Huliganstvo

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1601 Re: Huliganstvo

Post by ultima_palabra »

1946 wrote:Izvini ali to im je pametnije nego da ulijeću u masu odmah gdje bi mogli nastradati nedužni. Možda je ipak policija nešto naučila.
Ma izdvojili su se oni iz mase, sišli skroz dole do ograde. Šta radi droga od omladine :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1602 Re: Huliganstvo

Post by hrasno38 »

sistematski pregled wrote:Očekujem od Hrasno38 ekspoze o skandiranju tako malih na utakmici finala kupa upućenom rahmetli HASETU!
Sramota, kakvi kreteni majko mila!
SVI U NAPAD JEDAN JE HASE!!!!!
Takvo skandiranje priredjuju otprilike iste intelektualne spodobe kao i one sto su pravile sranje po Kosevu, s tom razikom sto su sada to bili pojedini navijaci Zelje. Za mene Hase je legenda, brand ovoga grada, fudbalski umjetnik i dobra ljudska dusa i to sto je igrao za Sarajevo kod mene nikada nece umanjiti njegovu velicinu. Vama ocito da nisu jasne neke stvari jer ja nikada nisam niti cu ikada podrzavati takvu vrstu debila ma odakle da dolaze i ma za koga da navijaju a pogotovo ako diraju u vrijednosti moga grada.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1603 Re: Huliganstvo

Post by hrasno38 »

respo wrote:
hrasno38 wrote:
NE, ako si huligan i hoces da se kurcis onda si i kriv i duzan a pogotovo ako mislis da si toliko zajeban da mozes da se mlatis ili da mlatis policiju. Kolateralne stete uvijek ima i uvijek ce je biti, ma sta da je u pitanju.
@saso mange bio sam na bezbroj utakmica sa svojom rajom i fudbalskih i kosarke i reprezentacije i nikad niko me nije ni dohvatio od policije niti bilo koga od moje raje jer nam se nije moglo desiti da budemo na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. Zato covjek ima glavu i mozak u njoj da bi skontao neke stvari a ne da dobija pendrekom po njoj.
jesi li bio u sarajevu za vrijeme rata?
Ja nikada nisam otisao iz svoga grada a pogotvo onda kada je bio u govnima do guse.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1604 Re: Huliganstvo

Post by The 51st State »

Takvo skandiranje priredjuju otprilike iste intelektualne spodobe kao i one sto su pravile sranje po Kosevu, s tom razikom sto su sada to bili pojedini navijaci Zelje. Za mene Hase je legenda, brand ovoga grada, fudbalski umjetnik i dobra ljudska dusa i to sto je igrao za Sarajevo kod mene nikada nece umanjiti njegovu velicinu. Vama ocito da nisu jasne neke stvari jer ja nikada nisam niti cu ikada podrzavati takvu vrstu debila ma odakle da dolaze i ma za koga da navijaju a pogotovo ako diraju u vrijednosti moga grada.
takve debile si glorifikovao kada si rekao velicanstvena atmosfera, najbolji navijaci i slicne floskule na topiku fk zeljeznicar, ili kupuj citav paket ili suti, ovako se provaljujes.
sistematski pregled
Posts: 334
Joined: 09/03/2010 19:31

#1605 Re: Huliganstvo

Post by sistematski pregled »

hrasno38 wrote:
sistematski pregled wrote:Očekujem od Hrasno38 ekspoze o skandiranju tako malih na utakmici finala kupa upućenom rahmetli HASETU!
Sramota, kakvi kreteni majko mila!
SVI U NAPAD JEDAN JE HASE!!!!!
Takvo skandiranje priredjuju otprilike iste intelektualne spodobe kao i one sto su pravile sranje po Kosevu, s tom razikom sto su sada to bili pojedini navijaci Zelje. Za mene Hase je legenda, brand ovoga grada, fudbalski umjetnik i dobra ljudska dusa i to sto je igrao za Sarajevo kod mene nikada nece umanjiti njegovu velicinu. Vama ocito da nisu jasne neke stvari jer ja nikada nisam niti cu ikada podrzavati takvu vrstu debila ma odakle da dolaze i ma za koga da navijaju a pogotovo ako diraju u vrijednosti moga grada.
E pa vidi, ovdje su se ljudi ubili objašnjavajući da su i na koševu to radili pojedini! Ali ti si uvijek što direktno što indirektno provlačio da su to svi navijači Sarajeva napravili!
A i psovanje Papetu na zapadu vam ne služi na čast!
Jel sad trebam ja u stilu nekih što su pisali o nama ( i ti između ostalih) reći: Ovo skandiranje predstavlja pravu sliku mentalnog sklopa navijača željezničara! To su kreteni koje treba protjerati iz grada, primitivci koji svoje frustracije liječe na fudbalskim stadionima itd.
Ali ja to neću reći iz poštovanja prema navijačima manjeg sarajevskog kluba sa kojima sam zajedno branio ovaj grad i ovu državu!
Samo moram reći da se trebate zapitati treba li navijačima željezničara vođa poput Tice! Niko kao Tica s juga, ma bježi :run:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1606 Re: Huliganstvo

Post by hrasno38 »

The 51st State wrote:
Takvo skandiranje priredjuju otprilike iste intelektualne spodobe kao i one sto su pravile sranje po Kosevu, s tom razikom sto su sada to bili pojedini navijaci Zelje. Za mene Hase je legenda, brand ovoga grada, fudbalski umjetnik i dobra ljudska dusa i to sto je igrao za Sarajevo kod mene nikada nece umanjiti njegovu velicinu. Vama ocito da nisu jasne neke stvari jer ja nikada nisam niti cu ikada podrzavati takvu vrstu debila ma odakle da dolaze i ma za koga da navijaju a pogotovo ako diraju u vrijednosti moga grada.
takve debile si glorifikovao kada si rekao velicanstvena atmosfera, najbolji navijaci i slicne floskule na topiku fk zeljeznicar, ili kupuj citav paket ili suti, ovako se provaljujes.
Dakle definitivno da je pojednicima tesko shvatljiva ova materija tako da bilo kakvo objasnjavanje i zadiranje u srz problema za vas moze biti samo napad na ovoga ili onoga. Dakle posto ovdje nemam mogucnost crtanja onih 100-200-300 ili 500 sto su pravili belaj na Kosevu su bili navijaci FK Sarajeva sa bolesnim nazivom Horde Zla kao i onih 100-200-300 ili 500 sto su dirali u legendu BH fudbala Asima Ferhatovica Haseta su navijaci Zelje sa za mene isto tako bolesnim nazivom Manijaci. Niti su na Kosevu svi utrcali na teren niti su na Grbavici svi pjevali ali su svi navijaci. Kompletnu ovu pricu oko huliganstva citavo vrijeme veoma pickasto prebacujete na teren policije kao da je policija uletila na teren a ne dio navijaca Sarajeva. I da, zadnji put ponavljam da takve treba olesiti od batina, strpati u zatvore i zveknuti im debele kazne sa zabranom dolaska na stadione sto ce se ako bog da i desiti u skorijoj buducnosti. U globalu ono sto je sinoc bilo na Grbavici je ogroman zadatak vecini navijackih grupa a dijelu Pitara posebno koji ne znaju da dostojanstveno priznaju poraze. Pogotovo onima kao sto je @sistematski pregled kojem je srz cijelog pisanja bilo da napise "manji sarajevski klub" iako sve cinjenice kazu ko je veci a ko je manji. Ali 100 puta sam napisao da vi iz svega izvlacite samo ono sto vama odgovara i vasa realnost je na nivou trogodisnje djece. Samo vi zivite u svojim iluzijama da ste najveci i najjaci i najljepsi i racunajte titule koje vam odgovaraju ali matematika je neumoljiva i tacno kaze ko je gornji a ko donji. Dovidjenja i prijatno!!!!!!
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#1607 Re: Huliganstvo

Post by 1946 »

Polako kume, nemoj toliko razmišljati o FKS i HZ, u godinama si kad srce vrlo lako izda. Sa tolikom količinom stresa ti si u rizičnoj grupi.
P.S. Hordama Zla već odavno u ovoj državi nema ko postavljati nikakve zadatke, ostali mogu samo težiti da budu kao HZ.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#1608 Re: Huliganstvo

Post by 1946 »

Ne upirem ja, niti bilo ko drugi od "nas", samo hrasno38, zonbirile i njima slični tako upiru. Meni lično je isto ulijetanje u teren 21.04. i šaketanje i vađenje čakija na jugu sinoć. Jednom rječju NASILJE. Kao i ono šta je policija radila nakon utakmice 21.04. Tome nije mjesto na stadionima (ma koje navijačke grupe u pitanju bile ili policija). Svakog nasilnika policija treba identifikovati i privesti, sud mu odrediti kaznu i vozdra. Ali navijanje nije NASILJE, navijač nije HULIGAN i dok god ovakvi poput ovih gore nabrojanih budu to izjednačavali (kao i policija) sumnjam da će doći do napretka.
sistematski pregled
Posts: 334
Joined: 09/03/2010 19:31

#1609 Re: Huliganstvo

Post by sistematski pregled »

sistematski pregled wrote:Huligani jesu jedini krivci za izazivanje nereda tog dana.
Organizator i policija su jedini krivci za nesprečavanje nereda! Utakmica je bila visokog rizika, puna naboja! Nema gostujućih navijača, još lakše policije da obezbijedi Sjevernu tribinu! Dovoljno je bilo da dvadesetak specijalaca stane na dva "mosta" koji sa Sjevera vode na teren! Niko ne bi mogao ući na travnjak! Prva i osnovna greška, kasnije su išli iz jedne u drugu!
STOP HULIGANSTVU, STOP REPRESIJI!!!!
I naravno NAPRIJED SARAJEVO!!!!!!!!!
Ma niko ništa ne poredi. Samo neki ne mogu da shvate da navijač nije automatski huligan!
A za ovog Hrasno38 je navijač Sarajeva=Huligan! U tom kontekstu sam pomenuo ono skandiranje!
Ne može njemu biti u više u interesu nego meni da se spriječi huliganstvo jer ja za razliku od njega idem na utakmice!
A imam i godina, završio sam fakultet, oženjen, imam dijete, dobar posao ali i dalje gledam svoje Sarajevo i kući i na strani! I ne može me svaki pametnjaković samo zbog toga nazivati huliganom!
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1610 Re: Huliganstvo

Post by respo »

hrasno38 wrote:
Ja nikada nisam otisao iz svoga grada a pogotvo onda kada je bio u govnima do guse.
jesi li htio ti taj rat?
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#1611 Re: Huliganstvo

Post by Baltazar_khan »

Upoređivati forumaša hrasno, i cikcangu je neukusno. Cikcanga kulturnu prca sa dozom humora, dok se hrasno samo ofira bezveze.
hrasno38 wrote: navijaci FK Sarajeva sa bolesnim nazivom Horde Zla
Nek je bajan i krasan naziv "Manijaci" :roll:
User avatar
north_1987
Posts: 292
Joined: 13/04/2010 00:17

#1612 Re: Huliganstvo

Post by north_1987 »

ljudi previse generalizujete stvari.

prvo mnogi na ovoj temi svakog navijac,simpatizera FKS zovu huliganom. znaci volis svoj klub automatski si hool?
i pustite se vise Hz. ima mnogo gorih i vecih problema u drzavi od navijaca FKS.
User avatar
saso mange
Posts: 162
Joined: 16/05/2010 23:56

#1613 Re: Huliganstvo

Post by saso mange »

Baltazar_khan wrote:Upoređivati forumaša hrasno, i cikcangu je neukusno. Cikcanga kulturnu prca sa dozom humora, dok se hrasno samo ofira bezveze.
hrasno38 wrote: navijaci FK Sarajeva sa bolesnim nazivom Horde Zla
Nek je bajan i krasan naziv "Manijaci" :roll:
il Skripari, Robijasi, Lesinari...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1614 Re: Huliganstvo

Post by pape »

Tema je .... huliganstvo. Molim, samo o tome.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#1615 Re: Huliganstvo

Post by aerosa »

Ako je i jedna tema zaslužila da se trajno zatvori onda je to ova, definitivno mi nije jasno kako i dalje egzistira a zaključavaju se ostale koje su u odnosu na ovu mala maca, ako se ne varam ova je najviše banova do sad donijela a apsolutno ništa pametno iz nje nije izvučeno.
Apelujem na tebe Pape da se sa ovim napokon završi, jer nema smisla da se nastavlja.
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#1616 Re: Huliganstvo

Post by Mr Hiccup »

postoji cisto da bi se zakuhavalo jos vise, i iznosile pojedine stvari od strane onih koji se furaju da su itekako upuceni u sve to. vi ste nama ovo, mi smo vama ono, a neutralni posmatraci, stari navijaci koji ne mogu vise dovoditi djecu na stadione zbog toga(a zaboga, da nije vatrenih navijaca oni bi dolazili na stadione sirom nase drzave) i oni koji vjeruju da je u engleskoj po tom pitanju sve divno i bajno pljuju, generalizuju i govore kako bagru treba zatvorit i kako su to sve socijalni slucajevi koji nemaju gdje da se istresu, a pri tome ih placaju politicke stranke. jeste, sve je tacno sto napisete.

zatvorite temu, jer od nje nema nikakvog hajra.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#1617 Re: Huliganstvo

Post by aerosa »

Sarajmen wrote:Zašto zatvarati mogući dijalog, haman svih ''strana u konfliktu''. Mislim da to nije rješenje, čak šta više.

P.S.
Dovoljno je da određeni članovi sajta i učesnici diskusije malo ''odćute'' i dopuste pojedinim pasivnim članovima tzv. ''čitačima '' da daju svoj doprinost temi. I Banovići bi bili zahvalni.
Hajde sad pasivni reci nam ti nešto za kraj pa neka tema napokon ide ne pod ključ, nego u tamnicu.
Slušamo te...:
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#1618 Re: Huliganstvo

Post by aerosa »

Sarajmen wrote:Odaberi dvije opcije:

a) Jedni sa drugim
b) Jedni pored drugih
c) Jedni protiv drugih
Ok, rekao si nam, sad opet molim, kumim i preklinjem da se baci ključ od ove teme.
Image
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#1619 Re: Huliganstvo

Post by LSD »

Sarajmen wrote:Zasto ne želiš da komuniciraš. Tastatura i moždane vijuge, i nije neki napor. Bar se udostoji i pruži odgovor-mišljenje na ponuđene mogućnosti. ;-)
Nece covjek da komunicira sa tobom...ne možeš ga natjerati nikako na to, a nije ni dužan 8-)
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1620 Re: Huliganstvo

Post by pape »

Na zahtjev mnogih posjetitelja ove teme, ista se do daljnjeg zatvara.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1621 Re: Huliganstvo

Post by pape »

Drugar, .... hvala za link, ... :wink:

Image
Locked