I onda doš'o Valter,...

Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#51 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

Prije nego je Covic pozdravio iz stolnog grada ili poslije?

Edit: Sve vrijeme su pregovarali sa HDZ-om, HDZ nije htio pristati ni na sta manje nego je zamislio!
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#52 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Skijaš »

vivaldi wrote:nacionalni problemi bi ostali sigurno isti, ali bi bar bili zamrznuti.
Pa ja sam i glasao za SDP zato što želim da se to odmrzne i riješi što prije. Nema potrebe da se sve ovo delegira budućim generacijama.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#53 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

plain vanilla wrote:Prije nego je Covic pozdravio iz stolnog grada ili poslije?
10 godina prije Covica, Jelavic nije pozdravljao vec proglasio, so what?
Skijaš wrote:Ako SDP kadrovi kradu, kradu manje jer se još nisu uhodali iako je sasvim moguće da će za par godina SDP obnoviti sve kriminalne lance i kanale koje se poremetilo rezultatima ovih izbora. To je praktična prednost povremene promjene vladajućih struktura. Dalje, mislim da je sva ta priča o izjednačavanju političkih stranaka kao aparata za pljačkanje prilično pogrešna, SDP je dugogodišnjim tavorenjem u opoziciji očišćen od oportunista i kriminalaca, oni koji su u politici jer žele da pljačkaju nisu zainteresovani za opoziciono djelovanje nego su gledali "ima li ih" u SBiH.
Ovo djelimicno ima smisla, ali to se opet ne moze mjeriti sa posljedicama ovog sto imamo sada.

Mi nismo raj za investitore i uzasno smo neatraktivni.

Medjutim, opet se godisnje nakupljao par stotina miliona, ali to je bilo sramotno nisko i najvise sam zbog toga srao po bivsoj vlasti. Medjutim, sada cemo ove godine sigurno, a ako se nastavi nestabilnost, i narednih godina, ostati i bez toga, a za to jednostavno nemam rijeci.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#54 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by plain vanilla »

pa Vivaldi, ocito tebi od HDZ i Dodika nista ne smeta..vise srece onda na iducim izborima..

so what ako je HDZ ostao izvan vlasti? placi zajedno s Covicem
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#55 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

Skijaš wrote:
vivaldi wrote:nacionalni problemi bi ostali sigurno isti, ali bi bar bili zamrznuti.
Pa ja sam i glasao za SDP zato što želim da se to odmrzne i riješi što prije. Nema potrebe da se sve ovo delegira budućim generacijama.
Ma ne moze se sada rijesiti. 70-80% populacije je aktivno ucestvovalo u ratu ili ga se odlicno sjeca. Nema tu dogovora. Pola drzave zivi od invalidnine.

To treba zamrznuti i ostaviti za kasnije, kao na kontrolnom u skoli kada ti nastavnica kaze da ono najteze ostavis za kraj.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#56 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

plain vanilla wrote:Covica, Dodika
Ova dvojica su pozar za ovu zemlju.
plain vanilla wrote:drugih
Problem "drugih" je sto vatru gase benzinom.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#57 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Skijaš »

vivaldi wrote:
Skijaš wrote:Ako SDP kadrovi kradu, kradu manje jer se još nisu uhodali iako je sasvim moguće da će za par godina SDP obnoviti sve kriminalne lance i kanale koje se poremetilo rezultatima ovih izbora. To je praktična prednost povremene promjene vladajućih struktura. Dalje, mislim da je sva ta priča o izjednačavanju političkih stranaka kao aparata za pljačkanje prilično pogrešna, SDP je dugogodišnjim tavorenjem u opoziciji očišćen od oportunista i kriminalaca, oni koji su u politici jer žele da pljačkaju nisu zainteresovani za opoziciono djelovanje nego su gledali "ima li ih" u SBiH.
Ovo djelimicno ima smisla, ali to se opet ne moze mjeriti sa posljedicama ovog sto imamo sada.

Mi nismo raj za investitore i uzasno smo neatraktivni.

Medjutim, opet se godisnje nakupljao par stotina miliona, ali to je bilo sramotno nisko i najvise sam zbog toga srao po bivsoj vlasti. Medjutim, sada cemo ove godine sigurno, a ako se nastavi nestabilnost, i narednih godina, ostati i bez toga, a za to jednostavno nemam rijeci.
Ekonomija u četnitetu je takođe u silaznoj putanji, čak je možda ona krivulju i strmija nego što je to slučaj sa FBiH. Je li i za to SDP kriv ? Ne možeš posljedice globalne ekonomske krize objašnjavati odbijanjem Čovićevog stava da SDP nije multietnička stranka.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#58 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

Skijaš wrote:Ekonomija u četnitetu je takođe u silaznoj putanji,
Nije u silaznoj vec je u qrcu.
Skijaš wrote:Je li i za to SDP kriv ?
Naravno da nije kriv. Kriv je zato zato sto 100 dana nove federalne vlade nije nista bolje od 100 dana stare federalne vlade.
Skijaš wrote:Ne možeš posljedice globalne ekonomske krize objašnjavati odbijanjem Čovićevog stava da SDP nije multietnička stranka.
Recesija je i u regionu, ali Kosor i Tadic prosle sedmice otvorise po dvije fabrike, a mi dvije zatvorismo. Sreca pa je Crna Gora raspisala konkurs za hrpu sezonskih radnika.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#59 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by hercegovac_pravi »

U čemu je problem? Imamo Dayton, kome ne odgovara neka se odCepi...kome treba državna vlast neka je pravi...ha ja..nosi mi patetiku o "ne formiranju"..nek je pravi kome treba...sve lijepo i demokratski...
Čuj nema promjena? Pa nema i neće ih biti!. Zar je to teško shvatiti? Kome promjene trebaju neka ih inicira i provodi..
User avatar
Ljepoje
Posts: 197
Joined: 04/04/2011 23:39
Location: Harem

#60 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Ljepoje »

STRANAČKI- PARTIJSKI/POLITIČKI SINDROM : Svi žele promjene, a niko neće da u njima učestvuje !
Lu Salome
Posts: 35
Joined: 15/01/2011 23:00

#61 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Lu Salome »

hercegovac_pravi wrote:U čemu je problem? Imamo Dayton, kome ne odgovara neka se odCepi...kome treba državna vlast neka je pravi...ha ja..nosi mi patetiku o "ne formiranju"..nek je pravi kome treba...sve lijepo i demokratski...
Čuj nema promjena? Pa nema i neće ih biti!. Zar je to teško shvatiti? Kome promjene trebaju neka ih inicira i provodi..


U velikoj vecini slucajeva se slazem s tvojim misljenjem, ali ovo boldirano zaista ne razumijem. Kakav je ovo stav? Neko ko nije upucen u situaciju bi pomislio da je kod nas sve bajno. Zar je poenta odrzavati stanje besmislenim i teskim za vecinu ljudi?
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#62 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Skijaš »

vivaldi wrote:
Skijaš wrote:
vivaldi wrote:nacionalni problemi bi ostali sigurno isti, ali bi bar bili zamrznuti.
Pa ja sam i glasao za SDP zato što želim da se to odmrzne i riješi što prije. Nema potrebe da se sve ovo delegira budućim generacijama.
Ma ne moze se sada rijesiti. 70-80% populacije je aktivno ucestvovalo u ratu ili ga se odlicno sjeca. Nema tu dogovora. Pola drzave zivi od invalidnine.

To treba zamrznuti i ostaviti za kasnije, kao na kontrolnom u skoli kada ti nastavnica kaze da ono najteze ostavis za kraj.
Nisam ni mislio na dogovor, znam da sa Dodikom i Čovićem nema dogovora. Mislio sam na ograničavanje njihovog utjecaja kroz pritiske izvana i mrcvarenje u državnim institucijama. Razbucati ih kroz sistem. Jadnu su Pandurevićku iz SDS-a tako istraumirali juče na jednom od sastanaka da je izbezumljena izašla iz sale i na hodniku govorila kako se osjeća poniženo i da "svako iole pametan treba pobjeći odavde".

Dodik je otišao u Rusiju da prosi i vidjećemo koliko je vremena kupio za četnitet. No to ne može vječno trajati a mi koji volimo ovu zemlju smo strpljivi :)
Laus
Posts: 465
Joined: 15/06/2011 09:34

#63 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Laus »

hercegovac_pravi wrote:U čemu je problem? Imamo Dayton, kome ne odgovara neka se odCepi...kome treba državna vlast neka je pravi...ha ja..nosi mi patetiku o "ne formiranju"..nek je pravi kome treba...sve lijepo i demokratski...
Čuj nema promjena? Pa nema i neće ih biti!. Zar je to teško shvatiti? Kome promjene trebaju neka ih inicira i provodi..
:thumbup: Vidis kako je jednostavnije stvari posmatrati iz nase pozicije. Jacati ono gdje je stvarna vlast a smanjiti bacanje para na virtuelne gluposti. Svaka marka koju je Spiric (a bogami i predhodnici) potrosio je bacen kes. Da ne spominjem kako se od pregovarackih ruckova i dnevnica moglo napraviti na desetine fabrika.
Last edited by Laus on 17/06/2011 23:05, edited 3 times in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#64 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by vivaldi »

Skijaš wrote: Mislio sam na ograničavanje njihovog utjecaja kroz pritiske izvana i mrcvarenje u državnim institucijama. Razbucati ih kroz sistem.
Nema tu bucanja ni pritisaka. To je vrzino kolo. Ovaj nas svijet je mikrokosmos - svijet jedino nece dozvoliti da u tom mikrosvijetu nikne neka mikrobakterija e.colli koja (u vidu rata) koja bi tom istom svijetu napravilia neki veci problemcic.

Imamo isto situaciju vec 16 godina - Dodik se pokaki, Rusi kazu da je govno lijepo ko faberzeovo jaje. Bakir prdne, iz Ankare ga potapsu i kazu Masallah, i imas Washington koji kada cuje neku buku, kaze da se ne zajebavamo.
Skijaš wrote:Jadnu su Pandurevićku iz SDS-a tako istraumirali juče na jednom od sastanaka da je izbezumljena izašla iz sale i na hodniku govorila kako se osjeća poniženo i da "svako iole pametan treba pobjeći odavde".
Ma to ne znaci nista - ti sumu mozes rezati do pola trebevica, od pola rezu oni. Taman da nikoga nema u blizini, doce sumar iz BL da posjece sto mu treba.
Skijaš wrote:to ne može vječno trajati
To misle i Indija i pakistan oko kasmira, to misle palestinci i izraelci, to misli kipar...Mi tek pripravnicki odradjujemo..
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#65 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by hercegovac_pravi »

Laus wrote:
hercegovac_pravi wrote:U čemu je problem? Imamo Dayton, kome ne odgovara neka se odCepi...kome treba državna vlast neka je pravi...ha ja..nosi mi patetiku o "ne formiranju"..nek je pravi kome treba...sve lijepo i demokratski...
Čuj nema promjena? Pa nema i neće ih biti!. Zar je to teško shvatiti? Kome promjene trebaju neka ih inicira i provodi..
:thumbup: Vidis kako je jednostavnije stvari posmatrati iz nase pozicije. Jacati ono gdje je stvarna vlast a smanjiti bacanje para na virtuelne gluposti. Svaka marka koju je Spiric (a bogami i predhodnici) potrosio je bacen kes. Da ne spominjem kako se od pregovarackih ruckova i dnevnica moglo napraviti na desetine fabrika.
Naravno, mi Dayton a vi referendum... :thumbup:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#66 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by hercegovac_pravi »

Lu Salome wrote:
hercegovac_pravi wrote:U čemu je problem? Imamo Dayton, kome ne odgovara neka se odCepi...kome treba državna vlast neka je pravi...ha ja..nosi mi patetiku o "ne formiranju"..nek je pravi kome treba...sve lijepo i demokratski...
Čuj nema promjena? Pa nema i neće ih biti!. Zar je to teško shvatiti? Kome promjene trebaju neka ih inicira i provodi..


U velikoj vecini slucajeva se slazem s tvojim misljenjem, ali ovo boldirano zaista ne razumijem. Kakav je ovo stav? Neko ko nije upucen u situaciju bi pomislio da je kod nas sve bajno. Zar je poenta odrzavati stanje besmislenim i teskim za vecinu ljudi?
Nije ali imaš izbor. Ili prihvatiti postojanje genocidne tvorevine ili ih držati u kaljuži dok se ne opamete.
Lu Salome
Posts: 35
Joined: 15/01/2011 23:00

#67 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Lu Salome »

hercegovac_pravi wrote:
Lu Salome wrote:
hercegovac_pravi wrote:U čemu je problem? Imamo Dayton, kome ne odgovara neka se odCepi...kome treba državna vlast neka je pravi...ha ja..nosi mi patetiku o "ne formiranju"..nek je pravi kome treba...sve lijepo i demokratski...
Čuj nema promjena? Pa nema i neće ih biti!. Zar je to teško shvatiti? Kome promjene trebaju neka ih inicira i provodi..


U velikoj vecini slucajeva se slazem s tvojim misljenjem, ali ovo boldirano zaista ne razumijem. Kakav je ovo stav? Neko ko nije upucen u situaciju bi pomislio da je kod nas sve bajno. Zar je poenta odrzavati stanje besmislenim i teskim za vecinu ljudi?
Nije ali imaš izbor. Ili prihvatiti postojanje genocidne tvorevine ili ih držati u kaljuži dok se ne opamete.

Ma dovoljno sam te dugo citala da shvatam tvoje rezonovanje, po mom sudu prilicno nerealno. Kaljuza nije dovoljna da se opamete; a i kada se nadju u kaljuzi, BiH ce im trebati dok se malo ne izvuku iz blata i onda po starom. Znaci to nije rjesenje.
S druge strane, ja ne smatram da ce drzavi pomoci "inat" naspram RS-a. Glasam od kako imam pravo glasa za istu stranku, koja je sad prvi put u situaciji da nesto uradi, ali mi se ne svidja kako to izgleda u praksi. Ne, nisu izgubili moj glas, samo se bojim da se nista sustinski nece promijeniti.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#68 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by hercegovac_pravi »

Lu Salome wrote:
hercegovac_pravi wrote:
Lu Salome wrote:
U velikoj vecini slucajeva se slazem s tvojim misljenjem, ali ovo boldirano zaista ne razumijem. Kakav je ovo stav? Neko ko nije upucen u situaciju bi pomislio da je kod nas sve bajno. Zar je poenta odrzavati stanje besmislenim i teskim za vecinu ljudi?
Nije ali imaš izbor. Ili prihvatiti postojanje genocidne tvorevine ili ih držati u kaljuži dok se ne opamete.

Ma dovoljno sam te dugo citala da shvatam tvoje rezonovanje, po mom sudu prilicno nerealno. Kaljuza nije dovoljna da se opamete; a i kada se nadju u kaljuzi, BiH ce im trebati dok se malo ne izvuku iz blata i onda po starom. Znaci to nije rjesenje.
S druge strane, ja ne smatram da ce drzavi pomoci "inat" naspram RS-a. Glasam od kako imam pravo glasa za istu stranku, koja je sad prvi put u situaciji da nesto uradi, ali mi se ne svidja kako to izgleda u praksi. Ne, nisu izgubili moj glas, samo se bojim da se nista sustinski nece promijeniti.
ma bona uopšte se ovdje ne radi o sdp-u. ova politika nije niti kreirana niti inicirana od strane sdp-a niti je sdp "slučajno" pobjedio na ovim izborima. odo sada spavati tipkat ću nastavak sutra. nadam se da ne zamjeriš..pozz
Lu Salome
Posts: 35
Joined: 15/01/2011 23:00

#69 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Lu Salome »

hercegovac_pravi wrote:[



ma bona uopšte se ovdje ne radi o sdp-u. ova politika nije niti kreirana niti inicirana od strane sdp-a niti je sdp "slučajno" pobjedio na ovim izborima. odo sada spavati tipkat ću nastavak sutra. nadam se da ne zamjeriš..pozz
Ne mogu ti zamjeriti sto si umoran :-)
Nema veze sa SDP-om ali i ima, jer je sada fokus na njima.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#70 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by quasar »

Prva 4 posta sa teme bih potpisao. Nisam član partije, jesam simpatizer i njihov redovni glasač od 1990.

sutra da su izbori, opet bih glasao isto, ne zbog navike ili odanosti.
Samo zato što su zasad jedina stranka koja koliko-toliko poklapa moje političke stavove i koja ima dovoljno kapaciteta da nešto i uradi po tom pitanju.

Zapravo, mozda je prerano da se sudi o ovoj vlasti. Ona je rezultat izbora i mogla je biti takva ili sa SDP-om u opoziciji, a tada bih (bismo) ih proglasio kukavicama. Apsolutna pobjeda SDP-a nece biti moguca u doglednoj buducnosti, a mozda i nikada. Uvijek ce biti prisiljeni na neprincipijelne koalicije, jer nece nikad biti u isto vrijeme dvije gradjanske stranke sa bitnim brojem glasova.

Drzavni nivo: podrzavam stav SDP-a. Dosta je stalnog uzmicanja i popustanja nacionalistima. Kad smo tonuli 20 godina, neka tonemo jos 4, ali nek se konacno vidi cija majka crnu vunu prede. BiH je i onako drzava na baterije, a one dolaze sa zapada. Vjece ministara je samo jos jedno ublehasko tijelo koje je uvijek po defaultu sastavljeno neprincipijelno, zbog fotelja i popune kvote. Uopste je nebitno ima li mandatara ili nema. U tehnickom mandatu mozda i bolje radi jer manje stete moze napraviti.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#71 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by prljavi Hare »

nosara wrote:
Ukoliko Federalna televizija nastavi sa antiislamizmom i huškačkom retorikom protiv legaliteta i legitimiteta islamskih institucija, Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini bit će prisiljena da pozove svoje članove na građanski neposluh, a to znači da prestanu plaćati Federalnoj televiziji zakonom nametnutu obavezu pretplate, zato što ova televizija krši kodeks pristojnog govora i umjesto toga širi govor mržnje i netrpeljivosti među ljudima i zajednicama u društvu, kaže se u saopćenju Službe za odnose s javnošću Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.
I tako dalje, i tako gore... I ovo ide na racun sdp-u... Dali su im krila, povukli se jednom i sad mogu samo posmatrat, jer ovi vode igru... :roll:

Ja bih prestao gledati Aidu Delić samo kad bi dragi Bog došao i rekao mi da je ne gledam,a i to je pitanje,
vjerovatno bi se završilo svađom!!!!! :evil:

Parafraziraću riječi Husein-kapetan Gradašćevića:"Boga se bojim malo,Zukorlića nimalo,
a Cerića- ko dorata svoga(iliti Dudu-a njegovoga)!"


Ono će meni zabraniti da gledam Aidu :x,Allahovu najljepšu kreaciju ....odoh u ponedeljak
prijavit još tri televizora!!!


P.S.A prestajem plaćati članarinu IZ-u,a i to sam radio samo zato da mi potomke ne ogule do zadnje marke
kada se jednoga dana preselim.Ne moraju mi je klanjati nikako.....ono će mi klanjati,ne treba!! :evil:
Hare je za njega bosanski gazija! :!:
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#72 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by El Vanjcho »

Znam za dva tri slucaja gdje je upravo na djelu smjena kadrova, odlaze "stari" a dolaze "novi".

E sad, fora je u ovim novim, to je od zla oca i gore matere (za stare vec znamo ko su i sta su), ali mufljuzi kakvi su vec prefrigani, oni su se mjesecima spremali za ovo sto dolazi, podmazivali gdje trebalo (iako Hadzic i Boss Zlaja kazu da nema sanse da oni primaju mito, ma nema teorije) i sada ce upasti na funkcije generalnih direktora i slicno.

Dalje nebi javno, koga zanimaju detalji, pm. Ili sacekajte, vrijeme ce pokazati, obratiti paznju na par javnih ustanova u gradu Sarajevu. Pa cemo nakon odradjenog posla, raspravljati o tome :)

I ono sto sam ja cuo, "prica se u kuloarima". Sve se to radi, ionako, u rukavicama.

Onaj "znaci", ono je model takvih mufljuza, prototip.

Sve je to ista bagra.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#73 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by stochar »

uvijek ista shema, kao sto sam i pretpostavio i jednom od ranijih postova: rasprava i beskrajno zacatavanje oko apstraktnih stvari, i bjezanje od sustine - dobro istrenirano.

helem, ja jos cekam da mi neko argumentovano odgovori na one cetiri teze, i da mi onaj lik takodjer odgovori na nekoliko pitanja oko njegovih 'imaginarnih' uspjeha...

helem, sad jos 10 strana o HDZ-u, jesu li trebali ovo, sto nisu ono, a Hrvatska 1. jula 2013. ulazi u mrsku Evropsku uniju koja nama ne treba jer imamo Zlayu koji je bolji od Evropske unije...

over and out
Pasaoko
Posts: 7
Joined: 18/06/2011 11:02

#74 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by Pasaoko »

stari dobri sdp dok ne dodju na vlast skidaju zvijedze sa neba a kada dodju skidaju odjecu sa raje !!!!
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#75 Re: I onda doš'o Valter,...

Post by prljavi Hare »

Vratiće se Hare,donijeće nam pare!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Locked