specijalni predstavnik EU u BiH Piter Sorensen optimistično je predviđao da je 2020. godina realan rok za ulazak Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju, a uslov za to bio je da domaći političari počnu sprovođenje neophodne reforme. Kako se ništa od zacrtanog nije sprovelo, i realan rok za evropsko integrisanje BiH dobio je dodatnih 10 godina.
Zvuče gotovo zastrašujuće predviđanja da će ovakva BiH biti spremna za ulazak u EU tek 2030. godine, a upravo takve informacije su se nedavno pojavile u javnosti, doduše zvanično nepotvrđene.
Bosna i Hercegovina ne smije u Evropsku uniju prije 2030. godine – ovo je navodno dio izvještaja koji su napravili njemački agenti i dostavili kancelarki Angeli Merkel, objavio je Dnevni list pozivajući se na informacije iz diplomatskih krugova. Izvještaj njemačkih agenata o stanju u BiH bio je krajnje negativan, a kao jedan od glavnih zaključaka i poruka zašto BiH još uvijek ne treba primiti u okrilje Evropske unije jesu nacionalne stranke.
Njemački agenti procjenjuju da sve dok ne splasne nacionalizam, za takvu BiH u EU-u nema mjesta. Prema njihovim predviđanjima, u idućem razdoblju će u BiH jačati građanske opcije i do 2030. one bi trebale preuzeti primat u odnosu na nacionalne.
A šta ako se ni to ne desi?
- Ako Bosna i Hercegovina ostane izolovano ostrvo, svi mi koji ovdje živimo nestaćemo kao onaj narod sa Uskršnjih ostrva, pa će, umjesto kamenih kipova, ovdje ostati crkve i džamije, zgrade vlada i vile bogataša, zaključuje profesor Đorđe Vuković.

pirpa

#14 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by pirpa » 21/06/2013 16:08

Zviz wrote:Moze to jos siromasnije, nije dovoljno siromasna. Previse se ima, treba stegnuti na snitu kruha i sira dnevno. Bla bla bla bla... Sta da vam drugo kazem, drzava ciji narodi zele podjelu a suja je komad papira da nebude pocjepana nece NIKADA napredovati. Bolje da se podjelite pa svak svoj ugao nek odrzava a ne vako da se prepucavate i gurate jedni drugima krivicu kao izvinjene za propast. U stvari Bosne je podjeljena za one koji realno razmisljanju.
Nije Bosna i Hercegovina ničija babovina pa da je može svaka fukara dijeliti.
Čak i pod cijenu da ponovo moramo krvariti za nju, ma kakva god ona sad bila.
Neće je niko dijeliti. ;-)

Mojoj dragoj BiH

Da te volim dusa zna draga moja BIH,
ispod behar gradova huce Bosna i Neretva.
Una Drinu doziva preko vjecnih planina
tu su nasa ognjista sto put krvlju placena,
sto put krvlju placena.

Bosno i Hercegovino nasa domovino,
Bosno i Hercegovino nasa domovino.

Digni se iz pepela, kao sto put do sada
sad s´mirisom LJILJANA ljubavi moja,
digni se iz pepela kao sto put do sada,
sad s´mirisom LJILJANA ljubavi moja.
Ispod Save do mora puno boli puno sna
svakoj majci srce zna sevdah se od tuge tka.

Zemljo mojih djedova dok je tvojih sinova,
ti ces biti prkosna slobodna i ponosna,
zemljo nasih djedova.
Digni se iz pepela kao sto put do sada,
sad s´mirisom LJILJANA ljubavi, ljubavi moja,
digni se iz pepela kao sto put do sada
sad s´mirisom LJILJANA ljubavi moja.
Bosno i Hercegovino nasa domovino,
Bosno i Hercegovino nasa domovino.
Bosno i Hercegovino naša domovino!

Zviz
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#15 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by Zviz » 21/06/2013 16:19

pirpa wrote:
Zviz wrote:Moze to jos siromasnije, nije dovoljno siromasna. Previse se ima, treba stegnuti na snitu kruha i sira dnevno. Bla bla bla bla... Sta da vam drugo kazem, drzava ciji narodi zele podjelu a suja je komad papira da nebude pocjepana nece NIKADA napredovati. Bolje da se podjelite pa svak svoj ugao nek odrzava a ne vako da se prepucavate i gurate jedni drugima krivicu kao izvinjene za propast. U stvari Bosne je podjeljena za one koji realno razmisljanju.
Nije Bosna i Hercegovina ničija babovina pa da je može svaka fukara dijeliti.
Čak i pod cijenu da ponovo moramo krvariti za nju, ma kakva god ona sad bila.
Neće je niko dijeliti. ;-)

:lol: :lol: :lol: Kao da ce tebe ili iste poput tebe neko da pita. Bice ti nako kako ti kazu oni sto vladaju svijetom. A ne kako ti zelis. Ti si niko i nista istao kao i ja i mnogi drugi. Bosna je poligon za ono sto svijet zeli, a svijet nije svaka drzava nego zna se ko sacinjava svijet. Mozes se trejsiti tim nekim svojim hirovima i vizijama, i pjescmicama ali od tog nema nista. Bosna je od 1992 podjeljena a ko misli dugcaije taj zivi u nekom svojoj iluziji. Za pisljivi JMBG se nemozete dogovoriti a da nepicam o nekim drugim stvarima. I nije podjeljena - moras bit glup skorz na skorz da to nevidis.

AmirBaa

#16 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by AmirBaa » 21/06/2013 16:22

Sad mi kroz glavu prolazi svi komentari tipa: *ebo Ameriku, Svicarsku, Njemacku, svugdje kriza, nama je ovdje dobro kako je njima tamo. Jeste, kako nije :)

JThomas

#17 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by JThomas » 21/06/2013 16:24

ali kafane su pune u radno vrijeme, mora da nam je dobro :roll: :lol:

prirodoljubac

#18 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by prirodoljubac » 21/06/2013 16:30

Narod nije kriv, kriva je medjunarodna zajednica koja nam je nabacila ludjacku kosulju u vidu dejtona i sad nas gledaju kako se koprcamo vrtimo u krug u labirintu procedura nacionalnih interesa itd itd.

pirpa

#19 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by pirpa » 21/06/2013 16:31

Zviz wrote:
pirpa wrote: :lol: :lol: :lol: Kao da ce tebe ili iste poput tebe neko da pita. Bice ti nako kako ti kazu oni sto vladaju svijetom. A ne kako ti zelis. Ti si niko i nista istao kao i ja i mnogi drugi. Bosna je poligon za ono sto svijet zeli, a svijet nije svaka drzava nego zna se ko sacinjava svijet. Mozes se trejsiti tim nekim svojim hirovima i vizijama, i pjescmicama ali od tog nema nista. Bosna je od 1992 podjeljena a ko misli dugcaije taj zivi u nekom svojoj iluziji. Za pisljivi JMBG se nemozete dogovoriti a da nepicam o nekim drugim stvarima. I nije podjeljena - moras bit glup skorz na skorz da to nevidis.
Znam ja dobro kad je Bosna podjeljena, onog dana kad je onaj naš prokleti alija potpisao daytonski sporazum.

fixer

#20 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by fixer » 21/06/2013 16:33

Zviz wrote:

:lol: :lol: :lol: Kao da ce tebe ili iste poput tebe neko da pita. Bice ti nako kako ti kazu oni sto vladaju svijetom. A ne kako ti zelis. Ti si niko i nista istao kao i ja i mnogi drugi. Bosna je poligon za ono sto svijet zeli, a svijet nije svaka drzava nego zna se ko sacinjava svijet. Mozes se trejsiti tim nekim svojim hirovima i vizijama, i pjescmicama ali od tog nema nista. Bosna je od 1992 podjeljena a ko misli dugcaije taj zivi u nekom svojoj iluziji. Za pisljivi JMBG se nemozete dogovoriti a da nepicam o nekim drugim stvarima. I nije podjeljena - moras bit glup skorz na skorz da to nevidis.
Moras biti glup da budes ovako nepismen, pa nekim uspijeva.

prirodoljubac

#21 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by prirodoljubac » 21/06/2013 16:35

pirpa wrote:
Zviz wrote:
pirpa wrote: :lol: :lol: :lol: Kao da ce tebe ili iste poput tebe neko da pita. Bice ti nako kako ti kazu oni sto vladaju svijetom. A ne kako ti zelis. Ti si niko i nista istao kao i ja i mnogi drugi. Bosna je poligon za ono sto svijet zeli, a svijet nije svaka drzava nego zna se ko sacinjava svijet. Mozes se trejsiti tim nekim svojim hirovima i vizijama, i pjescmicama ali od tog nema nista. Bosna je od 1992 podjeljena a ko misli dugcaije taj zivi u nekom svojoj iluziji. Za pisljivi JMBG se nemozete dogovoriti a da nepicam o nekim drugim stvarima. I nije podjeljena - moras bit glup skorz na skorz da to nevidis.
Znam ja dobro kad je Bosna podjeljena, onog dana kad je onaj naš prokleti alija potpisao daytonski sporazum.
Prokleti alija potpisao dejton?? pa sta je bila alternativa da nastavimo prema banjaluci i da nas nato bombarduje i izgubimo ionako slabu podrsku medjunarodne zajednice. Alija je u tim okolnostima izvukao najvise sto se moglo, sad je na mladjim da danonocno radimo na razbijanju genocidnog entiteta.

dezurni_ucenik

#22 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by dezurni_ucenik » 21/06/2013 16:36

Ma bice ovo Svicarska,bice zemlja snova :D

sema911s

#23 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by sema911s » 21/06/2013 16:38

prirodoljubac wrote:
Narod nije kriv, kriva je medjunarodna zajednica koja nam je nabacila ludjacku kosulju u vidu dejtona i sad nas gledaju kako se koprcamo vrtimo u krug u labirintu procedura nacionalnih interesa itd itd.
hmmm mozel te medjunarodna zajednica natjerat da mrzis ko sto mrzis nekoga iz banjaluke i on ti smeta zato sto je po vjeroispovjesti pravoslavac,. il ce ti dat neka srestva kreit i to da sjednete zajedno pa neku firmicu otvorite,.,
ma ne nas mejdunarodna zajednica mrzi,., mi smo ugrozeni jedina muslimanska zemlja u evropi,. oni nas mrze zato sto smo mulimani,.,

kada svi u ovoj nam lijepoj BIH skontamo da smo isti i u istim govnima tada ce nam bit bolje,. ovako dok se mrzimo samo sto se nekom tamo bogu molimo na drugi nacin,. i prizivamo nove ratove bice nam dodika, izetbegovica,cavica, klempi,lijanoivicacavica i koga vec nee skontaj nisu krivi stranci za sve.,.,., a dejton se lahko moze promjenitt,.,

haba se angeli za nas par miliona kada je svojima rekla sto je rekla ,.,

prirodoljubac

#24 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by prirodoljubac » 21/06/2013 16:44

sema911s wrote:
prirodoljubac wrote:
hmmm mozel te medjunarodna zajednica natjerat da mrzis ko sto mrzis nekoga iz banjaluke i on ti smeta zato sto je po vjeroispovjesti pravoslavac,. il ce ti dat neka srestva kreit i to da sjednete zajedno pa neku firmicu otvorite,.,
ma ne nas mejdunarodna zajednica mrzi,., mi smo ugrozeni jedina muslimanska zemlja u evropi,. oni nas mrze zato sto smo mulimani,.,

kada svi u ovoj nam lijepoj BIH skontamo da smo isti i u istim govnima tada ce nam bit bolje,. ovako dok se mrzimo samo sto se nekom tamo bogu molimo na drugi nacin,. i prizivamo nove ratove bice nam dodika, izetbegovica,cavica, klempi,lijanoivicacavica i koga vec nee skontaj nisu krivi stranci za sve.,.,., a dejton se lahko moze promjenitt,.,

haba se angeli za nas par miliona kada je svojima rekla sto je rekla ,.,
Ako budem otvarao firmu to ce biti sa nekim sposobnim i kvalitetnim partnerom, nepada mi na pamet da gradim neko bratstvo i jedinstvo zbog nekim koji su iskompleksirani i misle da to tako treba, bh narodi ne moraju da lizu dupe jedni drugima ponajmanje bosnjaci ostalimo, ali se mozemo ujediniti nekim zajednickim interesima. Npr. Uvesti carinu od 300% na svu uvoznu pitku vodu i sokove jer toga i sami imamo i znamo proizvesti, uvesti carinu od 200% na sve ono sto sami imamo i mozemo proizvesti, raskinuti sporazum o cefti i okrenut se sebi. Zbog desetak miliona maraka od EU ne trebamo dopustiti da nam EU isisa milijarde kroz resurse, i na kraju prekinuti sve sporazume sa EU narednih 10-20 godina dok dovoljno ne ojacamo sami

pirpa

#25 Re: I zvanicno..BIH je NAJSIROMASNIJA drzava Evrope..ko je k

Post by pirpa » 21/06/2013 16:56

prirodoljubac wrote:
Prokleti alija potpisao dejton?? pa sta je bila alternativa da nastavimo prema banjaluci i da nas nato bombarduje i izgubimo ionako slabu podrsku medjunarodne zajednice. Alija je u tim okolnostima izvukao najvise sto se moglo, sad je na mladjim da danonocno radimo na razbijanju genocidnog entiteta.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hočeš da kažeš da bi nas NATO bombardovao i imao odobrenje od UN i ako su oni največi krivci zbog genocida u srebrenici.
alija je bio pička od čovjeka i nikakav autoritet, jednostavno nije znao iskoristiti moment.

Post Reply