Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoji li

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
FiligramskiPlocnik
Posts: 1
Joined: 14/10/2013 18:12

#1 Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoji li

Post by FiligramskiPlocnik »

30te, pocetak 30tih su godine kada bi se polako pocela kristalizovati situacija na ljubavnom planu, sta i kako dalje. :)

Imaju li muskarci i zene visoka ocekivanja u vezi buduceg partnera? Svjedoci smo da sve vise i vise muskaraca i zena ostaju sami..

Jedni su razocarani u ljubav, drugi cekaju svog idealnog partnera.. Da li se kriterijumi spustaju vremenom?


Ali koliko stvarno vrijedi na danasnjem "trzistu" zena od 35-40 godina ili i vise, odnosno muskarac od +45 godina, ako su tu pored nas i mladje, ljepse, umiljatije verzije.. :D


Neki od komentara..
Zena u 30-im tesko da moze zavesti vrsnjaka koji je finansijski potkovan i dobro izgleda. Takvi muskarci najcesce biraju mladje zene. Tako da zene, sto vise cekate to su vam sanse objektivno manje. Ili birajte "nesituirane" pa zajedno zaradjujte za zivot. Za seks avanture je bolje da birate sto mladje.
I ja sam slicno mislila i cekala sam mog princa do 40 godine, ali se on nije pojavio. Kada sam bila na letovanju pre 6 godina upoznala sam jednog Spanca i ostala sam trudna, i rodila predivnu devojcicu koja sada ima 5 godina, jeste da nema oca, ali ima od mene svu ljubav ovoga sveta.
U ovoj zemlji vlada siromastvo koje je ostavilo traga na ljude u vidu kompleksa,straha od zivota,straha od neizvesnosti.Mislim da i zene i muskarci treba da se drze pravila koliko posedujes toliko trazis i dobijes.znaci ako nemas love treba da budes sa likom koji nema love i suprotno.ako si zavrsila fakultet trazis muza sa fakultetom.ako si zgodna devojka trazis zgodnog frajera.ako si hladna i ohola osoba ne mozes traziti dobru osobu pored sebe.znaci koliko dajes toliko dobijas.koliko imas toliko i trazis od drugoga.los si frajer a hoces dobru ribu.ne moze bato.imas srednju skolu a hoces da budes sa doktorkom.ne moze bato.nemas love,stan,ne radis a hoces da ti muz sve to stvori.ne moze seko.ovako kad bi se sve postavljalo bilo bi super.a u praksi je da zgodna riba bez skole i obrazivanja vozi auto, ima love, stan jer se dobro udala.da doktorka placa kiriju za stan i vozi se prevozom.da losi frajeri imaju dobre ribe.
E pa sad,ako budu cekale da se svih 5 "kriterijuma" ostvari, sumnjam da ce se nesto ovajditi.Oni koji su situirani i imaju karijeru,uglavnom su taj posao obavili pre 30-e,tako da ako i ima takvih izuzetaka,oni ce vodeci se logikom trzista,traziti nesto mladje cure.Kad se mi poredimo sa svetom i to onim razvijenim,koji i tamo nije bas idealan,vidi se koliko smo svetlosnih godina udaljeni.Ali nase dame ne misle tako,misle da ce uvek neko biti tu samo je potrebno da one izaberu,da uloze dovoljno truda u sebe,da rade na sebi,a vec nesto ce da se nadje.Medjutim,kako godine i vreme prolazi,ne biva bas tako.To se "ocituje" svakog dana,vidi se ne samo po ovim kmentarima,nego po celokupnom zivotu i desavanjima u drustvu.Pitajte koga god hocete od drugova i drugarica,svi su nesto u autu.Neko ili mnogi ce reci da sam frustriran,negativan i jos po nesto

Kakve muškarce žene treba da traže posle tridesete?
1. Situirani muškarci

Tražite muškarce kojima je sređen život, koji su situirani što se tiče posla i finansija. Oni će moći u potpunosti da vam se posvete. Mlađi mučkarci koji tek jure karijeru su previše preokupirani poslom da bi mogli da vam posvete dovoljno pažnje.

2. Usporite

Ranije ste verovatno uživali da se brzo upustite u vezu i isto toliko brzo je okončate bez trunke kajanja. Međutim, sada ste stariji i mudriji i ne treba ništa da brzate. Dajte sebi vremena da ocenite da li želite da se upustite u vezu sa nekim. Ukoliko ste pronašli pravu osobu za vas, polako idite napred.

3. Vreme za vas

Kada ste bili mlađi, sa partnerom ste provodili najveći deo vremena i upuštali se u dosta zajedničkih aktivnosti. U tridesetim ste već zrela osoba koja treba da provodi dovoljno vremena radeći ono što voli, sama ili sa prijateljima.

4. Ne odugovlačite

Dovoljno ste iskusni i mudri da shvatite kada nešto ne funkcioniše i tada treba da budete odlučni i to okončate. Ne budite emocionalni, već praktični i nastavite dalje.

5. Nađite nekoga sa kim možete da se poistovetite

U tridesetim godinama znate dovoljno o sebi i svojoj prirodi. Zbog toga treba da pronađete nekoga ko je na istoj talasnoj dužini i ko vas prihvata takvu kakva jeste. Tada nećete morati mnogo da se prilagođavate i da pravite velike promene.

http://www.b92.net/superzena/ljubav-sex ... _id=765083
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#2 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Ramzess Veliki »

Dobro postavljena tema. :thumbup:
Ne bih rekao da je u pitanju snižavanje kriterija nego ljudi shvate da se kvalitete ne iskazuju fasadom. Poslije 30-te svako želi stabilnu vezu, a nabralo se i iskustva tako da sebi već formiramo sliku potrebnog partnera.
moke33-sa
Posts: 120
Joined: 23/06/2013 21:14

#3 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by moke33-sa »

nije lose ovo sto si postavio ovu temu ali iskreno niko ti nece priznati da je je to ustvari fatanje posljednjeg voza kako ti kazes nego ce reci kako se zaljubila ili zaljubio i da mu izgled ili status nisu bitni,a vjeruj mi da to nije tacno jer poslje nekog vremena kada udjes dublje u vezu s tim"vozom"za koji si se zakacio skontas da je bolje bilo da si sam ili sama.za mene ta recenica hvatanje posljednjeg voza nema veze s mozgom,tesko je biti sam ali gore je biti s nekim koga si posto poto izabrao da ne bi bio sam,tako da uvjek biram drugu opciju tj pustim taj voz da prodje jer nema od toga hajra.ne znam nismo svi isti i bolje sto nismo ja sam probao sve u zivotu pa i taj famozni brak,i sada u 34 godini zivota da moram da se opet zenim ne bi nikada vise ,ok zivot bez potpisa da ali ponovo vjencanje i sve ne,ne,ne. :run:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by mO k3 »

Poznam ja par njih koji cekaju princa na konju , jer su one nesto "bolje" ,samo da na kraju ne dobiju konja na princu ...
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#5 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Baby Jane »

Ja znam jako puno djevojaka koje su se posvetile obrazovanju, a kasnije upale u poslove u kojima se radilo po 15h na dan, i jednostavno nisu imale vremena da upoznaju nekoga. Sad im je 30+ i dalje su same, a njihova generacija muskaraca se vec pozenila, dobila djecu...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by mO k3 »

Baby Jane wrote:Ja znam jako puno djevojaka koje su se posvetile obrazovanju, a kasnije upale u poslove u kojima se radilo po 15h na dan, i jednostavno nisu imale vremena da upoznaju nekoga. Sad im je 30+ i dalje su same, a njihova generacija muskaraca se vec pozenila, dobila djecu...
ono kad kazu nemas vremena , daj molim te i ja sam radio prije po 13-16 sati na dan dok sam bio mladji pa sam upozno zenu moga zivota , kazem ponovo problem je sto te djevojke se osjacaju nesto bolje i nece "svasta" , nego hoce perfektnog sa kojim ce da zivi ,ali i da ima sve slobode i to je u redu ,ali nema perfektnog partnera svi mi imamo svoje mane
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#7 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by _mufljuz_ »

mO k3 wrote:
Baby Jane wrote:Ja znam jako puno djevojaka koje su se posvetile obrazovanju, a kasnije upale u poslove u kojima se radilo po 15h na dan, i jednostavno nisu imale vremena da upoznaju nekoga. Sad im je 30+ i dalje su same, a njihova generacija muskaraca se vec pozenila, dobila djecu...
ono kad kazu nemas vremena , daj molim te i ja sam radio prije po 13-16 sati na dan dok sam bio mladji pa sam upozno zenu moga zivota , kazem ponovo problem je sto te djevojke se osjacaju nesto bolje i nece "svasta" , nego hoce perfektnog sa kojim ce da zivi ,ali i da ima sve slobode i to je u redu ,ali nema perfektnog partnera svi mi imamo svoje mane
jebi ga ti si jebozovan - kako cemo mi djuturumi u koje se zaljube tek na 22. pogled :D
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#8 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Baby Jane »

mO k3 wrote:
Baby Jane wrote:Ja znam jako puno djevojaka koje su se posvetile obrazovanju, a kasnije upale u poslove u kojima se radilo po 15h na dan, i jednostavno nisu imale vremena da upoznaju nekoga. Sad im je 30+ i dalje su same, a njihova generacija muskaraca se vec pozenila, dobila djecu...
ono kad kazu nemas vremena , daj molim te i ja sam radio prije po 13-16 sati na dan dok sam bio mladji pa sam upozno zenu moga zivota , kazem ponovo problem je sto te djevojke se osjacaju nesto bolje i nece "svasta" , nego hoce perfektnog sa kojim ce da zivi ,ali i da ima sve slobode i to je u redu ,ali nema perfektnog partnera svi mi imamo svoje mane
Pa izvini molim te, ali ja bih prva trazila nekog na svom intelektualnom nivou. Da mozes s nekim kao sa covjekom popricati. Takvih je, budimo realni, jako malo (a i od tih malo, 99.99% ih je ozenjeno).
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#9 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by mO k3 »

jes bas sam ja jebozovan :roll: ;) ben tu luda ... :lol:

Ma mislio sam na ono nea se vremena da se neko upozna ,bogte dok sam bio mladji bilo je dana da sam u 3 dana spavo 8-12 sati ...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#10 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by mO k3 »

@jane slazem se , onda nek traze i dalje :) i da nadju nekoga na tom svom intelektuelnom nivou , opet ce mu naci mane :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#11 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by _mufljuz_ »

ima l kaka za djuturuma kao ja - snizio sam sve kriterije :mrgreen:

jednom sam se kacio za zadnji vagon matere mi - a izgleda da je na red dosao i voz :mrgreen:
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#12 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Baby Jane »

_mufljuz_ wrote:ima l kaka za djuturuma kao ja - snizio sam sve kriterije :mrgreen:

jednom sam se kacio za zadnji vagon matere mi - a izgleda da je na red dosao i voz :mrgreen:
De malo vise informacija, da znaju djevojke koliko one svoje kriterije moraju sniziti da bi se prijavile :D

Hocemo fer izbor :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#14 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by mO k3 »

_mufljuz_ wrote:ima l kaka za djuturuma kao ja - snizio sam sve kriterije :mrgreen:

jednom sam se kacio za zadnji vagon matere mi - a izgleda da je na red dosao i voz :mrgreen:
lol hajde ba nace se nesto i za tebe

@jane sta i ti trazis? :-D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#15 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by _mufljuz_ »

Baby Jane wrote:
_mufljuz_ wrote:ima l kaka za djuturuma kao ja - snizio sam sve kriterije :mrgreen:

jednom sam se kacio za zadnji vagon matere mi - a izgleda da je na red dosao i voz :mrgreen:
De malo vise informacija, da znaju djevojke koliko one svoje kriterije moraju sniziti da bi se prijavile :D

Hocemo fer izbor :D
nemerem davat info vako javno ako te ta zanima javi mi se na mejl [email protected] :D
il na PiPi... :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#16 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Ramzess Veliki »

Baby Jane wrote:
mO k3 wrote:
Baby Jane wrote:Ja znam jako puno djevojaka koje su se posvetile obrazovanju, a kasnije upale u poslove u kojima se radilo po 15h na dan, i jednostavno nisu imale vremena da upoznaju nekoga. Sad im je 30+ i dalje su same, a njihova generacija muskaraca se vec pozenila, dobila djecu...
ono kad kazu nemas vremena , daj molim te i ja sam radio prije po 13-16 sati na dan dok sam bio mladji pa sam upozno zenu moga zivota , kazem ponovo problem je sto te djevojke se osjacaju nesto bolje i nece "svasta" , nego hoce perfektnog sa kojim ce da zivi ,ali i da ima sve slobode i to je u redu ,ali nema perfektnog partnera svi mi imamo svoje mane
Pa izvini molim te, ali ja bih prva trazila nekog na svom intelektualnom nivou. Da mozes s nekim kao sa covjekom popricati. Takvih je, budimo realni, jako malo (a i od tih malo, 99.99% ih je ozenjeno).
Šta će ti neko na tvom intelektualnom nivou? Kad se bira partner tad tražiš nekoga koga možeš riktati. Evo mog kolegu oženila jedna bedevija, on je krupan ali ona je kao Konan pored njega. Na svadbi mi je rekla za njega - "On izgleda masivan, ali je ustvari maaali medo ... " :lol: I tako mali medo sad djeluje kao otirač. Postigla je što je htjela. :D
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#17 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Baby Jane »

Trazim, za jaranice :D

Mlada sam ja jos da bih razmisljala o zadnjim vozovima :)
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#18 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Baby Jane »

Šta će ti neko na tvom intelektualnom nivou? Kad se bira partner tad tražiš nekoga koga možeš riktati. Evo mog kolegu oženila jedna bedevija, on je krupan ali ona je kao Konan pored njega. Na svadbi mi je rekla za njega - "On izgleda masivan, ali je ustvari maaali medo ... " :lol: I tako mali medo sad djeluje kao otirač. Postigla je što je htjela. :D
Zavisi sve sta je kome cilj. Neko bi htio ravnopravnog partnera, a neko roba. Nismo svi ni isti.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#19 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by _mufljuz_ »

Baby Jane wrote:
Šta će ti neko na tvom intelektualnom nivou? Kad se bira partner tad tražiš nekoga koga možeš riktati. Evo mog kolegu oženila jedna bedevija, on je krupan ali ona je kao Konan pored njega. Na svadbi mi je rekla za njega - "On izgleda masivan, ali je ustvari maaali medo ... " :lol: I tako mali medo sad djeluje kao otirač. Postigla je što je htjela. :D
Zavisi sve sta je kome cilj. Neko bi htio ravnopravnog partnera, a neko roba. Nismo svi ni isti.
sve je to roba i roblje :mrgreen:
nego k'o sto Nele kaze rahmet njegovoj sarajevskoj dusi postav' mi pitanje da mu jeb nebi ja postavlj'o :D :mrgreen: :D
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#20 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by staradis »

Ima tema vec

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#21 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Ramzess Veliki »

Baby Jane wrote:
Šta će ti neko na tvom intelektualnom nivou? Kad se bira partner tad tražiš nekoga koga možeš riktati. Evo mog kolegu oženila jedna bedevija, on je krupan ali ona je kao Konan pored njega. Na svadbi mi je rekla za njega - "On izgleda masivan, ali je ustvari maaali medo ... " :lol: I tako mali medo sad djeluje kao otirač. Postigla je što je htjela. :D
Zavisi sve sta je kome cilj. Neko bi htio ravnopravnog partnera, a neko roba. Nismo svi ni isti.
A neko želi biti rob. 8)
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#22 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Baby Jane »

Ramzess Veliki wrote:
Baby Jane wrote:
Šta će ti neko na tvom intelektualnom nivou? Kad se bira partner tad tražiš nekoga koga možeš riktati. Evo mog kolegu oženila jedna bedevija, on je krupan ali ona je kao Konan pored njega. Na svadbi mi je rekla za njega - "On izgleda masivan, ali je ustvari maaali medo ... " :lol: I tako mali medo sad djeluje kao otirač. Postigla je što je htjela. :D
Zavisi sve sta je kome cilj. Neko bi htio ravnopravnog partnera, a neko roba. Nismo svi ni isti.
A neko želi biti rob. 8)
Pa velim ja...zavisi sve sta je kome cilj :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#23 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Ramzess Veliki »

Baby Jane wrote: Pa velim ja...zavisi sve sta je kome cilj :D
Uvijek bilo. :D
Ali vezano za temu - nakon što se spomene hvatanje zadnjeg voza ja se pitam a šta su kog vraga radili toliko dugo da nisu safatali voz na stanici kad je trebalo. :roll:
Kaže jedna moja poznanica - lupaću se do 24-te pa ću se udati, i zaljubi se u prvog dečka sa kojim je mislila započeti niz ... ne ostavi ništa za raju. :D
Za muške to dođe sasvim drugačije. Nikad nam nije kasno.
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#24 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by blue033 »

Naslušao sam se te priče o zadnjim vozovima i to su gluposti za labilne opsobe. Ja sam se oženio sa 36 godina kad mi je sve dosadilo, do tad nisam ni razmišljao o tome da se vežem za nekog i stvorim sebi obavezu. Prije toga sam našao odgovarajuću osobu i uopšte nije bilo snižavanja kriterija, čak suprotno. Kad se samo zabavljaš osoba može zadovoljavati i minimalne kriterije, a neki kriteriji se čak i ne uzimaju u obzir. Uvijek možeš raskinuti i nastaviti dalje. Slobodnih osoba bar u Sarajevu ima na sve strane, treba se samo malo kretati u raznom društvu. Mislim da nikome normalnom nije problem pronaći odgovarajuću osobu.
User avatar
Truba
Posts: 81755
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Hvatanje posljednjeg voza - snizavanje kriterija, postoj

Post by Truba »

blue033 wrote:Naslušao sam se te priče o zadnjim vozovima i to su gluposti za labilne opsobe. Ja sam se oženio sa 36 godina kad mi je sve dosadilo, do tad nisam ni razmišljao o tome da se vežem za nekog i stvorim sebi obavezu. Prije toga sam našao odgovarajuću osobu i uopšte nije bilo snižavanja kriterija, čak suprotno. Kad se samo zabavljaš osoba može zadovoljavati i minimalne kriterije, a neki kriteriji se čak i ne uzimaju u obzir. Uvijek možeš raskinuti i nastaviti dalje. Slobodnih osoba bar u Sarajevu ima na sve strane, treba se samo malo kretati u raznom društvu. Mislim da nikome normalnom nije problem pronaći odgovarajuću osobu.
ima slobodnih masa ali vjerujem da ti većina ne odgovara a nakon nekih pomisliš da promijeniš kontinent
a vjerujem da se ljudi na kraju umore pod potrage
bukvalno svaka veza ima određenu sličnost... oni iskusniji mogu i predvidjeti kamo sve to vodi... mnogi zato i neće ni da pokušaju... mnogi ne žele jesti govna na početku da bi kasnije bilo bolje... elem ljudi nemaju živaca više kao u dvadesetim
da gube na razne levate... zato i radije biraju da budu sami jer proporcionalno kad sagledaju možda je i tako bolje
Post Reply