I onda doš'o Valter,...

Locked
User avatar
JoseMujica
Posts: 27417
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#76 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by JoseMujica »

prljavi Hare wrote:Vratiće se Hare,donijeće nam pare!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I masa kliče Hare spasioče :lol:
Hareeee, Hareeeee, Hareeeeeee, Hareeee
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#77 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

SDP ide po principu nepopuštanja i očekivanja da na kraju Veliki brat riješi problem i kaže biće po SDP-ovom. Nema od tog ništa. To je što se tiče državnog nivoa.
Što se tiče FBiH tu je trenutno na snazi uhljebljenje poltrona i podobnih, zaslužnih članova, u javna preduzeća i državne institucije, stavljanje šape na profitabilna preduzeća i prosipanje demagogije od strane Nermina Nikšića o kompetentnosti njegove vlade.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#78 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

Šef wrote:Nermina Nikšića
Mislim da su on i Lipovaca zdravo tkivo SDP-a. Nermi su ruke vezane, a mora i postovati stranacku hijerarhiju. Da Nerma ima stvarnu moc mislim da bi napravio dosta pozitivnog.

Sa druge strane, dva Damira su janjicari, njih je Zlaja ko male odveo od majke i uzeo pod svoje.

Svetozar je ministar bez portfelja - nit ga za nesto mozes kritikovati nit pohvaliti.

Ostaju dvije kljucne figure - trenutni vladar Zlaja i Zeljko koji jedini ima moc prepoloviti stranku. Odnos njih dvojice ce odrediti buducnost stranke, a i nas sa njima (bar u jednom vremenskom periodu).
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#79 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

vivaldi wrote:
Šef wrote:Nermina Nikšića
Mislim da su on i Lipovaca zdravo tkivo SDP-a. Nermi su ruke vezane, a mora i postovati stranacku hijerarhiju. Da Nerma ima stvarnu moc mislim da bi napravio dosta pozitivnog.

Sa druge strane, dva Damira su janjicari, njih je Zlaja ko male odveo od majke i uzeo pod svoje.

Svetozar je ministar bez portfelja - nit ga za nesto mozes kritikovati nit pohvaliti.

Ostaju dvije kljucne figure - trenutni vladar Zlaja i Zeljko koji jedini ima moc prepoloviti stranku. Odnos njih dvojice ce odrediti buducnost stranke, a i nas sa njima (bar u jednom vremenskom periodu).
Gledano po horoskopu, a vjeruj mi da nije naivno, stvari su više nego jasne. Lagumdžija-Jarac, Komšić-Jarac, D. Hadžić-Jarac, Nikšić-Jarac. Meni dovoljno.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#80 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

Šef wrote:Gledano po horoskopu, a vjeruj mi da nije naivno, stvari su više nego jasne. Lagumdžija-Jarac, Komšić-Jarac, D. Hadžić-Jarac, Nikšić-Jarac. Meni dovoljno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#81 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

vivaldi wrote:
Šef wrote:Gledano po horoskopu, a vjeruj mi da nije naivno, stvari su više nego jasne. Lagumdžija-Jarac, Komšić-Jarac, D. Hadžić-Jarac, Nikšić-Jarac. Meni dovoljno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D Ja ti ozbiljno govorim, Jarca samo lova interesuje.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#82 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by MedenoSrce »

Šef wrote:
vivaldi wrote:
Šef wrote:Gledano po horoskopu, a vjeruj mi da nije naivno, stvari su više nego jasne. Lagumdžija-Jarac, Komšić-Jarac, D. Hadžić-Jarac, Nikšić-Jarac. Meni dovoljno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D Ja ti ozbiljno govorim, Jarca samo lova interesuje.
Griješiš, Bika lova interesuje a Jarca moć, samorealizacija.
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#83 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

MedenoSrce wrote:
Griješiš, Bika lova interesuje a Jarca moć, samorealizacija.
Ne znam nijednog Jarca koji se ne vrti tamo gdje su velike pare. Šta donosi moć nego novac? Uostalom i Jarac je poput Bika zemljani znak. :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#84 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

Šef wrote: Ja ti ozbiljno govorim, Jarca samo lova interesuje.
:lol: :lol: :lol: oplakah :lol: :lol: , nemoj vise please
seshat
Posts: 359
Joined: 18/07/2008 22:03

#85 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by seshat »

vivaldi wrote:
Šef wrote:Gledano po horoskopu, a vjeruj mi da nije naivno, stvari su više nego jasne. Lagumdžija-Jarac, Komšić-Jarac, D. Hadžić-Jarac, Nikšić-Jarac. Meni dovoljno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup: i ja sam jarac. da se učlanim u SDP?
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#86 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

seshat wrote:
vivaldi wrote:
Šef wrote:Gledano po horoskopu, a vjeruj mi da nije naivno, stvari su više nego jasne. Lagumdžija-Jarac, Komšić-Jarac, D. Hadžić-Jarac, Nikšić-Jarac. Meni dovoljno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup: i ja sam jarac. da se učlanim u SDP?
Ne igraj se bolan. Nakon sto @šef izvuce ovakvu statistiku, horoskopski znak ce postati materijalni dokaz na sudu :lol:
Last edited by vivaldi on 18/06/2011 13:29, edited 1 time in total.
User avatar
black point
Posts: 54
Joined: 28/05/2010 14:18

#87 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by black point »

Smo ću ovo reći NIKAD VIŠE ZA SDP :x :x :x :x :x :x :x
seshat
Posts: 359
Joined: 18/07/2008 22:03

#88 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by seshat »

:thumbup: i ja sam jarac. da se učlanim u SDP?[/quote]

Ne igraj se bolan. Nakon sto @šef izvuce ovakvu statistiku, horoskopski znak ce postati materijalni dokaz na sudu :lol:[/quote]

5 jarčeva osuđeno u aferi Reket :D
P.S. samo ja sam bona, a ne bolan.
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#89 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

vivaldi wrote:
Šef wrote: Ja ti ozbiljno govorim, Jarca samo lova interesuje.
:lol: :lol: :lol: oplakah :lol: :lol: , nemoj vise please
Tebi je to smiješno ali ne potcjenjuj astrologiju. U Americi se ona na mnogim fakultetima predaje kao nauka.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#90 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by poznanik »

black point wrote:Samo ću ovo reći NIKAD VIŠE ZA SDP
Nešto mi govori da nisi ni do sad glasao za njih :oops:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#91 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

seshat wrote:P.S. samo ja sam bona, a ne bolan.
sorry :)
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#92 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Hodidid »

vivaldi wrote:
plain vanilla wrote:SDP nije bas imao mnogo izbora s kim da koalira..nije mogao koalirati sa strankom ekologa jer ih nema, tako da su sve 3 stranke s kojima su usli u koaliciju nuzhno zlo. Drugo sto su mogli uraditi je da odu u opoziciju, a sumnjam da bi tada nam procvjetale ruzhe.

Nije uopce problem s kim su koalirali, problem je sto su dopustili da ih SDA poklopi, da se povuku pred reisom k'o zadnje ..da ne prostachim..itd
Apsolutno su i u pravu da nisu imali izbora. To je bilo jasno vec u vecernjim satima 3 oktobra.

Umjesto, mjeseci suplje trebali su odmah uci u pregovore sa SDA i HDZ.

Prvi uslov je trebao ici u pravcu inistiranja da svi upravni odbori u svim drzavnim firmama budu mjesoviti, a ne da se tal ovako podjeli.

Na to bi se nadovezalo jos nekoliko pametnih stvari.

Imali bi vrlo brzo stabilnu vlast, odavno bi imali i drzavnu. Imali bi neuporedivo vecu politicku stabilnost.

Danas ne bi vidjeli nista konkretno, ali bi imali blagi optimizam i puno vece sanse da ce se za 4 godine nazrijeti neki pomak u ekonomskom smislu - nacionalni problemi bi ostali sigurno isti, ali bi bar bili zamrznuti.
Cuj imali bi i dalje nacionalne probleme ali bi bili bar zamrznuti wow. I ko to garantuje da bi ti problemi ostali zamrznuti? Ko ti garantuje da bi ta vlast bila stabilna?

Ljudi ti lijepo govore da je MZ ponudila HDZ-u kompromisni prijedlog da udju u vlast ali jok. Nema majcin sine ili ce biti kako HDZ kaze ili nece biti nikako. Sta cemo mi po jajima hodati jos 50 godina da se ne bi ko ne daj boze naljutio u HDZ-u ili SNSD-u?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#93 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by prljavi Hare »

vivaldi wrote:
Šef wrote: Ja ti ozbiljno govorim, Jarca samo lova interesuje.
:lol: :lol: :lol: oplakah :lol: :lol: , nemoj vise please
Osobe rođene u znaku Jarca žele snagu, prestiž, a jedan od načina da se to postigne jest što više novaca. Njihove su tajne ambicije ići dalje i naprijed. Oni su nesavitljivi, precizni, metodični, ozbiljni, jake unutrašnje discipline, zatvoreni, skloni samoći, bojažljivi i zbunjeni. Nisu pretjerano skloni zabavi; njihov smisao za humor je izražen, ali pun cinizma. Te osobe znaju da su ljubomora, strast, impulsi, ljutnja, lakomislenost, lijenost i nepažnja poteškoće na putu do cilja. Drugi mogu posrtati na tim preprekama - ali ne i oni! Oni će načas suosjećati s onima koji su pali, čak im i pomoći, ali ubrzo kreću dalje. Mogu biti romantični, ali uvijek imaju uvid u činjenice, ne dozvoljavaju da im emocije zatamne stvari. Nisu baš skloni upuštanju u jake emotivne veze - znaju da u takvom odnosu ne mogu dobiti ništa osim kajanja. Mogu biti genijalni ili moćnici, ali plaćaju veliku cijenu za sve što žele postići. Jarac vlada desetom kućom u Zodijaku - kućom ambicija, društvenog statusa. Jarci moraju pokušati uvidjeti svoje pogreške i suočiti se sa svojom odgovornošću.


Image
Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#94 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Za i Protiv »

black point wrote:Smo ću ovo reći NIKAD VIŠE ZA SDP :x :x :x :x :x :x :x
O djes SDP-ovac :lol: :run:
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#95 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vee-jay »

htio sam se ukljuci u diskusiju, ali mi je nekako ova o bikovima i jarcima trenutno dosta draza :lol:

Image

Zlaja: ...pa da budem krajnje jasan... ahm.. mislim jarac.. :lol:
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#96 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

vee-jay wrote:htio sam se ukljuci u diskusiju, ali mi je nekako ova o bikovima i jarcima trenutno dosta draza :lol:

Image

Zlaja: ...pa da budem krajnje jasan... ahm.. mislim jarac.. :lol:
Treba malko posmatrati i iz drugog ugla, bude zanimljivije. :D :wink: Interesantno je da je i BoTa Jarac, baš kao što je i Mesić. :wink: Franjo je bio Bik. Slobo, Aljo i Klinton Lavovi. Silajdžić i Šešelj Vage. :D
Nigdje naivnog Strijelca u tako mutnim rabotama... :)
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#97 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by poznanik »

Predlažem za slijedeće izbore da kandidati za najviše funkcije, pored imovinskog kartona, prikažu i horoskopsku pripadnost, da konačno svi znamo ko kojem rodu i vrsti pripada :D
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#98 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

poznanik wrote:Predlažem za slijedeće izbore da kandidati za najviše funkcije, pored imovinskog kartona, prikažu i horoskopsku pripadnost, da konačno svi znamo ko kojem rodu i vrsti pripada :D
Na Zapadu postoje firme u kojima te prilikom zaposlenja pitaju šta si u horoskopu. Znak, podznak... :wink:
Šta mislite šta je Benito Ćosić u horoskopu? :D
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#99 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Šef »

poznanik wrote:
Šef wrote:Na Zapadu postoje firme u kojima te prilikom zaposlenja pitaju šta si u horoskopu. Znak, podznak... :wink:
Šta mislite šta je Benito Ćosić u horoskopu? :D
13-ti horoskopski znak - Fašist?
Capricorno. :roll:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#100 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

Hodidid wrote:Cuj imali bi i dalje nacionalne probleme ali bi bili bar zamrznuti wow.
Nacionalne probleme nije rijesilo 11 visokih predstavnika, 5 usa ambasadora, bezbroj konferencija ni bezbroj smjena.
Hodidid wrote:I ko to garantuje da bi ti problemi ostali zamrznuti? Ko ti garantuje da bi ta vlast bila stabilna?
Garantuje prethodnih 10 godina. U tom periodu si imao ogormne probleme sa RS-om i tihe probleme sa Hrvatima unutar FBiH.

Sta imas danas?

Ogromne probleme sa Srbima, ogromne probleme sa Hrvatima, i nemas drzavnu vlast.
Hodidid wrote:Ljudi ti lijepo govore da je MZ ponudila HDZ-u kompromisni prijedlog da udju u vlast ali jok. Nema majcin sine ili ce biti kako HDZ kaze ili nece biti nikako. Sta cemo mi po jajima hodati jos 50 godina da se ne bi ko ne daj boze naljutio u HDZ-u ili SNSD-u?
Na ovo pitanje sam sinoc odgovorio, pa cu sam sebe citirati ako ti je promaklo.

HDZ nije ucjenjivao SDP vec obrnuto. To nije bila postena ponuda. Postena ponuda bi bila "Vi u HDZ niste osvojili 100%hrvatskih glasova, zato necete dobiti sva ministarstva. Mi i SDA nismo osvojili 100% Bosnjackih pa cemo i mi 1-2 ministarstva dati SBB ili SBiH jer su te dvije stranke imale 200 hiljada glasova".

HDZ se dala "ponuda" zato sto su ga matematicki mogli ucjenjivati!

SNSD ne mogu (otkako je u dealu sa SDS-om) ni matematicki ucjenjivati pa zati nema nikakve ponude. Nema tu nikakvog i nicijeg merhametluka.

Opet ponavljam, i ucjena je politicko sredstvo. Ovdje je problem sto ucjena nije dala rezultat, a napravila jos vece sranje.

Ja stvarno ne mogu jednostavnije da objasnim..
Locked