Hum akcija za Zavod za zastitu djece i omladine Pazaric

Forum za humanitarne akcije.
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#1 Hum akcija za Zavod za zastitu djece i omladine Pazaric

Post by cnermina »

Humanitarna akcija za Zavod za zastitu djece i omladine Pazaric:

Datum: 23.02.2008.g.

Vrijeme polaska:
10:00 (ispred Interex-a doniranje novca za kupovanje namirnica za Zavod)

11:00 (na mostu Suade i Olge za one koji idu za Pazaric i zele da donesu stvari - odjecu, obucu i sl.) Prijevoz je obezbjedjen kombijem za 20 ljudi.

Ovdje mozete pogledati clip posljednje posjete:http://youtube.com/watch?v=a4PNOlpoYIc

Molim vas da proslijedite ovu informaciju.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2

Post by madner »

Koja propaganda, kupuju namirnice donacijama a imaju budzet. Jedan od nacina da se dobija veca plata. :roll:

Kladim se da imaju vecu platu od 85% onih sto ce donirat.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#3

Post by mIRCerka »

madner, kad si bio u zavodu? Imas li uvida u budzet i izdvajanje iz Kantonalnog budzeta za Zavod?

Znas li koliko sticenika imaju?
Po tebi i kuhinja tetka Zilhe moze opstati sa 20,000 KM iz budzeta...sa 1500-2000 korisnika dnevno....
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#4

Post by teAMICA »

madner wrote:Koja propaganda, kupuju namirnice donacijama a imaju budzet. Jedan od nacina da se dobija veca plata. :roll:

Kladim se da imaju vecu platu od 85% onih sto ce donirat.
:x :x NE LUPETAJ MADNER-U ŽIVOTA TI!

Ja sam za, dolazim sigurno, treba li vam pomoć oko org?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#5

Post by madner »

mIRCerka wrote:madner, kad si bio u zavodu? Imas li uvida u budzet i izdvajanje iz Kantonalnog budzeta za Zavod?

Znas li koliko sticenika imaju?
Po tebi i kuhinja tetka Zilhe moze opstati sa 20,000 KM iz budzeta...sa 1500-2000 korisnika dnevno....
Imam uvid, šta te zanima troškovi za plate, topli obrok, regres ili telefone?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

madner wrote:
mIRCerka wrote:madner, kad si bio u zavodu? Imas li uvida u budzet i izdvajanje iz Kantonalnog budzeta za Zavod?

Znas li koliko sticenika imaju?
Po tebi i kuhinja tetka Zilhe moze opstati sa 20,000 KM iz budzeta...sa 1500-2000 korisnika dnevno....
Imam uvid, šta te zanima troškovi za plate, topli obrok, regres ili telefone?
Broj sticenika, novac izdvojen za hranu za sticenike, i cjenovnik osnovnih zivotnih namirnica.

Odmah!
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#7

Post by madner »

mIRCerka wrote:
madner wrote:
mIRCerka wrote:madner, kad si bio u zavodu? Imas li uvida u budzet i izdvajanje iz Kantonalnog budzeta za Zavod?

Znas li koliko sticenika imaju?
Po tebi i kuhinja tetka Zilhe moze opstati sa 20,000 KM iz budzeta...sa 1500-2000 korisnika dnevno....
Imam uvid, šta te zanima troškovi za plate, topli obrok, regres ili telefone?
Broj sticenika, novac izdvojen za hranu za sticenike, i cjenovnik osnovnih zivotnih namirnica.

Odmah!
Novac izdvojen za hranu sticenika: 0.
Novac dobijen preko donacija za hranu 200 000.
Prosjecna plata 1200 KM (sa toplim obrokom i ostalim)
Novac izdvojen za plate, topli obrok, regres...
2 500 000 KM.

Naravno moglo bi to uvrstit u budzet i primat plata od 1120 KM, ali ko ce onda dati pare za vece plate.

Ciganluk.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#8

Post by teAMICA »

madner wrote:
mIRCerka wrote:
madner wrote: Imam uvid, šta te zanima troškovi za plate, topli obrok, regres ili telefone?
Broj sticenika, novac izdvojen za hranu za sticenike, i cjenovnik osnovnih zivotnih namirnica.

Odmah!
Novac izdvojen za hranu sticenika: 0.
Novac dobijen preko donacija za hranu 200 000.
Prosjecna plata 1200 KM (sa toplim obrokom i ostalim)
Novac izdvojen za plate, topli obrok, regres...
2 500 000 KM.

Naravno moglo bi to uvrstit u budzet i primat plata od 1120 KM, ali ko ce onda dati pare za vece plate.

Ciganluk.
Dragi moj madneru,
moj brat je već 20 godina smješten u Zavodu za zaštitu djece i omladine Pazarić, mislim da je suvišno govoriti koliko često sam tamo i koliko sam upoznata sa situacijom u Zavodu. Što bi naš narod rekao - nedaj Bože nikom, pogotovo Tebi madneru, da budeš u situaciji da ti je neko koga jako voliš smješten u jednoj takvoj ustanovi.
Međutim, uvijek je bilo (i bit će nažalost) takvih osoba koje se usude diskovati na temu o kojoj nemaju pojma. Samo mi nikad neće biti jasno šta ih navede na to.

Koliko oni (uposlenici i štićenici) problema imaju, ako želiš pošalji mi poruku na pp, pa ću ti vrlo rado sve objasniti, da ne zamaram ljude koji su ovdje da bi pomogli, a ne kao neki koji su došli da pametuju o tome kako oni sve znaju.
Puno zdravlja, ljubavi, sreće u Tvom životu Ti od srca želim.
budalica22
Posts: 36
Joined: 24/02/2007 19:30

#9

Post by budalica22 »

madner wrote:Koja propaganda, kupuju namirnice donacijama a imaju budzet. Jedan od nacina da se dobija veca plata. :roll:

Kladim se da imaju vecu platu od 85% onih sto ce donirat.

kao prvo, kako te nije stid pricati o necemu o cemu pojma nemas

ja sam organizator te akcije.. i sigurno znam da zavod nije na budzetu. zive od tudjih donacija, nemaju dovoljno novca za lijekove koji su neophodni, za grijanje samo mjesecno trebaju oko 10000KM..

i da ti ljudi gore sto rade imaju platu od 5000 KM halal im, oni su veci ljudi nego sto ces ti ikada biti, oni nesto doprinose drustvu, brinu se o svakom pojedincu (kojih ima oko 500 starosne dobi od 3-77 godina) u zavodu kao da im je rod rodjeni..


nemas pojma kakav je osjecaj kada dijete koje boluje od epilepsije kojem su zavezane ruke i ima stit na glavi jer sebe povrijedjue pri napadu, kaze: gdje je moj babo i zagrli te i ne pusta.. place.. a ti mu nista ne mozes reci..

....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

madner wrote:
mIRCerka wrote:
madner wrote: Imam uvid, šta te zanima troškovi za plate, topli obrok, regres ili telefone?
Broj sticenika, novac izdvojen za hranu za sticenike, i cjenovnik osnovnih zivotnih namirnica.

Odmah!
Novac izdvojen za hranu sticenika: 0.
Novac dobijen preko donacija za hranu 200 000.
Prosjecna plata 1200 KM (sa toplim obrokom i ostalim)
Novac izdvojen za plate, topli obrok, regres...
2 500 000 KM.

Naravno moglo bi to uvrstit u budzet i primat plata od 1120 KM, ali ko ce onda dati pare za vece plate.

Ciganluk.
E ako ti nije tesko, onda mi to dokumentuj, bez rekla kazala zajebancija...

BROJ STICENIKA si zaboravio, kao i SANITARNE POTREBE zavoda...
Iman26
Posts: 25
Joined: 20/02/2008 16:47
Location: Sarajevo

#11

Post by Iman26 »

Madneru, hajde budi dobar pa se lijepo predstavi da znamo ko stoji iza ovih nebuloza (ako iko uopce moze stajati iza ovakvih bljutavih izjava). Kad vec nesto tvrdis, da znamo KO tvrdi. I dokumentuj nam svoje izjave.

Srami se sto si na trud da se pomogne ljudima nasao srati s ovakvim komentarima...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

Iman26 wrote:Madneru, hajde budi dobar pa se lijepo predstavi da znamo ko stoji iza ovih nebuloza (ako iko uopce moze stajati iza ovakvih bljutavih izjava). Kad vec nesto tvrdis, da znamo KO tvrdi. I dokumentuj nam svoje izjave.

Srami se sto si na trud da se pomogne ljudima nasao srati s ovakvim komentarima...
Dobrodosla na sax:D

I ne sekiraj se, i najbolje namjere se na ovom forumu popljuju, ali mi ne odustajemo tako lako :D
bucika
Posts: 144
Joined: 15/02/2008 21:04

#13

Post by bucika »

Madneru,sutra ces mozda i ti imati dijete,ako ti ga Bog da,pa razmisli malo da se ne ogrijesis sada.
Iman26
Posts: 25
Joined: 20/02/2008 16:47
Location: Sarajevo

#14

Post by Iman26 »

@mIRCerka hvala na dobrodoslici - registrovala sam se da bih se ukljucila u ovu temu. Obzirom da ucestvujem u akciji, poznajem budalicu koja je organizator, isla sam u Zavod nekoliko puta i odlicno znam kakva je situacija, nisam mogla, a da ostanem nijema.

Podsjecam - sutra ujutro u 10h ispred Interex-a se nalazimo. Dodjite da skupa pomognemo onima kojima je pomoc potrebna.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15

Post by mIRCerka »

Iman, radili smo mi par puta slicne akcije za kuhinju teta Zilhe, pa su nam neki govorili cak da smo sverceri :D i da cemo sve donirano prodat na pijaci :D:D:D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#16

Post by madner »

Eh znaci sve sami vrsni znalci situacije.

Imam par pitanja za vas.
1. Koji Kanton ne placa svoje obaveze, preko centra za socijalnu skrb?
2. Odkad RS placa?
3. Kolki je budzet te ustanove bez donacija?
4. Kako to da u tom budzetu nema stavke za hranu, odjecu i ljekove sticenika?

Predlazem da nazovete Federalno ministarstvo za socijalnu zaštitu i pitate ih kako to da ustanova nema pare za hranu sticenika.

Sto se tice imena i prezimena, imam. :D
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#17

Post by shuriken »

meni je zao da ova akcija koincidira sa protestima
ima li neko da na skupu pred katedralom kaze dvije tri rijeci o ovom problemu
i pozove gradjane na pomoc

problemi su povezani na vise nacina

prvo, zato sto je koliko znam i oko pazarica i oko doma u humskoj slican problem koje osnivac i ko je odgovoran

i drugo, zato sto mnogim sticenicima Pazarica treba fizikalna terapija a ne mogu je dobiti, za razliku od drzavnih sluzbenika koji se brckaju
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#18

Post by madner »

shuriken wrote: prvo, zato sto je koliko znam i oko pazarica i oko doma u humskoj slican problem koje osnivac i ko je odgovoran
To je bar lagano utvrdit, osnivac je bila RBiH.

FBiH je preuzela obaveze i tako postala osnivac.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

madner wrote:
shuriken wrote: prvo, zato sto je koliko znam i oko pazarica i oko doma u humskoj slican problem koje osnivac i ko je odgovoran
To je bar lagano utvrdit, osnivac je bila RBiH.

FBiH je preuzela obaveze i tako postala osnivac.
vrlo lako..
kad to znas, onda mi reci ko je osnivac AKCUS Seljo :D:D:D
bucika
Posts: 144
Joined: 15/02/2008 21:04

#20

Post by bucika »

Madneru,i Djeciji dom Bjelave ima i hrane i svega, daj boze da ovi u Pazaricu imaju i mrvicu od toga,pa im se opet nosi sakom i kapom,direktor se hvali kako je svako dijete dobilo po 10 paketica,a ima nas sto djeci nismo uspjeli ni jedan cestiti napraviti,svojoj rodjenoj. Zato,ne diraj u Pazaric,da nije budalice i ekipe,slabo bi se njih ko sjetio. Bravo budalice.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#21

Post by madner »

bucika wrote:Madneru,i Djeciji dom Bjelave ima i hrane i svega, daj boze da ovi u Pazaricu imaju i mrvicu od toga,pa im se opet nosi sakom i kapom,direktor se hvali kako je svako dijete dobilo po 10 paketica,a ima nas sto djeci nismo uspjeli ni jedan cestiti napraviti,svojoj rodjenoj. Zato,ne diraj u Pazaric,da nije budalice i ekipe,slabo bi se njih ko sjetio. Bravo budalice.
Nemam ja nista protiv nosenja, to je humanitaran cin i svako ga treba podrzat. Nervira me sto se manipulise tim sticenicima, kao nemaju za jest, za ljekove itd...
Tvrdim da pare imaju, a ako nemaju za te osnovne potrepstine, onda ne znam na sta ih trose.

Sto bi Bjelave imale vise para od Pazarica?
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#22

Post by teAMICA »

madner wrote:
bucika wrote:Madneru,i Djeciji dom Bjelave ima i hrane i svega, daj boze da ovi u Pazaricu imaju i mrvicu od toga,pa im se opet nosi sakom i kapom,direktor se hvali kako je svako dijete dobilo po 10 paketica,a ima nas sto djeci nismo uspjeli ni jedan cestiti napraviti,svojoj rodjenoj. Zato,ne diraj u Pazaric,da nije budalice i ekipe,slabo bi se njih ko sjetio. Bravo budalice.
Nemam ja nista protiv nosenja, to je humanitaran cin i svako ga treba podrzat. Nervira me sto se manipulise tim sticenicima, kao nemaju za jest, za ljekove itd...
Tvrdim da pare imaju, a ako nemaju za te osnovne potrepstine, onda ne znam na sta ih trose.

Sto bi Bjelave imale vise para od Pazarica?
Imam jedno pitanje madneru: Jeli te poslala Zarfa Dupovac? Ili neko drugi da blatis jednu takvu ustanovu i ovakvu humanitarnu akciju?
Srtvarno mi nisi jasan, lajes ko pas a fino sam ti rekla:
HAJDE S NAMA U SUBOTU!
Sikter!
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#23

Post by madner »

teAMICA wrote: Imam jedno pitanje madneru: Jeli te poslala Zarfa Dupovac? Ili neko drugi da blatis jednu takvu ustanovu i ovakvu humanitarnu akciju?
Srtvarno mi nisi jasan, lajes ko pas a fino sam ti rekla:
HAJDE S NAMA U SUBOTU!
Sikter!
Blate je oni sto se prave da nemaju za osnovne potrepstine. A sad mogu samo doc da ti spucam samar.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#24

Post by teAMICA »

madneru, ovo se tebe ne tiče, sad se obraćam normalnim ljudima:

jooj izpizdi me ovaj madner, nisu meni čista posla ovdje! :x

Evo ovako, de recite prvo je li ispred Interex-a u Pofalićima?
Ja ću doći malo ranije, a obavijestila sam i sve znane i neznane... Neću ići s vama u Pazarić iz 2 razloga:
1. Ja sam često tamo, bolje da ide neko ko nikad nije bio (npr. madner)
2. Moram na protesteeeeeeeee :D :bih:

Hvala osobi koja je ovo pokrenula,bit će mi drago da vas sve upoznam, vidimo se!
:kiss:
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#25

Post by teAMICA »

madner wrote:
teAMICA wrote: Imam jedno pitanje madneru: Jeli te poslala Zarfa Dupovac? Ili neko drugi da blatis jednu takvu ustanovu i ovakvu humanitarnu akciju?
Srtvarno mi nisi jasan, lajes ko pas a fino sam ti rekla:
HAJDE S NAMA U SUBOTU!
Sikter!
Blate je oni sto se prave da nemaju za osnovne potrepstine. A sad mogu samo doc da ti spucam samar.
:kiss:
I ja tebe!
Post Reply