...i opet sarajevo film festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#301 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Asana »

Johnny, nemaju svi vremena za guglanje o filmovima i visednevnu stratesku pripremu za festival ..

Ima sve u Gloriji, kazes? Napredak?
Jos jedan biznis.
Ili mozda taj broj Glorije dijele dzaba?
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#302 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Klodovik »

upravnik wrote:gdje ste filmoljupci?
sinoć više od pola metalca izašlo prije kraja filma...

k'o vele, vidjeli su nas da smo se pojavili na otvorenju, nećemo sad valjda još i film morati gledati :D
Bilo je dosta hladno. Film je bio jako dobar.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#303 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Klodovik »

Asana wrote:Johnny, nemaju svi vremena za guglanje o filmovima i visednevnu stratesku pripremu za festival ..

Ima sve u Gloriji, kazes? Napredak?
Jos jedan biznis.
Ili mozda taj broj Glorije dijele dzaba?
Bitno je reći da nema, da ne valja i da ne može.

Ima na stranici Festivala još od 5. augusta:

http://www.sff.ba/uploads/assets//Zurnal_15SFF.pdf
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#304 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by johnnykola »

Klodovik wrote:
Asana wrote:Johnny, nemaju svi vremena za guglanje o filmovima i visednevnu stratesku pripremu za festival ..

Ima sve u Gloriji, kazes? Napredak?
Jos jedan biznis.
Ili mozda taj broj Glorije dijele dzaba?
Bitno je reći da nema, da ne valja i da ne može.

Ima na stranici Festivala još od 5. augusta:

http://www.sff.ba/uploads/assets//Zurnal_15SFF.pdf
trazio ga, ali ga ne nadjoh. hvala papagajce broja 1. :-D
sve ostalo tvoje takodjer potpisujem.
a sto se tice visinskih i strateskih priprema, ti si prije pretpostavljam
na filmove isla tako sto bi ih sestarom na sarmantnom plakatu ubadala. :D
ponavljam, onih par recenica uz film o istim ne kaze ama bas
nista. one te samo mogu navest da zbog tih isti par super sentenci
odes odgledat odron film. a sto je tebi tesko u gugl udarit mammoth lukas moodysson
npr. zbilja nije moj problem. :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#305 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by johnnykola »

Klodovik wrote:
upravnik wrote:gdje ste filmoljupci?
sinoć više od pola metalca izašlo prije kraja filma...

k'o vele, vidjeli su nas da smo se pojavili na otvorenju, nećemo sad valjda još i film morati gledati :D
Bilo je dosta hladno. Film je bio jako dobar.
moze li samo malkice opsirnije i to ovdje:

http://sarajevo-x.com/forum/viewtopic.p ... 3&start=25

prijatelj kaze da ima 5 neovisnih prica.
da, prema njegovim rijecima, reditelj ide
do granice i nerijetko ju prelazi, sta god to znacilo. :P
kaze i da nije dosadan, ali da je svejedno iz narodnogh gro
raje izaslo na pola valjda zato sto je dug, sta li.
kolodovice? :-D
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#306 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Asana »

johnnykola wrote: [ponavljam, onih par recenica uz film o istim ne kaze ama bas
nista. one te samo mogu navest da zbog tih isti par super sentenci
odes odgledat odron film. a sto je tebi tesko u gugl udarit mammoth lukas moodysson
npr. zbilja nije moj problem. :-D
aaaaha, ti si autor sentenci na webu ili u Gloriji :))?
Ako ne ai ako da- naravno da nije tvoj problem ;)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#307 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by ultima_palabra »

Klodovik wrote:
upravnik wrote:gdje ste filmoljupci?
sinoć više od pola metalca izašlo prije kraja filma...

k'o vele, vidjeli su nas da smo se pojavili na otvorenju, nećemo sad valjda još i film morati gledati :D
Bilo je dosta hladno. Film je bio jako dobar.
Jel fakat istina da je toliko ljudi izašlo? Volim neg pare... sve ljubitelji Mungiua i rumunske kinematografije :P
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#308 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by johnnykola »

Asana wrote:
johnnykola wrote: [ponavljam, onih par recenica uz film o istim ne kaze ama bas
nista. one te samo mogu navest da zbog tih isti par super sentenci
odes odgledat odron film. a sto je tebi tesko u gugl udarit mammoth lukas moodysson
npr. zbilja nije moj problem. :-D
aaaaha, ti si autor sentenci na webu ili u Gloriji :))?
Ako ne ai ako da- naravno da nije tvoj problem ;)
ma vazno je drugarstvo! :kiss:
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#309 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by suncica24 »

asana, mozes uzeti program u BKC-u, ili u Domu armije, ili u onim satorima pred pozoristem...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#310 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Truba »

ja sam se šokirao kad su prošle godine ČISTI SCIENCE FICTION film preveli kao Tvornica snova (Sleep dealer) naveli kao DRAMA a radnju totalno zakukuljili kao da je kakav film o siromašnom sulji i njegovoj neni kod amidže idriza....

dakle pomodarstvo i čisti mjestrim klepi para na anivnim što više možeš... FUUUJ

ove godine ću gledati 2-3 filma

dosta od mene
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#311 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by harač »

daleko wrote:Otvorila sam ovu temu u nadi da cu procitati nesto o konkurenciji filmova, komentare o dolazecim filmovima, glumcima, I onim koji su ih napravili. Onda sam uvidjela da je postavljena samo iz razloga, da se vuce neka nerelevatna tema koju mnogi docekase rasirenih ruku.
Srecom pronasla sam jedan drugi post, takode postavljen na ovu temu, gdje je covjek zamolio da se ne pise o nicemu drugom nego o filmovima I zamolio ljude da se na to I fokusiraju. Hvala mu na tome, kao da je moje misli citao. I tema na tom postu puni samo dvije stranice :(

Ja cu rado podijeliti moje glediste na SFF koje nema nikakave veze sa Eminom, mafijom ili vec trecim o cemu se ovdje prica.
Sjedim u Skandinaviji, pratim sta se desava u programu festivala I raspravljam filmove sa skandinavcima oko mene. Kada sam im podijelila moj interes za festival prvo pitanje je bilo: "Ko sjedi u ziriju"? Poslije pronalazenja gospode iz Kana I Berlina slozismo se zajedno da to nije bas ni tako mali festival kao njihov u Kopenhagenu ili Geteborgu. Dode I tu filmova ili gostiju ali se brzo slozismo da su dosta manji, sa manjim brojem filmova I da u ziriju ne sjede bas tako uticajna gospoda kao u Sarajevu.
Marketiski mislim da je stvoren brand u Bosni, koji Bosni donosi puno toga u svim segmentima a to sto njeni gradani nisu svejsni toga ne bi trebalo da bude razlog da ovi drugi ne znaju praviti festival ili su kcerke jednih ili drugih.(to se pokazuje iz godine u godinu).

Nego da vidimo od sve ove gospode, koja ovdje komentarise, da vidimo vase recenzije filmova koji ce se prikazivati, vasa misljenja o kvalitetu filma, slike, muzike, fotografije, pa da to podijelite sa nama da razmjenimo misljenja.
Koliko vas, ovako zeljni pisanja na ovu temu, pogledaju filmove na festivalu, koliko vas je napravilo listu onih koji se moraju vidjeti, da li uopste znate koliko tih filmova je prikazano na drugim velikim festivalima u svijetu?
Na koliko drugih festivala ste vi bili, koliko vi poznajete organizaciju drugih festivala, i koliko ste razlicitih probali da bi dali svoje uvazeno misljenje?
Poznajete li uopste ko su svi ti ljudi koji donose filmove da ih prikazu u Sarajevo, ili oni koji odluce da prihvate poziv Sarajeva I cak odluce doci I posjetiti grad?
A za organizaciju I samo ime festivala,ima nas puno koji se ponosimo dogadajem, kupujemo novine da bi citali o svim detaljima I na samom kraju a ono najvaznije: “Ne mozemo docekati program festivala kao ni pobjednika, jer to je nas interes kada je u pitanju Sarajevo Film Festival”.
izgleda si dovoljno dugo bila izvan BH da zaboraviš sarajevski papanski mentalitet... e pa na ovom forumu ćeš to nadoknaditi :lol: :lol: :run: :skoljka:
User avatar
aloneir
Posts: 17
Joined: 18/07/2008 14:39

#312 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by aloneir »

Jadna li nam majka naša. Trinaest stranica, sve post do posta... Ne valja, kič, smiješno, budalasto, lopovi, kriminalci...
Nedavno sam banovan od strane moderatora na temi i Marjanu Mijajloviću. Zato sto sam rekao da vi ništa ne razumijete. Ovakav forum treba zatvoriti. Niti jedan od mojih prijatelja i poznanika u gradu Sarajevu nije protiv SFF-a. Ali kada dodjem na ovaj prljavi, učmali forum, pročitam samo negativne stvari o reprezentativnom festivalu u našoj napaćenoj zemlji. Hm, ne znam zaista zasto uopšte pišem. NIsam dovoljno aktivan na ovom forumu. Ali zaista ako se prešuti onda postaje istina. Čemu da se vi nadate, frustrirani malograđani, ne znam ni ja kojeg reda...
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#313 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Baltazar_khan »

aloneir wrote:Jadna li nam majka naša. Trinaest stranica, sve post do posta... Ne valja, kič, smiješno, budalasto, lopovi, kriminalci...
Nedavno sam banovan od strane moderatora na temi i Marjanu Mijajloviću. Zato sto sam rekao da vi ništa ne razumijete. Ovakav forum treba zatvoriti. Niti jedan od mojih prijatelja i poznanika u gradu Sarajevu nije protiv SFF-a. Ali kada dodjem na ovaj prljavi, učmali forum, pročitam samo negativne stvari o reprezentativnom festivalu u našoj napaćenoj zemlji. Hm, ne znam zaista zasto uopšte pišem. NIsam dovoljno aktivan na ovom forumu. Ali zaista ako se prešuti onda postaje istina. Čemu da se vi nadate, frustrirani malograđani, ne znam ni ja kojeg reda...
Nek si ti oličenje građanina :skoljka:

Jesi li pijuckao skupe koktele sinoć sa Eminom Ganić, i ostalim celebrity sljamom :lol:
User avatar
PasHon1
Posts: 382
Joined: 16/03/2008 22:49

#314 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by PasHon1 »

aloneir wrote:Jadna li nam majka naša. Trinaest stranica, sve post do posta... Ne valja, kič, smiješno, budalasto, lopovi, kriminalci...
Nedavno sam banovan od strane moderatora na temi i Marjanu Mijajloviću. Zato sto sam rekao da vi ništa ne razumijete. Ovakav forum treba zatvoriti. Niti jedan od mojih prijatelja i poznanika u gradu Sarajevu nije protiv SFF-a. Ali kada dodjem na ovaj prljavi, učmali forum, pročitam samo negativne stvari o reprezentativnom festivalu u našoj napaćenoj zemlji. Hm, ne znam zaista zasto uopšte pišem. NIsam dovoljno aktivan na ovom forumu. Ali zaista ako se prešuti onda postaje istina. Čemu da se vi nadate, frustrirani malograđani, ne znam ni ja kojeg reda...
Da li radis na SFF-u sa svojim prijateljima? :lol:
Imas li akreditaciju?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#315 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Chmoljo »

Baltazar_khan wrote:
aloneir wrote:Jadna li nam majka naša. Trinaest stranica, sve post do posta... Ne valja, kič, smiješno, budalasto, lopovi, kriminalci...
Nedavno sam banovan od strane moderatora na temi i Marjanu Mijajloviću. Zato sto sam rekao da vi ništa ne razumijete. Ovakav forum treba zatvoriti. Niti jedan od mojih prijatelja i poznanika u gradu Sarajevu nije protiv SFF-a. Ali kada dodjem na ovaj prljavi, učmali forum, pročitam samo negativne stvari o reprezentativnom festivalu u našoj napaćenoj zemlji. Hm, ne znam zaista zasto uopšte pišem. NIsam dovoljno aktivan na ovom forumu. Ali zaista ako se prešuti onda postaje istina. Čemu da se vi nadate, frustrirani malograđani, ne znam ni ja kojeg reda...
Nek si ti oličenje građanina :skoljka:

Jesi li pijuckao skupe koktele sinoć sa Eminom Ganić, i ostalim celebrity sljamom :lol:
jeste i govorio kako je Marjan debil koji ne zna svoj posao.

eto vidiš bolan aloneir, nama se neko i sviđa...

Marjane kralju, ovi ti nisu dostojni noge oprati :D

hajde, još nas malo zabavljaj dok zoom nije skontao da si klon :mrgreen:
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#316 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by dimu »

upravnik wrote:gdje ste filmoljupci?
sinoć više od pola metalca izašlo prije kraja filma...

k'o vele, vidjeli su nas da smo se pojavili na otvorenju, nećemo sad valjda još i film morati gledati :D

ja koliko sam vidio 90% raje sto je izasla su bili oni VIP :D
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#317 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Truba »

:mrgreen: jel ti VIPovci plaćaju karte?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#318 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by ultima_palabra »

aloneir wrote:Jadna li nam majka naša. Trinaest stranica, sve post do posta... Ne valja, kič, smiješno, budalasto, lopovi, kriminalci...
Nedavno sam banovan od strane moderatora na temi i Marjanu Mijajloviću. Zato sto sam rekao da vi ništa ne razumijete. Ovakav forum treba zatvoriti. Niti jedan od mojih prijatelja i poznanika u gradu Sarajevu nije protiv SFF-a. Ali kada dodjem na ovaj prljavi, učmali forum, pročitam samo negativne stvari o reprezentativnom festivalu u našoj napaćenoj zemlji. Hm, ne znam zaista zasto uopšte pišem. NIsam dovoljno aktivan na ovom forumu. Ali zaista ako se prešuti onda postaje istina. Čemu da se vi nadate, frustrirani malograđani, ne znam ni ja kojeg reda...
Nije petljanje u rad admina, ali ako me išta nervira to su ovi što dođu i pljuju po kompletnom forumu, i to kakvim gadostima. Ovdje stvarno ima demokratije i svakakve raje, tako da je generaliziranje poput ovoga stvarno glupost.
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#319 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Petit_Beurre »

Niko ne pljuje po samom festivalu, niti po ljudima koji muku muče da ga organizuju i da održe kao takvog.
Ovdje se prvenstveno pljuje gamad razno razna, koja se okupila oko festivala, koja sebe smatra elitom (bilo kakvom). Počevši od propalih TV Bingo Show voditelja, preslatkih manekenica itd. , zbog kojih relevantni ljudi uopšte ni ne razmišljaju da se pojave, ne na crvenom tepihu, nego i na samom festivalu.
Muka mi je više od Emine Ganić. Svugdje se gura, sve bi nešto da bude. Od intelektualca, filmskog znalca, borca za ljudska prava. Čudi me da ne objavi planove o snjimanju studijskog albuma u suradnju sa Fazlom.

Nadam se da ću, ako mi želudac i stomačna flora to dozvoli, odgledati neki film u miru. Daleko od VIP-a, elite, balavaca sa akreditacijama i sl.
:dance:
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#320 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Ripicipi »

Petit_Beurre wrote:Niko ne pljuje po samom festivalu, niti po ljudima koji muku muče da ga organizuju i da održe kao takvog.
Ovdje se prvenstveno pljuje gamad razno razna, koja se okupila oko festivala, koja sebe smatra elitom (bilo kakvom). Počevši od propalih TV Bingo Show voditelja, preslatkih manekenica itd. , zbog kojih relevantni ljudi uopšte ni ne razmišljaju da se pojave, ne na crvenom tepihu, nego i na samom festivalu.
Muka mi je više od Emine Ganić. Svugdje se gura, sve bi nešto da bude. Od intelektualca, filmskog znalca, borca za ljudska prava. Čudi me da ne objavi planove o snjimanju studijskog albuma u suradnju sa Fazlom.

Nadam se da ću, ako mi želudac i stomačna flora to dozvoli, odgledati neki film u miru. Daleko od VIP-a, elite, balavaca sa akreditacijama i sl.
:dance:
Blago vama ako su vam Ganicke i Purivatre razlozi zbog kojih vam se zeludac okrece, ocigledno nemate nista pametnije raditi nego mahalati ko je s kim, ko je pravi, a ko lazni "jet set", ko je sta rekao i ko se gdje pojavio.
"Razumijem" zene, one svakako vole mahalati, ali mi nije jasno da jedan ozbiljan co'ek moze hodati gradom i mahalati ko od djece nosi akreditaciju, ko je na crvenom tepihu, ko se kako nasminkao itd..
Presmijesno :lol:

Opsjednutost njima je ocigledna ako cijeli festival gledate kroz njih...
Ja uopste ne razmisljam o njima, ni prije, ni u toku, a ni nakon festivala.
U festivalu vidim neke druge stvarii, a ne mahalanje ko, sta, kako, kuda, s kim, zasto itd...
User avatar
Oldboy
Posts: 52
Joined: 01/05/2007 09:06

#321 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Oldboy »

Petit_Beurre wrote: Muka mi je više od Emine Ganić. Svugdje se gura, sve bi nešto da bude. Od intelektualca, filmskog znalca, borca za ljudska prava. Čudi me da ne objavi planove o snjimanju studijskog albuma u suradnju sa Fazlom.
Da si gledao naked.ba prije par mjeseci gdje je bio intervju sa Eminom Ganić vidio bi da žena ne pretenduje da je neki filmski znalac već govori kako ona samo radi svoj posao oko organizacije i to je to. Ne pričajte na pamet svakakve gluposti.
User avatar
revolution rock
Posts: 128
Joined: 08/01/2009 19:41

#322 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by revolution rock »

Dnevni avaz, 09.08.2009
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/moza ... dnjoskolke

Q: S obzirom na užurbane pripreme uoči otvaranja SFF-a, recite nam, prije svega, kako ste?

A: Hvala na pitanju, veoma dobro. Nekoliko dana prije otvaranja Festivala sve postaje nestvarno. Hodam sa nekom aurom ozbiljnosti, ali potajno sam uzbuđena poput srednjoškolke sa peticama u knjižici na putu za matursku zabavu.

Jako mi se svidja Eminin stil, podsjeca me na sjajne literarne uradke gospodje Mire Markovic, uvazene supruge Slobodana Milosevica (ko je imao tu srecu da procita nesto od toga, zna o cemu se radi)...

Nadam se da ce i nasa Emina sto prije 'bacit" nesto na na papir, jer talenta ne manjka, a za izdavaca brige nema...
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#323 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Petit_Beurre »

potres_mozga wrote:
Petit_Beurre wrote:Niko ne pljuje po samom festivalu, niti po ljudima koji muku muče da ga organizuju i da održe kao takvog.
Ovdje se prvenstveno pljuje gamad razno razna, koja se okupila oko festivala, koja sebe smatra elitom (bilo kakvom). Počevši od propalih TV Bingo Show voditelja, preslatkih manekenica itd. , zbog kojih relevantni ljudi uopšte ni ne razmišljaju da se pojave, ne na crvenom tepihu, nego i na samom festivalu.
Muka mi je više od Emine Ganić. Svugdje se gura, sve bi nešto da bude. Od intelektualca, filmskog znalca, borca za ljudska prava. Čudi me da ne objavi planove o snjimanju studijskog albuma u suradnju sa Fazlom.

Nadam se da ću, ako mi želudac i stomačna flora to dozvoli, odgledati neki film u miru. Daleko od VIP-a, elite, balavaca sa akreditacijama i sl.
:dance:
Blago vama ako su vam Ganicke i Purivatre razlozi zbog kojih vam se zeludac okrece, ocigledno nemate nista pametnije raditi nego mahalati ko je s kim, ko je pravi, a ko lazni "jet set", ko je sta rekao i ko se gdje pojavio.
"Razumijem" zene, one svakako vole mahalati, ali mi nije jasno da jedan ozbiljan co'ek moze hodati gradom i mahalati ko od djece nosi akreditaciju, ko je na crvenom tepihu, ko se kako nasminkao itd..
Presmijesno :lol:

Opsjednutost njima je ocigledna ako cijeli festival gledate kroz njih...
Ja uopste ne razmisljam o njima, ni prije, ni u toku, a ni nakon festivala.
U festivalu vidim neke druge stvarii, a ne mahalanje ko, sta, kako, kuda, s kim, zasto itd...
ko je spomenuo purivatru? nemoj mi gurati riječi u usta, ružno je.
govorim ovo iz razloga jer znam ljude, glumce i sl koji su zbog ovakvih stvari odustali od ovoga.
i nisam normalan čo'ek
nisam napisao da cijeli festival gledam kroz to, ako nisi iz prvog čitanja razumio, udahni pročitaj ponovo.
Ovo što se dešava na SFF-u je rasprostranjen sindrom svugdje u BiH, petljanje ne znalica i oduzimanje posla ljudima iz struke. Mrzim šarade tipa ovog crvenog tepiha na kojem se okupe upravo ti balavci da popune mjesto i da pljescu propalim voditeljima i slicnim bilmezima. I daleko od toga da razbijam glavu oko ovoga, samo sam napisao svoje mišljenje na odgovarajućoj temi i ništa više.


A naked.ba je stvarno emisija zbog koje silno ocekujem da upalim tv
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#324 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by zimomor »

Pogledah juce dokumentarac "Rachel" zahvaljujuci SFF-u, isto kao i pregrst drugih filmova u ovih 15 godina koje inace nikad ne bih imao priliku pogledati da nije ovog festivala po kojem se ovako zdusno pljuje ovih dana na forumu.
Image

Izraelska rediteljica Simone Bitton nudi nam upečatljiv, lirski film, koji počinje 2003. godine, smrću 22-godišnje Amerikanke Rachel Corrie, mirovne aktivistkinje koja je u nenasilnom protestu Međunarodnog pokreta solidarnosti svojim tijelom pokušala zaustaviti izraelsku vojsku u uništavanju palestinskih domova u Gazi. Vojni oklopni buldožer Caterpillar D9R je pregazio. Dokumentarac počinje i završava se čitanjem elektronske pošte koju je Rachel slala porodici i prijateljima u državi Washington. Između toga saznajemo o tome kako su rasli njena društvena svijest i njena predanost pravdi za Palestince. Bitton intervjuira Racheline kolege aktiviste i vladine glasnogovornike, koji na različite načine opisuju incident, ali je od samog početka njen stav protiv vladine politike prema Palestincima sasvim jasan. Ipak pušta dokazima da govore sami za sebe. Njen formalni izbor, elegantno praćeni kadrovi, ukazuje na potragu, na istragu. (H. F.)

http://www.sff.ba/film/show/id/409
*mima*

#325 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by *mima* »

Na ovom forumu ima jako mnogo nesretnih likova :(
Post Reply