Husein- kapetan Gradascevic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#1 Husein- kapetan Gradascevic

Post by U-zap »

...se vrti u grobu ko propeler od Boeing-a 747. Pet stotina godina okupacije Bosne i Hercegovine i onda docekuju predsjednika okupatorske zemlje sa njihovim zastavama. Sta je to ucinjeno za vrijeme njihove okupacije osim eksplotacije kako rudnih bogatstava tako i ljudskih zivota? Ako se vec velica okupator zar ne bi trebalo velicati Austro-Ugarsku koja je postavila temelj na sve sto valja u ovoj zemlji? Prije 120 godina su izgradili infrastrukturu za prvi javni saobracaj u glavnom gradu BiH i dan danas se tramvaji vrte na istom principu kao i tad. Vrsili su popis i historiju stanovnistva koja je nazalost izgorila u Sarajevskoj Vijecnici za vrijeme rata jer majmuni su bili nesposobni da sklone historijski neprocjenjive dokumente. Kakva je to masovna zaludjenost Turskom? U cemu je stvar? Meni ovo sve mirise na jedan veliki Stockholmski sindrom koji se prenosio sa roditelja na dijete sto bi trebalo istrazivati. Ako mislite da ulazu u BiH onda treba spomenuti da nisu najveci investitor u BiH. Nisu cak ni medju prvih deset. U cemu je onda stvar? Religija? I Palestinci imaju dosta komsija sa kojima dijele religiju pa smo vidjeli kako su im pomogli.

:bih:
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stjui »

U-zap wrote:...se vrti u grobu ko propeler od Boeing-a 747. Pet stotina godina okupacije Bosne i Hercegovine i onda docekuju predsjednika okupatorske zemlje sa njihovim zastavama. Sta je to ucinjeno za vrijeme njihove okupacije osim eksplotacije kako rudnih bogatstava tako i ljudskih zivota? Ako se vec velica okupator zar ne bi trebalo velicati Austro-Ugarsku koja je postavila temelj na sve sto valja u ovoj zemlji? Prije 120 godina su izgradili infrastrukturu za prvi javni saobracaj u glavnom gradu BiH i dan danas se tramvaji vrte na istom principu kao i tad. Vrsili su popis i historiju stanovnistva koja je nazalost izgorila u Sarajevskoj Vijecnici za vrijeme rata jer majmuni su bili nesposobni da sklone historijski neprocjenjive dokumente. Kakva je to masovna zaludjenost Turskom? U cemu je stvar? Meni ovo sve mirise na jedan veliki Stockholmski sindrom koji se prenosio sa roditelja na dijete sto bi trebalo istrazivati. Ako mislite da ulazu u BiH onda treba spomenuti da nisu najveci investitor u BiH. Nisu cak ni medju prvih deset. U cemu je onda stvar? Religija? I Palestinci imaju dosta komsija sa kojima dijele religiju pa smo vidjeli kako su im pomogli.

:bih:
Image

ja vidim ljude koji su donjeli svjetlost islama na ovaj mračnjački poluotok.uvijek će biti dobrodošli,a onima kojima to smeta preporučujem da čuvaju svoje živce,jer stvarno nema nikakve koristi da se "jedete" oko stvari na koje ni na koji način ne možete da utičete.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#3 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by drunken tiger »

Stjui wrote:
U-zap wrote:...se vrti u grobu ko propeler od Boeing-a 747. Pet stotina godina okupacije Bosne i Hercegovine i onda docekuju predsjednika okupatorske zemlje sa njihovim zastavama. Sta je to ucinjeno za vrijeme njihove okupacije osim eksplotacije kako rudnih bogatstava tako i ljudskih zivota? Ako se vec velica okupator zar ne bi trebalo velicati Austro-Ugarsku koja je postavila temelj na sve sto valja u ovoj zemlji? Prije 120 godina su izgradili infrastrukturu za prvi javni saobracaj u glavnom gradu BiH i dan danas se tramvaji vrte na istom principu kao i tad. Vrsili su popis i historiju stanovnistva koja je nazalost izgorila u Sarajevskoj Vijecnici za vrijeme rata jer majmuni su bili nesposobni da sklone historijski neprocjenjive dokumente. Kakva je to masovna zaludjenost Turskom? U cemu je stvar? Meni ovo sve mirise na jedan veliki Stockholmski sindrom koji se prenosio sa roditelja na dijete sto bi trebalo istrazivati. Ako mislite da ulazu u BiH onda treba spomenuti da nisu najveci investitor u BiH. Nisu cak ni medju prvih deset. U cemu je onda stvar? Religija? I Palestinci imaju dosta komsija sa kojima dijele religiju pa smo vidjeli kako su im pomogli.

:bih:
Image

ja vidim ljude koji su donjeli svjetlost islama na ovaj mračnjački poluotok.uvijek će biti dobrodošli,a onima kojima to smeta preporučujem da čuvaju svoje živce,jer stvarno nema nikakve koristi da se "jedete" oko stvari na koje ni na koji način ne možete da utičete.
Mene samo zanima kako se Islam pojavio na mjestima gdje Osmansko carstvo nije kročilo?? Kako se uspio održati bez njih? Vi ste toliko glupi da su as uspjeli ubijediti da je Islam došao s okupatorima u BiH i da bez njih ne bi bilo Islama... Primitivizam i seljačine iz kataloga!!
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#4 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stjui »

drunken tiger wrote: Mene samo zanima kako se Islam pojavio na mjestima gdje Osmansko carstvo nije kročilo?? Kako se uspio održati bez njih? Vi ste toliko glupi da su as uspjeli ubijediti da je Islam došao s okupatorima u BiH i da bez njih ne bi bilo Islama... Primitivizam i seljačine iz kataloga!!
kao što rekoh,samo se đaba živcirate.

Image

:thumbup:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#5 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by drunken tiger »

Stjui wrote:
drunken tiger wrote: Mene samo zanima kako se Islam pojavio na mjestima gdje Osmansko carstvo nije kročilo?? Kako se uspio održati bez njih? Vi ste toliko glupi da su as uspjeli ubijediti da je Islam došao s okupatorima u BiH i da bez njih ne bi bilo Islama... Primitivizam i seljačine iz kataloga!!
kao što rekoh,samo se đaba živcirate.

Image

:thumbup:
Ne živciram se nego sam fasciniran količinom gluposti i primitivizma koju ispoljavaju turkofili!!
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#6 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

glupost pises :D :thumbup:
Last edited by arslanbey on 20/05/2015 14:09, edited 1 time in total.
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#7 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

U-zap wrote:...se vrti u grobu ko propeler od Boeing-a 747. Pet stotina godina okupacije Bosne i Hercegovine i onda docekuju predsjednika okupatorske zemlje sa njihovim zastavama. Sta je to ucinjeno za vrijeme njihove okupacije osim eksplotacije kako rudnih bogatstava tako i ljudskih zivota? Ako se vec velica okupator zar ne bi trebalo velicati Austro-Ugarsku koja je postavila temelj na sve sto valja u ovoj zemlji? Prije 120 godina su izgradili infrastrukturu za prvi javni saobracaj u glavnom gradu BiH i dan danas se tramvaji vrte na istom principu kao i tad. Vrsili su popis i historiju stanovnistva koja je nazalost izgorila u Sarajevskoj Vijecnici za vrijeme rata jer majmuni su bili nesposobni da sklone historijski neprocjenjive dokumente. Kakva je to masovna zaludjenost Turskom? U cemu je stvar? Meni ovo sve mirise na jedan veliki Stockholmski sindrom koji se prenosio sa roditelja na dijete sto bi trebalo istrazivati. Ako mislite da ulazu u BiH onda treba spomenuti da nisu najveci investitor u BiH. Nisu cak ni medju prvih deset. U cemu je onda stvar? Religija? I Palestinci imaju dosta komsija sa kojima dijele religiju pa smo vidjeli kako su im pomogli.

:bih:
A hoces li ovu temu otvoriti kad dodje papa koji je 1000 godina biio neprijatelj bosnjana? koji je pocinjao krstaske ratove protiv nasih bogomila? ha?!? ha ??
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#8 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by breuer »

Zar pretposljednja bosanska kraljica Katarina nije utočište zatražila upravo kod Pape, čak je i pokopana u Rimu?
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#9 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

breuer wrote:Zar pretposljednja bosanska kraljica Katarina nije utočište zatražila upravo kod Pape, čak je i pokopana u Rimu?
Ahh jest ona,ali gdje su ostali? i gdje je narod?

uz to katarina i nije nesto znacajna bosnjama,bise je to kulin ban i tvrtko,,a oni su sve sem prijatelji pape
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#10 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by U-zap »

Ne kontam zasto odmah sve okrecete na religiju. Imate podforum religija pa tamo koliko god hocete. Mene zanima zasto se prostiru zastave okupatora? Zasto se isto ne radi kad dodje delegacija iz Austrije? Zasto Poljaci ne prostiru Njemacke zastave kad im dodje delegacija iz Njemacke? To samo ovdje ima.
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#11 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by U-zap »

arslanbey wrote:
breuer wrote:Zar pretposljednja bosanska kraljica Katarina nije utočište zatražila upravo kod Pape, čak je i pokopana u Rimu?
Ahh jest ona,ali gdje su ostali? i gdje je narod?

uz to katarina i nije nesto znacajna bosnjama,bise je to kulin ban i tvrtko,,a oni su sve sem prijatelji pape
Koliko je Bosanaca za vrijeme rata otislo u Njemacku, Svedsku i ostale zemlje zapada a koliko u Tursku?
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#12 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by breuer »

arslanbey wrote:Ahh jest ona,ali gdje su ostali? i gdje je narod?

uz to katarina i nije nesto znacajna bosnjama,bise je to kulin ban i tvrtko,,a oni su sve sem prijatelji pape
Sam Tvrtko I je umro kao rimokatolik.
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#13 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

breuer wrote:
arslanbey wrote:Ahh jest ona,ali gdje su ostali? i gdje je narod?

uz to katarina i nije nesto znacajna bosnjama,bise je to kulin ban i tvrtko,,a oni su sve sem prijatelji pape
Sam Tvrtko I je umro kao rimokatolik.
Kulin ban? ujedno jedini kojeg su obicni ljudi zapamtili(izraz od kulina bana i dobrijeh dana9

i tvrto,a posebno katarina su isforsirani i niko ama bas niko od bosnja ih ne "begenise" toliko
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#14 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

U-zap wrote:
arslanbey wrote:
breuer wrote:Zar pretposljednja bosanska kraljica Katarina nije utočište zatražila upravo kod Pape, čak je i pokopana u Rimu?
Ahh jest ona,ali gdje su ostali? i gdje je narod?

uz to katarina i nije nesto znacajna bosnjama,bise je to kulin ban i tvrtko,,a oni su sve sem prijatelji pape
Koliko je Bosanaca za vrijeme rata otislo u Njemacku, Svedsku i ostale zemlje zapada a koliko u Tursku?
Kakve to veze boghati ima s temom? ako vec pricamo o historiji i ko je izdajnik i historijski dusmanin
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#15 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by breuer »

arslanbey wrote:Kulin ban? ujedno jedini kojeg su obicni ljudi zapamtili(izraz od kulina bana i dobrijeh dana9

i tvrto,a posebno katarina su isforsirani i niko ama bas niko od bosnja ih ne "begenise" toliko
Pa to ti ljudi i govore sve vrijeme, "Bošnjani" očito veoma malo begenišu svoje, pa stoga i posprdan odnos prema njihovom begenisanju tuđeg i pozivanja na hiljadugodišnju tradiciju kad jedva i poznaju nositelje te tradicije i njihovo naslijeđe.
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#16 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

breuer wrote:
arslanbey wrote:Kulin ban? ujedno jedini kojeg su obicni ljudi zapamtili(izraz od kulina bana i dobrijeh dana9

i tvrto,a posebno katarina su isforsirani i niko ama bas niko od bosnja ih ne "begenise" toliko
Pa to ti ljudi i govore sve vrijeme, "Bošnjani" očito veoma malo begenišu svoje, pa stoga i posprdan odnos prema njihovom begenisanju tuđeg i pozivanja na hiljadugodišnju tradiciju kad jedva i poznaju nositelje te tradicije i njihovo naslijeđe.
Po mom Katarina je samo jadna zena koja je trazila najbrzi izlaz...kasnije zaglavila.Mislis da je bila toliko politicki osvjestena da se i djece i brata odrekla zbog njihovog islama? mislim prije da je pisala sto su joj naredjivali...i ujedno mislim da je dozivjela sinovu moc da bi mu se pridruzila u Turskoj
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by JThomas »

na vlasti u bošnjaka je opcija koja sve osim osmanskog perioda doživljava k'o fusnotu naše istorije. a sadašnjost kao restauraciju tog perioda.

ali sve je strogo demokratski - glasali ste, gledajte. i to što nemaš za koga glasati, i to je demokratski, da narod valja pojavila bi se neka dobra opcija.
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#18 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by U-zap »

arslanbey wrote:
U-zap wrote:
arslanbey wrote:
Ahh jest ona,ali gdje su ostali? i gdje je narod?

uz to katarina i nije nesto znacajna bosnjama,bise je to kulin ban i tvrtko,,a oni su sve sem prijatelji pape
Koliko je Bosanaca za vrijeme rata otislo u Njemacku, Svedsku i ostale zemlje zapada a koliko u Tursku?
Kakve to veze boghati ima s temom? ako vec pricamo o historiji i ko je izdajnik i historijski dusmanin
Ima isto onoliko koliko i ta tvoja konstatacija o papi. Kao sto sam rekao, imas temu religija pa tamo opleti. :bih:
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#19 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

U-zap wrote: Ima isto onoliko koliko i ta tvoja konstatacija o papi. Kao sto sam rekao, imas temu religija pa tamo opleti. :bih:
Nije to vjerska tema,papa je poglavar Vatikana..nekada jake drzavice koja je vodila krstaske ratove protiv svakog neistomisljenika(medju njima i moj narod)
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#20 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by U-zap »

arslanbey wrote:
U-zap wrote: Ima isto onoliko koliko i ta tvoja konstatacija o papi. Kao sto sam rekao, imas temu religija pa tamo opleti. :bih:
Nije to vjerska tema,papa je poglavar Vatikana..nekada jake drzavice koja je vodila krstaske ratove protiv svakog neistomisljenika(medju njima i moj narod)
Tvoj narod? Pod tvoj narod mislis turke?
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#21 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by arslanbey »

U-zap wrote:
arslanbey wrote:
U-zap wrote: Ima isto onoliko koliko i ta tvoja konstatacija o papi. Kao sto sam rekao, imas temu religija pa tamo opleti. :bih:
Nije to vjerska tema,papa je poglavar Vatikana..nekada jake drzavice koja je vodila krstaske ratove protiv svakog neistomisljenika(medju njima i moj narod)
Tvoj narod? Pod tvoj narod mislis turke?
ne vec bosnjake,i prije i poslije islama
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by _BataZiv_0809 »

Sta bi rekao bilo koji od sizerena, koji su vladali ovom napacenom zemljom, za cijeg vladanja su svi osim feudalaca i klera bili marva za jahanje-hladno me zaboli ona stvar :D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by karanana »

okrecu li se i partizani u grobu sto ga bacamo na shvabe?
znam da ovo U-zap ne interesuje sto se partizana tice, ali povlacim paralelu.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#24 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stoner »

Ja mislio Islam vam od Allaha "dosao" a ne od Turcina.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by insomnia78 »

U-zap wrote:Ne kontam zasto odmah sve okrecete na religiju. Imate podforum religija pa tamo koliko god hocete. Mene zanima zasto se prostiru zastave okupatora? Zasto se isto ne radi kad dodje delegacija iz Austrije? Zasto Poljaci ne prostiru Njemacke zastave kad im dodje delegacija iz Njemacke? To samo ovdje ima.
Zato sto je sve to zbog islama
Zato svrsavanje na Tursku, zato zaboravljanje 500 godisnje okupacije, zato
Turci su muslimani, zato su braca
osmansko carstvo nas je karalo ubijalo nam narod, pljackalo zemlju, nema veze, Bosna nije bitna, bitan je islam, a islam svakako ne ferma nacionalno

Eto zato
Post Reply